Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiadomo przecież że klient to zło konieczne, szkoda że pieniądze same nie potrafią podpisywać umów :]

 

jeśli chodzi o OSI wydaje mi sie że ten kanał przetrwa, w Polsce nie ma kanałow z wiadomościami sportowymi i jest dla niego miejsce, dlatego zostanie w Cyfrze, nce, TP i CP, poza tym same reklamy sprawią że utrzyma wysoką rentowność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma ? PSN jest.

Trzeba najpierw mieć content aby móc migawki robić do serwisów informacyjnych. Niestety OSI się troszkę tego skoczyło a samo kupowanie od agencji informacyjnych może być nieopłacalne.

PSN ma co umieścić w newsach, ale musi popracować nad sobą. Myślę, że lipiec poświęcą na wypracowanie odpowiedniego stylu i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zgadza się, ale wcześniej napisałeś, że OSI jest jedynym kanałem informacyjnym, a to nie jest prawdą. Bo jest Polsat Sport News oraz przez wielu zapomniany nSport.

Ale co to ma wspólnego z tym tematem? :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno NIE ma zniknąć z CP :]

 

jedynym we wszystkich platformach. PSN to nawet w CP nie wszyscy mają, poza tym to jest test, nSPORT to inna bajka bo mam wrażenie że to jest test od niepamiętnych czasów, za który dodatkowo trzeba płacić :D poza tym czy to jest kanał informacyjny to nie wiem, bardziej nudziarsko-gawędziarski utrzymany w tonacji sportowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli w umowie bądź w promocyjnych warunkach umowy masz wymieniony ten kanał to jak najbardziej tak. TVN HD+1 prawdopodobnie będzie zastąpiony (moje domysły) TVN 7 HD, ale to i tak daje możliwość wypowiedzenia umowy, o ile TVN HD+1 ma się wymieniony, w którymś wcześniej wymienionym przeze mnie dokumencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba o czym nie wiem? tvn+1 hd ma być wycofany? jaki powód, jest tu gdzieś temat?

 

Kolejny cios dla operatorów ze strony Grupy TVN

Grupa TVN podjęła decyzję o zamknięciu kolejnego kanału telewizyjnego w tym roku, co oznacza, że abonenci płatnych platform telewizyjnych będą mogli bezkarnie zrywać umowy z operatorami.

Jak już informowaliśmy tutaj, 4 listopada 2011 roku Grupa TVN zakończy emisję kanału TVN HD+1. Stacja dostępna była przede wszystkim drogą satelitarną na platformie telewizji "n" oraz w Cyfrowym Polsacie.

 

 

Zakończenie nadawania kanału TVN HD+1 może przysporzyć sporo kłopotów operatorom. Warto zajrzeć do regulaminu usług z których korzystamy, bo w wielu przypadkach istnieje zapisów mówiący o tym, że wyłączenie kanału telewizyjnego (bez względu na przyczynę), a więc pogorszenie oferty, daje abonentowi prawo do rozwiązania promocyjnej umowy z operatorem bez ponoszenia kar.

 

Sprytni klienci wyłączenie kanału mogą wykorzystać do zmiany dotychczasowego operatora telewizyjnego nie czekając na zakończenie obowiązywania obecnej umowy. Bądź do podpisania nowej umowy z obecnym operatorem, ale na lepszych warunkach.

 

Dodatkowo telewizja "n" zapowiada uruchomienie kanałów nPremium (więcej o tym tutaj). Jaka będzie przyszłość nSport i nFilm HD? Telewizja "n" zapewnia, że wprawdzie kanał nSport (dostępny w telewizji "n" oraz szeroko w sieciach kablowych) będzie utrzymany, to wciąż nie wiadomo jaka będzie przyszłość nFilm HD. Jeśli zakończy nadawanie - także będzie możliwość ewentualnego wypowiedzenia umowy.

 

za: media2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. To co pisze @muza_tv, to prawda. Wyłączenie TVN HD+1, to niekorzystna zmiana dla nas abonentów, bo wpływa na pogorszenie i uszczuplenie oferty programowej. Nie ważne, czy ktoś miał ten kanał wymieniony w umowie, czy nie. Mieliśmy do niego dostęp, gdyż kanał wchodził w skład pakietów oferowanych przez CP, a tym samym każdy od pakietu Mini HD może bezkarnie wypowiedzieć umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę śmiało po 4 listopada wysłać pismo z rezygnacją w związku z zniknięciem TVN HD+1 ? bo nie chciałbym z siebie [beep]a zrobić :-) jedni piszą że jak nie ma kanału w umowie to nie można, drudzy że nie musi być wpisany, że wystarczy że jest w pakiecie. A to by pasowało mi bo chciałbym wyszarpać nową umowę z lepszym dekoderem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DiscoLED rozdział 5 regulaminu świadczenia usług:

 

Cyfrowy Polsat zastrzega sobie prawo zastępowania programów telewizyjnych i/lub radiowych

w ramach Pakietu Programów przez inne programy lub zmniejszenie ich liczby, jeżeli

wynika to z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych.

W szczególności zalicza się do nich: utratę przez Cyfrowy Polsat uprawnień do rozprowadzania

programów, zaprzestanie nadawania programu przez nadawcę, zmianę satelity lub systemu nadawania,

zakończenie rozprowadzania z powodu zbyt niskiego poziomu oglądalności. O zmianach

takich Abonenci/Użytkownicy będą uprzednio informowani, w szczególności poprzez emisję stosownego

komunikatu tekstowego na ekranie odbiornika telewizyjnego Abonenta/Użytkownika

lub poprzez emisję w trakcie odbioru programów przez Abonenta scrolla (przewijanego tekstu)

informacyjnego dotyczącego zmiany, lub poprzez zamieszczenie informacji o takiej zmianie na

stronie internetowej Cyfrowego Polsatu i w programie dla Abonentów. W takim przypadku Abonentowi

przysługuje prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez zachowania terminu wypowiedzenia,

jednakże nie później niż 30 dni od dokonania takiej zmiany, ze skutkiem na koniec Okresu

Rozliczeniowego, w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej

bez zachowania okresu wypowiedzenia.

 

5 maja 2011 kanał TVN+1 HD pojawił się w Promocyjnych Warunkach Umowy jako gwarantowany kanał w pakietach telewizyjnych Cyfrowego Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli czegoś nie masz w umowie a masz to w swojej ofercie to traktować to nalezy jako "czasowa promocja" - a zabranie takiego kanału w dowolnym momencie nieupoważnia abonenta do wypowiedzenia cyrografu z przyczyn opisanych powyzej - jest to logiczne, oczywiste i dlatego nie zawarte w żadnym punkcie regulaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...