Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

był Discovery Channel i Discovery HD Showcase a jest Discovery Channel HD - to jest różnica

to oznacza jeden program mniej, który był gwarantowany w PWU w czasie podpisywania umowy

 

i zgodnie z Regulaminem Świadczenia Usług

207ot2e.jpg

 

można wypowiedzieć umowę

 

Jaki jeden program mniej? Po co zaczepiasz zwykły Discovery? Mówimy o HD, kiedyś miałeś Disc HD Channel potem Disc Schowcase, a teraz znowu Disc HD Channel. Ramówka nie ma tu nic do rzeczy.

 

To jest logiczne (nie mówi że fair) i takie jest też oficjalne stanowisko CP. Oczywiście jak ktoś chce niech wysyła wypowiedzenie, ale pochwalcie się jak wam nie uznają tego i pójdziecie do sądu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Prawda jest taka, że w przypadku Discovery to nie był rebranding, a po prostu zastąpienie jednego kanału drugim. :) A druga prawda jest taka, że abonent nie ma nic do gadania, nie licząc wspomnianych sądów, i musi z pokorą przyjąć stanowisko CP, które mówi, że to tylko zmiana nazwy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dostałem taką odpowiedź od Konsumenckie Centrum E-porad

 

Moje pytanie

 

Z Cyfrowego Polsatu został usunięty kanał Discovery HD Shovcase który miałem gwarantowany w regulaminie Promocyjne Warunki Umowy i został zastąpiony kanałem Discovery HD w związku z tym czy mam prawo do wy powiedzenia umowy bo konsultanci Polsatu twierdzą że nie.

Odpowiedz

 

Szanowny Panie,

 

uprzejmie informuję, że odpowiedź na Pana pytanie nie jest jednoznaczna.

 

Generalnie zmiana umowy przez przedsiębiorcę wiąże się z prawem wypowiedzenia jej przez konsumenta. Wynika to z art. 60a ustawy z 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 3 sierpnia 2004r. Nr 171 poz. 1800 z późn. zm.). Jednakże odpowiedź na Pana pytanie sprowadza się do ustalenia, czy wycofanie jednego kanału i zastąpienie go innym jest ową zmianą umowy, czy też nie. To z kolei zależy od tego, jak dokładnie zostały określone w umowie obowiązki operatora. Z doświadczenia wiem, iż operatorzy bardzo rzadko zapewniają w umowach określoną ramówkę. Powinien więc Pan sprawdzić, jak dokładnie została skonstruowana Pana umowa i do czego dokładnie operator się zobowiązał.

 

Jeżeli w Pana umowie są jednoznacznie wskazane kanały, jakie powinien Pan otrzymywać, to usunięcie jednego i zastąpienie go innym jest zmianą umowy i mógłby Pan taką umowę wypowiedzieć bez ponoszenia negatywnych kosztów. Podobnie będzie, gdy program Discovery Showcase będzie wchodził w skład pakietu Discovery (gdzie ten ostatni będzie niedookreślony). Postanowienia niejednoznaczne tłumaczy się bowiem na korzyść konsumenta (art. 385 § 2 kodeksu cywilnego.

W takiej też sytuacji może Pan powołać się na § 7 pkt 5 regulaminu świadczenia usług, który uprawnia do wypowiedzenia umowy - jednakże, na co warto zwrócić uwagę - bez informacji na temat ewentaulnego zwolnienia z zapłaty kary umownej.

 

Gdyby się jednak okazało, iż program Discovery Showcase nie jest nigdzie wyszczególniony, to jego braku nie będzie można poczytywać jako zmianę umowy.

 

Opisaną przez Pana sprawę można rozpatrywać również od innej strony. Ramówka Discovery Showcase HD została wycofana z polskiego rynku przez Discovery - nie zaś przez konkretną telewizję. Sytuację tę można więc traktować nie jako zmianę warunków umowy, a jako tzw. niemożliwość świadczenia, która skutkuje wygaśnięciem zobowiązania. Skoro bowiem kanał dostał wycofany z rynku, dostawca telewizji nie może go emitować. Okoliczności te są niezależnie i niezawinione przez niego. Wynika to z art. 475 § 2 Kodeksu cywilnego.

