Skocz do zawartości

Przetarg na transmisje Ekstraklasy


El Loco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tomo21-twój scenariusz jest realny,ale wg mnie może to wiązać się z wzajemną wyminą kanałami sportowymi na linii cyfra-Polsat.Cyfra plus bezie chciał miec tak jak do tej pory wszystie mecze ekstraklasy na swojej platformie.A jeśli chodzi o cp,to watpię ,żeby zadowolili się samymi ochłapami,czyli 4 najgorszymi meczami w całej kolejce.Dlatego wcale bym się nie zdziwił jakby nastąpiła wymiana kanałami sportowymi na linii cp-c+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że realny scenariusz jest taki, że C+ bierze 4 lepsze mecze i magazyny(Liga+, Liga+ Extra), a Polsat 4 pozostałe mecze.

Polsat już nieraz współpracował z Canal+ i tym razem może być podobnie.

 

Canal+ : 4 mecze w kolejce

Polsat :2 mecze

ITI/n :2 mecze

 

Polsat dopiero miał brać udział w przetargu za trzy lata tak Kmita mówił, a tu nagle zmiana. Nie chce coś mi się wierzyć. Ktoś tu oszukuje ??? : Kmita albo gazeta wyborcza. Albo może to było celowe zagranie Kmity???

 

Co do ITI/n jak kupią ekstraklasę to nie wiem skąd wezmą kasę na ligę mistrzów jak w przyszłym roku przetarg się odbędzie na lata 2012/2013, 2013/2014, 2014/2015 przecież wciąż są na minusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, wszystko możliwe. Ciekawe tylko od jakiego pakietu byłby dostępne kanały sporowe Polsatu. Z rugiej strony cieżko sobie wyobrazić, żeby kanały premium C+ poszły do innej platformy. Pożyjemy, zobaczymy..

 

Myślę że jakby doszedł do Cyfry+ "Polsat Futbol" to byłby on na podobnej zasadzie co teraz "Orange Sport". A co do Canal+ to przecież teraz można go mieć dodatkowo za 30 parę zł miesięcznie (multipakiet) nie mając Cyfry+, więc jaka byłaby różnica gdyby był dostępny dodatkowo w CP lub ''n''-ce np za 35 zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby wyszlo do wymiany miedzy CP i Cyfra+ ( Canal+ za Polsaty Sportowe ) to było by to rownoznaczne z fuzja obu platform. A do tego nie dojdzie nigdy. Więc nie liczcie na taki scenariusz. CP nie bedzie mial pretensji jezeli bedzie mial te 4 slabsze mecze, bo dla nich wazne ze W OGOLE beda miec ekstraklase. Juz widze reklamy CP -> " teraz w Cyfrowym Polsacie mecze polskiej pilki nożnej na zywo" :lol2: smiac mi sie chce.

 

Dla mnie informacja o dolaczeniu do walki CP to pic na wode i jeden wielki fake. Prawami podzielą sie Cyfra+ i ITI/TP. 4 lepsze mecze dla Cyfry i 4 slabsze mecze dla ITI/TP. Pakiet otwarty dla TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czasem też więcej mówi niż robi. Przy ostatnim przetargu na Ligę Mistrzów TP-sa również się w pewnym momencie wycofała, a niby (wg. mediów "pisanych") byli z Cyfrą faworytami do zakupu tych praw. Uważam, że na te wszyskie super doniesienia trzeba patrzeć lekko z przymróżeniem oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licze na to, że wyniki beda juz na poczatku stycznia. Mam nadzieje, że C+ zgarnie wszystko lub przynajmniej pakiet 2x2 ( czyli lepsze 4 mecze w kolejce ). Pozostale 4 mecze niech przejmie byle kto ... i tak takie "hity" jak Polonia Bytom-Cracovia nie beda cieszyc sie duzym zainteresowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolałbym monopol, niż tak jak jest teraz.

Jakoś w UK nikt nie narzeka, że jest tylko SKY.

 

Konkurencja jest dobra np wśród operatorów telefonii komórkowej, ponieważ wszyscy oferują to samo. W przypadku platform cyfrowych pozornie jest taniej. Prawa są tak rozdrobnione, że żeby mieć wszystkie nowości filmowe, potrzeba trzech platform, podobnie jest z prawami sportowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie ale monopol wcale nie jest taki fajny, ponieważ monopolista może z ceną robić wszystko, chcesz to płać tyle jak nie chcesz to nie masz... fajnie jest na 1 platformie mieć wszystko ale nie ma konkurencji to będzie drogo, konkurencja jest dobra bo oni walczą o klientów różnymi promocjami, nowościami... gdyby ciągle byłby monopol to nie wiem ile byłoby kanałów HD... praktycznie by się nie spieszyliby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym słowem tak źle i tak nie dobrze.Ale ja tez wolałbym ten monopol,bo miałbym wszystko ,co mnie interesuje w jednej platformie,a nie kupował 3 dekoderów.A co do tego ,że drogo to niekoniecznie tak musiałoby być.Teraz jest drogo,bo platformy walczą ze sobą i przepłacają co tylko się da i musza to odrobić na abonentach.Jakby nie było rywalizacji to cena praw sportowych,czy filmowych byłaby o wiele mniejsza.500 mln za ekstraklasę,czy 48 mln euro za ligę mistrzów to zdecydowane za dużo.Cyfra+,czy n przepłaciły,ale i tak to muszą pokryć abonenci.Jakby nie było rywalizacji to cena praw za ligę mistrzów byłaby podobna do Turcji -ok 10 mln euro za ligę mistrzów,czy w Grecji 7 mln euro.A UEFA tylko zaciera ręce,że w Polsce tyle platform i taka rywalizacja o prawa do ligi mistrzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licze na to, że wyniki beda juz na poczatku stycznia. Mam nadzieje, że C+ zgarnie wszystko lub przynajmniej pakiet 2x2 ( czyli lepsze 4 mecze w kolejce ). Pozostale 4 mecze niech przejmie byle kto ... i tak takie "hity" jak Polonia Bytom-Cracovia nie beda cieszyc sie duzym zainteresowaniem.

