Skocz do zawartości

Przetarg na transmisje Ekstraklasy


El Loco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam n-kę i Cyfre więc powinno mi być obojętne gdzie będzie Ekstraklasa, a jednak. Na samą myśl o komentatorach n-ki odechciewa mi się oglądania meczu :) Panowie z Cyfry to wyższy poziom, profesjonalizm, humor itd. Porównam piłkarsko: komentatorzy Cyfry to Ekstraklasa, n-ki w najlepszym wypadku druga liga :) ale to moje zdanie, możecie się z tym nie zgadzać. 3-mam kciuki za Canal+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zaskoczony tym co się dzieje. Ale jest jeszcze inne wyjście. Mianowicie Ekstraklasa może być nie zadowolona z ofert i utworzy własny kanał, który zaoferuje wszystkim operatorom. W końcu za realizację transmisja też będzie odpowiadać Ekstraklasa, więc z utworzeniem kanału będzie mniejszy problem.

Jeśli jednak o prawa do Ekstraklasy miałby bić się Canal+ z nSport to chciałbym aby bitwę wygrał Canal+. Bo Wojtka, Grzesia i Sergiusz mam już dość, a mecze przez nich komentowane oglądam rzadko.

Warto też poczytać, co na ten temat pisze Rzeczpospolita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chore! N i TP skladaja oferte praktycznie razem ( sublicencja ) a w regulaminie EWIDENTNIE jest, ze NIE WOLNO tego robić. Od razu taka oferta powinna byc anulowana i wyrzucona do kosza. Ale to Polska niestety. :roll: Polsat pokazal po raz kolejny, że ma gleboko i szeroko pilke nożna. :censored: Jestem pewny, że Canal Plus zgranie przynajmniej pakiet 2x2. Kolejny pakiet 4 meczów bedzie ciezko, bo brak miejsca w ramowce + dodatkowe koszty. Jednak 3 mam kciuki. Jesli N wygra 4 mecze to bedzie to tak jak ma OS teraz czyli najgorsze mecze w kolejce. Dla mnie to nie pojete, żeby pseudokanał sportowy, ktory dociera do tak malej grupy ludzi wygral ekstraklase. I oby sie tak nie stało. Juz slysze reklame N - " teraz u nas EKSTRAKLASA! " i ani slowa o tym, że to tylko 4 mecze i do tego najgorsze w kolejce. :lol2::lol2:

TVP to wiadomo - 4 mecze i magazyn, chyba nie ma innej opcji.

 

3MAM kciuki za C+! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak akurat nie będzie. Ale nikt nie zabroni Nce sprzedać właśnie np. kanału Ekstraklasa TV do platformy TP (bądź np. kanału NSport Extra czy pod jakąkolwiek inną nazwą). Zresztą nadal nie wiadomo jak w ogóle będzie wyglądać oferta telewizyjna TP/N. Może to być odrębna oferta Orange Sport, NSport i np. Ekstraklasa TV, a równie dobrze może się okazać, że TP rezygnuje z oferty telewizyjnej i będzie NSport Info (Czyli NSport i OSI) plus pakiet sportowy premium pod marką NSport (Czyli NSport + OS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że wygra Canal+ ponieważ:

1. Ekstraklasa może zlecić produkowanie sygnału Canal+(czyli, Multiproduction)

2. Canal+ ma zaplecze czyli komentatorów, ekspertów, reporterów, kamery hd (np. spider cam, który został zakupiony), wóz transmisyjny.

3. Jest doświadczona w realizowaniu tego typu meczów, ma na tylu komentatorów, żeby realizować wszystkie mecze w HD.

4. Jest z polską ligową piłką od 15 lat.

 

Denerwują mnie takie wypowiedzi, że Canal+ nie bedzie gdzie miał transmitować meczy bo to jest nie prawda. Można utworzyć kanał Canal+ Sport 2 HD i wszystko załatwione, nawet na tym nie ucierpią ligi europejskie bo jest wolny Canal+ Gol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że C+ jest najlepszy w pokazywaniu meczów nie oznacza, że wygra przetarg. Prawa trafią do tej stacji, która da najwięcej i jeszcze Ekstraklasa S.A. uzna, że jej oferta jest zadowalająca. Bo jak nie to mają prawo przetarg anulować.

