Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Dziadziunio tylko telewizji, nie opłaca się tego robić, bo wtedy telefon przechodzi na ofertę standardowa. Szczegóły masz w Regulaminie i Cenniku.

@mentoris możesz wypowiedzieć całą umowę wtedy. Chyba, że usuwają coś z Extra HD, a Ty w tym czasie masz tylko Fam HD włączony, to wtedy nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa uprawnionych do zerwania umowy z powodu wycofania BBC była nieporównywalnie większa, BBC było w CP chyba 3 lata, w okresie najszybszego wzrostu platformy, przybyło im w tym czasie dużo abonentów, większość przedłużyła umowy i dlatego prawie wszyscy mieli podstawę do rozwiązania umowy, oczywiście CP wyłapywał przypadki gdy nie było to możliwe, o jednym pisałem wcześniej. TVN HD+1 ledwo zawitał, wiec tych uprawnionych do zerwania umowy po jego usunięciu jest garstka w porównaniu do żałobników po BBC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PWU obowiązujące przed 5.05.2011

PWU obowiązujące od 5.05.2011 (zmieniane wielokrotnie po 5 maja)

PWU obowiązujące od 13.10.2011

 

Proponuję zwrócić uwagę na paragraf 1, pkt 3.

 

Przyznam że "zabiłeś mi ćwieka" bo nie bardzo rozumiem jak ten tekst interpretować szczególnie:

 

§1p3. Promocja obowiązuje od 12.04.2011roku do 12.04.2012 roku albo do odwołania. Cyfrowy Polsat zastrzega sobie prawo do odwołania Promocji w każdym czasie bez podawania przyczyn, przy czym odwołanie Promocji nie wpływa na prawa nabyte przez uczestników Promocji przed dniem odwołania.

 

tzn. że prawo nabyte -(w tym przypadku TVN HD+1 ) nie mam go w PWU pozwala mi jednak rozwiązać umowę ze względu na wycofanie w/w kanału ?

 

Niech mi ktoś wyłuszczy bo byłem pewien że ja nie podlegam "tej promocji" bo umowę mam z marca 2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to znaczy że jak zmienią PWU to Ciebie obowiązuje to Twoje właśnie (nabyte).

 

Analogicznie jakbyś miał PWU już z TVN HD+1 i oni teraz je zmienili na takie bez tego kanału, to Ciebie obowiązuje stare i dlatego masz możliwość wypowiedzenia jak kanał wyłączą.

 

Ale masz z marca więc nie skorzystasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się czepiam, ale w każdym PWU jest literówka w kanale "BOOMERANG" - jest "BOMMERANG"...

To co napisałeś jest ciekawe i faktycznie sprawdziłem. Jest literówka w nazwie. Jeżeli czepiać się, to oni takiego kanału jak Bommerang nam nie gwarantują, choć mamy go w umowie. Można domyśleć się, że chodziło im o Boomerang, ale jeżeli na świecie istniałby (a nie sprawdzałem tego) taki kanał jak Bommerang, to wtedy teoretycznie można by było zerwać umowę bez konsekwencji. Prawo jest prawem i na umowie prawnej nie mogą znaleźć się tego typu błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to znaczy że jak zmienią PWU to Ciebie obowiązuje to Twoje właśnie (nabyte).

 

Analogicznie jakbyś miał PWU już z TVN HD+1 i oni teraz je zmienili na takie bez tego kanału, to Ciebie obowiązuje stare i dlatego masz możliwość wypowiedzenia jak kanał wyłączą.

 

Ale masz z marca więc nie skorzystasz...

 

Dzięki @dziabolek7 za wytłumaczenie, ale jak już tak dobrze Ci to poszło to mam jeszcze jedno pytanie- otóż czy wyłączenie kanału przez platformę można podłączyć pod termin "decyzja administracyjna" bo jeśli tak to znalazłem w necie coś na temat praw nabytych:

http://www.bibliotekacyfrowa.pl/Content/32217/0028.pdf

 

szczególnie ciekawy jest ten fragment-

155 k.p.a. uznanie, że określona decyzja administracyjna tworzy dla

strony prawa nabyte, gwarantuje temu rozstrzygnięciu wzmocnioną

trwałość, samej zaś stronie daje pewność, że przysporzenia, które na jego

mocy uzyskała, nie będą jej inaczej niż za zgodą jej samej arbitralnie

odebrane1172.

 

ostatecznie my którzy podpisaliśmy umowy przed majem '11 decyzją CP nabyliśmy prawa do wyłączanego wkrótce kanału

co Ty na to :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to co pisze dziabolek7 jest najbardziej sensowne. Ja zawarłem umowę 2 lipca 2011 roku. Nie otrzymałem od Pani z którą podpisywałem umowę PWU ale rozumiem, że coś takiego mozna sobie dodrukować a jedyna wiążącą sprawą jest tu data umowy i PWU jakie w tym czasie obowiązywało. Umowa która podpisałem była na 36 miesięcy i 6 miesięcy mam za darmo po czy muszę się zadeklarować w grudniu na konkretny pakiet. Chyba dobrze rozumuje, że pomimo tego iz nie wnosiłem jeszcze żadnych opłat to również łapie się na możliwość rozwiązania umowy ze względu na wyłączenie TVN HD +1. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na koncie co miesiąc dodaje się jeszcze po 0,10zł za pakiet F HD i 0,10zł za wynajem modułu CI.

Infolinia "mówi", że podobno tak ma być (bo nie potrafią inaczej zrobić) i nie trzeba tego płacić. Odejmie się to potem.

 

Wg mnie nie jest istotne, czy było kilka pierwszych czy ostatnich miesięcy bezpłatnych.

Ważna jest umowa jako całość (na 36 miesięcy) i możliwość rozwiązania, która wg mnie przysługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nie wiesz, skoro wypisujesz głupoty, zadzwoń do nich, napisz to się dowiesz. Każą Ci przynieść dokument w którym masz wypisane kanały gwarantowane, zaniesiesz PWU bez tego, to cię pogonią za zawracanie [beep] :) Tu wszystko jest zgodne z prawem.

 

Ale skoro Ciebie obowiązuje inne prawo, to wypowiadaj, walcz... z wiatrakami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem innego zdania. Jeżeli ktoś jest starym abonentem CP, to siłą rzeczy nie ma tego kanału w regulaminie, ale jak wiadomo oferta CP się rozwija i skoro teraz taki kanał jak TVN HD+1 znika, to jest to równoznaczne z pogorszeniem oferty, więc tak naprawdę następuje zmiana, a skoro jest to zmiana na gorsze, to także abonent ma prawo do zerwania umowy. Nie ma tu znaczenia, czy ma ten kanał w regulamienie czy nie, a jedynie czy posiadał taki pakiet, który gwarantował odbieranie kanału TVN HD+1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...