Skocz do zawartości

Przetarg na transmisje Ekstraklasy


El Loco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cyfra nie może pozwolić sobie na stratę ligi polskiej bo wtedy byłby to dla nich dramat! torre24 uwierz mi ,że duża większość kibiców wybiera cyfrę ze względu na ligę polską a nie inne ligi. Gdyby np n-ka wygrała przetarg to zobaczysz jak ludzie będą się przerzucać na tą właśnie platformę! WSZYSCY moi znajomi maja Cyfrę właśnie dla naszej kopanej ligi ! A ,że przy okazji mozna oglądnąć ligę angielską czy hity typu Barca-Real to tylko taki bonus

Jest to dla mnie całkowicie zrozumiałe. Jednak argument, że Twoi znajomi mają Cyfrę dla Ekstraklasy jest mętne - wśród moich znajomych mających Cyfrę polską ligę ogląda jedna osoba, która przy ewentualnej stracie praw nie zmieni platformy. Zresztą tak samo wygląda migracja między platformami po skończonych umowach/zmianach regulaminu/usunięciu kanałów - na tym forum to ogromny ruch, a tak naprawdę to kropla w morzu klientów. Jestem pewien, że z tych max 200 000 abonentów C+ mających tę paczkę/platformę dla Ekstraklasy, po przejęciu ligi np. przez n, przejdzie z 10%. Miesiąc lepszej promocji i straty da się nadrobić z nawiązką.

 

Nie on chce powiedzieć że jest kibicem PIŁKI NOŻNEJ,czy tak ciężko to zrozumieć

To prawda, lubię popatrzeć jak GRAJĄ, a nie odwalają pańszczyznę.

 

Kończąc wywód na temat praw do pokazywania Ekstraklasy jeszcze raz napiszę - powinien zostać stworzony kanał Ekstraklasa TV dla wszystkich platform lub (też dla wszystkich) mecze live w PPV (jak w Niemczech, Francji czy Hiszpanii) za kilka złotych. Każdy kibic miałby swoją drużynę co tydzień. Tyle, że te pomysły się nie sprawdzą ponieważ nie będzie ekonomicznego uzasadnienia w utrzymywaniu kanału za 15 zł (jak zapowiada Ekstraklasa S.A.) lub usługi PPV na satelicie za powiedzmy 10 zł za mecz. Dlatego przy spodziewanej (czytałem już nawet o kwocie 500-600 mln) cenie za prawa do ligi polskiej jestem przeciwko ich zakupowi przez Cyfrę+. Pieniądze te lepiej wydać na inne prawa sportowe czy filmowe lub wynajęcie dodatkowego transpondera na satelicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że z tych max 200 000 abonentów C+ mających tę paczkę/platformę dla Ekstraklasy, po przejęciu ligi np. przez n, przejdzie z 10%.

 

Wrózka, tarot ? Bo nawet ludzie z C+ twierdzą ze spora czesc odejdzie i raczej to nie bedzie tylko 10 % tak jak Ty twierdzisz ze NA PEWNO (jestes pewien)

 

 

 

 

lubię popatrzeć jak GRAJĄ, a nie odwalają pańszczyznę.

 

Tu i tu grają wiec zachowaj dla siebie tego typu [beep]iarskie porównania.

 

 

Pieniądze te lepiej wydać na inne prawa sportowe czy filmowe lub wynajęcie dodatkowego transpondera na satelicie.

 

Na jakie inne prawa jesli ciagle polska liga jest zdecydowanie najchetniej ogladaną ligą na C+. Co do ceny, Rusko woła sobie 500 mln ktorych nikt mu nie da. Nastepna sprawa, obojetnie kto wygra to i tak odsprzeda czesc praw ( C+ Polsatowi, N odsprzeda Orange ) wiec w sumie samo C+ czy N moze kosztowac nowy 3 letni kontrakt w granicach 200 mln, reszte zapłaci "sojusznik".