Osobiście jestem za tym by w C+ były dwa mecze w weekend i magazyn, wyjdzie sporo taniej - nasza Ekstraklasa nie jest warta takiej inwestycji, o której się mówi (450 mln). A za zaoszczędzone przez dwa lata pieniądze niech odbiorą nSportowi LM.

Dodam, że mam C+ wyłącznie dla piłki, porządnej piłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ nigdy nie bylo nie mialo i nigdy nie bylo zainteresowane LM i raczej tak pozostanie. Oni nie inwestują w mecze, ktore odbywaja sie 2 razy w miesiacu, bo to im sie nie oplaca. C+ zawsze stawial na pilke ligowa w najlepszym wydaniu, gdzie mecze są praktycznie przez caly rok CO TYDZIEŃ a nawet czesciej. Praktycznie w tygodniu masz 10 meczy na najwyzszym poziomie, a czsami nawet wiecej, gdy mecze sa jeszcze w srody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Canal+ wygrywa przetarg na 4 mecze każdej kolejki

2. ITI/nSport wygrywa przetarg na dwa pozostałe pakiety czyli 2 mecze w pakiecie co daje sumę 4 meczy na kolejkę. Mecze daje na kanale nSport lub tworzy kanał drugi np: nSport Ekstraklasa w HD i udostępnia go TP/Orange gdzie ona z kolei ten kanał umieszcza w pakiecie razem z Orange Sport. Udostępnia go Orange/TP za zawyżoną opłatę miesięczną od abonenta(takie umowy się podpisuje z platformami i kablówkami odnośnie udostępniania kanałów właśnie opłatą od abonenta) Po to żeby ITI/nSport sie zwróciło trochę, a nawet połowę kasy przeznaczoną na zakup praw. Dodatkowo abonenci n otrzymują też i dostęp do kanałów Orange sport i Orange sport info.

 

3. Raczej mało prawdopodobny powtarzam mało prawdopodobny to całkowite zamknięcie kanałów orange sport (patrz też, że orange sport francuski zostanie zamknięty )i przeniesienie praw sportowych do kanału nSport oraz tym samy udostępnienie go abonentom platformy TP/Orange.

 

4. Mecze cztery dla otwartej telewizji oraz magazyn i newsy dalej pozostają w TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ nigdy nie bylo nie mialo i nigdy nie bylo zainteresowane LM i raczej tak pozostanie. Oni nie inwestują w mecze, ktore odbywaja sie 2 razy w miesiacu, bo to im sie nie oplaca. C+ zawsze stawial na pilke ligowa w najlepszym wydaniu, gdzie mecze są praktycznie przez caly rok CO TYDZIEŃ a nawet czesciej. Praktycznie w tygodniu masz 10 meczy na najwyzszym poziomie, a czsami nawet wiecej, gdy mecze sa jeszcze w srody.

Nie oszukumy się - Canal+ Sport to tylko weekend i OE w piątek oraz czasem Premiership w poniedziałek. Kolejki środowe są tak regularne jak pospieszne pociągi z PKP. LM dwa razy w tygodniu to byłoby coś - bez problemu 3 mecze jednocześnie (czwarty mógłby być jeden raz na kolejke w Canal+) w tym jeden w HD. Komentatorzy są więc...

Co do OE myślę, że C+ zgarnie najwięcej i niestety najwięcej zapłaci. A nasza Ekstraklasa to najsłabsze ogniwo oferty sportowej tej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdzie są teraz ci co się śmiali z nki jaka to ona "biedna i uboga" jest i nie może nic kupić nowego? Pochowali się coś i nie wychodzą spod łóżka ;)

Widać, że nka jest w stanie wyłożyć tyle pieniędzy ile tylko trzeba i może wygrać każdy przetarg.

A jeśli wygra przetarg na Ekstraklasę? No cóż... Cyfra przestanie być drugą co do ilości abonentów platformą w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...