Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam, to Wiking miał już kilkakrotnie wypowiadać umowę, a także ewentualnie się sądzić z CP i jakoś do tego nigdy nie doszło.

Ostatni raz umowę wypowiedziałem w związku z usunięciem z oferty CP Polsatu Futbol. Skutek tego był taki, że przez rok nie płaciłem abonamentu Cyfrowemu Polsatowi. :)

A co do sądu to nie kłam.

Sorry, ale dokładnie to pamiętam. Chciałeś wypowiedzieć umowę z powodu zamiany kanałów Zone na CBS, bo twierdziłeś, że w swojej umowie masz napisane Zone, a nie "jakieś CBS". Groziłeś, że jeśli CP nie zaakceptuje twojego pisma, to wytoczysz sprawę. Poszperaj w swoich archiwach (jeśli nie zostały oczywiście usunięte, co często tu się ostatnio zdarza)

 

EDIT: o to poniższy link:

viewtopic.php?f=7&t=13382&hilit=umowie&start=2325#p674080

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto wytknąć pewną niekonsekwencję w działaniach CP.... 1 lipca 2012 gdy wycofywali z oferty PF a w to miejsce wchodził PS extra hd to twierdzili, że można rozwiązać umowę, jednak gdy analogiczna historia ma miejsce w przypadku DS hd i D hd obecnie to jest to rebreding.... choć samo discovery twierdzi że Ds znika....

 

- czy nie jest to demagogia i mydlenie oczy abonentom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat Futbol jak sama nazwa wskazuje miał jedną tematykę sportową - Piłka nożna, a Polsat Sport Extra HD jest kanałem ogólno sportowym, więc tu sytuacja była inna. Poza tym ten pierwszy konczył nadawanie.

Jeżeli chodzi o kanały Discovery, to tu i tu jest tematyka ogólno dokumentalna, a tao jak nadawca ustawia sobie ramówkę, to jego sprawa. Nie wpadajmy w paranoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to Wiking miał już kilkakrotnie wypowiadać umowę, a także ewentualnie się sądzić z CP i jakoś do tego nigdy nie doszło.

Ostatni raz umowę wypowiedziałem w związku z usunięciem z oferty CP Polsatu Futbol. Skutek tego był taki, że przez rok nie płaciłem abonamentu Cyfrowemu Polsatowi. :)

A co do sądu to nie kłam.

Sorry, ale dokładnie to pamiętam. Chciałeś wypowiedzieć umowę z powodu zamiany kanałów Zone na CBS, bo twierdziłeś, że w swojej umowie masz napisane Zone, a nie "jakieś CBS". Groziłeś, że jeśli CP nie zaakceptuje twojego pisma, to wytoczysz sprawę. Poszperaj w swoich archiwach (jeśli nie zostały oczywiście usunięte, co często tu się ostatnio zdarza)

 

EDIT: o to poniższy link:

viewtopic.php?f=7&t=13382&hilit=umowie&start=2325#p674080

Zgadza się. Przyznaję się, ale nie jest to kilkukrotnie tylko raz i raczej zbyt pochopnie napisane. :) Ale gdybym miał porównywalne możliwości jak Cyfrowy Polsat to na pewno bym się z nimi sądził. ;)

 

Nie, bo PF kończył nadawanie, a że była okazja to wstawili kanały dodatkowe. Tym razem to nadawca to zamienia, więc to nie ma przełożenia na sytuacje z PF kompletnie.

Discovery HD Showcase i Discovery HD to de facto dwa różne kanały, tak samo, jak na przykład obecnie Comedy Central i Comedy Central Family, ale oczywiście, gdyby na polskim rynku dostępny był tylko Comedy Central, a za jakiś w jego miejsce wszedł Comedy Central Family to byłby to tylko rebranding. Prawda jest taka, że gdzie się da, to operatorzy kręcą na własną korzyść, tak aby na wprowadzanych zmianach nie tracili zbyt dużo. :)

 

Polsat Futbol jak sama nazwa wskazuje miał jedną tematykę sportową - Piłka nożna, a Polsat Sport Extra HD jest kanałem ogólno sportowym, więc tu sytuacja była inna. Poza tym ten pierwszy konczył nadawanie.