 

Po tylu latach polskiej ligi w C+ z najwyzsza ogladalnoscią wsrod lig pokazywanych w C+ ( tak, bede to powtarzał bo na dzien dzisiejszy Ty ze swoimi znajomymi gdzie jak twierdzisz tylko jedna osoba oglada polska lige jestes w mniejszosci ) to teraz mają zrezygnowac dla innych praw ? moze do LM, czy moze do jedzenia hamburgerów na czas ? Albo wydac pieniadze kosztem powalczenia w tym przetragu na kolejny kanał dla 10 tys widzów z psami i słoniami ? Nie zartuj sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mimo wszystko śmiać mi się chce jak czytam, że nasza liga jest tak atrakcyjna. jeżeli dobrze pamiętam to oglądalność szlagierowych meczy mierzy się w granicach 200 000 widzów co w rzeczywistości zbiera przed telewizorami prawdziwych kibiców w ilości 50 000 ( bierze się pod uwagę godziny transmisji itp.). Biorąc pod uwagę fakt, że (zakładając, że cyfra przegra przetarg) transmisje i rozkład meczy nie będzie ustalać cyfra a co za tym idzie pewne mecze będą kolidowały z ligami zagranicznymi oglądalność ligi polskiej jeszcze bardziej straci ilość widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialo osób bierze Cyfrę dla sportu, może to kiedyś było, według mnie najlepszym kompromisem byłoby zaoferowanie tej ekstraklasy kanałówi który jest we wszystkich platformach, taki Tvp mogłoby pogodzić fanów tej ekstraklasy, Tvp Sport wreszcie byłby naprawdę oglądany. Mi obojętne czy wygra C+, może jakby przegrali to te miliony wpakowane w ekstraklasę przeznaczyliby na udoskonalenie platformy, a trochę Cyfra ma do nadrobienia, podstawa to słabej jakości dekodery, mogliby przeznaczyć tą kasę na lepszy soft budowany od podstaw by dekodery chodzily sprawnie i szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo osób bierze Cyfrę dla sportu

 

A dla czego bierze majac do wyboru 3/4 platformy jak rowniez nie dla sportu ? Bo fajnie brzmi Cyfra Plus i jest tyle czasu na rynku , moze bo zacheca cenami ? (nie mowie tu o ludziach z forum bo im wystraczy właczyc 5-te Discovey i malo wazne ze to bedzie mialo ogladalnosc 5 tys czy mniej wazne ze jest i im "swieci" czy nawet zmieni sie miejsce kanału na liscie i juz otwieraja szampana.) Dla C+film i produkcji ktore juz rok temu widzieli w kinie czy internecie ? (zreszta podobnie jest z nfilm a moze nawet gorzej ?) Dla samego Planete czy Ale Kino ktorych ogladalnosc rowniez jest nedzna. Reszte kanałow typu HBO, Cinemax, Discovery mozna miec w kazdej platformie. Te wszystkie platformy przeciez wiekszosc kanałow jest tych samych a roznią sie takimi ktorych srednia ogladalnosc według badan nie przekracza nawet 10-15 tys. Tego z TVP Sport nie ma za bardzo co komentowac bo mało realne.

 

śmiać mi się chce jak czytam, że nasza liga jest tak atrakcyjna. jeżeli dobrze pamiętam to oglądalność szlagierowych meczy mierzy się w granicach 200 000 widzów co w rzeczywistości zbiera przed telewizorami prawdziwych kibiców w ilości 50 000

 

beemgw.jpg

 

zrodli: ABG dla media2.pl

 

Mi sie za to śmiac chce jak widze takie dane. To ilu prawdziwych widzów według Twoich kategorii zbiera sie w czasie meczu Liverpool-City , 10 tys ? czy Juventus-Udine , 2 tys ? Wiec która liga jest bardziej atrakcyjna dla widza C+ ? Jesli polska nie jest atrakcyjna , to jakimi są pozostałe.

