Skocz do zawartości

DVB-T W Kujawsko-Pomorskim


PanJ26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuję ją lekko przestawić. Nie myślisz że oni później te parametry skorygują, aby jakość przekazu była lepsza ?.

 

Edit: -DZIĘKI.

Lekko skorygowałem ustawienie anteny -pomogło. Wszystkie parametry z 3 multipleksów mam na b. dobrym poziomie. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu doświetlenia w Grudziądzu (ul. Kalinkowa) na kanale 36., tym samym na którym nadaje Trzeciewiec, kompletnie nie da sie odebrać mux 3.

Dlaczego zdecydowano się na nadawanie na tej samej częstotliwości? Przecież było do przewidzenia że powstaną interferencje. Ciekawe czy to zmienią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedna z zalet nadawania w technologii cyfrowej aby doświetlenia realizować na tym samym kanale. Kanału nadawania na Kalinkowej nie zmienią ale zapewne dopracują "charakter współpracy" Kalinkowej z Trzeciewcem. Ty u siebie spróboj skorygować ustawienie anteny (bardziej na Kalinkową lub bardziej na Trzeciewiec). To może wyeliminować Twój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteną pokręciłem, czasami coś zdekoduje, ale praktycznie pojedyncze klatki. Pech chce że Trzeciewiec i Kalinkową mam w jednej lini. Antena jest zasłonięta blokowiskim i siła sygnału z tych nadajników jest na podobnym poziomie. Krzywdy nie ma bo odbieram Kisielice, ale nie o to przecież chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomocy :(

 

Rodzice postanowili zrezygnować z satelity i przerzucili się na dvb-t. w tym celu zakupili antenę ASP-8 ze wzmacniaczem i dekoder WIWA HD80 MINI. Wszystko podłączone niestety nie mogę znaleźć żadnego sygnału, dodam że mieszkamy w miejscowości Pyszkowo (powiat włocławski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym kierunku ustawiona jest ta antena? Czy wszelkie przewody są poprawnie podłączone? Czy sreberko bądź oplot nie zwierają się gdzieś z żyłą przewodu? Ten wzmacniacz jest regulowany? Wtyczki są dobrze zarobione?

 

Antenę ustawcie na Konin (link, skąd multipleksy nadawane są na kanałach:

27 - MUX3 z programem TVP Poznań (może kiepsko odbierać)

36 - MUX3 z programem TVP Bydgoszcz (powinen być silny sygnał)

45 - MUX2

55 - MUX1

 

Jak to nie pomoże, to warto spróbować obrócić antenę na Włocławek (link), gdzie niestety nadawany jest tylko MUX3, albo na Łódź (link, gdzie na kanałach 24,43 i 46 dostępne są MUX2, MUX3 i MUX1, niestety MUX3 z programem TVP Łódź.

 

Nie zwracaj uwagi na nadajniki "MUX4 - TV Mobilna", bowiem tam się znajdują płatne programy, ich operatorem jest Cyfrowy Polsat i mają ograniczony zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz koniecznie połączenia kabli. Nie może być zwarć oplotu z żyłą główną tak w antenie jak i w separatorze zasilania ( wtyczka z kabelkiem i zasilaczem).

Czy przy telewizorze jest wtyczka z zasilaczem podłączona do kabla antenowego a zasilacz jest podłączony do sieci ?

Czy w kierunku nadajnika są przeszkody terenowe ( pagórki, budynki) lub gęsty las ?

W menu dekodera WIWA sprawdz koniecznie czy zasilanie anteny jest WYŁĄCZONE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam, mam problem z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej w Brodnicy :/ posiadam nowy odbiornik tv z wbudowaną anteną dvb-t i antenę siatkową, starego typu. antena wisi w oknie na drugim piętrze mieszkania w bloku. przez cały ubiegły rok było ok, sygnał był zadowalający. po wyłączeniu sygnału analogowego w iławie też było ok, a jak wyłączyli w bydg to iława zniknęła i odbieram tylko kanałów z muxa w bydg :/ nie mogę złapać w ogóle polsatu,tvn i innych tych kanałów. mam tylko tvp info bydg, a przedtem miałem jeszcze info olszyn i gdańsk. co mam zrobić? antena nie może być wyżej umieszczona ani na zewnątrz ze względu na elewacje i brak upoważnienia do robienia czegokolwiek bez zgody właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dzieje, ponieważ odbiornik jest niejako ogłuszony silnym sygnałem MUX3 z lokalnego nadajnika, którego zadaniem jest doświetlenie północno-wschodniej części województwa, z programem TVP Bydgoszcz: http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... hp?pid=781

