Skocz do zawartości

Cyfra - pytania poczatkujacego


hellboyek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli pani w dziale technicznym Cyfra + wprowadziła mnie w błąd Powiedziała że jak mam Twin to wystarczy we właściwościach dekodera wpisać parametry astry Ja tam dzwoniłem i spytałem dlaczego nie moge ogladać wielu kanałów np trwam ,obrady parlamentu itd Pani powiedziała że to programy z Astry i kazała tylko częstotliwość w dekodzerze wpisać nową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagem za 1zł nie jest najlepszym wyborem. Jego dobrą stroną jest jedynie to, że jest za 1zł. W niektórych punktach sprzedaży może znajdziesz dekoder Mediasat Pioneer (tylko nie bierz modelu 1330). Te dekodery (oprócz wspomnianego modelu) są naprawdę w porzadku i też są za 1zł. A oprócz Mediasata to dobry będzie jeszcze Pace DSR 2221 (ostrzegam, że na niektórych typach telewizorów ten dekoder może powodować występowanie czarnego paska na dole ekranu), tyle że on kosztuje 99zł. A co do płatności, to pierwszy niepełny miesiąc umowy masz za darmo, ponieważ umowę podpisuje się na x PEŁNYCH miesięcy. Więc jak kupisz np. dziś, to do końca listopada masz gratis, a miesiące umowy liczą się od grudnia. Ale jak kupisz 1 grudnia to grudzień już się liczy jako jeden z miesięcy umowy i za niego płacisz, ale już jak weźmiesz 2 grudnia, to grudzień jest za free :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Planuję sobie założyć cyfrę+. Mam dwa telewizory, więc niezbędny mi jest multiroom. Interesuje mnie pakiet optimum. Jaki dekoder do hd i jaki do sd wybrać? (jeszcze nie wiem na co się zdecydować) Jaki spliter i konwerter kupić jeżeli chciałbym sobie zrobić multiroom na własną rękę? Bo tak to trzeba płacić 7,50/miesiąc bodajże i jakaś aktywacja co 6 godzin. Na innym forum przeczytałem że Antena 70-80cm. Może być od Cyfry+ za 99zł, ale z konwerterem TWIN albo dekoder PVR + drugi dekoder to muszę kupić konwerter QUATRO - czy to prawda? A najlepiej jakby ktoś mi wytłumaczył łopatologicznie jakie urządzenia i jak podłączyć. Jestem ignorantem i się nie znam.

Pozdrawiam.

 

edit:

aha, i jeszcze jedno pytanie poza konkursem. Wczoraj oglądałem mecz na jedynce. Mam stary telewizor 4:3 i strasznie denerwują mnie dwa czarne paski u dołu i góry ekranu. Przypuszczam, że tvp już nadaję w 16:9 czy tam 16:10 więc zmiana kablówki na cyfrę w tym wypadku nic nie pomoże? Wiem, że nowe telewizory oprócz tego, że penie dopasują ładnie obraz mają funkcje skalowania obrazu. Więc czy żeby się pozbyć w jakimś większym czy mniejszym stopniu ( bo chyba wszystkim stacjom nie dogodzę, jedne jeszcze nadają w 4:3) to muszę zamienić telewizor, kablówkę na cyfrę+, czy to i to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do multiroomu proponuję dekoder pace hd pvr jeżeli zależy Ci na nagrywarce, w przeciwnym wypadku philips hd - zaś sd polecam małego pace'a lub kenwood'a. Co do splitera - słyszałem, że najlepiej przepuszcza uprawnienia clone+, ale jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić. W przypadku instalacji multiroom z dekoderem pvr to polecam konwerter quad chyba, ze podłączysz jeden przewód do pvr lub będziesz miał zwykły hd to polecam twin.

 

Większość stacji już nadaje lub próbuje nadawać w formacie 16:9 (zaobswrwowałem, że TVN często swoje "hity" nadaje w formacie kinowym 21:9) - zmiania kablówki na cyfrę+ nie pomoże - jedynie zmiana telewizora na panoramiczny i czarne poziome paski znikną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...