Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten dekoder chcesz używać do oglądania kanałów FTA tak? Myśle, że to dobry wybór ja nie miałem z nim żadnych problemów.

A co do pierwszego zdania to nie zrozumiałem czy chodzi Ci o dekoder C+ czy CP. Jeśli CP to możesz mieć obrotnice i oglądać kanały FTA z inych satelit :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zaskakuj mnie;) recenzje testy czytalem i pisze ze mimo ze w instrukcji obslugi pisze o obrotnicy to nie dziala (diseq 1.2)

 

porownywalem cp do c+ ;) moj mediasat obrotnica nie wysteruje stad chce kupic cos taniego i fta, bo nie mam zamaru wydawac 170zl na nowego fergusona;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden sprzęt pochodzący od platformy cyfrowej nie posiada możliwości sterowania obrotnicą, ale DiSEqC działa w przypadku tego Samsunga, więc można rozbudować swoją instalację o dodatkowe konwertery. A jeżeli marzy Ci się obrotnica, to lepiej dołożyć trochę złotówek i kupić porządny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym się was poradzić w jednej kwestii.

 

Posiadam Samsunga 305G CP (Pakiet Mini), Antena Astra+HB, i stary 14" tv z jednym wejściem EURO.

Myślę o kupnie Fergusona, tak, aby oba tunery działały z tym telewizorem.

 

Pozostają dwa pytania: jak podłączyć antenę do dwóch tunerów na raz?

Druga kwestia, w tv mam tylko jedno złącze EURO, czy są jakieś przejściówki/sposoby, aby podłączyć dwa tunery do tego jednego tv?

 

Widziałem coś takiego: http://www.p4c.philips.com/files/s/swv2 ... 0_rtf_.jpg

jednak nie chciałbym, za każdym razem przełączać które gniazdo chcę używać...

 

Myślę że coś pomożecie, opcja - podłączenie drugiego przewodu od anteny nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson będzie miał zapewne przelotkę konwertera oraz dwa gniazda Euro (ale to zależy jaki model).

Kabel od anteny połączysz z Fergusonem, a z przelotki Fergusona kabel do wejścia Samsunga. W danej chwili może pracować jeden z tunerów, coś oglądasz z Samsunga to Ferguson musi być wyłączony (StandBy).

Ferguson może mieć dwa gniazda Euro (VCR oraz TV). Samsunga podłączysz pod VCR, a z TV pod telewizor. Tak samo jak wyżej, jeden z tunerów wyłączony, drugi włączony i z tego włączonego obraz przekazywany będzie na telewizor.

 

Napisz jeszcze jaki model Fergusona interesuje i do czego on ma służyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Ferdka FX6600, będzie służyl głównie do odbioru ciekawych kanałów muzycznych ;)

 

jak widzę, ma on dwa wejscia antenowe, oraz euro tv oraz vcr (nie wiem czy dobrze rozumiem, podłączyć to tak jak na poniższym 'schemacie?) ;)

 

2w32ph3.jpg

 

 

 

PS. Obecnie, mam w tym samsungu od CP standardowy kabel euro podłączony tuner-tv, dziwi mnie to, że obraz mocno śnieży, a gdy w tunerze przełączę na kompozyt+rgb, są poziomie paski.

Zauważyłem, że u kolegi, na 21" Panasonicu, też musi włączać kompozyt+rgb, ponieważ na zwykłym kompozycie obraz mu śnieży, jednak przy rgb, nie ma żadnych pasków tak jak u mnie.

Czy może to być wina kabla, czy może tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz, poleć mi jakiś dobrej jakości, bezstratny, tani kabel? (nie żaden prolink za 70zł)

 

PS. potrzebuję kątowe wtyki F do tunera, jak myślisz, czy to będzie ok?

:censored:

 

Nie wiem czy na takim czymś nie wystąpoią straty, widzę że końcówka (srodek) nie jest miedziany.

 

Jeśli się to nie nada, znajdę gdzieś wtyk F kątowy jakiś porządniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąłem z Twojego posta link do Allegro - regulamin.

 

Wtyczka jak wtyczka, możesz ją zastosować. Straty sygnału będą bardzo niewielkie.

 

Co do kabla Euro - nie wiem, nie mam jakiegoś faworyta. Jak chcesz coś lepszego, to poszukaj takiego z ekranowaniem. Dawno nie wnikałem jakie kable oferują, także nie jestem "na czasie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam regulamin, ale nie podałem linku do allegro, tylko do samego zdjęcia produktu na serwerze allegro :)

 

Ok, dzięki wielkie za pomoc, myślałem że przy tej wtyczce będą straty, ponieważ tam środkowa żyła jest z wtyczki, i nie wiadomo jak to w środku wygląda, w normalnej wtyczce ta żyła jest własna z kabla.

 

Co so kabla euro - cóż, poszukaj czegoś porządnęgo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem, zamontowałem, ustawilem antene triax 90 cm.. do tego konwerter monoblock inverto IDLP40 mono. Mam sygnal na obu satelitach ok 75% i tylko jeden maly problem... Jak w ustawieniach LNB zmienić opcje abym mogl przalaczac kanaly miedzy astra a HB, bez potrzeby przeszukiwania transpondera astry czy tez HB. Mam na mysli sytuacje, ze gdy przeszukam jakikolwiek transponder astry dziala mi astra a gdy przeszukam HB dziala mi HB. Chce to zrobic na samsungu od CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanio pisałem: "Ostatnio dostałem dekoder DSB-305g po skonczonym abonamencie z karta, jak bo pierwszy raz włączyłem, pisało że zablokowany, dałem upgrade oprogramowania, jak się skończył to zaczął wyświetlać się komunikat BŁĄD 09, a gdy wyciągne karte to wyświetla się komunikat o blokadzie camlock. chciałbym aby można było na nim odbierać tylko programy fta, da radę z tym coś zrobić?"

 

Zadzwoniłem do polsatu i dowiedziałem się że karta nie zalega, abonament skonczony i ustawiony na FTA, gdy przygladalem się karcie zauważyłem ze jej numer i numer na dokeodrze modułu CA nie zgadzają się, czy to możliwe czy poprostu kupiłęm tuner z kartą od innego?? bo dalej jest blokada camlock. :/ pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam antenę 90, nabyłem dziś 3 konwertery, diseqc 4/1 z zamiarem ustawienia na 28,5 19,2 główny 13 i 5 W.Po ustawieniu wszystkiego nie ma sygnału na żadnym z satelity, kiedy odłącze diseqc wszystko działa lecz osobno, jak mam skonfigurować menu dekodera, lub podłączyć kable pod diseqc aby wszystko chodziło razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z 19.2E dasz radę odebrać 5W z zeza? :shock: Może tutaj chodzi o pozycję 4.8E - Sirius? :wink:

 

Nie bardzo rozumiem, czy 19.2E, czy 13E jest u Ciebie głównym satelitą. Podejrzewam, że 13E.

Hotbird'a musisz przypisać do portu DiseqC A, Astrę do DiseqC B. Jeżeli sygnał się nie pojawi, to pokombinuj z ustawieniami na różne możliwości. Za którymś razem powinieneś wtrafić. Na samym przełączniku DiSEqC masz naklejoną instrukcję, jak te połączenie powinno wyglądać. Jeżeli kabel idący od konwertera do DiSEqC odpowiedzialnego za odbiór Astry 19.2E wtrafia w wejście B, to w menu tunera dla tego satelity wybierz port 2 - DiSEqC B i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...