Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 z 10 - 10/99 - 8 panów, dwie  panie, w drugim etapie spotkaliśmy się w składzie sześcioosobowym, Jezus, ten odcinek miał chyba najgorszy pierwszy etap w przeciągu ostatnich lat w programie :/ Połowa zachowała trzy szanse. Więc po błyskawicznym drugim etapie w finale spotkaliśmy się z panem Maciejem, panią Danutą i panem Łukaszem, dwójka i trójka zachowała trzy szanse. Pierwsza trzy razy odpowiedziała pani Danuta (na 31 do mety) i wybrała pana Maćka, a on ją, a potem pana Łukasza, który pobłądził. Na 21 do końca pożegnaliśmy pana Macieja i jego 41 pkt. Tak oto została pani Danuta i pan Łukasz, którzy teraz wymieniali się pytaniami. Na 17 do końca pan Łukasz poległ z 43 pkt na koncie. Została sama pani Danuta,  zaczela iść sama, z 63 pkt na koncie,zostay dwie szanse, na 14 do końca utraciła pierwszą, a na 9 drugą, ma 123 pkt na koncie, także Wielki Finał raczej ma pewny :)

 

Cóż, to raczej już jest kuriozum, bo dwa odcinki kawałków  zostały wyemitowane w dużym odstępie czasowym, zamiast tydzień po tygodniu. Serio, to już się kwalifikuje do jakiejś porażki. Pewnie to był ostatni odcinek, bo te programy rozrywkowe w ramówkach to zapewne kolejne odpadki kabaretowe by Harasimowicz. 

 

W Centrum Informacji TVP informacja o nazwie "Pierwsza randka podbija serca w TVP2" - hahahaha, nie no, bo normalnie uwierzę :mrgreen:  Jak w tym programie większość par nie wiąże się na dłuższy okres. Tutaj komunikat: KLIK

 

Może z tych festiwali TVP by serio pomyślała o koncertach promenadowych BBC i o ich retransmisji, naprawdę, warto propagować kulturę wysoką ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o obecnym stanie muzyki country w Dwójce, a nie o tym, co było. Kiedyś to tak, transmitowali Pikniki Country w Mrągowie. Pokazywali koncerty do 2003 roku. Dalej ich nie było, bo w 2004 igrzyska, i inne widowiska, w 2005 tydzień po tygodniu - 16 VII MNK, 23 VII Festiwal Kultury Romów, 30 VII Koszalin, a w 2006 chyba już Polsat zaczął pokazywać.

Może warto by wznowić transmisje? Wszak to dobra muzyka. Ostatni weekend lipca, nic wtedy nie stoi na przeszkodzie, Koszalin w Polsacie, więc country tu pasuje w sam raz.

 

BBC Proms - popieram. Koncerty dwugodzinne, skoro współpraca, to warto, naprawdę. ;) Nie mam nic przeciwko. No i oczywiście więcej oper i musicali.

 

1 z 10 - no tak, wczoraj to już była istna rzeż. I tutaj ciekawe. Ciekawe, co by się stało, gdyby np. w I etapie odpadło siedmiu zawodników. No coś trzeba dać, by odcinek nie był za krótki, a żeby nie gadać za dużo przed finałem. Dwie rozgrywki nie weszłyby w grę, bo czas antenowy nie jest z gumy. ;)

 

W niedzielę 21 maja według telegazety o 22:05 mamy hit. "Kabaretowa Noc Listopadowa Gdynia 2010". Czyli po kawałkach, co odbieram jako kuriozum. Pierwszy odcinek, długa przerwa, drugi i co? Koniec? O co poszło?

 

Pierwsza randka podbija TVP? Taaaa.... Chociaż milion to i tak sukces, więc możliwe, że powstanie ta II seria.

 

Za nami finał II edycji Bake Off. Poziom świetny, równo w równo, ale najlepsza okazała się Małgorzata Nagat. Nie dziwię się, poziom wyrównany.

Małe podsumowanie: poziom niezmienny, równy, rywalizacja w duchu fair-play utrzymana, jurorzy OK, prowadzące - no próbowały, ale jednak Gacek i Mikuły nie przebiły, ale dało się je oglądać i jako tako sobie poradziły.

A więc niewiele gorzej niż w I edycji /prowadzące/, ale OK.

 

I tutaj miałem napisać, co dalej, a tu się okazało, że wszystko jasne:

Zgłoś się do trzeciej edycji Bake Off - Ale Ciacho TVP

 

Jesteś pasjonatem domowych wypieków? Jeżeli Twoje ciasta, torty, babeczki i tarty królują na stołach podczas rodzinnych imprez i chcesz pochwalić się kulinarnym kunsztem przed milionami widzów, koniecznie zgłoś się do trzeciej edycji „Bake Off – Ale Ciacho!”.

 

W poszukiwaniu nowego Polskiego Mistrza Wypieków ekipa „Bake Off – Ale Ciacho!” wyruszy do dziewięciu miast Polski: Torunia, Katowic, Gdańska, Krakowa, Poznania, Białegostoku, Wrocławia, Lublina i Warszawy.

 

żródło: https://www.facebook.com/bakeoffaleciachoTVP/posts/692534847614042:0

Z jednej strony jestem zdziwiony, bo myślałem, że już skończą, bo bez Makłowicza /a to był mocny punkt programu, chociaż nie był jurorem/ to nie to samo. A jednak będą dalej to mielić.

Podejrzewam, że tu poszło o brak pomysłu na poniedziałek. Więc prawdopodobne, że III seria od września.