 

 

Biorąc pod uwagę fakt, że (zakładając, że cyfra przegra przetarg) transmisje i rozkład meczy nie będzie ustalać cyfra

 

Obojetnie kto wygra przetarg to bedzie wraz z Ekstraklasą S.A ustalac rozkład meczów a to ktora liga straciła by bardziej na kolidowaniu to raczej badania pokazują ze nie byłaby to liga polska. Poza tym od nowego sezonu jest w planach aby kolejka ligowa trwała od piatku do poniedziałku włacznie, choc to tylko plany ktore moga sie zmienic w momencie sprzedazy praw konkretnym stacjom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tylu latach polskiej ligi w C+ z najwyzsza ogladalnoscią wsrod lig pokazywanych w C+ ( tak, bede to powtarzał bo na dzien dzisiejszy Ty ze swoimi znajomymi gdzie jak twierdzisz tylko jedna osoba oglada polska lige jestes w mniejszosci ) to teraz mają zrezygnowac dla innych praw ? moze do LM, czy moze do jedzenia hamburgerów na czas ? Albo wydac pieniadze kosztem powalczenia w tym przetragu na kolejny kanał dla 10 tys widzów z psami i słoniami ? Nie zartuj sobie.

 

Spróbujmy przedstawić Twoją teorię w liczbach - Cyfra ma ok. 1,5 mln klientów z czego ok. połowa ma Canal+. Najwyższa oglądalność ligi polskiej (osiągalna kilka razy w sezonie) to ok. 200 tyś. co stanowi 13,34% wszystkich abonentów i prawie 27% ludzi abonujących Canal+. Gdzie tu większość????? Oczywiście mówimy tu o oglądalności "hitów", a nie przeciętnego meczu. Dodać należy, ze Canal+ abonują jeszcze posiadacze kablówek więc strata kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy klientów będzie do przełknięcia.

 

Druga sprawa - jeżeli n kupi prawa do Ekstraklasy to nie mów mi, że wszyscy tam pójdą za swoją drużyną - wielu kupi TnK i sprawę to załatwi. Poza tym wielu przegapi możliwość rozwiązania umowy z powodu wyłączenia TVN Warszawa i nie będzie miała możliwości zrobienia tego w związku z utratą praw do pokazywania ligi.

 

Po trzecie oprócz Ligi Mistrzów rzeczywiście ciekawych praw telewizyjnych pasujących do C+ już raczej nie ma. Ale dlaczego nie uruchomić wtedy C+ Sport 2 HD, poprawić jakość dotychczas nadawanych kanałów, zadbać o poprawę oferty filmowej, być może utworzyć kolejny autorski kanał? (Cyfrze wychodzi to bardzo dobrze).

 

A na koniec kolokwialnie - Canal+ utrzymywał ligę przez długie lata. Pokazuje mecze rewelacyjnie. Jednak poza oprawą meczów i stadionami niewiele zmienia się na lepsze - gra coraz słabsza, poziom "kibicowania" sięga bruku (wiadomo o czym piszę, m.in. o incydencie na Legii, i dlatego nie jeżdżę już na mecze) - jednym słowem to samo g.... w coraz ładniejszym papierku. Canal+ nie powinien się teraz dać wydoić.

 

Mi sie za to śmiac chce jak widze takie dane. To ilu prawdziwych widzów według Twoich kategorii zbiera sie w czasie meczu Liverpool-City , 10 tys ? czy Juventus-Udine , 2 tys ? Wiec która liga jest bardziej atrakcyjna dla widza C+ ? Jesli polska nie jest atrakcyjna , to jakimi są pozostałe.

 

Dla polskiego (tylko) widza polska liga niewątpliwie może być atrakcyjna. Ale nie jest warta zakupu za takie pieniądze jakich rząda Ekstraklasa S.A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spróbujmy przedstawić Twoją teorię w liczbach - Cyfra ma ok. 1,5 mln klientów z czego ok. połowa ma Canal+. Najwyższa oglądalność ligi polskiej (osiągalna kilka razy w sezonie) to ok. 200 tyś. co stanowi 13,34% wszystkich abonentów i prawie 27% ludzi abonujących Canal+. Gdzie tu większość????? Oczywiście mówimy tu o oglądalności "hitów", a nie przeciętnego meczu. Dodać należy, ze Canal+ abonują jeszcze posiadacze kablówek więc strata kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy klientów będzie do przełknięcia.

