Skocz do zawartości

Dziwne przypadki telewizji naziemnej


Tomo21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje osiągnięcia z lat 2004-2005:

ZDF C21 C42

chyba ARD C53

NDR C44 C39

MDR C39

RBB C23

ČT1 C23 C36

ČT2 C40

 

A dziś na C35 złapałam jakiś kanał z okrągłym logiem, ale nie jest to TVN - co to może być? ;0 niestety jest "sieczka" więc nie widać loga ;( na stronie dxinfocentre.com na mapie na dziś jest zaznaczone tropo od Polski po Danię - czy ktoś może pomóc w określeniu co to może być za kanał? Przez moment wydawało mi się, że może to być TV4 ze szwecji, ale szukam źródła, bardziej wiarygodnego ;) (dla ścisłości: mieszkam we Wrześni, woj. WLKP)

 

Edit (22:11 22-03-2010) Teraz złapałem na C59 program, z logiem również nieustalonym, ale jest (z tego co widać) małe i okrągłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam w 2001 roku, jak miałem 9 lat jaki byłem zdziwiony jak na wsi (60 km na płn od Krakowa)

na antenie, którą był urwany kabel udało mi się odebrać na wtedy 30letnim czarno-białym telewizorze TV2(chyba słowacki jakiś) na kanale 28/29.

Canal + odbierał z małym szumem.

Cieszyłem się jaka genialna antena:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pamietam jak ok 10 lat do tyłu (...) Miałem tez jakims cudem kanał Rai Uno i

To akurat w twoim przypadku nic dziwnego bo kanał Raiuno był w Krakowie retransmitowany

:arrow:http://radiopolska.pl/wykaz/archtv.php?pid=17

wyżej wspomniany przez Ciebie kanał był na kanale 35

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś bardzo ciekawy przypadek ,chciałem ustawić tvn na mecz wisły z realem madryt wtedy kiedy prawa miał tvn ustawiałem caly dzień antene siadową we wszystkie strony by złapać TVN i śnieżyło jak diabli i tak gdzies pol godziny przed meczem chyba na k 30 albo 32 po przekręceniu anteny tak w stronę Katowic a mieszkam w świętokrzyskim miałem przez cały mecz piękny obraz . co ciekawe kilka minut po meczu mimo iż nie ruszałem anteną zaczęło śnieżyc coraz bardziej aż obraz zanikł na dobre ,probowałem to jeszcze przez kilka dni łapać ale nigdy już mi sie nie udało , nie wiem skąd ten TVN był ale tylko na czas meczu działał , do tego moge dodać ze antena nie byla na powietrzu tylko w pokoju na stole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maxi76

witam, zwykle na tym forum jestem tylko czytelnikiem, ale pojawiło się pytanie, na które mogę odpowiedzieć.

 

Czy da się przewidzieć tropo? Da. Oto odpowiedź.

http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html

 

Wpadam tu co kilka dni. Prognoza zwykle się sprawdza. Akurat na dziś i jutro prognozowane jest dość silne tropo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, do wyboru była wersja dubbingowana, z lektorem lub też z napisami. Od niechcenia zamiast telegazety nadawali serwisy interaktywne.

 

A tak poważnie Rai Uno nadawało z nadajnika RTCN Kraków Chorągwica, bowiem swego czasu (w 1989r. - info Radiopolska.pl) był to legalny sposób retransmisji zagranicznych programów telewizyjnych w naszym kraju... a tak naprawdę nie zakazany, o który nikt się nie mógł przyczepić. Na takich samych zasadach w Warszawie można było oglądać rosyjski kanał ORT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast u mnie była dziwna sytuacja(2000 rok na oko). Od dziecka miałem kablówkę i lubiłem przeszukiwać kanały i kiedyś trafiłem na kreskówkę : Tom i Jerry. Zdziwiłem się bo CN dawno przestał już nadawać w mojej kablówce. Poszedłem do cioci która też miała kablówkę sprawdzić czy też to łapie. Okazało się że ona ogląda kasęte VHS:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, aby było to wykonalne aby sygnał z magnetowidu mógł zagłuszyć sygnał kanału telewizyjnego w kablówce. Mało tego, zdaje się, że jeśli już to potrzebny byłby do tego wzmacniacz, bo o ile się orientuję, sieci kablowe mają je nie tylko w stacjach czołowych, ale także w "skrzynkach", z których rozprowadza się sygnał na kilka bloków/mieszkań/domów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kilka lat temu, gdy jeszcze TV naziemną oglądałem na porządku dziennym, podczas konserwacji nadajnika Polsatu, spośród kaszy wyłonił się nagle obraz z menu dekodera Cyfrowego Polsatu, coś ustawiali może z 5 minut, skakali po menu... nagle sygnał zanikł. Była jeszcze jedna ciekawa sytuacja z Polsatem tak około 2003-2004 roku, podczas "Kuby Wojewódzkiego" Kuba mówił coś o najnowszym wydaniu Playboya. Podczas opowiadania o tymże numerze pisma, poniżej na obrazie ukazała się informacja że aby uzyskać więcej informacji (o pisemku) należy nacisnąć czerwony przycisk na dekoderze (a odbierałem naziemnie). I nagle po kilku minutach własnie obraz z menu dekodera z tymi informacjami się na chwilę ukazał, co ciekawe bez loga. Czyżby pracownik studia retransmisyjnego był tym zaciekawiony? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu, gdy jeszcze TV naziemną oglądałem na porządku dziennym, podczas konserwacji nadajnika Polsatu, spośród kaszy wyłonił się nagle obraz z menu dekodera Cyfrowego Polsatu, coś ustawiali może z 5 minut, skakali po menu... nagle sygnał zanikł. [...] I nagle po kilku minutach własnie obraz z menu dekodera z tymi informacjami się na chwilę ukazał, co ciekawe bez loga. Czyżby pracownik studia retransmisyjnego był tym zaciekawiony? ;)

Nic dziwnego - dosył Polsatu do nadajników naziemnych realizowany jest przez dekodery ich platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja przypominam sobie że jakoś w 2004-2005 tez trafiłem na tropo takim o to sposobem : Pomgałem tacie robić auto i trzeba było odłączyć klemy od akumulatora = zero stacji na radiu , gdy przeszukiwałem eter znalazłem Radio Merkury nie wiedziałem skąd ta stacja się wzieła (szukałem w czasie burzy) myślałem że to dzięki garażowi -blaszakowi a okazało się że trafiłem na tropo. Pamiętam ze sygnal z Radia Merkury był lepszy nawet od RMF FM który jest nadawany z Trzeciewca ok. 3-4 km w lini prostej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...