I teraz ciekawe, czy znów zmienią prowadzące? I kto za Makłowicza?

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 z 10 - 11/99, dziewięciu panów i jedna pani, w drugim etapie spotkaliśmy się w komplecie, ten komplet zachował wszystkie szanse, co się często nie zdarza :) W finale spotkaliśmy się z panami: Mateuszem, Andrzejem i Adamem, liczba szans to 2,1,3. Pierwszy trzy razy odpowiedział pan Adam, który wyznaczył pana Mateusza, a ten pana Andrzeja. Pierwszy pożegnał się na 23 do mety pan Mateusz rezultatem 52 pkt. Na 21 do końca pożegnaliśmy pana Andrzeja i jego 31 pkt. Został tak oto pan Adam, 63 pkt z trzema szansami, zaczął iść sam, na 18 do końca utracił pierwszą (pytanie o nazwisko Rocky'ego), na 16 drugą (o osoby, które upamiętniono w CZD), a na 15 do końca ostatnią szansę, ma 93 pkt, co daje miejsce na liście zwycięzców, ale niekoniecznie to da Wielki Finał. 

 

Z tego co wiem, zdarzyło się chyba na nagraniu, że została trójka. Wtedy powtarza się pierwszy etap.

 

No proszę, a więc miałem rację, że to był ostatni epizod kawałków ;) No to krótko trwała przygoda TVP  z YTberami.  Gala kabaretowa z listopada 2010? Kogoś tam zdrowo kopnęło, żeby wyciągać kabarety sprzed prawie 7 lat.

 

Czyli będzie kolejna edycja Bake-Offu na jesień, no proszę ;) Tylko właśnie. Oby nie wyeksploatowali tego formatu tak, jak Polsat wyeksploatował "Top Chefa" i "Hell's Kitchen", bo potem zacznie brakować pomysłów i format przestanie przyciągać widownię ;)

 

Maćku, dla obecnej władzy TVP każdy wynik powyżej miliona to sukces :mrgreen: Także (niestety) kolejny sezon randek, po których i tak nie dochodzi do drugiego spotkania pewnie będzie. Ech. Za jakie grzechy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 z 10 - wczoraj jakby odwrotność poniedziałku - rzadko kiedy wszyscy przechodzą bez utraty nawet jednej szansy. ;)

 

Aha - czyli powtarzamy, dopóki nie zostanie np. 5, 6 osób? I chyba wtedy wymieniamy pytania, żeby przypadkiem nie było tak samo jak w pierwszej próbie.

 

A więc jednak kuriozum stało się faktem i pewnie TVP2 zakryje to pod dywan. Bez wyjaśnień, po prostu won mi z ramówki i tyle! A może słaba oglądalność? Nie ma w ogóle danych, za dwa odcinki, może katastrofa się stała i dlatego? Nikt nie ma pojęcia.

A co do powtórek powtórek - no nie myślą no. W wakacje pewnie zostaniemy zaatakowani nową dawkę powtórek /cennik na czerwiec już jest, a i tak jutro dojdzie program na pierwszy tydzień wakacji/. Ale mam cichą nadzieję, że po wakacjach w ogóle znikną powtórki kabaretów i dadzą coś innego. Lepszego?

 

Co więcej - 28 maja ścinki z kolejnej Kabaretowej Nocy Listopadowej - z Tarnowa.

 

Co do Bake Off - no fajnie, ale właśnie te edycje co pół roku szybko męczą. W takiej BBC emitowali raz na rok. Nie wiem, jak będzie w Channel 4, ale pewnie też raz na rok /i jakieś specjalne odcinki, bo też mają kilka akcji charytatywnych/.

Więc lepiej dać na wiosnę za rok, ale się zobaczy.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/trzeci-sezon-programu-bake-off-ale-ciacho - oglądalność prawie 1,5 mln. No prawie, bo 1,3. A niby slot po M jak nic mocny. Sonda 2 nie pamiętam ile gromadziła, ale chyba tak samo.

No nic. Jak to będzie dalej, zobaczymy.

 

Rafał, ostatnio każdy wynik to dla nich sukces. Pewnie więc II sezon powstanie, tylko lepszą porę trzeba mu dać, bo jednak czwartek wieczór to nie pasuje.

 

Jest ramówka cząstkowa wakacyjna, z tego co zauważyłem, to mamy mecze Pucharu Konfederacji, podwójną dawkę "Jednego z dziesięciu" /powtórki/, niestety powtórki "Familiady", a tak... praktycznie wszystko bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądam "Jednego z dziesięciu", wreszcie po pewnym czasie mam okazję bo jestem w domu w porze nadawania programu. Wydaje mi się, że chyba dali zremasterowaną, albo inaczej zmontowaną wersję dźwiękowej czołówki. Bo to, że jest inaczej zmontowany podkład przy przedstawianiu zawodników, słychać wyraźnie, gdyż podgłośnili to chyba. Tylko niestety nieco schrzaniony jest ten nowy montaż, to można wychwycić. Sam kiedyś się bawiłem w montowanie tego kawałka, bo mam na dysku cały soundtrack z programu, i nie chcę się chwalić, ale w mojej wersji to nieco lepiej wyszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 z 10 - 12/99, wśród dziesiątki dwie panie, w tym trzech Mateuszów, w drugim etapie spotkaliśmy się w komplecie z ósemką z trzema szansami. W finale spotkaliśmy się z panią Jolantą i dwoma panami Mateuszami :mrgreen: Zachowali 1,1,2 szanse. Pierwszy trzy razy dobrze odpowiedział pan Mateusz drugi, który wyznaczył pana Mateusza pierwszego. Pierwsza odpadła pani Jolanta na 27 do końca z 11 pkt na koncie. Zostało dwóch Mateuszów :mrgreen: Pierwszy poległ pan Mateusz drugi i jego 42 pkt, na 24 do konca. Został pan Mateusz pierwszy, miał 31 pkt, dwie szanse, zaczął iść sam, pierwszą szansę stracił na 22 do konca, a pytanie dalej drugą. Zdobył tylko 41 pkt, więc obwieszczamy go triumfatorem odcinka :mrgreen: Cieńki odcinek. Ale za to pan Tadeusz obiecał, że będą eliminacje w zachodniej Polsce. Już wiecie, kto tam się pojawi... :mrgreen:

 

Tak Kirku, od tego sezonu wiosennego  trochę muzyka w czołówce jest zremasterowana. Najbardziej ten podkład źle zmontowany razi podczas wizytówek, kiedy to w paru miejscach słychać fatalnie wycinane ścieżki. TVP, jeżeli czytasz post Kirka, to zgłoście się po jego wersję podkładu z programu :mrgreen:

 

No nie, kolejne ścinki z kolejnej listopadowej :/ Tym razem z 2011 roku. Na szczęście to ostatnia w tym paśmie, bo tydzień później będzie nagroda Jana Nowaka-Jeziorańskiego :)

 

Poza tym Rochstar przygotował grafikę na zakończenie kolejnego sezonu KCP. Tym razem pytano się, za co gwiazdy kochają Polskę. Grafika w spojlerze.

 

 

0006L1BG36NS2WFE-C122.png

 

 

Czy czasem jakoś teraz nie powinny być ogłaszane castingi do "The Voice of Poland"? Jeżeli pierwszy odcinek miałby być na początku września, to jakoś na początku czerwca powinny być castingi, a ogłoszenie powinno być jakoś teraz.

 

Dodam tylko, że jeżeli chodzi o mecze Pucharu Konfederacji FIFA, to będą to spotkania o godzinie 20:00. I dobrze, przynajmniej Panoramy nie trzeba będzie przesuwać na wcześniejszą godzinę lub na późniejszą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliminacje do 1 z 10? I bardzo dobrze, kolejny sezon więc pewny, pewnie pójdą edycje 100 - 102, a wiosną 2018 103 - 105. A co do zmasterowanych ścieżek - mnie też to irytuje. Popsuli coś, co było dobre. A można było tylko odświeżyć lekko, a nie tak mocno. I przez to te dziury w tle wizytówek. Może to poprawią na jesień.

 

Grafika ładna, powinno być więcej takich. A w ostatnim odcinku tego sezonu mamy rodziny. Pazura z Chotecką, Rubikowie i jeszcze trzecia.. Wolszczak, ale z kim? Nie pamiętam... A potem przerwa letnia.

 

The Voice - nie wiem, jak w zeszłym roku ogłaszali, ale to chyba było już po roku szkolnym. Możliwe, że tak będzie i w tym roku. A ta cisza to nie wiem, czemu, ale żeby czegoś złego nie zapowiadała... Przypominam, że na dzień dzisiejszy nie ma trenerów.

 

Z meczami fajnie zrobili - te o 17:00 w TVP1, te o 20:00 w TVP2 i wszystko fajnie. Ramówka nie będzie zaburzana, informacyjne się nie ruszą, tylko będzie wylatywać drugi powtórkowy Jeden z dziesięciu i kolejna pozycja.

 

Co w wakacje? Zmian trochę jest:

- w większości bez zmian, zamiast powtórki Barw szczęścia drugi powtórkowy odcinek "Jednego z dziesięciu"

- w poniedziałki pasmo "Komedie po polsku". Na początek "Rozmowy kontrolowane". Potem powtórka Boskich /nie !!/

- wtorki: o 14:05 i 14:35 jakieś nowe cykle: "Włoska kuchnia jak u babci" i "Afryka od kuchni" /podobnie w środy/. Wieczorem powtórki Kocham cię, Polsko /tylko jakiej serii? Ubiegłorocznej wiosennej czy tegorocznej wiosennej?/, a potem film

- środy: cykl "Kino relaks" wcześniej, bo już o 20:05, potem powtórki randek, i podwójna dawka "Na sygnale"

- czwartki: tutaj to za wiele nie wiadomo, bo 15 czerwca Boże Ciało. Z rana powtórki M jak nic i Boskich /znów przegięli/. Po czym same filmy - przerwa tylko na Familiadę o 14:00 /powtórkę rzecz jasna/. Wieczorem o dziwo dwie powtórki Jednego z dziesięciu. Nie przypominam sobie, by w Boże Ciało emitowali premierowe/powtórkowe odcinki. A potem hit - "Ogniem i mieczem".

- piątki: z samego rana powtarzana będzie Sonda 2, ale nie wiadomo, czy od początku, czy jesienne, czy tegoroczne wiosenne. O 11:20 film, potem znów ci Boscy w podwójnej dawce, następny film, o 16:05 program rozrywkowy, dalej normalnie. Wieczorami? O 20:05 jakiś program rozrywkowy, potem powtórki od początku Discopoland, a 07 zgłoś się od 21:55.