Jeżeli chodzi o kanały Discovery, to tu i tu jest tematyka ogólno dokumentalna, a tao jak nadawca ustawia sobie ramówkę, to jego sprawa. Nie wpadajmy w paranoje

Tematyka raczej nie ma znaczenia, bo po zastąpieniu Sportklubu+ przez FihgtKlub, abonenci platformy n nie mieli możliwości wypowiedzenia umowy. :) A przecież tematyka tych kanałów różniła się diametralnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze chyba przypomnieć,że na wyslanie wypowiedzenia mamy 30 dni od wprowadzenia zmiany w ofercie programowej:

cytat z RŚU(regulamin świadczenia usług): rozdział 5,paragraf 7,punkt 5

...W takim przypadku Abonentowi przysługuje prawo

do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez zachowania terminu

wypowiedzenia, jednakże nie później niż 30 dni od dokonania

takiej zmiany, ze skutkiem na koniec Okresu Rozliczeniowego,

w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta

o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej bez zachowania okresu

wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu się tu rozpisywać nad umowami cywilno-prawnymi, są od tego inne fora, zresztą raczej nie ma tu na forum wielu radców prawnych. Co widać z pojawiających się wypowiedzi. Stosownie do regulaminu świadczenia usług, w przypadku wprowadzenia zmiany w ofercie programowej abonentowi przysługuje prawo wypowiedzenia umowy. W regulaminie nie ma nic o rebrandingu.

 

Cyfrowy Polsat zastrzega sobie prawo zastępowania programów telewizyjnych i/lub radiowych

w ramach Pakietu Programów przez inne programy lub zmniejszenie ich liczby, jeżeli

wynika to z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych.

 

Postępowanie jest wystarczająco dobrze opisane. Należy w ciągu 30dni wypowiedzieć umowę, w przypadku jeśli nie otrzymamy odpowiedzi na wypowiedzenie oznacza to przyjęcie wypowiedzenia. Jeśli otrzymamy jakieś pismo należy się do niego ustosunkować. Terminy nie są określone w regulaminie więc obowiązują z kc. Czyli 14dni od otrzymania pisma dla obu stron. W związku z tym że to CP jest usługodawcą, może wystąpić o windykację należności z tytułu nienależytego wykonania umowy do sądu powszechnego. Egzekucja komornicza bez wyroku sądowego nie jest w Polsce przynajmniej w teorii dopuszczalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co sie sprzeczac. Operator jest zdania ze ta zmaina nie daje podstaw do wypowiedzenia umowy. Jednak jakby na to nie patrzec Discovery HD Showcase to byl inny program z inna ramowka niz Discovery. Showcase zostal wycofany z rynku i nie podlega to dyskusji. Dla mnie jest to utrata jednego kanalu. W tej chwili moge ogladac jeden kanal zamiast dwoch tyle ze mam do wyboru czy w SD czy w HD. Zupelnie inna ramowka zupelnie inna nazwa. Troszke nas robia w trabe w majestacie prawa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Sytuacja przypomina wyłączenie TVN HD+1, kanał nadawał to samo co TVN HD ale z przesunięciem, czyli treści nadawane były inne. Jego usunięcie dawało możliwość wypowiedzenia umowy.

 

Wybaczcie mi te słowa, ale dawno nie czytałem głupszego postu. Porównywanie usunięcia TVN+1 do obecnej sytuacji ma się tyle co piernik do wiatraka.

TVN+1 został usunięty, nie zastąpiono tego kanału innym. Zwyczajnie kanał przestał nadawać, zostaliście pozbawieni jednego kanału do którego winniście mieć dostęp w ramach umowy, a abonenci n(miałem w tym czasie nkę) zostali pozbawieni jednego kanału z pakietu "Informacja i Rozrywka". Tak więc siłą rzeczy można było wypowiadać umowy bo kanał zniknął, oferta została uszczuplona o jeden kanał.