 

Gdyby jednak tak właśnie traktować wycofanie kanału Discovery Showcase, to zgodnie z art. 495 § 2 Kodeksu cywilnego, mógłby Pan odstąpić od umowy wskazując, iż wykonanie umowy bez tego konkretnego kanału nie ma dla Pana znaczenia - co jednak, zgodnie z art. 6 Kodeksu cywilnego musiałby Pan udowodnić.

 

W praktyce - wobec stanowiska większości dostawców telewizji, iż wycofanie kanału Discovery Showcase nie jest zmianą umowy - wypowiedzenie umowy będzie wiązało się z naliczeniem przez operatora kary umownej. Jeśli odmówi Pan jej zapłaty, to przedsiębiorca by ją wyegzekwować będzie zmuszony wystąpić do sądu i dopiero ten zdecyduje, kto ma w opisanej sprawie rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego d :censored: a???

Masz zagwarantowany kanał Discovery HD Showcase w PWU(w części ogólnej)-zakładając,że płacisz za pakiet,w którym był D Showcase

Odpowiedź

...Jeżeli w Pana umowie są jednoznacznie wskazane kanały, jakie powinien Pan otrzymywać, to usunięcie jednego i zastąpienie go innym jest zmianą umowy i mógłby Pan taką umowę wypowiedzieć bez ponoszenia negatywnych kosztów. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@satixx, nic bardziej mylnego. Wedding TV ma się dobrze. Za kilka tygodni stacja będzie działać już na nowo z nową ofertą programową, gdzie ma być więcej polskich produkcji. Co ciekawe sam przedstawiciel Wedding TV na Polskę poinformował, że testują także wersję HD tego kanału i nie mają zamiaru wycofać się z polskiego rynku. Stacja ma także niebawem być na nowo dostępna dla posiadaczy dekoderów SD (czyli najpewniej powróci z emisją na tp. w DVB-S). Także jeżeli liczyłeś, że bezkarnie zerwiesz umowę z CP z powodu Wedding TV, to rozwieję Twoje nadzieje, gdyż tak się nie stanie. Kombinuj więc dalej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem odpowiedź na moje wypowiedzenia w związku z wycofaniem z oferty programu Discovery HD Showcase. Dosłownie przytoczę:

 

W odpowiedzi na otrzymaną korespondencję uprzejmie informujemy, że zmiana nazw kanałów nie ma wpływu na warunki obowiązującej Umowy i nie jest podstawą do jej natychmiastowego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w zeszłym tygodniu teściowie dostali zwrotną informacje od CP z w sprawie rozwiązania umowy w związku z usunięciem Zone Romantica (wypowiedzenie było wysyłane na początku grudnia, z dniem w którym niby miało Zone zakończyć nadawanie nie pamietam jaki to był dokładnie dzień)

No i co się okazuje wypowiedzienie zostało pomyślnie przyjęte.Jestem zdziwiony, nie widziałem odpowiedzi, ale są przekonani że napewno pozytywnie z winy CP została rozwiązana umowa, ponoć nawet dzwonili w tej sprawie na infolinie i zostało to ta potwierdzone.Miał ktoś sytuacje że przyjęli mu również wypowiedzenie z tego powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna bajka, a umowa kończyła się w październiku, dlatego zaznaczyłem iż nie widziałem pisma, jednak teściowie są pewni że napewno jest to z winy polsatu, nawet niby dzwonili na infolinie się upewnić.Przytoczyłem tutaj tylko ich słowa, dowodów nie mam jak będę miał możliwość wezmę zobaczę ten dokument i zrobie zdjęcia.Mi też nie chce się do końca w to wierzyć, najprędzej wydaje mi się że została rozwiązana w związku z wypowiedzeniem ale nie z winy CP , i będą poprostu ponosić opłatę karną.Nie mam żadnych powodów do podsycania wątku, jak bym chciał podsycać napisał bym wprost że umowa rozwiązana i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

przepraszam że post pod postem (ten wyżej można usunąć)

wczoraj zapoznałem się z odpowiedzią z CP.