 

Nie jest to wina po stronie operatora czy urzędu koordynującego częstotliwości, tylko problem występuje po stronie sprzętu. Czy w antenie siatkowej masz wzmacniacz? Próbowałeś wymienić go na zwykły symetryzator? (nie wymaga zasilania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy ustawić - przeprogramować jeszcze raz odbiornik. Spróbuj ręcznie wyszukać kanały:

Mux-2 z Kisielic ( z Polsatami i TVN'ami) jest na kanale 24. Skoro go odbierałeś powinieneś odbierać go nadal. Nic się pod tym względem nie zmieniło. Uruchomienie nadajnika w Kruszynkach nie powinno mieć wpływu na Twój odbiór jeśli nie posiadasz wzmacniacza w antenie i cała instalacja nie jest uszkodzona. To samo też nadaje Trzeciewiec tyle że na kanale 32.

Następnie kanał 38 to MUX-1 z Kisielic ( i regionalny TVP Olsztyn) a kanał 41 to MUX-1 z Trzeciewca ( i regionalny TVP Bydgoszcz) - zobacz który lepiej będzie u ciebie odbierał.

Kolejny to kanał 48 z Kisielic z MUX-3 - tam jest TVP Gdańsk i pozostałe kanały TVP.

I wreszcie na końcu kanał 36 z nadajnika Brodnica-Kruszynki na którym będziesz miał TVP Bydgoszcz i pozostałe kanały TVP a ponieważ nadajnik jest w Brodnicy będziesz miał najmocniejszy sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Mieszkam na granicu woj kuj-pom/wlkp. Odbieram sygnał z Konina. Do nadjnika mam ok 23 km. Na wzmacniaczu mux1 zrywał, więc wstawiłem symetryzator. Było wszystko pięknie dopuki w antenie FM, która jest nad Yagi wstwiłem wzmacniacz w celu odbioru radii z Konina I Włocławka. Na tv działa pięknie mux2 , mux3 i mux3 wersja z Bydgoszczą. Mux1 przestał odbierać anteny podłączone są do zwrotnicy masztowej a następnie do zasilacza stabilizowanego potencjonerem. Wie ktoś co zrobić e tej sytuacji? Mux1 ma przecież u nas najsilniejszy sygnał.

 

Edit: Uprzedzam, że zdjałem zworkę w zwrotnicy od anteny tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten sam sygnał ze wzmocnionym ukf-em leci dalej do telewizora? Powodów może być tutaj mnóstwo, razem z możliwością tworzenia się intermodulacji wchodzących na częstotliwości multipleksów cyfrowych, czy przeładowania zbyt silnym sygnałem głowicy w telewizorze.

 

Masz możliwość zmniejszenia wzmocnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

mieszkam w Toruniu (dokładna lokalizacja http://goo.gl/maps/KNHmo ) mój balkon na którym stoi antena siatkowa starszego typu ze wzmacniaczem, jest balkonem na rogu bloku na parterze, blok stoi w kierunku płd , płd-zach. I w tamtą też stronę mam ustawioną antenę, obraz bardzo często się zacina i często jest ogólny brak sygnału. Co byście polecali zrobić aby to naprawić ? Raczej niemożliwe jest ustawienie anteny na Trzeciwiec bo blok stoi tak że mi tamtą stronę zasłania (co widać w linku). Błagam pomóżcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według DVBT MAP sygnał MUX-1 w Twoim miejscu zamieszkania jest bardzo słaby, a wzmacniacz który posiadasz widocznie nie radzi sobie ze wzmocnieniem i wyjściem na 7 gniazdek, użyj wzmacniaczy serii LNA . Jest też inna opcja , skieruj antenę na Płock , sygnał MUX-1 z tego nadajnika jest silniejszy w Twojej miejscowości. Jak się zdecydujesz na taką opcję to ustaw odbiorniki następująco:

MUX 1 - K25

MUX 2 - K57

MUX 3 - K36

MUX 4 - K39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla południowej części kujaw przewidziany jest obiekt Konin / Żółwieniec, z którego zresztą nadawany jest też program TVP Bydgoszcz na kanale 36. Przy ustawieniu anteny na Sierpc mogą się pojawić problemy z odbiorem TV Mobilnej, bowiem tam na tym samym kanale 39 nadawany jest MUX3 z programem TVP Warszawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...