 

A Ja myślę, że kibice oglądają przede wszystkim mecze "swoich" drużyn i np taki kibic Poloni Bytom nie wybierze meczów typu: Wisła-Legia, Wisła-Lech czy Legia-Lech jeżeli w tym samym czasie będzie mecz Polonii z obojętnie jaką drużyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to coś wniesie nowego do tego tematu, ale postanowiłem podać link do artykułu z Wirtualne Media na temat przetargu.

 

Canal+ podzieli się z należącą do Zygmunta Solorza-Żaka telewizją prawami na zasadzie odsprzedania jej sublicencji na część meczów. Z naszych informacji wynika, że obie spółki dogadały się już w tej sprawie. Nie mogą o prawa ubiegać się wspólnie, bo reguły przetargu zakazują składania ofert łączonych przez dwóch nadawców.

 

Wcześniej Telewizja Polsat informowała, że nie jest zainteresowana pokazywaniem Ekstraklasy – tym argumentowała, że sama nie bierze udziału w przetargu. Współpraca Canal+ z Polsatem rozpoczęła się od tego, że od września kanały tego nadawcy znalazły się w ofercie Cyfry+.

 

Link: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ca ... z-polsatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze piszesz. Gdyby CP i C+ połączyły się to po 1-2 latach byli by monopolistami na rynku platform cyfrowych. ITI/N oraz platforma TP praktycznie przestaly by istniec.

na połączenie się tych spółek musiałby wydać zgodę Urząd ds. Konkurencji i Konsumentów.

Raczej to mało prawdopodobne. Połączenie tych firm spowodowałoby prawdopodobny upadek pozostałych graczy na rynku i monopol jednej na co raczej zgody nie będzie.

 

Dlatego takie rozwiązanie raczej nie wchodzi w grę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Cyfrowemu Polsatowi raczej nie będzie po drodze z przepłacaniem za polską kopaną. Jak cena przekroczy granice śmieszności, oszczędny p. Solorz powie "dość" - już raz sparzył się na przepłaceniu za prawa sportowe i chyba nie chce zrobić ripleja.

 

Z kolei ITI może tylko podbijać cenę za prawa do kopanej, bo wie, że i tak C+ musi ją kupić.

 

Na kupno praw do polskiej ligi może naciskać TP SA oraz... Markus Tellenbach, który wie jak ważne jest posiadanie praw do rodzimej ligi (ze względów prestiżowych). Natomiast pozostałe szefostwo ITI (+właściciele) woli sprawdzone formaty, więc o polską piłkę zabijać się nie będzie...

 

Dlatego raczej wygra C+, ale okupi to olbrzymimi kosztami, które raczej się nie zwrócą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Canal Plus wygra przetarg telewizyjny, Polsat odkupi od niego część praw do Ekstraklasy. Taką informację przekazał w czwartek właściciel Polsatu Zygmunt Solorz-Żak. Do tej pory tylko spekulowano o takim scenariuszu.

 

Polsat formalnie nie zgłosił się do przetargu na prawa telewizyjne do polskiej Ekstraklasy (na trzy kolejne sezony począwszy od lipca 2011 roku). W regulaminie przetargu jest zastrzeżenie, że za zgodą Ekstraklasy możliwe jest odsprzedawanie sublicencji. Dlatego Polsat mógł czekać na rozwój wydarzeń.

 

Według naszych informacji firma Solorza przynajmniej na razie jest gotowa zapłacić Canalowi za sublicencję ok. 30 mln złotych w skali roku, co może stanowić 20 proc. wartości całego kontraktu. Ostateczna kwota może być jednak znacznie wyższa.

 

Tak było trzy lata temu. Canal Plus podzielił się prawami z telewizją Orange, która za ten przywilej płaciła 60 mln złotych, czyli połowę wartości kontraktu. W zamian należąca do Telekomunikacji Polskiej stacja pokazuje na żywo sześć meczów na żywo z każdej kolejki, ale nie ma praw do relacji live z dwóch najatrakcyjniejszych spotkań.

 

Źródło : Sport Onet.pl

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstra ... omosc.html

 

Czy to będzie oznaczać jednak włączenie do C+ jakiegoś sportowego kanału Polsatu np. Polsat Futbol? Bo przecież Cyfrze+ zostanie pokazywanie tylko na żywo 3 najlepszych spotkań na żywo a resztę weźmie Polsat czy dobrze to rozumiem? Chyba tak. Czyli abonenci stracą na tym bo teraz Orange Sport bynajmniej jest w c+ i możemy oglądać każde praktycznie każde spotkanie na żywo a jak Polsat zajmie miejsce OS to aby móc pooglądać jakiś mecz to będziemy musieli mieć CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...