Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A mam pytanko do posiadaczy tego samsunga, od pewnego czasu jestem przyduszany o program CBeeBies, a wersje tunerów systemu SD są obecnie najtańsze, jak w tej chwili sprawują się te modele dekoderów???

Rok temu zrezygnowałem z CP, również posiadałem 305G i poza głupawką związaną z pamięcią wymagającą powrotem do ustawień fabrycznych (średnio 1xm-c) innych problemów nie miałem.

Dziękuję z góry za ewentualne opinie o samsungu.

Pozdrawiam Polsatowców na 305G :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie o te zmiany softu mi chodziło. Tak jak pisałem wcześniej mimo drobnych pronlemów innych modeli oferowanych przez CP nie brałem poduwagę. A te problemy po zmianie softu trochę mnie szokują, jak można taki tunerek tak zepsuć. Moja wrodzona podejrzliwość podpowiada mi że CP chce "stanowczo zaproponować" zmianę tunerów swoim żywicielom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się :D powróciłem jednak do samsunga 305 w opcji na własność 79 zł

Na\razie ustawiłem "po swojemu" - czyli szukanie wszustkich kanałów, ręczna edycja i sortowanie (bardzo to lubię) i wyłączenie na 0Mhz "transponderów bazowych" - brak tym\samym "jedynie słusznej" listy kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystko wracało już prawie do normalności po ostatnim fatalnym sofcie i tu nagle kolejny problem, często podczas przełączania kanałów wyświetla mi się na parę sekund komunikat "tego kanału nie ma..." po paru sekundach gaśnie, zaświeca się program i jest wszystko ok. Denerwujące to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. ostatnio nabralem ochoty, aby w koncu zamonotwac 2 konwertety na hotbird i astre. zastanawialem sie poczatkowo nad zezem, ale doszedlem do wniosku ze moze monoblock bedzie lepszy i latwiejszy w montazu. czy wystarczy podmienic stary pojedynczy konwerter na monoblock i jednym kablem podlaczyc bezposrednio do tunera, czy trzeba jeszcze jakis przelacznik diseq czy cos innego kombinowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy monoblocki maja uniwersalny sposob montazu do wysiegnika antenty ? czy kupujac trzeba zwracac uwage na to czy posiadaja jakis specjalny uchwyt do montazu?

czy moze monoblock mozna zamontowac na tym samym uchwycie ktory obsluguje aktualnie jeszcze zamontowany pojedynczy konwerter przy satelicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś wie co zrobić z s305g jak się tylko w nim żarzy ledwo co czerwona dioda? Chodzi o to, że jak napięcie zaniknie to się nie chce włączyć. Gwarancji już nie ma, co najwyżej kupno nowego a i tu problem mam z CP... Szukałem dużo w necie o tym i nie którzy mówią że to kondensatory, a inni pamięć flash. Już wymieniłem parę kondensatorów, ale to nic nie daję. Może macie jakąś sugestie, czy radę. Bo chciałbym go naprawić, a nie męczyć się z CP o dekoder. Może komuś się jednak udało coś z tym zrobić? Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wymieniałeś te kondensatory? Na tzw. chybił trafił? Posprawdzaj wszystko miernikiem i zobacz, który nie przewodzi prądu. Przyczyna może też leżeć po stronie układu zasilania - np. padnięta przetwornica. Może być też problem bardziej złożony - wtedy już tylko zostaje serwisowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, czytałem na jakimś forum żeby wymienić 2 i będzie działało.I g**no z tego. Spróbuje posprawdzać. Ale najpierw muszę odebrać od faceta z naprawy bo i on tego nie umiał zrobić. A do serwisu samsunga nie dam bo gwarancji nie mam. CP ma mnie gdzieś i chce mi jak już jakiś dekoder wcisnąć za 359zł. Jak nie uda mi się to CP bye bye!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...