- soboty: prawie bez zmian. Familiada niestety będzie powtarzana. Po niej zostaje i Sonda 2, też w powtórkach. O 10:50 powtórka "Ogniem i mieczem". O 15:10 "Ewangelickie Dni Kościoła - Msza". O 16:45 jakiś program rozrywkowy. O 20:05 kolejne śmieci - "IX Płocka Noc Kabaretowa 2015. Gra o żyrandol", po którym premierowy "Discopoland".

- niedziele: zamiast omnibusu Barw szczęścia będą lecieć filmy. 18 czerwca na przykład "Bierz forsę i w nogi". Dalej w większości bez zmian. O 16:15 powtórka Na sygnale, a potem randek. Wieczorami tak do końca nie wiadomo, bo mecz. A po nim film.

 

Podsumowując - z Boskimi to przesadzili /kiedyś przyjdzie taki moment, kiedy to usuną na amen/, kabarety jak były tak są, ogółem w większości bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 z 10 - 13/99,  dziewięciu panów i jedna pani, w drugim etapie spotkaliśmy się w składzie pełnym, tylko dwie osoby straciły szansę. W finale spotkaliśmy się z panami: Michałem, Tadeuszem i Piotrem, układ szans to 3,2,1. I zero :mrgreen: Pierwszy trzy razy dobrze odpowiedział pan Piotr. Pierwszy odpadł z rywalizacji pan Tadeusz na 26 do końca z 32 pkt. Na 20 do końca odpadł pan Michał z 33 pkt na koncie. Został sam pan Piotr z 71 pkt na koncie, odpadł dwa pytania dalej z 81 pkt na koncie, co dało mu dziewiąte miejsce na liście i niepewny Wielki Finał.

 

Czyli utrzymano tradycyjną tendencję dwóch powtórkowych odcinków 1 z 10 po sobie w wakacje. Ale jak znam zycie, to pewnie nie wyemitują do końca wszystkich odcinków z 97,98 i 99 edycji.

 

No oby nie zapowiadała cisza braku edycji jesienią, bo to byłby strzał w stopę. Pozbawiać Dwójkę tak świetnego talent show? Przecież to samobójstwo. Ale zwycięzcę z ostatniej edycji chyba wybrano z zakrytymi uszami, bo na pewno on nie był najlepszym głosem.

 

Fajnie, że będą najpopularniejsze polskie komedie z dawnych lat. Pewnie wszystko skończy się na "Och Karol! 2", które też często TVP pokazywała, ale w Jedynce.

 

Trzymajmy kciuki, aby cykle kulinarne nie były ścinkami Makłowicza, tylko czymś ściągniętym z zagranicy :) No, ewentualnie poproszą red. Gmyza o zaprezentowanie swoich kulinarnych skillsów-  jajcuję, ale co jeśli...  :mrgreen: 

 

"Ogniem i mieczem" leciało ostatnio w święta majowe w Jedynce, tylko w tej wersji serialowej, czyli pociętej na 3 odcinki. Oczywiście tutaj chodzi o pełen film ;) 

 

A propos programu "Discopoland" -  tegoż 17 czerwca będzie ostatni odcinek sezonu. Tak to wygląda

 

Ilość emisji "Boskich" pokazuje, jak ten tytuł jest eksploatowany w Dwójce. Normalnie niczym kabarety pani Harasimowicz. Ktoś kiedyś za tę za dużą ilość powtórkowych emisji tego serialu i tych kabaretów beknie. Mówię poważnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 z 10 - tendencja powtórkowa jak zwykle utrzymana, ale jednego nie rozumiem. Mogliby sięgnąć po jakieś starsze odcinki na przykład sprzed 10, 20 lat zamiast np. jednej powtórki z ostatnich miesięcy. Byłaby to na pewno jakaś gratka, z okazji tych 100. edycji. A na forum TVP ktoś pisze o nagraniach, i coś czuję, że będziemy mieli zwykłą 100. edycję jesienią. Ale zobaczymy.

Dodam, że po dwa odcinki dziennie w okresie letnim emitują od wakacji 2013.

A co do bieżących powtórek - policzyłem emisję 2 odcinków i faktycznie urwą /potem doliczyłem braki, bo mecze, bo ew. 15 sierpnia/. Mogliby chociaż te wiosenne, a nie od jesieni, wszak już drugi raz je powtarzają.

 

The Voice - podejrzewam, że wkrótce ogłoszą castingi do nowej serii, bo gdyby to zakończyli, to byłby kolejny dowód na to, że Wolski sobie nie radzi.

 

Komedie? Dobrze, ale niech sięgają po te kultowe, a nie te nowsze. O ile oczywiście mają do nich jakieś prawa, bo mogły zabrać je inne stacje.

 

Te cykle to pewnie będą jakieś zagraniczne, albo polskiej produkcji, ale nie Makłowicza, no jak to.

 

A niby miało być 10 odcinków Discopoland, a tu urwą na 9. Dziwne. Wiadomo, że jutro będą u kolegi "Popka", z którym razem występował, będą w UK.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/castingi-bake-off-ale-ciacho-3-kiedy-emisja-w-tvp2 - to już od poniedziałku wiadomo, że od jutra castingi.

 

W piątek 16 czerwca o 16:05 "Trzeci Oddech Kaczuchy - To już 35 lat !". No miło, że zapominane zespoły chca pokazać, popieram taką inicjatywę. Jednak "Trzeci Oddech Kaczuchy" pojawia się też w piątek, 2 czerwca o 22:15. Coś czuję, że to będzie emisja premierowa.

 

Maj niby miesiąc miłości, ale wczorajsze randki jak zwykle mierne. No ale cóż, tak to już bywa.

