Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1)Nie tylko w USA, bo HGTV jest także w Kanadzie (od 1997 r.), Australii, Malezji, Nowej Zelandii i Indonezji. A od 1 listopada będzie w regionie MENA w pakiecie beIN.

 

2)Co do rebrandingu, to czy w przypadku zmiany Animal Planet na Discovery Life też była możliwość rozwiązania umowy? :wink:

1)Ważne że nie ma go w Polsce,ba! nawet w Europie

2)Na upartego można się było z CP droczyć,ale argumenty były dość cieniutkie,tu jest co innego-zwróć uwagę że Meteo Active jest polskim kanałem na polskiej licencji i ma jakąś konkretną zawartość i tematykę,polską obsadę,

HGTV nie jest polskim kanałem,nie ma polskiej licencji a z pogodą to pewnie będzie miał tylko tyle wspólnego że będziemy go oglądać czasami w dzień słoneczny a czasami w deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym tu bardzo ostrożny z tym rebrandingiem gdyż posiadam tak umowę z Cyfrowym Polsatem jak i nc+. Przedłużałem obie umowy niemal w tym samym czasie. Okazuje się, że w umowie z Cyfrowym Polsacie w wykazie kanałów gwarantowanych mam napisane, że kanał TVN Meteo Active mam gwarantowany w pakiecie Familijnym Max HD. Natomiast w umowie z nc+ kanał ten operator określa w taki sposób "kanał świadczony na podstawie Regulaminu rozdział V, ust. 1 tj. promocyjnie, udostępnienie i wycofanie takiego kanału nie wymaga poinformowania ani uzyskania zgody Abonenta i nie stanowi zmiany umowy."

 

A oto stosowne zdjęcia na potwierdzenie mych słów:

 

938828302849e2a29d0e25e38f5aa372.jpg

 

f69de2b82b66412a71b887fdf1d836b0.jpg

 

W mojej ocenie kanał TVN Meteo Active będzie poprostu zlikwidowany i zastąpiony kanałem HGTV. Zastanawia mnie brak wiedzy Cyfrowego Polsatu na temat likwidacji kanału TVN Meteo Active. Bo jak wytłumaczyć fakt, że dają go do kanałów gwarantowanych od pakietu Familijnego Max HD? nc+ natomiast zastrzega sobie możliwość wycofania tego kanału bez konieczności poinformowania abonenta o takiej zmianie. Krótko mówiąc nc+ nadaje ten kanał promocyjnie. Moim zdaniem taki fakt (likwidacja kanalu TVN Meteo Active) będzie stanowił podstawę do wypowiedzenia umowy z Cyfrowym Polsatem bez ponoszenia kary umownej.

Edytowane przez wally79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Twoja wypowiedź jest tu mocnym argumentem

to że Polsat ma go w gwarantowanych a nc+ nie to świadczy że nc+ w czasie gdy podpisywałeś umowę przewidywał że może nastąpić jakaś roszada,ale że pewności nie było po prostu nie poinformował konkurencji

 

Ps. pytanie do tych co ostatnio podpisywali umowę-czy Meteo Active nadal jest gwarantowanych :?:

ale pewnie tak bo na liście CP występuje bez żadnej " * "

-----------

I jeszcze jedna wstawka na dowód że to w żaden sposób NIE TO SAMO:

 

Jest to lifestylowa stacja z portfolio Scripps Networks Interactive, właściciela TVN, o wnętrzarstwie i ogrodnictwie. Nazwa HGTV pochodzi od angielskich słów „home” (dom) i „garden” (ogród)./.../

Polska jest pierwszym krajem europejskim, w którym zadebiutuje lokalna wersja HGTV.

Na antenie Home & Garden TV pojawią się amerykańskie formaty Scrippsa, takie jak: „House Hunters” poświęcony handlu nieruchomościami, „Fixer Upper”, gdzie para prowadzących przekształca ruderę w piękny dom przy niewielkich kosztach czy „Flip or Flop”, w którym małżeństwo kupuje i remontuje zniszczone domy.

