Jump to content
Tomo21

Dziwne przypadki telewizji naziemnej

Recommended Posts

Prawdopodobnie sygnał małopolskiego oddziału Telewizji Polskiej miałeś z Krakowa bądź z Rabki.

Z Rabki nie było przekazu krakowskiego ośrodka TVP.

Też miałam pod koniec stycznia 2011 roku taki przypadek,że odbierałam na kanale 30 STV2 ze Słowacji oraz na kanale 31 CT1 z Czech.

Teraz opowiem o pierwszym z dwóch tropo z Radzionkowa

To był marzec 2011. Wtedy odbierałem przez 3-4 godziny Czeskie programy których normalnie nie mogłem odbierać (jak już to w skali szkolnej 2-) ze względu na położenie bloku. Z Polskich odbierałem TVP Łódź, TVP Kielce oraz TVP Poznań. 

Mi natomiast zdarzało się, że jeszcze gdzieś tak z pół roku temu łapałem przy okazji tropo białoruski MUX 1 (kanał 21 - Świsłocz), czasem znalazło mi też TVP Olsztyn na kanale 50 (mieszkam ok. 90 km na północny wschód od W-wy, więc nie jestem w jego zasięgu). Po przekręceniu anteny obecnie przy tropo łapie mi TVP Kielce (kanał 47), TVP Rzeszów (kanał 29), a także kilka rzeczy z analogu - jak do tej pory w taki sposób odebrałem (niestety, w bardzo kiepskiej jakości :sad:) Rossiyę 1, 2+2 (albo coś podobnego - już nie pamiętam), UA:Pershyj/TK Era, 1+1, Inter, pierwszy kanał mołdawskiej telewizji publicznej, a także jakiś kanał, który nadawał w pillarboxie film lub serial po rosyjsku (niestety, nie udało mi się dostrzec, co to za kanał - w każdym razie, udało mi się to złapać wczoraj na kanale 25).

Co do radia: na falach długich wiosną i latem łapałem kilka stacji radiowych z Rumunii i może dwie z Rosji

Edited by Camilieu

Przeczytałem cały temat za jednym zamachem  :mrgreen:

Pamiętam tylko jedno tropo, byłem wtedy mały jeszcze i u wujka który miał antenę siatkową czasami łapało jakiś ruski kanał, oczywiście z mocnym śniegiem, był to rok może 2000

Nie było, jedyne, co mogło być, to lokalne okienka krakowskie w TVP2. Zresztą nie na temat.

Z Rabki analogowo emitowano jedynie TVP1 na k.31 i TVP2 na k.36. TVP3/TVP Info Kraków była z nieco dalszych obiektow (nie liczac Choragwicy i k.50) - Prehyby na k.7 i z Gubałówki na k.12.

Tak więc @TenCoByłNigdzie chyba odbierał Kraków z jednym z wspomnianych przez ciebie nadajników, Szymonie9904.

Witam po dłuższej przerwie. Dziś rano jak co dzień włączyłem telewizor i dekoder T-HD 1000, i ku mojemu zdziwieniu żaden z trzech multipleksów nie odbierał. Z ciekawości uruchomiłem automatyczne skanowanie i jedyne, co się wyszukało, to... MUX-L3 z Radomska :) Z dobrym, silnym odbiorem.... po jakiś 2 godzinach wszystko wróciło do normy. Czyżby tropo ? Co prawda, MUX-L3 nadaje w Łodzi na Sienkiewicza, ale ten nadajnik ma małą moc i nigdy nic stamtąd nie odbierałem (a do czasu wyłączenia TV analogowej nadawany był tam analogowy TVN i MUX-3).

Ehh... nie jestem na bieżąco jak widać ;). Ale odbiór MUX-L3 trochę mnie zdziwił :).

A i jeszcze dodam,że w 2002 roku u babci na wsi po raz pierwszy odbierałam ONT z Brześcia na kanale 30.