Skocz do zawartości

Dziwne przypadki telewizji naziemnej


Tomo21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

3. Podczas gdy brat grał na dole na grze

telewizyjnej mi na górze udało się oglądać jego grę na grze telewizyjnej

Ja też na swoim TV "złapałam" na zwykłej antence pokojowej kilka razy czyjąś grę na Pegasusie. Zawsze się zastanawiałam, który sąsiad (mieszkam w bloku) tak nałogowo gra w Tetrisa oraz czy ktoś też mnie tak czasem nie "podgląda" :P.

 

a co do kanałów to również na tej antence złapałam kilka razy jakiś kanał z Czech oraz jakies kanały TVP ale tylko raz, nie jestem pewna, bo sygnał był bardzo słaby - chyba TVP Polonia oraz jakiś inny regionalny TVP3 niż mój łódzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

W sierpniu 2001 roku, podczas pobytu u krewnych pod Poznaniem, znalazłem na ich telewizorze...Telewizję Wrocław. Hmm...

Nie pamiętam dokładnie, ale potem chyba raz jeszcze zobaczyłem W z kwiatkiem u nich, ale tak to obraz śnieżył - nic poza tym.

 

Czyżby tropo czy w bliskim sąsiedztwie Poznania był nadajnik Wrocławia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ślęża, Śnieżne Kotły i Święty Krzyż to najlepsze obiekty nadawcze w Polsce. Mam to szczęście znajdować się w zasięgu dwóch pierwszych. Sygnał mam tak mocny, że w awaryjnej sytuacji drut wystarczyłby do poprawnego odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie w grudniu 2003 bodajże styczniu 2004

Na telewizorze babki było ciekawe tropo :D

było na porządku dziennym

TVP 1

TVP 2

TVP 3 Katowice

Polsat

TVN

wszystko Katowice

Z Czeskich

CT1

A kanały w czasię tropo Katowice+

TVP 3 Poznań

TVP 3 Wrocław

TVP 3 Łódź

TV Polonia

TV4

Puls

Polsat 2

TVN 7

Z zagranicznych

RAI 1

RAI 2

RTL

ORF 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem od deski do deski wasze wspomnienia i wam trochę zazdroszczę, bo ja nie przypominam sobie takich sytuacji z odbiorem zagranicznych kanałów. Oprócz legalnie nadawanego w latach 90 pierwszego kanału rosyjskiej TV oraz jednej sytuacji, gdzie w roku ok 2003 złapałem u siebie w Piasecznie pod Warszawą TV Gdańsk. Ale bardzo słabo działała. Ok 2h to trwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz pamiętam chyba w 2006 lub 2007 nałapało mi kanałów słowackich :

STV 1 nawet 2 razy STV 2 Markiza i jakaś stacja z 1

,najlepsze było to że niektóre stacje odbierały lepiej niż np tv PULS z Chorągwicy :shock: Ciekawi mie czy obecnie "złapie" się coś jeszcze z analogu na pd Polski ( ktoś pisał że analogowe kanały z węgier i nawet z Rumuni :shock: łapali wysoko w górach )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasem mam pytanie a mianowicie dlaczego przy włączeniu przycisku na pilocie odpowiedzialnego za złącze HDMI sygnał podłączonego zestawu satelitarnego podczas gdy na zwykłej funkcji satelitarnej mam przebicia zniekształconego sygnału i to jeszcze na dwóch lub trzech kanałach. Zniekształcenia te przypominają odbiór dalekiego kanału w analogu naziemnym a mianowicie obraz (często podzielony przez telewizor na pół) w kolorze jest widoczny za zakłóceniami. Głosu nie ma w ogóle tylko od czasu do czasu są jakieś szumy. Możecie mi mniej więcej wyjaśnić czym to jest spowodowane i dlaczego odbiór z dekodera pojawia się z poziomu telewizora w formie zniekształconej i to jeszcze z przebiciami na kilku kanałach ?

Cała sytuacja wygląda mniej więcej tak:

http://img819.imageshack.us/img819/8069/8x8u.jpg

na następujących kanałach telewizyjnych:

- S17 (269 MHz)

- C29 (537 MHz)

- C63 (807 MHz)

Pewne zakłócenia (ale nieco inne niż te zaprezentowane wyżej) zauważyłem też na C77 (90 MHz) ale wynikają one chyba z pasma radiowego a nie sygnałów wysyłanych do telewizora przez dekoder.

Byłbym bardzo wdzięczny za waszą odpowiedź na to pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tata mi raz opowiadał, że po trzęsieniu ziemi kilka(nie wiem czy już nie naście) lat temu odbierał przez kilka godzina Canal+ naziemnie. Mówił, że to od jakiejś kablówki się kopiował sygnał (czy coś w tym stylu).