Obecnie mieliśmy dostęp do kanału Discovery w wysokiej rozdzielczości i nadal mamy do takiego kanału dostęp. Jedyna różnica polega na tym że dokument o tytule X można było oglądać na kanale Discovery HD Showcase 19 stycznia o 20.00 a na kanale Discovery Channel HD ten sam dokument można będzie obejrzeć np. 27 stycznia o 09.00.

Kanały mają w sumie tą samą zawartość tylko emitowały konkretne pozycje w innych terminach i o innym czasie.

To zwykły rebranding/ujednolicenie ramówki z Discovery Channel(SD), nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze strony "n"-ki z oferta programową:

Disocvery HD Showcase to niezależna ramówka i oferta programowa, która składa się ze specjalnie sporządzonej listy programów które pozwalają na najlepsze wykorzystanie HD.

oraz cytat ze stronki CP:

Disocvery Channel HD to niezależna ramówka i oferta programowa, która składa się ze specjalnie sporządzonej listy programów które pozwalają na najlepsze wykorzystanie HD.

 

Więc nie jest to raczej żaden rebranding...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze strony "n"-ki z oferta programową:
Disocvery HD Showcase to niezależna ramówka i oferta programowa, która składa się ze specjalnie sporządzonej listy programów które pozwalają na najlepsze wykorzystanie HD.

oraz cytat ze stronki CP:

Disocvery Channel HD to niezależna ramówka i oferta programowa, która składa się ze specjalnie sporządzonej listy programów które pozwalają na najlepsze wykorzystanie HD.

 

Więc nie jest to raczej żaden rebranding...

 

Niezależna ramówka czyli nie taka sama jak na Discovery Channel, inne ramy czasowe ale wciąż te same serie i programy z tym że w jakości HD. Na Discovery Channel(SD) było to samo tylko w kiepskiej jakości, w innym terminie i wcześniej. Czy wy tego nie rozumiecie?

To wciąż serie produkowane przez koncern Discovery i wciąż pojedyncze dokumenty do których prawa nabyła ta telewizja. Na Showcase były one jednak w innym czasie emitowane i to jedyna różnica.

Kończę dyskusję w tym wątku bo to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platoformy musza sie jakos bronic przed wypowiedzeniami. W ciagu roku mamy kilka czy kilkanascie zmian nazw czy likwidacji kanalow czy tez rebradingu. Abonenci czesto wykorzystuja to aby renegocjowac umowe. Czasami tez rzeczywiscie wypowiadaja. Powiedzieli ze nie mozna wiec trzeba to uznac chyba ze ktos sie chce z nimi sadzic to zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a po drugie to nie CP podaje kogoś do sądu w tym przypadku tylko odwrotnie. Skoro takich elementarnych rzeczy niektórzy nie ogarniają to nie dziwie się, że jest tu dyskusja o niczym na kilka stron.

 

I tu się mylisz. Jeśli na abonenta zostanie nałożona kara umowna za zerwanie umowy i abonent nie będzie chciał jej zapłacić dobrowolnie (gdyż uzna, że jest ona nałożona bezprawnie), to wtedy CP musi wystąpić do sądu o nakaz zapłaty przeciwko takiemu abonentowi. Sąd wyda nakaz zapłaty i prześle go do abonenta. W treści nakaże abonentowi uiścić opłatę w ciągu 2 tygodni lub wnieść w tym terminie do sądu sprzeciw. Jeśli abonent wniesie do sądu sprzeciw od nakazu zapłaty, wtedy nakaz zapłaty traci moc w całości, a sąd bada zasadność nałożenia kary umownej i wszelkie okoliczności, które miały wpływ na ukaranie abonenta. Jeśli sąd uzna, że abonent miał rację, to CP będzie musiał zwrócić abonentowi np. koszty zastępstwa procesowego - o ile korzystał z pomocy prawnika. :)

 