 

Srednia ogladalnosc polskiej ligi w tym roku kalendarzowym to około 150 tys abonentów ( badania z tego roku są wklejone pare stron wstecz ). Jest jakis produkt sportowy w płatnej TV z taką srednią ogladalnoscią na polskim rynku ? Padło słowo Wiekszosc w sensie tym ze ogladalnosc polskiej jest wieksza od pozostałych to Ty i Twoi znajomi gdzie tylko jeden oglada polska lige są w mniejszosci sposród abonentów ogladajacych piłke nozną w C+. Jak juz robisz swoje wyliczenia to zrób rowniez przykładowe dla innych kanałow/pozycji ktore bys chciał w platformie kosztem Ekstraklasy pamietajac o ich ogladalnosci. Pamietajac ze kanały typu TVP Historia czy kolejny Discovery przyciagnie srednio nie 140 tys tylko 5-10 tys. Oczywiscie uwzglednij rowniez ze dany kanał oprocz danej platformy moze tez byc w kablówce i dopiero porównaj to z Ekstraklasą.

 

 

 

 

Ale dlaczego nie uruchomić wtedy C+ Sport 2 HD, poprawić jakość dotychczas nadawanych kanałów, zadbać o poprawę oferty filmowej, być może utworzyć kolejny autorski kanał?

 

Zeby to robić kosztem odpuszczenia przetragu o Ekstraklase ? Watpie aby wprowadzenie jakiegos kolejnego kanału z serii "psy i koty" ktory przciagnie 5 tys czy polepszenia ramowki i tym samym ogladalnosci C+Film z 5 tys na 10 tys dało sie porównac z Ekstraklasą i jej srednia ogladalnoscia ( 150 tys ).

 

gra coraz słabsza, poziom "kibicowania" sięga bruku (wiadomo o czym piszę, m.in. o incydencie na Legii, i dlatego nie jeżdżę już na mecze

 

Gra coraz słabsza ? Moze o to Ci chodzi ze nie strzelają z przewrotki jak Rooney.

 

Kibicowanie siaga bruku.... Jakis wrazliwy jestes czy co ? Wydarzenie po meczu na Legii nie powinno miec miejsca ale tak Cie to dotknęło ze po wzajemnej pyskówce miedzy rzezniczakiem a gniazdowym doszło do tego co doszło ? Przeciez Ciebie to bezposrednio nie dotyczyło. Stało Ci sie coś ? Zresztą jak idziesz na mecz to nikt Ci nie mówi abys siadał na trybunach Ultras. Jesli chcesz w spokoju obejrzec mecz tak jak lubisz to masz pozostałe trybuny. Pewnie najlepiej jakby ruch kibicowski w Polsce w ogole zniknał a doping i oprawy (ich brak) wygladały jak w innych ligach na C+. Totalny piknik.

 

 

 

Dla polskiego (tylko) widza polska liga niewątpliwie może być atrakcyjna. Ale nie jest warta zakupu za takie pieniądze jakich rząda Ekstraklasa S.A.

 

Tak, dla polskiego bo mówimy o abonentach Canal+POLSKA. Co do ceny to juz pisałem jak mogłyby sie rozłozyc. 200 mln C+ lub N reszta "sojusznik". Ostatni 3 letni kontrakt 240 mln C+, 120 mln Orange i podobne pieniadze są warte wydania na ten produkt bardziej niz na kolejny kanał/pozycje z 10-15 tysieczną ogladalnoscią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć Twojej teorii o średniej oglądalności ligi polskiej w ilości 150tyś. . Mógłbyś przedstawić ją jeszcze raz. Jeżeli są to na pewno średnia ligi angielskiej również jest.

 

Jeżeli starasz się zaś przekonać ludzi o progresji umiejętności graczy jak i kultury kibicowania to podchodzi mi to pod wielki żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czytam w tym artykule:

Rozmowy niezmiennie toczą się z Canal+ (wspieranym przez Polsat) i ITI (w sojuszu z Orange).