 

@Poland, poczytaj sobie stronę wstecz. Tam napisałem, że ja sam miałem podobny przypadek, ale na kineskopiaku i z EuroZłączem (teraz, jak wyłączyli analogówkę, to sygnał jest jakiś cięższy do złapania). Tylko, właśnie, ty to masz po podłączeniu z anteną? I dlaczego to w takim kółku jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w grudniu 2003 bodajże styczniu 2004

Na telewizorze babki było ciekawe tropo :D

było na porządku dziennym

TVP 1

TVP 2

TVP 3 Katowice

Polsat

TVN

wszystko Katowice

Z Czeskich

CT1

A kanały w czasię tropo Katowice+

TVP 3 Poznań

TVP 3 Wrocław

TVP 3 Łódź

TV Polonia

TV4

Puls

Polsat 2

TVN 7

Z zagranicznych

RAI 1

RAI 2

RTL

ORF 1

Chyba coś przekombinowałeś, TV Polonia, Polsat 2 i TVN 7 nie nadawały analogowo więc nie mogłeś ich odbierać podczas tropo, chyba, że to były przebicia z kablówki, ale pewnie wówczas miałbyś więcej kanałów z "kabla" :] Podejrzewam więc, że to tylko "radosna twórczość" jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tata mi raz opowiadał, że po trzęsieniu ziemi kilka(nie wiem czy już nie naście) lat temu odbierał przez kilka godzina Canal+ naziemnie. Mówił, że to od jakiejś kablówki się kopiował sygnał (czy coś w tym stylu).

 

@Poland, poczytaj sobie stronę wstecz. Tam napisałem, że ja sam miałem podobny przypadek, ale na kineskopiaku i z EuroZłączem (teraz, jak wyłączyli analogówkę, to sygnał jest jakiś cięższy do złapania). Tylko, właśnie, ty to masz po podłączeniu z anteną? I dlaczego to w takim kółku jest?

To kółko to logo rozgrywek siatkówki które były wczoraj na Polsacie Sport na którym to dekoder był ustawiony. Sytuacje z obrazka mam przy podłączeniu samej satelity. DVB-T na pokazanym telewizorze nie było podłączane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poniewaz mieszkam od Warszawy 27 km. w bardzo zalesionym terenie, mialem do analogu antene siatkowa chyba z najmocniejszym wzmacniaczem jaki byl mozliwy. W drugiej polowie lat '90-ych, gdy nie bylo juz TOP CANALU i POLONI1 i nie bylo co ogladac, czesto przekrecalalem antene na Lodz, bo tam swobodnie odbieralem Lodzka trojke na kanale 43. Czesto przy kreceniu antenka w lato lub w zime (bo wtedy jest najlepsza propagacja fal i czeste dx-y) "mialem" trojki takze z Bialegostoku, Krakowa, Poznania, Wroclawia, Gdanska, Szczecina, Lublina, oraz cala game TVP1 i TVP2. Programy odbieraly nieraz kilka godzin, a nieraz nawet po kilka dni. Czesto bywalo tak ze odbierala cala masa programow zagranicznych i to bez przekrecania anteny. Czesto mialem okazje zobaczyc programy czeskie, slowackie, rosyjskie, ukrainskie, bialoruskie, litewskie, lotewskie, estonskie i cala mase czegos dziwnego. Najbardziej egzotycznymi stacjami jakie widzialem na "siatkowce" byl szwedzki TV4, turecki TRT, hiszpanski TVE, wloski RAI. Nie wiem czy ktos mial takie przypadki jak ja, jak tak to prosze o odpowiedz? Ogolnie to chyba bylo to mozliwe oprocz oczywiscie mocnej anteny, ze wtedy eter nie byl tak "zasmiecony", czy tam inaczej eksplaotowany. Poza tym do dzis czesto odbieram na FM dziwne stacje z calej Polski i Europy, a nieraz chyba tez z Bliskiego wschodu i Azji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siema, mi kiedyś ściągnęło obraz z gry wideo, ale nie Pegazusa ale PlayStation 2. A kiedyś kiedyś złapałem na starej Diorze stacje radiowe z Rosji, Niemiec, Czech a nawet jakieś Cing Ciong tzn. chyba audycja po chińsku bo raczej nie odbiorę 10km od Sochaczewa radia z CHRL. Niestety, młody jestem, a jak to złapałem w 2008 roku miałem 8 lat, to więcej nie powiem :D

A tak sie zastanawiam, czy można odebrać coś w DVB-T przy dobrym Tropo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak czytając teksty plackomana, jakim cudem można odebrać Polsat 2 i TVN7 na naziemnej? A może mieszkasz w mieście gdzie jest kablówka? Jeśli tak to mogą być przebicia z kabla z kablówki i antena czy kabel 'podkradał' sygnał kablówki. Słyszałem o takim przypadku że takim sposobem koleś (na tym forum) opisał że zassał np, Animal Planet, Discovery i Cartoon Network.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś po burzy dobrze śmigał TV4. Normalnie to miałem śnieg w środku lata :-) Nowa telegazeta to było ją święto. To chyba przez propagacje fal radiowych (coś w stylu tropo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...