Skocz do zawartości

Republika i Telewizja Republika


Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Agencjom reklamowym widocznie taka próba reprezentatywna (bardziej lub mniej) wystarcza. Te wyniki to nie plebiscyt czy konkurs SMS-owy i dopóki agencje reklamowe nie będą miały bardziej wymagających żądań co do szczegółowości badań, czyli dopóki obecna dokładność w ich mniemaniu wystarcza, żeby wydać duże kwoty na kampanie reklamowe, dopóty nic się w tej kwestii nie zmieni. Ich wydatki na reklamy, ich sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze nie można przeprowadzać sondaży przedwyborczych, ponieważ zapytanie o super partię tyczy się jedynie kilkuset osób, a nie całej populacji uprawnionej do głosowania :) Ale niektórzy są ograniczeni :) Zresztą - jaki kraj, takie opinie i niefortunne stwierdzenia bez pokrycia. Grunt, żeby jak najwięcej użyć słów pokroju "propaganda", "kłamstwo", "komunizm". :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ale jest coś takiego, jak pluralizm w mediach. Polacy zasługują na swoją Fox News, która w USA jest strasznie popularna.

 

Zgadzam się. Tylko błagam. Nie porównuj TV Republika do Fox News bo grzeszysz. Przepaść jest olbrzymia. I nie mam na myśli tutaj technologię, ale zawartość merytoryczną. Amerykańskiemu Fox News bliżej jest do TVN24 ale z RÓŻNORODNYMI PRAWICOWYMI POGLĄDAMI z kolei TV Republika uprawia propagandę jednej strony politycznej. Wystarczy wsłuchać się w pytania dziennikarzy. W amerykańskim Fox News jest debata, a nie nagonka :jupi:

 

Osobiście czekam na Fox News w Polsce, ale z prawdziwego zdarzenia, a nie propagandowe. Bo obecnie TV Republika jest przeciwwagą dla TVN24, ale tylko wśród widzów TV Trwam czy też czytelników Gazety Polskiej, Do Rzeczy i innych prawicowych pisemek.Ci ludzie, co można przeczytać w komentarzach, są zadowoleni bo otrzymali niby "niezależną telewizję" (chociaż sama telewizja), a pana Sakiewicz nazywają bohaterem narodowym. Z drugiej strony dla tych widzów już obecność w Cyfrowym Polsacie jest "spiskiem" i już podejrzewają TV Republika o internesy z Solorzem. Cóż zrobić, taki target :D

 

Obecnej TV Republika trudno będzie przyciągnąć do siebie widzów TVN24 czy Polsat News. Program jest mało informacyjny, a rozmowy na główne tematy są nudne i tendencyjne (subiektywna opinia). Jednak gdyby w Polsce powstało prawdziwe FOX News, wówczas byłaby szansa na zmiany w telewizyjnym rynku informacyjnym. A obecnie TV Republika dociera do "samych swoich", a ich jest zbyt mało by podbić rynek. Taka jest prawda.

 

Swoją drogą bardzo podoba mi się ch[beep]e, że TV Republika jest niezależna i włącza prawdę. Takie hasła na logikę pokazują, że coś jest "nie teges". Po pierwszy każdy ma swoją prawdę, tylko która prawda jest prawdziwa? :D Po drugie kKażda telewizja jest zależna od czegoś, by przetrwać. Inaczej zgasi światło :D Pewnie z niezależnością chodzi o głoszone poglądy. No cóż, o ile mnie pamięć nie myli od dawna są one głoszone za pośrednictwem różnych mediów. A może chodzi o to, że TVN24 niby jest telewizją rządową, a TV Republika nie? Pewnie dla widzów i twórców TV Republika tak, ale zawsze druga strona może powiedzieć, że TV Republika jest zależna od PiS. Więc jak piS wygra wybory, wtedy i TV Republika będzie rządowa. A wtedy widzowie TV Republika przerzuca się pewnie na TVn24, bo wtedy tam będzie "niezależność". Prawda, że śmieszne? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muza.TV każdy ma swoje hasło. TVN24 głosi "prawdę całą dobę". Twój post pokazuje twój negatywny,tendencyjny charakter i nie może być brana pod uwagę jako niezależna opinia ksperta medialnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@muza_tv, wywód zupełnie nietrafiony.