 

Dziś seriale, seriale, seriale i Pietrzak w programie okazjowym. Ciekawi mnie ten ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 z 10 - 14/99, ośmiu panów i dwie panie, w drugim etapie spotkaliśmy się w składzie dziewięcioosobowym, tylko dwójka potraciła szansę. W finale spotkaliśmy się z panami: Krystianem, Rafałem i Bartoszem, układ szans to 1,3,2. Pierwszy trzy razy dobrze odpowiedział pan  Bartosz, który wybrał pana Rafała, a ten pana Krystiana, a on zaś pana Rafała. Pierwszy odpadł pan Bartosz na 22 do końca z 42 pkt na koncie. Drugiego pożegnaliśmy pana Krystiana na 17 do końca z 51 pkt, został sam pan Rafał, dwie szanse, 93 pkt na koncie, zaczął iść sam, pytanie dalej stracił szansę, na 14 do końca zakończył grę ze 103 pkt na koncie, raczej w Wielkim Finale się z nim spotkamy.

 

Może licencja na teleturniej nie pozwala na emisję powtórek sprzed tak dużego okresu czasu. No to może wyemitowaliby oryginał 1 z 10 z UK, czyli Fifteen To One? Odcinki są ciut dłuższe od 1 z 10, bo trwają około 40 minut, ale formuła ta sama ;) Jedynie chyba pytania brane na siebie nie są podwójnie puntkowane.

 

Tymczasem dzisiaj zaglądam do Fakt TV i tam widnieją "Głodne kawałki" w ramówce jutrzejszej - no ale program dla prasy jest wysyłany ze sporym wyprzedzeniem, także chyba nie będzie odcinka.

 

Fajne te randki. Normalnie w klimacie randek :mrgreen: Ale przekroczony milion zwiastuje (niestety) kolejny sezon. Cóż więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że jeśli chodzi o powtórki "1 z 10", to może tu nie tyle jest kwestia licencji, co fakt, iż są pytania, które padały w programie te 15-20 lat temu, a które się zdezaktualizowały.

 

A co do 100 edycji - poczekajmy, dopiero maj jest, a i tak wszystkiego nie powiedzą, jeśli coś planują, bo może wolą z tego niespodziankę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Familiada" (chciałem pisać 1 z 10 :mrgreen: ) - Historycy vs Laboranci. Po pierwszym (FB, czego nie muszą kupować łysi?) 0:89, -1, po drugim (FB, co jest potrzebne do przyrządzenia sushi?) 78:89, -1, po trzecim (państwo z nazwą kończącą się na NIA) 165:89, -1. Czwarte podwójne (drapieżny gad) 237:89, -4, jeju. Piąte potrójne (inaczej spektakl) 237:374 i Laboranci w finale :) Tam lekko się kafelki rozjechały przy przedstawieniu wyniku na tablicy Laborantów. 711 zł za dziś dla Historyków. W finale po tej nieszczęsnej wcince Zuzanna i Magdalena, dość szybko na ekran też wskoczyła zapowiedź Sondy 2. Zuzia zdobyła: 6 (brud trudno zmyć z rąk, aha), 17 (zaległy czynsz), 5 (hit baru mlecznego to schabowy, aha), 14 (źródło wody), 39 (namiot na kempingu, naj). Ta tablica na górze z wynikiem też zaczęła się psuć. Ale pokazuje na szczęście, że 119 do zdobycia dla Magdy.  Magda zdobyła: 3 (smołę trudno zmyć, smar naj, to oczywiste), 13 (zaległe zadanie, zaległy urlop naj), 28 (zupa mleczna hit, leniwe naj). Szans nie ma, źródło mądrości ma 11, źródło rzeki naj, śpiwór na kempingu ma 15, 151 pkt, 1 575 zł za dziś.

 

Tymczasem rozwiążę zagadkę, co jeśli 7 by odpadło w pierwszym etapie 1 z 10. My domyślaliśmy się, czy czasem nie powtórzonoby pierwszego etapu. Tymczasem jeden z forumowiczów na forum TVP podaje, że byłby finał, ale przed finałem dla wypełnienia czasu antenowego puszczonoby wycięte pytania z Wielkiego Finału edycji 97 (czemu nie 98?). Pierwszy etap trwa około 3-4 minut, przedstawienie zawodników z minutę, więc przez 10 minut musiałyby lecieć te powtórki.  W brytyjskiej wersji, czyli w "Fifteen To One", w tej pierwszej wersji emitowanej w latach 88-03, William G. Stewart mówił, że jeżeliby odpadłaby 12 zawodników w pierwszym etapie i zostałaby trójka, to on by coś opowiadał z historii, aby wypełnić czas antenowy   :mrgreen:

 

Jak myślicie, czy "Pytanie na śniadanie" pójdzie na przerwę wakacyjną? Ja myślę, że raczej nie, bo jeżeli zostanie sam ten program o poranku, to przyciągnie widzów DDTVN, które to w wakacje nie jest emitowane ;) Na razie wszystko wskazuje na to, że przerwy letniej nie będzie.

 

Dzisiaj ostatni odcinek sezonu PnM i  KCP.  Widziałem zwiastun. Ten Królik nadal przegina z zachowaniem. Dobrze, że kończy się ten sezon, liczę na zmianę prowadzącego od następnego sezonu. 