Dziabolek7, skoro Ty takich elementarnych przepisów Kodeksu Cywilnego nie znasz to się dziwię. Kara umowna nałożona przez Cyfrowy Polsat, to tylko prośba do abonenta o zapłatę. Aby CP mógł ją egzekwować od abonenta potrzebuje prawomocnego Nakazu Zapłaty wydanego przez sąd oraz klauzuli wykonalności. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca, bo gdy klient ma prawomocny wyrok, że nie jest nic CP winien- to CP ma problem. Firma windykacyjna zwróci się do CP o zwrot kilkunastu złotych. Bo jak wiadomo, firmy windykacyjne odkupują masowo długi , ale wyłącznie za określony procent długu, a nie za jego całkowitą kwotę. W czasie trwania procedury sądowej można znaleźć się w BIGu na podstawie nieopłaconej Faktury Vat wierzyciela, ale po uprawomocnieniu się wyroku na korzyść klienta- np. taki CP ma obowiązek zdjąć abonenta z tej listy. Kiedy tego nie zrobi, to klient może dochodzić odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w przeważającej ilości sytuacji to CP ma rację...

 

Rozumiem, że masz jakieś przekonujące statystyki do swojej tezy? Ja mogę powiedzieć z doświadczenia, że prowadziłem kilkaset spraw, w których wierzyciel domagał się kar umownych (telefonia komórkowa, stacjonarna, C+,N, - no i kochany CP). W 95% prowadzonych spraw wierzyciel wycofywał pozew. Około 4% spraw zostało rozstrzygniętych na korzyść pozwanych - czyli klientów. Porażki to około 1%. Trzeba tutaj nadmienić, że moje dane dotyczą spraw, które przeszły przez moje ręce. Nie wypowiadam się o skuteczności innych kolegów po fachu.

 

Ludzie, opamiętajcie się !. Jeszcze trochę i ktoś zwróci się do Trybunału w Strasburgu.

 

No wiesz, są tacy ludzie, którzy nie dają się dymać. Wtedy wybierają drogę sądową. Jeśli Ty uważasz, że CP to jedyna wyrocznia i wykładnia prawa- to mogę Ci jedynie pogratulować.

 

Obserwując działania CP, można się spodziewać, że niedługo ten operator zastąpi wszystkie kanały z oferty kanałem Zone Romantica i wyda komunikat, że ta zmiana nie upoważnia abonenta do wypowiedzenia umowy z winy CP. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że z Polski został wycofany program Discovery HD Showcase. Ten program nie został zamieniony na Discovery HD! Discovery HD Showcase nadal jest dostępny w innych krajach, więc Cyfrowy Polsat i N i C+ kłamią, że jest to ten sam kanał, tylko została mieniona jego nazwa. To są dwa oddzielne kanały z inną ramówką, choć może być ona podobna, ale to nadal są dwa oddzielne kanały, które nadal są nadawane przez nadawcę. Nadawca programu Discovery HD Showcase powiedział, że wycofuje program z Polski, ale Discovery HD Showcase jest nadal dostępny u innych operatorów.

 

Dlaczego Cyfrowy Polsat, N i C+ kłamią? TO JEST ZMOWA PLATFORM CYFROWYCH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze strony "n"-ki z oferta programową:
Disocvery HD Showcase to niezależna ramówka i oferta programowa, która składa się ze specjalnie sporządzonej listy programów które pozwalają na najlepsze wykorzystanie HD.

oraz cytat ze stronki CP:

Disocvery Channel HD to niezależna ramówka i oferta programowa, która składa się ze specjalnie sporządzonej listy programów które pozwalają na najlepsze wykorzystanie HD.

 

Więc nie jest to raczej żaden rebranding...

 

Niezależna ramówka czyli nie taka sama jak na Discovery Channel, inne ramy czasowe ale wciąż te same serie i programy z tym że w jakości HD. Na Discovery Channel(SD) było to samo tylko w kiepskiej jakości, w innym terminie i wcześniej. Czy wy tego nie rozumiecie?

To wciąż serie produkowane przez koncern Discovery i wciąż pojedyncze dokumenty do których prawa nabyła ta telewizja. Na Showcase były one jednak w innym czasie emitowane i to jedyna różnica.

Kończę dyskusję w tym wątku bo to nie ma sensu.

Czyli na przykład Comedy Central i Comedy Central Family to jeden i ten sam kanał? I gdyby na przykład Cyfrowy Polsat usunął Comedy Central Family z oferty to nie mógłbym wypowiedzieć umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...