Skocz do zawartości

Cyfra+ Promocje (dla obecnych abonentów, przedłużenie umów)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla obecnych klientów:

1) nie ma multiroomu w promocji za 7,5 zł przez 12 m-cy

2) jeśli ktoś wynajmuje dekoder typu Philips PVR HD musi dalej za niego płacić, nie można go oddać i kupić zamiast niego przykładodo Philipsa HD bez opcji nagrywania za 99 zł

3) nie ma promocji dotyczącej dekodera Sagem za 1 zł

4) cały okres przedłużenia umowy na 18 m-cy (przy zawieraniu nowej jest na 19) i tak wychodzi drożej niż 19 miesięczny okres nowo zawieranej umowy !!!

 

Wszystko przeliczyłem co do złotówki.

 

Wniosek ? Drogo, drogo i jeszcze raz drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nie interesuje C+ SPort ale jakoś tego niechcą wydzielić z pakietu i zrobić oddzielny pakietów dla tych co nie intersują się sportem :(

 

No właśnie! Skoro zrobili oddzielny pakiet z samymi tylko CANAL+ sportowymi to powinni zrobić też to samo z CANAL+ filmowymi! Bo teraz jest tak, że jak ktoś chce tylko sam sport to może sobie wziąć CANAL+ bez kanałów filmowych (wychodzi taniej), a jak ktoś chce tylko filmowe (bo sport go nie interesuje) to musi brać całość, razem ze sportowymi za pełną cenę opcji CANAL+. To jest nie fair... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysiliłem się i policzyłem być może przyda się leniwym ;)

Dokładne wyliczenie opłacalności oferty dla starych klientów (przedłużenie umowy) i dla nowych klientów. Przykład na podstawie pakietu Optimum + opcja HBO

1) po wypowiedzeniu umowy „cyfra zaproponowała”:

- umowa na 18 miesięcy;

- pakiet Optimum + HBO (do tego do wypożyczenia dekoder Philips PVR HD)

- płatności: za całość kwota przez 15 miesięcy wynosi 79,80 + 3 miesiące w kwocie 98,80

- sam dekoder kosztuje (wynajem) 15 zł miesięcznie – co daje kwotę 270 złotych przez cały okres

- opłata za cały okres 18 miesięcy (15x 79,80 + 3x 98,80) = 1493,40 zł

 

2) oferta dla nowych klientów:- umowa na 19 miesięcy

- pakiet Optimum + HBO (do tego można zakupić dekoder Philips HD za 99 zł, albo wypożyczyć)

- płatności: Optimum 63,90 zł (31,95 zł przez 10 miesięcy), HBO 25,90 (12,95 przez 8 m-cy)

- sam dekoder można kupić na własność za 99 zł taki Philips HD ( bez dysku) + 99 zł aktywacja co wychodzi taniej niż wynajem dekodera, dekoder można później sprzedać, nie ma twardego dysku (dla mnie okazał się on zbędny hałasuje i sprawia że dekoder jest wolniejszy, a materiału i tak nie można z niego przegrać)

- opłata za cały okres 19 miesięcy (8x44,9 + 2x 57,85 + 9 x 89,90) = 1193,20 (bez dekodera)

- przez pierwsze 8 miesięcy płacimy 44,9 zł (31,95 Optimum w promocji +12,95 za HBO w promocji)

- przez kolejne 2 miesiące płacimy 57,85 zł (31,95 Optimum jeszcze w promocji + 25,90 za HBO już poza promocją, która dobiegła końca)

- przez ostatnie 9 miesięcy płacimy 89,80 (63,90 Optimum + 25,90 HBO)

 

Opłata za cały okres z dekoderem na wynajem Philips/Pace – dochodzi koszt 10 zł przez 8 miesięcy (50% zniżki) + 20 zł przez ostatnie 11 miesięcy co daje nam kwotę 300 zł za sam wynajem + aktywacja dekodera 99 zł. Czyli 399 zł. Zobaczcie ile trzeba płacić za wynajem.

 

Kupując dekoder za 99 zł (Philips HD) + za aktywację 99 zł – daje nam to łącznie 1193,20+180= 1372 zł (dekoder można całkiem dobrze sprzedać po 2 latach, na pewno znajdzie nabywcę).