 

Ludzie, którzy stworzyli TV Republika, pochodzą wprost od idei, która stworzyła słowo: REPUBLIKA.

 

Poszukaj, poczytaj, na pewno coś Ci się rozjaśni. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muza.TV każdy ma swoje hasło. TVN24 głosi "prawdę całą dobę". Twój post pokazuje twój negatywny,tendencyjny charakter i nie może być brana pod uwagę jako niezależna opinia ksperta medialnego.

 

Oczywiście, że nie może być brana pod uwagę. Wszak prawda jest tylko jedna i tylko ta, która jest po "naszej" stronie :jupi:

Ja jednak proponuję zmienić tok myślenia, że żadna telewizja nie głosi prawdy. Ja taką wyznaję zasadę. Więc ani TVN24, ani Polsat News, ani TVP Info, Superstacja, TV Trwam czy TV Republika nie jest przeze mnie brana pod uwagę jako pryzmat prawdy. Oglądam, słucham, MYŚLĘ i wyciągam swoje wnioski. Bez ubóstwiania stacji x, y czy z. Polecam to samo :D

 

Problem jest w głowach widzów. Przykładowo kiedy założymy sobie, że spadł zielony śnieg. Więc jeśli stacja X poinformuje, że tak nie było to jest stacją "rządową", która kłamie. Ale ta która poinformuje, że spadł śnieg zielony, jest wtedy stacją "mówiącą prawdę". A w rzeczywistości wiemy tylko, że spadł śnieg :D

 

@muza_tv, wywód zupełnie nietrafiony.

 

Ludzie, którzy stworzyli TV Republika, pochodzą wprost od idei, która stworzyła słowo: REPUBLIKA.

 

Poszukaj, poczytaj, na pewno coś Ci się rozjaśni. ;)

 

Za trudne. Nie zaglądam w życiorysy, bo one mnie nie interesują. Ale komentują to co widzę i słyszę. Jeśli ktoś bije piłkarza jest dla mnie przestępcą, a nie bohaterem (patrz kacus Staruch w TV Repubika). I nic tego nie zmieni, nawet republikańskie idee :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę zmieniać swojego toku myślenia,bo nigdzie nie napisalem,że TV Republika jest prawdą. To wytwór twojej wyobraźni,ktora wszystkich tych co patrzą przychylniejszym okiem na ten twór medialny to dla Ciebie ludzie bez własnego rozumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne,bo kolega Pavl6 mówił,że za darmo można oglądać na netvi.tv TV Republikę. Niestety już nie można bo liczba darmowych kont została wyczerpana. Należy wpłacić kwotę w wysokości 60 zł za okres 12 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@muza_tv, wolność, czy niezależność to iluzja i każdy myślący to wie, ale ja inaczej odczytuję słowo "niezależna", bo choć od kogoś zależna, to raczej niezależna od układu, w którym tkwią obecnie rządzący.

 

Co do prawdy, to choć wszyscy tak relatywizują to pojęcie, to jest ona obiektywnie tylko jedna, tylko że zwykle niepiękna i niewygodna, więc wysypuje się na nią wiadra pudru, co generalnie zasadniczo zmienia jej wygląd.

 

Powiedz jeszcze, uważasz, że nie istnieją prawdomówni ludzie?

Wszędzie tylko kłamcy?

 

Ponura ta Twoja wizja świata, choć z pewnością, akurat w tym temacie masz sporo racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@muza_tv, załóż sobie zatem taki wypadek, że jesteś jedynym prawdomównym pośród zgrai kłamców i powiedz mi, czy byłbyś postrzegany w tych okolicznościach jako głoszący prawdę obiektywną, czy jako kłamiący inaczej?