Nie robiłem zdjęć, bo sprawa wygląda następująco:

Przyszedł papier w którym to, informują iż nie mogą przyjąć wypowiedzenia bo zone romantica nadaje itd itp jakoś tak ogólnie to było, nie pamiętam dokładnie,

w każdym razie przyszła odmowa.

Było w tym piśmie zaznaczone również że jeśli podtrzymuje wypowiedzenie to naliczona zostanie opłata karna,

a jeśli zostaje na obecnych warunkach to proszą o taką informacje w ciągu 14 dni.

Później przyszło pismo że umowa jest rozwiązana, ale nie było podanego powodu jako usunięcia zone romanticy.

Więc wszystko wskazuje na to że umowa została rozwiązana z tego powodu że wysłali wypowiedzenie,

a później nie potwierdzili że zostają na obecnych warunkach,

i będą musieli płacić opłatę karną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie można zrywać umowy bo znikną kanały ESPN Classic i ESPN America (artykuł poniżej).

 

 

BT buys ESPN'S UK and Ireland TV channels

 

At least one ESPN-branded channel likely to remain, but ESPN Classic expected to go off air in Europe, Middle East and Africa

 

Share 69

inShare15

Email

 

Jason Deans and Owen Gibson

The Guardian, Monday 25 February 2013 13.35 GMT

Jump to comments (67)

 

ESPN presenter Rebecca Lowe

ESPN: Rebecca Lowe presents football alongside Ray Stubbs and Kevin Keegan. Photograph: Richard Saker for the Guardian

 

BT has continued its expansion into sports broadcasting, acquiring ESPN'S UK and Ireland TV channels business in a deal understood to be worth in the "low tens of millions".

 

The telecoms company will continue to broadcast at least one ESPN-branded channel after the deal's expected completion date of 31 July, as part of its BT Sport package. However, ESPN Classic, which is not part of the BT deal, is expected to cease transmission across Europe, the Middle East and Africa.

 

The value of the deal has not been disclosed but BT is understood to be paying "low tens of millions" to acquire Disney-owned ESPN's UK and Ireland business. Disney revealed earlier this month that it was "exploring an exit" from the UK TV sport market after ESPN lost several big broadcast rights deals including live Premier League football.

 

The ESPN operation will be moving from Hammersmith to BT Sport's headquarters in the converted media centre in Stratford's Olympic Park. All 97 ESPN UK and Ireland staff are understood to have been offered the chance to transfer to BT Sport. However, the future of ESPN's presenting team is unclear, as most are understood to have contracts ending in July.

 

The broadcaster's Premier League coverage is anchored by Ray Stubbs, with Kevin Keegan as the lead analyst and Jon Champion and Chris Waddle commentating. Until the deal is completed, the service provided to existing ESPN subscribers will remain unchanged.

 

BT made a spectacular entry into UK TV sports rights in June last year with a £738m deal for 46 live Premier League games annually for three years from the start of the 2013-14 season in August. The latest ESPN deal will add rights to live matches from the FA Cup (for the 2013-14 season), Scottish Premier League (until 2017) and Europa League and Bundesliga (until 2015) to BT's sports portfolio.

 

The deal also gives BT access to US sports broadcast on ESPN America, including college basketball and football, and Nascar.

 

ESPN will continue to operate UK digital media businesses including ESPN.co.uk, ESPNcricinfo, ESPNFC, ESPNscrum, ESPNF1 and the broadband streaming service ESPN Player. However, like ESPN Classic, ESPN America is expected to cease transmission outside the UK in the Europe, Middle East and Africa region.

 

BT Retail's chief executive of television, Marc Watson, said: "The FA Cup, Scottish Premier League and Europa League rights will allow us to offer customers of BT Sport even more quality live football, including our first games from the Scottish top flight and our first European competition rights. There will also be the best of US sports available courtesy of this deal, which will further broaden the appeal of BT Sport."

 

ESPN EMEA's managing director, Ross Hair, said: "We could not be more proud of the TV channels built and nurtured by our talented team over the past four years. The value of that hard work is reflected in this deal with BT and the continuation of ESPN on television screens across the UK and Ireland. The same passion, commitment and innovation will be at the heart of how we develop our strong digital media business into the future."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...