Skocz do zawartości

Zapytanie do kablowców


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 1 rok później...
Gość Anonymous

A może ktoś się orientuje, jak z prawnego punktu widzenia wygląda możliwość dodania napisów do kanału analogowego w kablówce?

Czy operator może włączyć napisy w tunerze satelitarnym i wkleić je w obraz wpuszczany w kabel? Czy to by była niedozwolona zmiana treści obrazu?

 

 

 

 

Chodzi mi konkretnie o TV5 Monde, bo na satelicie są napisy (nawet polskie już od pół roku), ale w kablówce ich nie ma, bo nie zostały włączone w tunerze satelitarnym. Jak jeszcze były w teletekście, to nie było problemu, bo można sobie było ustawić w telewizorze. Ale niestety jakiś czas temu zrezygnowali z nadawania napisów w teletekście (zresztą polskich nigdy tam nie było).

I teraz nie wiem, czy nie ma, dlatego, że nie można ich dodać (ze względów prawnych), czy nie ma tylko dlatego, że im się nie chce ich włączyć. W kablówce nie da się niczego dowiedzieć, bo to jak rozmowa z Chińczykami przez rurę kanalizacyjną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewno pytanko, a nie chciałbym zakładać osobnego tematu... "Moja" kablówka zamierza wprowadzić telewizję cyfrową w formacie... DVB-T :woot: Niby po to, aby abonent nie musiał mieć osobnego dekodera, a wystarczył telewizor, który jest przystosowany do odbioru tego standardu... Nie wiem czy coś takiego jest powszechnie przyjęte, ale wydaje mi się to dziwne... Cóż w takim razie z kartami kodowymi, czyżby oferta była niekodowana, dostępna dla wszystkich abonentów... Hmmmm może spotkał się ktoś z czymś takim? :wink: Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

I bardzo mądrze :) Tunery DVB-T są o wiele popularniejsze i tańsze, w dodatku można je kupić nawet w hipermarketach za 100-kilkanaście złotych.

U mnie w kablówce dokładnie tak jest, kanały są nadawane w DVB-T i są niekodowane. Jedynie pakiet Canal+ jest kodowany, ale kablówka go sama nie koduje, tylko przepuszcza zakodowany z satelity, karty dostarcza nadawca.

Oczywiście, jeśli chcą i zakupią odpowiednie urządzenia, mogą zakodować kanały. Nie ma znaczenia, który to system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak to wygląda, dzięki :] Myślałem, że standardem jest w tym przypadku DVB-C, a jednak i w DVB-T niekiedy nadają? ;P To racja, na pewno taniej, więc skoro nie niesie to za sobą jakichś negatywnych skutków to czemu nie, niech jest to DVB-T :wink: Tak więc tv odpowiedni mam, teraz czekać jak tą "cyfrówkę" uruchomią :P Jednak chyba na ogół kablówki decydują się na DVB-C? Pozdrawiam :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie standard DVB-C stworzono dla sieci kablowych, DVB-T dla tv naziemnej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby DVB-T puszczać w kablu :) Na początku, gdy nasycenie odbiorników DVB-T wśród abonentów było niskie, kablówki decydowały się na DVB-C. Teraz, gdy telewizorów z głowicą DVB-T przybywa lepszą opcją jest dla kablówki, która nie wdrożyła jeszcze telewizji cyfrowej uruchomienie jej w standardzie DVB-T niż DVB-C, można wtedy koszt zakupu dekodera/tv z DVB-T niejako przerzucić na abonenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam pytanie, w jakich systemach cyfrowych w sieci kablowej można oferować stacje radiowe, czy istnieje coś takiego jak C-DAB+ ?

Chodzi o to aby można było korzystać z cyfrowych odbiorników radiowych i aby sygnał był odbierany tylko po podłączeniu przewodu koncentrycznego/światłowód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...