 

Wszystko da się wyszydzić, tylko po co, jeśli od tego wcale nie jest lepiej, tylko brudniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają taki slogan , stacja powstała z myślą o pewnym określonym targecie,bo raczej wątpię by nagle fani TVN24 przerzucili się na TV Republikę z kilku względów . Ja uważam,że miejsce dla dziennikarzy o poglądach konserwatywnych i prawicowych powinno być w przestrzeni publicznej i dlatego cieszę się,że taka stacja powstała,choć na razie chętniej nadal wybieram Polsat News,bo mam tam po prostu świeże informacje,bo to strasznie kuleje u TV Republiki, a rozmowy choć mają być np. podsumowaniem tego dnia, często odnoszą się do spraw o takim szerszym znaczeniu i właściwie mogły by być przeprowadzone równie dobrze kiedy indziej. Niektóre rozmowy na które natrafiłem były dość ciekawe jak np.o ustroju państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@AtoMan, zasada jest dość prosta i każdej władzy trzeba patrzeć na ręce, im uważniej, tym lepiej dla nas wszystkich, również dla Ciebie.

 

I nie ma kompletnie znaczenia, kto będzie rządził, czerwoni, zieloni, czy fioletowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JegoCień - hehehehe no prosze, serio uważasz że taki Wildstein z Sakiewiczem będą patrzeć na ręce PiSowi? Dobry żart :D

Mnie nadal boli to że chcąc ogladać MTV Rocks musiałbym łożyć kase na PiSiorów z TV Skrzydło (tych z TVN24 też bo PoPiS zawsze będzie POPiSem) (Zaznaczyłem że nie mam szacunku do PoPiSu żebym nie wyszedł na [beep]ga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Suut, mnie jest wszystko jedno do jakiego ugrupowania ktoś przynależy, byleby był człowiekiem uczciwym.

 

Jeśli już mówisz o środowisku GP, to nie jest ono stricte propisowskie.

 

W sumie, w Polsce nie istnieje prawdziwa prawica, bo wszystkie frakcje mają lewicowe odchylenia, chyba jakieś genetyczne uszkodzenie po socjalistyczne. ;)

 

A władzy trzeba patrzeć na ręce, bo nie ma innego sposobu, by trzymała ruki pa szwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już zadawałem to pytanie, ale nie pamiętam, żebym dostał odpowiedź - skoro z założenia są "niezależni" od "układu rządzącego", co się stanie, jeśli - nie daj Boże - "prawica" przejmie władzę? Stacja zmieni slogan, ekipę, czy zakończy nadawanie? :D

Jakoś TVN24 nadawała i w czasach rządów PiS i patrzyła na ręce władzy, teraz patrzy opozycji i jakoś żyje :lol: A tak poważnie, to poczytaj chociażby opinie R.Ziemkiewicza o PiS czy genezę konfliktu między środowiskiem "Do rzeczy" ,a tygodnika "Sieci"-publicyści tej pierwszej gazety, która współtworzy TV Republikę zarzucają tym,że stworzyli tygodn ik partyjny,a oni odcinają się od bycia tygodnikiem sprzyjającym jednej partii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni w INEI włączyli w oknie otwartym ten "super" kanał :lol2: po kilku moich spojrzeniach na profil kanału to mnie trochę dziwi że ludzie podające się za redaktorów potrafią taką amatorszczyznę zrobić :idea: Reklamują się takimi słynnymi nazwiskami a telewizję zrobili za 5 zł/ miesięcznie która niestety jak na razie nie ma co zaoferować. :oops:

Ciekawe czy będzie podane ilu abonentów wykupiło dostęp za ten kanał (nie mówię o tych którzy będą mieć w pakiecie za darmo).

 

Jakoś nie widzę żeby długo się utrzymali na rynku, ale może im się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...