 

Nic dziwnego, że Polsat wspiera Canal+:

Polsat Cyfrowy chce kupić Cyfrę Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć Twojej teorii o średniej oglądalności ligi polskiej w ilości 150tyś. .

 

dbr2au.jpg

 

Mogłbys przerzucic tak jak pisałem pare stron wstecz, ale cóż ciezko.

 

To sa praktyczniie wszystkie transmisje przeprowadzone przez C+ w tym roku do 20 marca ( do 20 marca C+ przeprowadziło 12 transmisji). Srednią sam sobie wylicz. Znalezc sobie nie potrafiles ale sam wyliczyc srednią chyba juz dasz rade ?

 

Jeszcze tak na marginesie ; do 20 marca zadne z topowych spotkan sie nie odbyło, Lech-Legia, Wisła-Lech, Legia-Wisła.

 

Co do pozostałych lig kazde wczesniejsze badania pokazują to ze polska wygrywa pod wzgledem ogladalnosci

 

Jeżeli starasz się zaś przekonać ludzi o progresji umiejętności graczy jak i kultury kibicowania to podchodzi mi to pod wielki żart.

 

Nie , nie straram ale duzo osob bardziej krecą krajowe rozgrywki niz inne. Tak jak przykładowo woli obejrzec Ranczo a nie jakis holywódzki serial z jakimis efektami specjalnymi i jak słysze ze ktos przestał chodzic czy interesowac sie ligą ze wzgledu np. na wydarzenie na Legii ze chyba tak to go osobiscie dotknelo to juz jest zart. Poza trybunami Ultras nic ci sie raczej nie stanie chyba ze jestes jakimś paziem :D a sektory rodzinne na polskich stadinach nie maja sie tak zle. a np. to ze na stadionach krzyczy sie to i tamto to tak jest nie tylko w Polsce. Tylko w innym jezyku moze nie rozumiesz.

 

Jesli chodzi o progresje całej ligi to jest ona zauwazalna (choc widac ze nie dla wszystkich). Nowe stadiony, budzety najwiekszych siegajace juz 60-70 mln zł dzieki temu kupowanie zawodników wcale nie takich az anonimowych na piłkarskim rynku co wiąże sie rowniez z rozwojem poziomu sportowego. Niby mozna narzekac ( choc ja osobiscie nie narzekam) na liczbe obcokrajowców ale jak przychodzą mecze reprezentacji to okolo 40 z naszej ligi wyjezdza na kadry swoich panstw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia to 131 tyś co daje dość znaczącą różnicę niż 150tyś. Jest o 15tyś większa niż rok temu. Podobne liczby widzów przyciągają widowiska czarnego sportu, które nigdy nie dorównają magi piłki kopanej.

"Nowe stadiony, budzety najwiekszych siegajace juz 60-70 mln zł dzieki temu kupowanie zawodników ..." to w dalszym ciągu nie jest wyższy poziom sportowy, który miałby zachęcić zwykłego śmiertelnika do oglądania tego typu widowisk. Osiągnięcia na arenie międzynarodowej w dalszym ciągu skłaniają by twierdzić, że nasza liga ma regresję.

jeżeli zaś przetarg na transmisję miałby przynieść wymierne korzyści w postaci wspomnianej "górki" sportowej dla naszych kopaczy na arenie międzynarodowej to niech wygra ten kto da najwięcej. I naprawdę jako wielki kibic "PIŁKI NOŻNEJ" przeboleje stratę zdjęcia z ramówki canal plus naszej ekstraklasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia to 131 tyś co daje dość znaczącą różnicę niż 150tyś.

 

Srednia w tym roku to 150 tys. Nie oczekuje od Ciebie abys wyliczyał ją w pamieci. Jak chcesz mozesz uzyc do tego kalkulatora.