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę trochę nietypowo. Patrząc na to, co się dzieje wokół muzyki w TVP /wszyscy odmawiają udziału w Opolu/ obawiam się nie tylko o The Voice of Poland, ale i o sylwestra z Dwójką. Wiem, jeszcze siedem miesięcy, ale już to czarno widzę. Możliwe, że zostaną bez artystów. A w takim tempie możliwe, że w Dwójce zostaną tylko Boscy i odpadki po Harasimowicz...

 

A teraz sprawy bieżące. Seriale OK, a wczorajszy benefis oczywiście taki sobie, słaby, czyli typowy dla Pietrzaka i tak dalej. Ale, co zauważam, to nie był on tytułowany jako Jest okazja. Realizacja podobna, ale nie do końca. Nie było czołówki, tylko taka animacja na początku z tytułem programu. Aha - wczoraj był ostatni odcinek. Ciekawe, czy wróci na jesień.

 

Wycięte pytania z finału? A to dobre. O ile mają wycięte. Z 97 to tak, rozgrywka była dość długa, ale z 98 by mieli? Dziwne to trochę, ale odcinek te 26/27 minut trwać musi i tyle.

 

Pytanie na śniadanie - myślę, że zostanie na lato. Już w zeszłym roku było całe lato. Więc bardzo prawdopodobne, że i w tym roku będą całe lato. I dobrze, chociaż jeden program śniadaniowy się przyda. ;)

 

Ja też liczę na zmianę Królikowskiego w jedenastej edycji, bo przegina jak mało kto. To już Musiał był kilka klas lepszy.

 

Aha - Kotarski dalej wysoki poziom. Oby jak najdłużej w tych niepewnych czasach.

 

Aha - dziś też przedostatnia Rodzina sama w domu, i Discopoland numer 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Familiada" -  Laboranci (2) vs Lejdis. Po pierwszym (które warzywa kupujemy w puszce?) 95:0,  po drugim (co można zrobić używają telefonu komókowego?) 95:79, -2, po trzecim (której rasy psu uszy łopoczą na wietrze?)  157:79, -3. Czwarte podwójne (co niematerialnego można zacieśnić?) 267:79, -3. Piąte potrójne (kogo tytułujemy "ekscelencjo"?) 267:205, -2. Szóste dodatkowe (jak dawniej przetwarzano mięso aby mieć je dłużej?) 267:490 i Lejdis rzutem na taśmmę w finale :) Tablica oczywiśćie zaszwankowała przy wyświetlaniu 490. Ta na górze też szwankowała.  801 zł za dziś dla Laborantów i ul pszczółek :mrgreen: W finale po tej wstawce Emilia i Dominika. Emilia zdobyła: 0 (nie utopimy się w marzeniach - a jednak się utopimy), 33 (na wakacjach robimy zdjęcia), 9 (ludzie budują wieżowce), 11 (bohater Supermen), 17 (wstawiamy kwiaty do wody). 130 pkt do zdobycia. A Dominika zdobyła mało, no ale coś. 17 (nie utopimy się w myśłach, w snach naj), 14 (w plenerze robimy zdjęcia), 13 (ludzie budują mosty, naj domy). Szans już nie ma, 0 (brak odpowiedzi, bohater to inaczej śmiałek) i jajo, bo wstawiamy się, a wstawiamy wodę do gotowania za naj. 1 812 zł za dziś, 114 pkt w finale.

 

Wczoraj stawialiśmy na milion i nic nie rozdano. Przypomnę, że na rozdanie miliona złotych czekamy tu już dobre 6 lat, ale może się doczekamy ;)

 

Wczoraj w KCP wygrał Tomek, który jednak miał w 10. sezonie mniej wygranych niż Antek. Liczę, że powstanie 11. sezon, ale bez Antka, który jednak psuł całą atmosferę programu i na jego miejscu zdecydowanie widziałbym Marzenę Rogalską, która co jak co, ale swojego czasu pasowała do tego programu i także pasuje nadal, bo niektóre konkurencje przecież w "Pytaniu na śniadanie" prowadziła w soboty jako zapowiedź odcinka ;)

 

A propos PnŚ, dzisiaj gadano o początkach disco polo, to w kontekśćie tego jubileuszu, który już za miesiąc, czyli 25.06 o 20:05 w Dwójce. Kto Waszym zdaniem poprowadzi? Ja widzę Kammela i Zawadzką. Na mur beton. No chyba, że zostanie wepchnięta Ania Popek, bo wiadomo :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od Familiady. No, w ten weekend pytań z facebooka od groma. Jeżeli są dobre, to nie widzę nic złego, by się pojawiały w każdym odcinku.

 

Postaw na milion - i nic. Ostatni odcinek serii także bez wygranych. W ogóle coś cieńka ta seria. Chyba tylko 4/5 razy rozdano nagrody, a tak wszyscy kończyli z zerem. Nie muszę dodawać braku oznaczenia wiekowego od kwietnia. No ale zobaczymy, może jesienią w końcu padnie milion? O ile bdzie nowa seria.

 

Kocham cię, Polsko - a wydawało się, że to Antek wygra po raz kolejny. Matko Boska, jak on denerwował... A tu jednak drużyna Tomka. Ale i tak niektóre odpowiedzi boki zrywać. ;)

Podsumowanie: prawie w porządku, nowe rundy OK, w tej Familiadowej za mało dżwięków z Familiady, a Królikowski dno dna. Ciągle tylko błaznował i denerwował. Do wymiany w nowej serii.

