Skocz do zawartości

DVB-T W Kujawsko-Pomorskim


PanJ26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do mieszkających w okolicach PAKOŚCI jak tam wygląda z odbiorem muxów. Podajcie z jakich nadajników odbieracie i z jaką jakością.

Prawdopodobnie będę tam ustawiał antenę i nie wiem jak to będzie z map jakie w necie przeglądałem to tak sygnał jest na granicy poprawnego odbioru..

Z tego co przeanalizowałem to powinien być sygnał dostępny z następujących nadajników:

 

- MUX 1 - nadajnik KONIN k.55

- MUX 1 - nadajnik BYDGOSZCZ k.49

- MUX 2 - nadajnik BYDGOSZCZ k.32

- MUX 2 - nadajnik KONIN k.45

- MUX 3 - nadajnik BYDGOSZCZ k.34

- MUX 3 - nadajnik PŁOCK k.35

- MUX 4 - nadajnik WŁOCŁAWEK k.46

- MUX 4 - nadajnik TORUŃ k.39

 

Coś może opuściłem? Może ktoś z forumowiczów może podać szczegóły.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zaobserwowałem u siebie od kilku dni spadek jakości sygnału obu multipleksów 1 i 2 z Trzeciewca. Tzn. wskaźnik siły na stałym wysokim poziomie, natomiast wskaźnik jakości balansuje pomiędzy b. dobrym a niskim poziomem. Skutkuje to co jakiś czas zacinkami obrazu zwłaszcza na MUX 2. Wcześniej oba wskaźniki były na poziomie b. dobrym. Nie wiecie z czego może to wynikać ? Coś słyszałem o konserwacji nadajnika w Trzeciewcu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w twojej okolicy masz sporo drzew? Właśnie w ostatnim czasie niektórzy zgłaszają problemy z odbiorem multipleksów w różnych częściach kraju, jednak jest to również okres pylenia i kwitnięcia roślin. Liściaste drzewa dużo bardziej tłumią sygnały, szczególnie przy niskim zawieszeniu anteny.

 

Konserwacje na pewno nie mają na to wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem u siebie od kilku dni spadek jakości sygnału obu multipleksów 1 i 2 z Trzeciewca. Tzn. wskaźnik siły na stałym wysokim poziomie, natomiast wskaźnik jakości balansuje pomiędzy b. dobrym a niskim poziomem. Skutkuje to co jakiś czas zacinkami obrazu zwłaszcza na MUX 2. Wcześniej oba wskaźniki były na poziomie b. dobrym. Nie wiecie z czego może to wynikać ? Coś słyszałem o konserwacji nadajnika w Trzeciewcu. Pozdrawiam.

 

Bo była taka konserwacja ;-)

http://portal-satelitarny.cba.pl/index. ... zeciewiec/

 

Jeszcze słyszałem, że ma być jakaś konserwacja w okolicach 16 maja w związku z uruchomieniem MUX 3... I czy to prawda że po 20 maja z Trzeciewca MUX 1 będzie nadawał na kanale 41 (wcześniej 49) a MUX 3 na kanale

36 ??? MUX 2 nadający na kanale 32 pozostanie bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Bydgoszczy według GE06 planowo to ma być:

MUX 1 - K41 (obecnie K49)

MUX 2 - K32

MUX 3 - K36 (obecnie K34)

MUX 4 - K34 (obecnie K39)

 

Nie nastawiał bym się, żeby już 20 Maja przełączyli na docelowe kanały, najprawdopodobniej zrobią to jak całkowicie wyłączą analog, czyli po 23/07/2013. Jedynie co to mogą uruchomić MUX 3 z K34 i zwiększyć ERP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem dlaczego poziom jakości MUXa 3 jest tak słaby. Siła na bardzo dobrym poziomie jakość słaba lub b. słaba.( Przekaz z Trzeciewca, kanał 36) Pozostałe multipleksy na b. dobrym poziomie oba parametry. Nie wiecie czy to ulegnie poprawie ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam ze wzmacniacza MC-9102 Ceramic wzm. do 45 DB. Z jednej anteny mam 7 wyjść do poszczególnych gniazd. Do Trzeciewca w lini prostej ponad 55 km. MUX 1 i 2 ma znakomite parametry odbioru. MUX 3 jak pisałem kłopoty z jakością -obraz bez zakłóceń, bez zacinek etc. Być może poprawią później jakość, gdyż rano miałem oba parametry bardzo dobre. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...