 

Wynajmując dekoder – 1193,20 + 399 zł = 1592 zł

 

Czy w takim razie mam czuć się zaszczycony zaoferowanymi mi warunkami ? NIE. Ceny są zagmatwane specjalnie, aby trudno było to przeliczyć. Wychodzi na to samo, albo gorzej poza tym chciałem oddać dekoder i kupić Philipsa HD na własność, gdyż pieniądze za wypożyczenie są pieniędzmi wyrzuconymi w błoto i nie wyrażono na to zgody. Cyfra chce zarabiać na wynajmowaniu dekoderów, co zrozumiałe.

Chciałbym też opcję multiroom – dla stałych klientów nie ma promocji więc jest w cenie 15 zł miesięcznie, a dla nowych klientów jest przez 7,5 zł przez 12 miesięcy).

OTWÓRZ OCZY !!! (z reklamy cyfry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy chyba nie było tak pogmatwanych promocji. A wiadomo - w mętnej wodzie ryby dobrze się łowi. Wiadomo kto łowi...

Mnie już głowa boli od śledzenia tego wszystkiego :lol2: A przedłuzać trzeba będzie niedługo, lepiej przedłużyć niż dostać nową kartę :lol2: Bo na starej wszystko chodzi a co wiemy o nowej ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno przeliczyłem te ich promocje i stwierdzam jednoznacznie że jak nie zmienią podejścia do abo ( ceny ) to stracą na tym więcej niż zakładali że zyskają.

Dzisiaj każdy liczy kaskę nawet tą najmniejszą. Kryzys nas tego nauczył :D a konkurencja w takich przypadkach rośnie w siłę. C+ swoim zadufaniem że są naj naj naj

straci a N-ka przede wszystkim zyska bo do nich pójdą wszyscy ci którzy oczekują nowości w bdb wydaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki maestro za symulacje platnosci ;).

 

Moja umowa konczy sie w styczniu i na pewno jej nie przedluze, jesli zaproponuja mi warunki jak wyzej. Mysle, aby w grudniu wziac drugi dekoder nki z opcja full, czekam tylko az potwierdza dolaczenie History HD i VH1 Europe, wowczas zegnam sie z cyfra i jej beznadziejnymi propozycjami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maestro

Co Ty za brednie opowiadasz? Multiroom jest w promocji za 7,5zł na przedłużenie na 12mcy i Sagemy też są za 1zł. Są umowy ze stałymi cenami przez 15 miesięcy, a umowa na 18 gdzie faktycznie tego multiroomu za 7,5 nie ma (a są tacy, którzy wolą stałą cenę a nie jakieś procentowe rabaty) i są te oferty, co są w punktach. Inna sprawa, że są to oferty po prostu słabe.

Pół biedy, jak ktoś przysiądzie w domciu, przeliczy co i jak. Gorzej, jak się do niego dzwoni z ofertą na przedłużenie i trzeba wszystko tłumaczyć.

Trzynastomiesięcznych umów nie będzie, to mogę powiedzieć od razu. N ma teraz tylko na 24 miesięcy i jakoś z tego powodu gromy się na nią nie sypią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonili, dzwonili... 30% upustu dawali... Oczywiście według wzoru: promocja=długość umowy - 3 miesiące. :wink: I... po 9 latach pożegnałem Cyfrę. Nie płaczę... O ofercie przedłużeniowej szkoda gadać bo to dno. Ale zobaczcie na coś innego - problemem są też pakiety w Cyfrze bo ich obecny układ jest tragiczny. I to jest źródło problemu bo nie da się skonstruować sensownej promocji przy dennych danych wejściowych. Przypominam ile kosztuje Optimum HD i Kompakt HD bez promocji. Uwaga, uwaga... 84.9PLN i 59 PLN! To jest tak chora cena, że nie da się zrobić dobrej promocji. Cena przed promocją jest o około 20 złotych droższa od analogicznej ceny Cyfrowego Polsatu. Bez promocji Familijny HD w Polsacie kosztuje 39 PLN i prawdę mówiąc jest lepszy od Komapktu HD za 59 PLN. To o czym mówimy? Cyfrę ratuje sport, ale za to pogrąża oferta dla dzieci. A tu jest dno na maksa. Za 59 złotych mam w CP Boomerang, Nickelodeon, BBC CBeebes, Disney, Disney XD, Jim Jam i CN. W tej cenie w Cyfrze jest... MiniMini. :lol2: I wiecie co? Moje dzieci głosują nogami... Owszem w CP trzeba dopłacić za Sport, ale jak ktoś tego nie ogląda to Familijny HD + pakiet Extra HD zabijają aktualną ofertę Cyfry. I bez promocji są tańsze niż Optimum HD... po promocji. Żegnamy więc Cyfrę - do zysków Vivendi ja się dokładał nie będę. :)