- HGTV powinien radzić sobie podobnie jak TVN Style. Liczymy na udział w rynku powyżej 1 proc. Kanał będzie też atrakcyjny dla reklamodawców i partnerów - opisywał na 43. Międzynarodowej Konferencji PIKE 2016 Jim Samples, prezes TVN.

Stacja wprowadzi także polskie produkcje, nad którymi cały czas pracuje. /.../      za:wirtualnemedia
TVN Meteo Active jest pierwszym polskim kanałem poświęconym tematyce pogodowej. Kanał rozpoczął nadawanie w maju 2003 r. i emitowany jest 24 godziny na dobę. TVN Meteo Active przekazuje co pół godziny aktualne prognozy pogody dla Polski i jej poszczególnych regionów, Europy i świata oraz doradza jak najlepiej wykorzystać czas bez względu na warunki atmosferyczne

Informacja ze strony CP przy ikonie TVN Meteo Active

 

I ktoś mi powie że to będzie rebranding :?: chyba taki sam że jak facet sobie cycki przyszyje to od razu w ciążę może zajść :wink:

Te kanały mają bardzo mało wspólnego

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie kanał TVN Meteo Active będzie poprostu zlikwidowany i zastąpiony kanałem HGTV.

 

Gdyby tak było, HGTV musiałby budować zasięg od nowa, ponieważ nowy kanał - nowe umowy. Tu będzie ten sam nadawca. Przypomnijcie sobie rebranding Animal Planet.

To, co wam się wydaje, jest mało ważne. Jeśli operatorzy stwierdzą, że nie można wypowiedzieć umowy to tak właśnie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop czas pokaże czy HGTV to rebreding kanału TVN Meteo Active. Ja byłbym bardzo ostrożny. Jeśli usuną kanał TVN Meteo Active z Cyfrowego Polsatu będę robił wszystko by udowodnić tej platformie, że w wykazie kanałów gwarantowanych mam kanał TVN Meteo Active. Myślę, że nie będę miał problemu z przedwczesnym rozwiązaniem umowy. Dlaczego? Bo to operator Cyfrowy Polsat umieścił mi ten kanał w wykazie kanałów gwarantowanych. A skoro go umieścił a ja go stracę to nie ma argumentów. No bo na logikę gdzie w wykazie kanałów gwarantowanych w Cyfrowym Polsacie mam wymieniony kanał HGTV?

Edytowane przez wally79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. pytanie do tych co ostatnio podpisywali umowę-czy Meteo Active nadal jest gwarantowanych :?:

ale pewnie tak bo na liście CP występuje bez żadnej " * "

-----------

 

Ja mam umowę zawartą w październiku 2016 i TVN Meteo Active jest wymieniony na liście kanałow gwarantowanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest prawnie możliwe, że z jakichś zapisów w umowie abonenci nc+ będą mogli rozwiązać umowę z powodu zniknięcia Active, a ci z CP nie?

 

Z tego co wiem, to właśnie abonenci CP mają ten kanał w gwarantowanych, a nc+ nie. "Trochę" rozmijasz się z prawdą ;)

Edytowane przez Barti
Cytując czyiś post, należy wskazać przy tym autora postu oraz oryginalną datę i godzinę jego napisania. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą jest lista kanałów gwarantowanych dołączanych do Umowy/Regulaminu, a nie strona internetowa.