Ciekawe, co z prowadzącą. Powodu nie piszę, żeby nie zahaczyć o politykę. Możliwe, że nowa seria już jesienią, bo The Voice coś tak wisi i wisi... Po tym zamieszaniu opolskim może sie okazać, że nie będzie artystów do objęcia funkcji trenerów w programie... i co?

 

Rodzina sama w domu - wczorajsza rodzina zapracowana, więc wysłali ją do miejsca, które jest wyciszone i spokojne. No ciągle dobrze się ogląda, pożyteczny program.

 

Discopoland - wczoraj była osoba znana z występów z Popkiem. Tak, tym z Gangu Albanii. Ale nic od tego zespołu nie było, bo to o disco polo program. Podziwiam, że do UK się wybrali, bo tam też sympatycy disco polo się znależli. A w następnym odcinku Zenek!

 

Sonda 2 - dziś o kłamstwie. Co ciekawe, TVP na Facebooku zapomniała sie i w zeszłym tygodniu pisała, że ten o kłamstwie miał być w ub. tygodniu, był zwiastun. Się pomylili, w zeszłym tygodniu było o mostach, dziś o kłamstwie, a za tydzień jak czytam omówienia - no nie wiadomo.

 

I to tyle. Dalej się zastanawiam, co z tą muzyką w TVP. TVP2 to też dotyczy, bo te eventy muzyczne typu z Osiecką i tak dalej. Bardzo mnie ciekawi, jak to będzie z sylwestrem. O, trasa koncertowa jest niby w cennikowej ramówce wakacyjnej co jakiś czas, no ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 z 10 - 15/99 - dziewięciu panów, jedna pani, w drugim etapie spotkaliśmy się w składzie dziewięcioosobowym, siedem osób zachowało trzy szanse. W finale spotkaliśmy się z panami: Dariuszem, Jakubem i Mateuszem, ten środkowy zachował dwie szanse, pozostali jedną. Pierwszy trzy razy dobrze odpoiwedział pan Mateusz, który wybrał pana Dariusza, a po jego błędzie pana Jakuba, który zdecydował się na ucieczkę, wytrzymał tak siedem pytań, bo na państwach, z którymi graniczyła Holandia się walnął i potem w zgłaszaniu pan Dariusz wygrał i dał szansę panu Jakubowi, który utracił drugą, a potem pan Dariusz chciał dobić pana Jakuba, to się nie udało na 24 do końca.  Na 17 do końca pożegnaliśmy pana Dariusza i jego 21 pkt.  Na 9 do końca pożegnaliśmy pana Mateusza i jego 71 pkt. Został sam pan Jakub, miał jedną szansę i 212 pkt, Wielki Finał pewny, ale szedł dalej, wytrzymał do końca, zdobył 292 pkt + 10 = 302 pkt, co daje mu lidera listy i pewny Wielki Finał. I tak oto na liście zwycięzców jest jedenaście pozycji :mrgreen: A eliminacje w Poznaniu - udało się powiedzieć panu Tadeuszowi. Tylko terminu nie znamy.  Jeżeli zdecyduję się, to jadę i zobaczymy się na jesień w odcinkach :mrgreen:

 

Dobra, Opole odwołane. TVP ma na pieńku. Ciekawe co z Zakopanem i z Sylwestrem, czy czasem to miasto też nie postąpi podobnie, jeżeli artyści nie zechcą występować? Boję się, że Dwójka utraci tę imprezę.

 

Tymczasem tamtaratam tam tam tam tatatata tamtaratam...tam tam tarararara! :mrgreen: Będą castingi do TVoP! KLIK

 

Tylko jacy trenerzy? Z Piaskiem będzie problem. Zobaczymy jak postąpi Kukulska. Może być masa problemów z tymi trenerami. Boję się, że skończy się na tym, że trenerami będą gwiazdy disco polo i ta edycja przerodzi się w "Disco Star" z Polo TV :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę póżno, a co tam, piszę... ;)

 

Zacznę od tego, że oczywiście Dwójka nie wykorzystuje smutnej okazji, jaką jest śmierć Zbigniewa Wodeckiego. Mogliby coś puścić, jakiś koncert, archiwalną Szansę na sukces, a tu nic. Nic, nic, nic. Badziewiaste M jak nic nadal w ramówce. Co by się stało, gdyby dziś nie było? Albo nawet o tej 21:45...

 

No, pisałem, że może być problem z Zakopanem. Bo skoro w Opolu nie chcą występować, to coś czuję, że za Kurskiego w ogóle nie będą. I wtedy w sylwestra będą puszczać jakieś powtórki powtórek powtórek. Oby tak nie było, oby nie. Na razie mamy maj.

 

The Voice - uffffff.... A już myślałem, że nie będzie na jesień, a tu będzie. I dobrze, tylko ciekawe co z trenerami. No, częściowy plus za to, że produkcja zewnętrzna, ale co na to TVP? Na Kayah nie liczę, na Piaska też nie, żeby tylko nie byli trenerami Frąckowiak, Martyniuk, Pietrzak...

 

1 z 10 - w Poznaniu, o, świetnie, może w Kaliszu też zrobią kiedyś. ;) Aha - dziś świetny odcinek, oby więcej takowych.

 

No i się okazało czym jest ten rzekomy "Kabaret na wiosnę" - to oczywiście ścinki Harasimowicz. Ech, co tu więcej pisać.

 

A w ramówce wakacyjnej jedna zmiana, planowane cykle o Afryce i tak dalej z 14:05 wyleciały i z 13 i z 14 czerwca. W zastępstwie dłuższy film dokumentalny.