 

Edit. Jeszcze zebys sie czasmi nie czepił bo w zestawieniu jest 10 spotkan a nie 12 jakie transmitowało C+ do 20 marca . Wiec te dwa nie ujete w zestawieniu pewnie jakos zanizą srednią ale tak jak pisalem w tym zestawieniu nie ma jeszcze ujetych 3 topowych spotkan tej rundy ktore je zawyża ;) Jesli Cracovia-Lech zgormadza 200 tys to Lech-Legia, Wisła-Lech, Legia-Wisła zgromadza a pierwszy pewnie juz zgromadził spokojnie ponad 200 tys wiec srednia wroci do 150 tys ;)

 

 

 

który miałby zachęcić zwykłego śmiertelnika do oglądania tego typu widowisk.

 

A jednak jest w stanie zachecic widzow Canal+ Polska bo o nich jest mowa i zgromadzic srednią ogladalnosc o wiele wiekszą niż pozostałe ligi z Manchesterami, Juventusami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A większość abonentów paczki Canal+, jak przedstawiają moje obliczenia,w ogóle tej ligi nie ogląda(zapewne jak i pozostałych, które są w ofercie) a płacą za ofertę filmową.

 

Za oferte fimową ? 150 tys srednia ogladalnosc tej ligi nie wzieła sie jednak z powietrza. Juz nie chce mi sie szukac sredniej Canal+Film ale jak dobrze pamietam to jest to około 5 tys wiec naprawde 5 tys wobec 1.5 mln wszystkich abonentów to dopiero jest nedzny wynik jak juz tak zetsawiasz 150 tys z ligi do 1.5 mln wszystkich abonentów C+.

 

 

 

PYSKÓWCE??? Człowieku to czynna napaść.

 

Byłes tam na miejscu i wiesz jak to dokładnie wygladało ? Moze wiesz z relacji GW i TVN24 i to ci wystarcza. A co do bezpieczenstwa to od wielu lat nic mi ani przez pare ostanich mi ani zonie nic sie nie stało ale jesli ty sie czujesz zagrozony nawet na sektorze rodzinnym to faktycznie moze lepiej dla Ciebie TV i Roma-Cluj, co do samych okrzyków to tak jak pisałem krzyczą nie tylko w Polsce.

 

Rowniez konczać tą dyskusje, 200 mln w kontekscie tych praw ktore na polskim rynku jako prawa sportowe gromadzace w płatnej telewizji srednia w okolicach 150 tys nie są sumą nie do zaakceptowania a juz w ogole nie mowiac o odstapieniu od przetragu aby polepszyc ramowke C+Film dla 5-10 tys abonentów.

 

czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajście z Łazienkowskiej pokazały kamery OS a nie TVNu, zrelacjonowali zajście m. in. przedstawiciele klubu a nie GW ponadto "kibic" przyznał się do winy rozwiewając wątpliwości. Jak to mawiają niektórzy, nic nas nie przekona, że białe jest białe a czarne jest czarne...

 

Wartość Ekstraklasy pokazuje rynek. Nikt nie chce płacić dużo, platformy (CP) mają sposoby na zarabianie bez wykładania setek milionów na prawa sportowe. Nie rozumiem natomiast agresji wypływającej z wielu postów. Jak tak komuś przeszkadza Ekstraklasa w C+ to po co płaci? Jak ktoś jest gotowy podążyć za Ekstraklasą do innej platformy po co się wypowiada? Niektórzy są zdenerwowani bardziej niż działacze Widzewa czy innego piłkarskiego wynalazku utrzymującego się na powierzchni tylko dzięki wpływom z transmisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze stwierdzeniem, że jeśli ktoś kibicuje danej drużynie to lepiej niech idzie na stadion i wzmaga doping i cieszy się wiodowiskiem.

Aż mnie coś w środku boli, kiedy widzę puste siedzenia na stadionach drużyn grających ze słabszym przeciwnikiem, lub tym którym gra nie idzie.

Czego to wina? Złej autopromocji, ceny biletów, strachu przed 'kibolami'? Nie sądze, zapewne jest to typowo polskie, co za cieniaki, to nie moja drużyna. Identyczna sytuacja jak z reprezentacją.