To u nich są to dwie zupełnie nie pokrywająca się rzeczy :?::shock:

To jednak w CP robią to uczciwiej-jak na stronie przy kanale jest (* gwiazdka) tzn.że kanał dostępny promocyjnie i nie wchodzi w skład pakietu i w umowie w ogóle nie jest wymieniany a w nc+ na stronie wykazują jako gwarantowany a w umowie go nie ma :?:  to dosłownie absurd a nawet bym powiedział że to świadome wprowadzanie w błąd klienta :!:

nikt jeszcze takich rzeczy do UOK nie zgłosił :?:

Ps. mają więcej takich "kwiatków" :?:

 

Sory za offtop bo to nie temat nc+,ale ja na prawdę jestem zdumiony że ludzie tak dają wodzić się za nos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,
A czy przypadkiem nie jest tak, że aby móc rozwiązać umowę z CP to kanał musi zniknąć z oferty, a dostępnym być na innych platformach? Tak jak w przypadku kanału fightklub, on dalej jest nadawany na inne platformie. 

W przypadku kanału TVN Meteo Active jego emisja zostaje całkowicie wstrzymana i nie będzie w ogóle nigdzie dostępny. Czyli jakby nie było, to nie jest winna CP tylko właściciela kanału.

Stąd pytanie czy CP strzelił sobie w kolano dając z umową ten kanał w tabeli kanałów gwarantowanych? Czy może wiedzieli, że nie będzie to podstawa do zerwania umowy?

Edytowane przez Robert057
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

A czy przypadkiem nie jest tak, że aby móc rozwiązać umowę z CP to kanał musi zniknąć z oferty, a dostępnym być na innych platformach? Tak jak w przypadku kanału fightklub, on dalej jest nadawany na inne platformie.

W przypadku kanału TVN Meteo Active jego emisja zostaje całkowicie wstrzymana i nie będzie w ogóle nigdzie dostępny. Czyli jakby nie było, to nie jest winna CP tylko właściciela kanału.

Stąd pytanie czy CP strzelił sobie w kolano dając z umową ten kanał w tabeli kanałów gwarantowanych? Czy może wiedzieli, że nie będzie to podstawa do zerwania umowy?

Nie ma znaczenia, czy kanał jest wycofywany u jednego operatora, czy kończy nadawanie. W takim wypadku zawsze jest możliwość wypowiedzenia umowy bez konsekwencji.

Przypadek TVN Meteo jest jednak jeszce inny. Nadawca zmienia nazwe i zawartość kanału, czyli rebranding i w tym wypadku nie będzie możliwości wypowiedzenia umowy. Zaraz niektórzy napiszą, że to nie prawda, ale to tylko im się tak wydaje.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

A czy przypadkiem nie jest tak, że aby móc rozwiązać umowę z CP to kanał musi zniknąć z oferty, a dostępnym być na innych platformach? Tak jak w przypadku kanału fightklub, on dalej jest nadawany na inne platformie. 

W przypadku kanału TVN Meteo Active jego emisja zostaje całkowicie wstrzymana i nie będzie w ogóle nigdzie dostępny. Czyli jakby nie było, to nie jest winna CP tylko właściciela kanału.

Stąd pytanie czy CP strzelił sobie w kolano dając z umową ten kanał w tabeli kanałów gwarantowanych? Czy może wiedzieli, że nie będzie to podstawa do zerwania umowy?

 

 

Ważne czy w chwili podpisywania umowy dany kanał widnieje w wykazie kanałów gwarantowanych,

Nie istotne czy dany kanał jest gdzieś dostępny-jeśli był na umowie a go niema na liście kanałów CP to w takim przypadku ma zastosowanie  § 9 pkt. 4 Regulaminu Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych Telewizji Satelitarnej przez Cyfrowy Polsat S.A

 

 

@Powap

Przypadek TVN Meteo jest jednak jeszce inny. Nadawca zmienia nazwe i zawartość kanału, czyli rebranding i w tym wypadku nie będzie możliwości wypowiedzenia umowy. Zaraz niektórzy napiszą, że to nie prawda, ale to tylko im się tak wydaje.

 

 

 

 

Nie mąć-kanał który ma zastąpić TVN MeteoActiv już istnieje-jest niedostępny u nas a nawet w Europie,ale istnieje i on ma zastąpić istniejący kanał a nie go "przemalować"

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...