Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobili tak zapewne, żeby ludziom wcisnąć ten nowy Familijny D2. Faktycznie dopiero dziś zauważyłem te objawy i na dodatek kilka razy się zawiesił.

Właśnie. Tu nasuwa się pytanie po co zmieniać coś co działa dobrze w porównaniu z pozostałymi dekoderami tej platformy? Odpowiedż wydaje się prosta albo ci co piszą te programy robią to na akord a ich kwalifikacje można określić jako mierne co może być na rękę CP i liczy się tylko kasa za te ich [beep]ny a nie to czy sprzęt będzie pracował poprawnie lub wersja zacytowana powyżej.

Sam skłaniałbym się w kierunku obu wersji ponieważ jedna z drugą ma wiele wspólnego. Wiem z własnego doświadczenia jaka jest [beep]ość tej platformy, jak załatwia reklamacje i jak wciska klientom szajs a nie dekodery. Moje przejścia z CP opisałem w tym wątku viewtopic.php?f=7&t=1464 Osobiście czekam tylko na uruchomienie DVB-T i pożegnam tą platformę jak to się mówi z dnia na dzień a jestem w dobrej sytuacji bo umowa mi się skończyła w marcu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy chwile pomyslec. skoro dekodery sa Samsunga czy Echostara, a robione sa dla Polsatu, to myslisz ze Polsat łyka w ciemno wszystkie softy ktore dostaje od Samsunga czy Echostara, ze sami ich nie sprawdzaja/akceptuja ? Ze dostawcy dekoderow siedza w swoich biurach i z braku zajecia z wlasnej checi pisza aktualizacje dla jakis starych dekoderow SD ktore przez lata dzialaly poprawnie, zamiast robic nowe rzeczy np HD czy DVB-T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci "technicy" polsatowscy to są chyba niespełna rozumu. Zamiast nowym softem ulepszyć ten dekoder to oni go jeszcze bardziej zepsuli. Nie dość, że dekoder starsznie sie muli to gdy przełączę np. na Polsat News to na obraz i dżwięk czekam ok 10 sekund. Tak jest na kilku kanałach. Do tego dziś zauważyłem, że nie mogę alfabetycznie wyszukać kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz utworzyć nową listę ulubionych kanałów (ten dekoder posiada taką możliwość) na której będziesz mógł wszystkie kanały ustawić według kolejności która ci odpowiada np:

1. TVP1

2. TVP2

3. TVP Info

4. TV4

5. Polsat

6. TVN

7. TVN7

itd. Przy okazji można nie umieszczać na tej liście wielu badziewnych kanałów których nie masz ochoty oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba chodzi o wyszukanie tych kanałów, a nie umieszczenie ich na liście.

Wchodzisz: Menu > Instalacja > Wpisujesz PIN > Skanowanie transponderów i wpisujesz częstotliwość dla TCM 24h i Cartoon Network 24h to 10.949. Dla Patio poszukaj sobie na forum albo w necie, bo ja nie pamiętam częstoliwości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje, dekodery polsatu umozliwialy ogladanie 2 oddzielnych kanalow Cartoon network i TCM - tzn oba byly calodobowe. nie wchodzily w sklad oferty cp ale mozliwe bylo ich ogladanie. Wyszukaj sobie WSZYStKIE kanaly lacznie z kodowanymi i probuj znalezc te 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy ktoś z użytkowników tego dekodera może w kilku zdaniach napisać jak sprawuje się ten sprzęt po ostatniej aktualizacji oprogramowania. Czy w dalszym ciągu występują różnego rodzaju problemy, których nie było przed zmianą softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji pojawiło się niestety, kilka problemów m.in:

- Czasami długo włącza się kanał

- Obraz "zamraża się" na danym kanale tzn. oglądam sobie np. Polsat Sport i chce przejść na Eurosport to ten pasek, który pokazuje nazwę kanału jest na Eurosporcie, a obraz jest z Polsatu Sport i za chwilę dopiero zaskakuje Eurosport.

Tyle przynajmniej ja miałem/mam problemów z tym dekoderem. Myślę, że to dobra inwestycja i Ci go serdecznie polecam, bo to najlepszy dekoder SD w ofercie dekoderów SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za te kilka zdań wyjaśnień. Mam nadzieję, że nie będę żałował wyboru tego właśnie dekodera. Został mi jeszcze Echostar 717 (z możliwością tworzenia list ulubionych), więc całkiem z tą marką dekodera nie rozstaję się. Szkoda mi trochę tego Echostara 606, bo nawet na nim nie było takich problemów, jakie obecnie tak jak napisałeś nękają Samsunga.

Znalazłem jednak coś co łączy te dwa dekodery. Zarówno Echostar DSB 606 jak i Samsung DSB-S305G nie mają wyświetlacza. Łatwiej będzie się przyzwyczaić. :D:wink::wink:

 

@Rafix - dzięki za wyjaśnienie kwestii technicznych związanych z naprawą dekodera w dziale ,,Odbiorniki Cyfrowego Polsatu". Szczerze mówiąc o wyborze Samsunga, a zrezygnowaniu z naprawy Echostara przeważyła możliwość tworzenia również na tym pierwszym dekoderze ,,List Ulubionych'' oraz oferta CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta aktualizacja softu wyszła wszystkim na gorsze. Z tym, że do wielu rzeczy można się już przyzwyczaić.

Póki co zauważalne jest dłuższe ładowanie się kanału, przejście z kanału na kanał (w poprzedniej wersji softu - takie przejście śmigało). Teraz ów czas wydłużył się o kilka sekund. Zdaje się, że czas wyświetlania paska kanału ustawiony jest na 4/5 sekund i dotychczas było tak, że pasek znikał wraz z pojawieniem się obrazu. Teraz jest tak, że pasek znika i trzeba jeszcze odczekać kolejne 3 sekundy.

Poza tym, czasem audio szybciej się ładuje niż obraz. Co jeszcze!!! Hmm... zauważalne są delikatne zwieszki dekodera - bo wiem, przez chwile po uruchomieniu kanału na pasku stanu sygnału jest 0%, po czym wraca do normy i pasek jest na ok. 80% + -

 

Tak czy inaczej, trzeba się uzbroić w cierpliwość, na jakiś czas przyzwyczaić, a na pewno soft zostanie poprawiony, bo nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...