Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób tak, jak wskazuje naklejka na przełączniku. Jeżeli Astra idzie do wejścia LNB2, to w tunerze satelitę tę przydziel do portu 2 - DiSEqC B. Jeżeli 28.5E wchodzi do LNB3, w tunerze wybierz port 3 - DiSEqC C. ;)

 

A czy moja antena wystarczy aby mieć dobry sygnał z 28,5 jeśli główny mam na 13 ??
Mieszkasz na zachodzie Polski, więc jest szansa, że uda się wszystko odebrać przy "zezowaniu" z 13E. Bez użycia DiSEqC podłącz kabel odpowiedzialny za odbiór 28.5E wprost do tunera i sprawdź sygnał. Zrób to na jakimś transponderze pracującym na pokładzie satelity EuroBird 1 - 28.5E, np. 11.222 H SR=27500 FEC=2/3. Jeżeli zez masz dobrze ustawiony, a częstotliwości z 28.5E nie wszystko działają, zmień ustawienie anteny na Astrę 19.2E. Z tej pozycji już powinieneś wszystko ładnie odebrać. Wiem, sporo będzie roboty przy samej antenie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam jestem tutaj nowy ale mam bardzo poważny problem o tuż ostatnio była burza (a zawsze wyłączam dekoder polsatu samsunga bez hd ) i zawsze wyłączam go przez wtyczkę od zasilania ponieważ na dekoderze nie ma żadnego wyłączania jedynie przez pilota. I tak zrobiłem najpierw wyłączyłem przez pilota dekoder zapaliła sie czerwona dioda i wyjąłem wtyczkę od zasilania z kontaktu. Gdy burza sie skończyła włączyłem dekoder i od tej pory nie moge go włączyć dioda świeci na czerwono ale nie tak intensywnie jak wtedy jest ledwo widoczny ten kolor pomyślałem ze dekoder sie pewnie popsuł. i tu moje pytanie czy mieliście tak juz ? i co mogło sie stać ? i co mam zrobić ? dekoder posatu wykupiłem jakieś 5 miesiecy temu i włąsnie mineła mi promocja darmowych programuów teraz bede płacił za pakiet familijny

 

prosze was o pomoc

 

 

juz jest taki temat ale kazano mnie przerzucic tu moze ktoś pomorze ? temat z tego linka:

 

viewtopic.php?f=7&t=6694

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) i od tej pory nie moge go włączyć dioda świeci na czerwono ale nie tak intensywnie jak wtedy jest ledwo widoczny ten kolor pomyślałem ze dekoder sie pewnie popsuł.
Dobrze myślisz, pewnie jakiś kondensator się przepalił... Nie wiem jak wygląda sprawa z gwarancją, jeżeli jest jeszcze ważna, to wieź odbiornik do serwisu, jeżeli nie, to rozkręć obudowę, w ręce bierz miernik (jak posiadasz) i sprawdzaj, który to zawinił. Utnij "dziada" i jedź z nim do jakiegoś sklepu elektronicznego po identyczny element. Następnie lutownicą dokończysz naprawę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam taki problem: Zawsze gdy wyjeżdżam wyłączam dekoder "zasilanie na listwie" . Po powrocie włączam i niestety nie ma żadnych programów zainstalowanych. Trzeba "ustawienia fabryczne" i wyszukiwanie na nowo. Czy ktoś się z czymś takim spotkał? Czy czeka mnie wizyta w serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam taki problem. Wczoraj dekoder gubil sygnal co chwile az wkoncu w ogole go stracil, zaczął reagowac na pilota raz na jakis czas potem gdy go zrestartowalem wlacza sie i caly czas wisi na planszy SAMSUNG EVERYONE'S INVITED [na niebieskim tle - jak to normalnie przy wlaczaniu] nie reaguje na pilota, na nic.

 

Zostaje tylko serwis?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi sie wczoraj udala taka sztuczka. Wywalilo korki 'na ktorych lezal' m.in. dekoder. Po zalaczeniu okazalo sie ze zgubil ustawienia programow. No nic, chcialem ustawic od nowa. Przeskanowalem satelite, ale przy probie ulozenia swojej listy na 'Ulubione 1" po przeniesieniu kanlu do ulubionych on znikal z listy (na Ulubionych) kursor sie przesuwal w dol i gore jakgdyby byly. Zapisalem, wyszedlem z menu, okazalo sie ze kanaly sa, mimo ze nie widac ich w Ulubionych. Mysle sobie, ot glupi problem, grunt ze dziala. Ale przy zmianie kanalow dekoder zaczal sie wieszac. Pomagalo tylko wyciagniecie wtyczki. Po kilku takich probach, mialem dosc latania do wtyczki. Postanowilem sprobowac inaczej. Zaczalem ustawiac kanaly na Ulubione5 (losowo wybrane). Tam sie okazalo ze wszystko widac w menu i przy zmianie kanalow nic sie nie wiesza. Takze mam 'zepsute' Ulubione 1 i ... nie wiem co robic. Zoastawic? Wszak dekoder dziala na nr5. A moze wyslac do naprawy? Mial ktos taka przypadlosc? moze ktos sobie poradzil z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tymi Samsungami, Ja odłączyłem dekoder na weekend(wyjazd) i po ponownym podłączeniu do prądu z listy moich ulubionych kanały zanikły. Nie pierwszy raz odłączałem dekoder od prądu na taki okres a pierwszy raz mi się to zdarzyło i to właśnie było w maju, czy to jakiś bug w sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...