PS. A jak ktoś ma w domu dekoder Cyfrowego Polsatu (a zapewne jest nas takich wielu) to jest akurat promocja, także na prepaidzie i po zapłaceniu 42.90 do końca roku w tej cenie jest prawie cały Relax Mix i część kanałów HD - czyli to co w cyfrze za 89 PLN :lol2: Można więc sobie poczekać na lepsze promocje - czego i Wam życzę. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maestro

Co Ty za brednie opowiadasz? Multiroom jest w promocji za 7,5zł na przedłużenie na 12mcy i Sagemy też są za 1zł. Są umowy ze stałymi cenami przez 15 miesięcy, a umowa na 18 gdzie faktycznie tego multiroomu za 7,5 nie ma (a są tacy, którzy wolą stałą cenę a nie jakieś procentowe rabaty) i są te oferty, co są w punktach. Inna sprawa, że są to oferty po prostu słabe.

Pół biedy, jak ktoś przysiądzie w domciu, przeliczy co i jak. Gorzej, jak się do niego dzwoni z ofertą na przedłużenie i trzeba wszystko tłumaczyć.

Trzynastomiesięcznych umów nie będzie, to mogę powiedzieć od razu. N ma teraz tylko na 24 miesięcy i jakoś z tego powodu gromy się na nią nie sypią.

 

Już pal licho te słabe oferty. Ja bardzo żałuje, że operatorzy nie wiedząc dlaczego zrezygnowali z umów 13 miesięcznych :!::?:

 

Wiele osób nie chce podpisywać tak długich umów z różnych powodów (posiadają umowy o pracę na czas określony, wynajmują mieszkanie itp. itd.) Przecież nie każdy może przewidzieć czy przez następne 2 lata będzie w stanie płacić po 70 czy 80zł bo różnie w życiu bywa. Nie rozumiem dlaczego nikt nie myśli o takich klientach. Przecież spokojnie można było pozostawić umowy 13 miesięczne, które mogły być droższe o 15-20% od umów na dłuższy okres. Na pewno znaleźliby się chętni.

 

A tak to sam nie wiem co zrobię, bo mi się umowa kończy za 3 miesiące :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maestro

Co Ty za brednie opowiadasz? Multiroom jest w promocji za 7,5zł na przedłużenie na 12mcy i Sagemy też są za 1zł. Są umowy ze stałymi cenami przez 15 miesięcy, a umowa na 18 gdzie faktycznie tego multiroomu za 7,5 nie ma (a są tacy, którzy wolą stałą cenę a nie jakieś procentowe rabaty) i są te oferty, co są w punktach. Inna sprawa, że są to oferty po prostu słabe.

Pół biedy, jak ktoś przysiądzie w domciu, przeliczy co i jak. Gorzej, jak się do niego dzwoni z ofertą na przedłużenie i trzeba wszystko tłumaczyć.

Trzynastomiesięcznych umów nie będzie, to mogę powiedzieć od razu. N ma teraz tylko na 24 miesięcy i jakoś z tego powodu gromy się na nią nie sypią.

 

deadprince wiem, że jest multiroom za 7,50 w promocji, przecież o tym pisałem, ale takiej oferty nie dostanę przy przedłużeniu umowy - dzisiaj rozmawiałem w tej sprawie. Czytaj ze zrozumieniem proszę. Sagema za 1 zł również nie dostanę, no chyba, że to się zmieni i ktoś zadzwoni w końcu z bardziej sensowną propozycją w co wątpię. Taką ofertę dostałem i ją zaakceptowałem, ale jednak skorzystam z miesiąca na rezygnację bo wiem że zrobiono mnie w przysłowiowe bambuko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maestro

 

Musisz spróbować sam zadzwonić do działu utrzymania klienta i liczyć , że trafisz na kompetentną osobę. Wiele konsultantów nie chcę dawać najlepszej oferty, bo to dla nich mniejsza prowizja ze sprzedaży. Tak jak pisał deadprince są znacznie lepsze promocje. Poczytaj sobie co jeszcze w październiku proponowali innym osobom. Były jeszcze umowy 13 miesięczne z 30% rabatem przez chyba cały okres i możliwością zrezygnowania z przedłużenia do końca grudnia jeżeli pojawi się w międzyczasie lepsza oferta.