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, humor Ci się trzyma z tym Pietrzakiem. Ciężko orzec, jak się wczytać we wpis Piaska to zrezygnował bo czuł takie oczekiwanie środowiska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóź...

 

Zastanawia mnie jedno, kiedy chcą skończyć sezon Familiady. Albo skończą już 4, albo 11. A powód taki, że brak numerów odcinków na 10 i 11 czerwca. A wiadomo, że od 17 już powtórkowe. Więc ciekawe, jak to rozwiążą. Myślę, że jeszcze 10-11 będą premiery, kto wie, może odcinek specjalny dla Karola na finał sezonu? Kto wie...

 

Nie widzę wyników programu okazjowego, choć po zakończonym sezonie być powinny. No chyba, że jest aż tak słabo, że jednak nie opublikują. Ostatnio podawali, że widownia rośnie, więc kto wie...

 

4 czerwca o 16:20 oczywiście nudne powtórki kabaretowe. Chociaż jeden pozytyw z tego, że mało kto je ogląda...

10 czerwca podobnie - 12:50, 13:20, 16:45. To już innych rzeczy nie mają? Tylko w koło Boscy i kabarety, Boscy i kabarety...

 

Niedługo minie rok rządów Wolskiego. Jest mały postęp, ale i tak koniec z kabaretami i ich powtórkowe wałkowanie w koło macieju na minus, dalej brak magazynów kulturalnych /Lajka nie liczę/ - na minus, oj, jest na jesienną ramówkę co poprawiać.

Na razie wiadomo, że mamy hitowe seriale, trzy teleturnieje, The Voice, Bake Off - a cała reszta niepewna.

Na przykład - o, program "Kochanie, ratujmy nasze dzieci". Niby castingi ogłosili, a tu cisza zupełna. Ponadto randki, oj będzie problem.

Wildstein pewnie zostanie, nie wiadomo co z okazjami i Przybliżeniem.

Zobaczymy, co przyniosą kolejne miesiące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 z 10 - 16/99, pan Tadeusz na starcie powiedział, że do okresu wakacyjnego tzw. powtórzeń, zostało 5 odcinków + 1 Wielki Finał. Trudno się nie zgodzić :( Ośmiu panow i dwie panie. Ten podkład znowu cieńko montowany... W drugim etapie spotkaliśmy się w składzie pełnym, a trójka zachowała dwie szanse. W finale spotkaliśmy się z panem Michałem, panią Sylwią (będą dwie!) i panem Krystianem. Wszyscy po 2 szanse. Pierwszy trzy razy dobrze odpowiedział pan Michał, który wyznaczył pan Krystiana. Na 30 do konca odpadł pan Krystian i jego 12 pkt  Na 23 do końca odpadła pani Sylwia i jej 42 pkt. Został pan Michał sam, miał trzy szanse, na 21 do końca stracił pierwszą, na 18 do końca drugą, a na 16 do końca ostatnią. Zdobył 112 pkt,  ósma lokata na liście zwycięzców. Pani Sylwia rozdała pani Sylwii i nie tylko prezenty :mrgreen: A pan Tadeusz powtórzył komunikat o eliminacjach w Poznaniu, że będą wczesną jesienią i żeby przysyłać zgłoszenia.

 

Niestety nie było żadnych wspomnień o Zbigniewie Wodeckim, a szkoda. Mogliby jakiś koncert puścić ;)

 

O, czyli będą filmy dokumentalne zamiast tych cyklów, no ciekawie, ciekawie ;) Ważne, że nie będzie żadnych śmieciów o tej porze tylko wreszcie film dokumentalny naprawdę fajnie ;)

 

Wyniki programu okazjowego powinny się pojawić w tym albo w przyszłym tygodniu, tak myślę. Może oglądalność wzrastała, bo było już dobrze.

 

Ja tylko przypomnę, że miał się pojawić magazyn będący następcą "Kocham Kino!" po odejściu Torbickiej. Trochę już czekamy i nadal tego magazynu nie ma ;) Nie wiem, czy od pana Wolskiego można liczyć na jakieś polepszenie sytuacji kultury w Dwójce, no chyba, że usłyszymy odpowiedź "kultura jest w TVP Kultura, która jest w NTC", to byłby w sumie taki w miarę dobry argument. Ale i tak niewystarczający, bo kultura w Dwójce była ważna dla tego kanału. Po YT od kilku tygodni krąży nagranie z wystawy Pabla Picassa w 2002 roku, konkretnie jedno z wejść na żywo.

 

 

Nawet jest tam wpadka. Jaka to się sami dowiecie :mrgreen:

 

10 edycję KCP oglądał 1,96 mln widzów. KLIK Wynik nie powala, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 czerwca o 16:20 oczywiście nudne powtórki kabaretowe. Chociaż jeden pozytyw z tego, że mało kto je ogląda...

Ja bym się nie zdziwił, jakby wyszło, że te powtórki kabaretów mają o takiej porze lepszą oglądalność, niż miałby na przykład film przyrodniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka. Bojkot bojkotem,ale kto bojkotuje to bojkotuje, zresztą możliwe,że to była sprawa stricte związana z tegorocznym Opolem,a nie bojkot TVP jako taki. To się okaże. 

Tymczasem dziś w "PnŚ" gościem był Baron. Rozmowa dotyczyła jego współpracy z Hansem Zimmerem. Nie było wątku "TVOP", a tym bardziej Opola. Jednakże skoro tuż po aferze przyszedł do TVP to może zwiastun, że może całą sprawę wyolbrzymiamy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...