W takich sytuacjach przy drużynie zostają tylko najwierniejszy kibice, najczęściej to wspominani wcześniej Ultrasi. Z polską mentalnością trzeba podziwiać tych najwierniejszych.

Najlepszym przykładem są tutaj Niemcy i nikt tu chyba nie zaprzeczy. Przywołam na mój przykład Borussię Moenchengladbach. Ostatnie miejsce w ligowej tabeli, nie poprawiająca się sytuacja, kolejne przegrane. Ale czy kibice odpuszą mecz, nie odwiedzą stadionu i nie obejrzą drużyny tylko dlatego, że im nie idzie? Otóż nie. Stadion pełny, doping się wzmaga.

Osoboście z mojej strony dodam, że nie darze sympatią żadnej z polskich drużyn. Kibicuje Man Utd, ale pomimo to nie biegne do Canal+ aby tylko obejrzeć każdy mecz ligowy. Bardziej wolę przeznaczyć co pół roku pieniądze na wyjazd na Old Trafford i dopingować jak tylko mogę. Jest to uczucie lepsze niż suche kibicowanie w domu przed TV. A emocje dotyczą tylko Ciebie, bo nikogo innego w koło to nie obchodzi. Idziesz na stadion, to się zmienia.

Może gdybym pochodził z miejscowości gdzie jest klub piłkarski z prawdziwego zdarzenia to może i bym uszęszczał na rozgrywki. Niestety nie mam takiej możliwości i od małego moje zamiłowania kieruję w stronę zagranicznej drużyny.

Odkąd zmieniłem dostawcę TV oglądam poczynania United w LM i FA Cup. Ale brakuje mi trybuny.

 

Trochę się ropisałem, ale mam nadzieję, że zmusi to niektórych do przemyślenia czy lepiej ganiać za transmisjami Ektrasklasy czy iść na stadion? Jeśli ktoś ma inne przekonania, zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia to 131 tyś co daje dość znaczącą różnicę niż 150tyś.

 

Srednia w tym roku to 150 tys. Nie oczekuje od Ciebie abys wyliczyał ją w pamieci. Jak chcesz mozesz uzyc do tego kalkulatora.

 

Edit. Jeszcze zebys sie czasmi nie czepił bo w zestawieniu jest 10 spotkan a nie 12 jakie transmitowało C+ do 20 marca . Wiec te dwa nie ujete w zestawieniu pewnie jakos zanizą srednią ale tak jak pisalem w tym zestawieniu nie ma jeszcze ujetych 3 topowych spotkan tej rundy ktore je zawyża ;) Jesli Cracovia-Lech zgormadza 200 tys to Lech-Legia, Wisła-Lech, Legia-Wisła zgromadza a pierwszy pewnie juz zgromadził spokojnie ponad 200 tys wiec srednia wroci do 150 tys ;)

 

 

 

który miałby zachęcić zwykłego śmiertelnika do oglądania tego typu widowisk.

 

A jednak jest w stanie zachecic widzow Canal+ Polska bo o nich jest mowa i zgromadzic srednią ogladalnosc o wiele wiekszą niż pozostałe ligi z Manchesterami, Juventusami.

 

Jeżeli wklejasz zaczerpnięte z innego serwisu dane to bądź na tyle łaskaw i wklej dokładnie wszystko.

cytat:

"Rośnie widownia oglądająca w Canal+ mecze Ekstraklasy piłkarskiej. Tej wiosny spotkania śledziło na antenach stacji średnio 131 tysięcy kibiców. To ponad 16 tysięcy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajście z Łazienkowskiej pokazały kamery OS ...