 

Musisz pamiętać , że najlepszą ofertę dostaniesz w ostatnim miesiącu umowy po wysłaniu wypowiedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujawniłem się jako kończący umowę i już przez 2 dni 3 razy BUK przekonywało mnie jakie super oferty dla mnie mają na kontynuację. Nie wiem tylko po co marnują czas na oferty (te super), które są porównywalne albo gorsze niż ogólnodostępne promo w sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem list zatytułowany "Super promocja" zadzwoniłem pod specjalny numer i... okazało się że chodzi oto abym podał im numer telefonu aby mogli oni do mnie dzwonić i wciskać mi to czego nie chcę za darmo :D Konsultantka przez całą rozmowę prosiła mnie o telefon. Ostatecznie zaproponowała opcję Canal + lub HBO za połowę ceny przez 4 miesiące. Listopad gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taiszo zadzwoniłem dzisiaj i raczej nikogo nie wzruszyła nawet mowa o tym, że nowi klienci mają lepszą ofertę niż tę, która mi zaproponowano. Stwierdzono, że moja powyższa przedstawiona mi oferta promocyjna jest bardzo dobra. Multiroom w cenie 15 zł (bez promocji) i NIE dla Sagema za 1zł. Obdzwoniłem dzisiaj w sumie wszystkie platformy, bo w Polsacie niebawem również kończy nam się umowa i najlepszą propozycję dostałem w N-ce. Obecnie, oprócz i tak dobrej ceny w porównaniu z konkurencją za pakiet mini Full, która wynosi 79 zł przez cały okres trwania umowy, zaproponowano mi ten sam pakiet o 10 zł taniej przez cały okres trwania umowy + paczka kabli (m.in. hdmi) w prezencie. Niestety w cyfrze jest drogo.

Canal + Sport jest dla mnie mało ważny, lepszy jesy Polsat Sport - i z tym mam głównie problem. Na tym kanale są retransmitowane najlepsze gale bokserskie świata. Canał + sport jest pod tym względem malutki, daleko w tyle, lecz czasem zaskoczą i pokażą jakąś lepszą galę organizowaną w Europie. Stawiałbym go więc na drugim miejscu. Niestety na Nce sport chyba nie ma boksu w ogóle .... Jest jeszcze Orange Sport ostatnio wykupili prawa i trasmitowali ostatnią walkę Vitalija Kliczki, co mnie zdziwiło, bo zawsze Canal + Sport pokazywał tego typu walki, ale Cyfra za ten tylko jeden kanał każe sobie płacić 10/14 zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

List \, potem telefon i MEGA WYPAS PROMOCJA:

-Optimum HD przez 8 miesięcy + Canal+ za 55pln

-Optimum HD 1 miesiąc +Canal+ za 79pln

-Optimun HD 10 miesięcy + Canal+ za 114pln.

Śmiech mój do słuchawki 35gr/min. Mina konsultanta bezcenna. :brawo::brawo::brawo: Dodam, że teraz, to wszystko mam za 73pln. Pan powiedział na końcu, że jak będą umowy 13 miesięczne, to odrazu dzwoni do mnie, bo teraz nie ma na, to najmniejszych szans. Jak u Was walka na froncie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

List \, potem telefon i MEGA WYPAS PROMOCJA:

-Optimum HD przez 8 miesięcy + Canal+ za 55pln

-Optimum HD 1 miesiąc +Canal+ za 79pln

-Optimun HD 10 miesięcy + Canal+ za 114pln.

Jak u Was walka na froncie?

Dostałem taką samą propozycję. Coraz bardziej zastanawiam się nad tym żeby wziąć tnk hd z modułem i do tego polsat mini hd. Tylko problem bo mam 2 telewizory więc chyba trzeba będzie wymiennie moduły wsadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

List \, potem telefon i MEGA WYPAS PROMOCJA:

-Optimum HD przez 8 miesięcy + Canal+ za 55pln

-Optimum HD 1 miesiąc +Canal+ za 79pln

-Optimun HD 10 miesięcy + Canal+ za 114pln.

Śmiech mój do słuchawki 35gr/min. Mina konsultanta bezcenna. :brawo::brawo::brawo: Dodam, że teraz, to wszystko mam za 73pln. Pan powiedział na końcu, że jak będą umowy 13 miesięczne, to odrazu dzwoni do mnie, bo teraz nie ma na, to najmniejszych szans. Jak u Was walka na froncie?

 

Nie wiem, czym się tak napawasz. Bo to na pewno wina konsultanta, że jest taka oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...