 

i co widziałes na tym filmiku ? ( przeciez nie twierdze ze zajscie nie miało miejsca). Widziałes kłotnie Rzezniczaka i Starucha ( wymiane paru zdan, to widziałes) w momencie kiedy Rzezniczak udawał sie na rozbieganie po meczu a Staruch został w to miejsce wpuszczony odnosnie flag. Kłótnia pomiedzy nimi wyszła nie tylko o wyniki ale rowniez o to ze Rzezniczak nie chciał wtedy za bardzo po meczu podejsc do kibiców. W tej kłotni Staruch wziąl go złapał za szczeke i popchnał do tyłu. Tak jak pisałem, takie zdarzenie nie powinno miec miejsca ( byli swiadkowie, przyznał sie i za swoje zachowanie zsotał ukarany jak na razie tylko przez klub i to słusznie bo nawet w taki sposob naruszył jego nietykalnosc osobistą, sprawa przez ta cała awanture raczej zostanie wszczeta z Urzedu ) ale pewne media ktore od jakiego czasu są nieprzychylne kibicom, wrecz same na siłe szukają sensacji tak juz to rozdmuchały tak jakby go niewiadomo jak tam go pobił a przeciez tak nie było a pyskowali obaj, jeden do drugiego. ( dwa dni potem , w poniedziałek Staruchowicz spotkał sie z Rzezniczakiem i obaj to sobie wyjasnili a pozniej po meczu w Gdansku w Pucharze Polski przybili sobie piatki ). "Zrelacjonowali przedstawiciele klubu" ... jasne Błedowski , szef ochrony na stadionie Legii bardzo sie ucieszył i przyznał w wywiadzie ze teraz mają juz dobrego haka na Staruchowicza.

 

@mateo

 

Brałem samą tabele nie wklejajc jej bezposrednio z portalu o ktorym pewnie mowisz. Z tabeli, z wyliczen wynika srednia z tych spotkan to 150 tys.

 

Te 131 byc moze dopisała sobie juz sama media2.pl ? Moze mają dane rowniez tych dwoch pozostałych spotkan z dwunastu transmitowanych do 20 marca w C+, tych nie ujetych w tabeli ale tak jak pisałem zadne z 3 spotkan hitowych w tej rundzie nie było jeszcze brane pod uwage wiec srednia okolo 150 tys powinna byc utrzymana.

 

 

 

Zgadzam się ze stwierdzeniem, że jeśli ktoś kibicuje danej drużynie to lepiej niech idzie na stadion i wzmaga doping

 

 

Dyskusji chyba nie ma za bardzo co prowadzic bo to troche inny temat ale tak w dwoch zdaniach.

 

Przykładowo, to jakiej druzynie kibicuje nie trudno sie domyślec ;) Inna sprawa to taka ze kibicuje całej polskiej lidze jakkolwiek to zabrzmiało. Pozostałe mecze z udziałem innych druzyn w naszej lidze rowniez mnie intersują nie tylko Wisły czy Legii. Intersują w tym sensie bo to rowniez ma znaczenie w ktorym miejscu w tabeli jest moja druzyna i zawsze wybiore mecz polskiej ligi kosztem innej, co nie zmienia faktu ze na deser moge sobie obejrzec Manchester-Liverpool ale to nie jest danie głowne ;) i nie usmiecha mi sie i pewnie nie tylko mi przechodzic po tylu latach polskiej ligi w C+ i przywiazaniu rowniez do kometatorów/profesjonalistów takich jak Twarowski czy Smokowski do innej platformy z amatorami typu Jagoda. Juz nie poruszajac faktu iz ITI jest wlascicelem jednego z klubów , dokładnie Legii i jeszcze jakby C+ miało zrezygnowac z walki o Ekstraklase kosztem LM czy kolejnego kanału z 5 tys ogladalnoscią jakich w tej platformie i innych nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kojak

 

Nie wydaje mi sie, ze Cyfre bierze malo osob dla sportu a szczegolnie pilki. Maja prawa do najlepszych 4 lig Europy (Hiszp, Ang, Franc, Wło) + Niemiecka na Eurosporcie 2 a uwierz mi takie polaczenie z pewnoscia przyciaga wiele osob. Polska liga rowniez ma wielu zwolennikow wiec Canal+ musi wygrac przetarg. Tak z innej paki, to popatrzcie na koszulki Legii, jakie tam logo widnieje? N! Moge sie zalozyc ze to moze miec duzy wplyw na zwiekszenie ilosci transmisji tego klubu wlasnie na antenie N. Bez przesady ale N niech spier... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...