Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

"Dziennik Regionów" w Dwójce - czemu nie, przynajmniej nie byłoby kebaba o 17:00, a byłoby takie pasmo informacyjne od 17:30 do 18:50, kiedyś lokalne leciały o 17:30, więc byłoby to swoistą namiastką ;) Oczywiście z zachowaniem zasady, że wieczorny program leci w Trójce. A poza tym byłaby to promocja dla Programu Trzeciego.

 

"Kocham Cię Polsko" - informacje z planu tego widowiska są takie, że do loga programu dodano skoczka narciarskiego - i bardzo fajnie, na czasie :) W ogóle chyba pierwszy raz w logu będzie skoczek, czy było coś wcześniej?

 

"Bake-Off" - przypominam sobie, że kilka dni temu tutaj była toczona batalia, czy poprzednie prowadzące były lepsze, czy duet Zawadzkiej z Czają. Wszystko się dzisiaj wyjaśniło po tym, jak TVP wypuściła spot programu z uczestnikami i prowadzącymi.  Na Facebooku jest duża krytyka z powodu tych zmian. Czyli jednak widzowie przyzwyczaili się do poprzedniego duetu Gacek-Mikuła, a ta zmiana jest dla nich bardzo zła. Odcinki się nagrywają tymczasem, zmian nie będzie, więc najprawdopodobniej po opiniach widzów,  albo widzowie zostaną i zniosą te prowadzące, albo będzie odpływ widowni ;)  Nawet blog KulturalniPL był tam z wizytą, w spojlerze fotka prowadzących z uczestnikami:

 

 

ale_ciacho_033_mA_big.jpg

 

 

Zobaczymy, jak się sprawdzą, czy będą słabe, czy lepsze, bo szczerze mówiąc, po każdej zmianie ludzie marudzą, ale ostatecznie jakoś niektórzy się przyzwyczajają ;) A tamte prowadzące nawet brytyjska prasa chwaliła...

 

A dzisiaj ostatni odcinek "Zemsty o jasnych oczach" - szybko zleciał czas i te cztery odcinki ;)  Za tydzień w miejsce tego serialu będzie film "Złodziejka".

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennik Regionów? O, mogłoby być ciekawe. Chociaż... czy potrzebny w TVP2? Dla mnie na razie wystarcza ten skrót przed Panoramą - "Dzień w Twoim Regionie". Mi to wystarcza. A Panorama niech zostanie jak jest, bo znów zaczną kombinować z porami emisji jak w latach 2006-2009. Wtedy to skakali po porach - 18:45, 18:30, wieczorne i nocne to ho ho, jeszcze bardziej, ostatnie wydanie swego czasu było aż o 00:30.

Tymczasem Panorama po Pytaniu na śniadanie wróciła do ramówki od czwartku 2 marca. No więc z popołudniowego zrobi się takie przedpołudniowe.

 

Ponadto z bieżących zmian:

- 3 marca w wakatach oczywiście powtórki kabaretów. Naprawdę staje się to TVP Rozrywka 2...

- zresztą, identycznie w sobotę, no nie mają co emitować już. Chętnie bym widział już taki "Kierunek kabaret", a nie miliardowe powtórki...

 

A zatem można sobie zadać takie pytanie: Co się dzieje? Te wszystkie skecze z tych powtórek to znam już na pamięć. Kryzys czy co?

 

A teraz znów o Bake Off: http://centruminformacji.tvp.pl/29052767/wiosennie-i-wielkanocnie-w-drugiej-edycji-bake-off-ale-ciacho

Będzie wiosennie i wielkanocnie, cieszę się, może specjalny odcinek w Lany Poniedziałek 17 kwietnia? ;) Ale dalej nie rozumiem wy[beep]a pań prowadzących i zastąpienia ich... No, duet na zdjęciach OK, ale jak sobie poradzi zobaczymy.

Jurorzy się zostaną. Zostaje się i Makłowicz, ufff... W jego pseudoprogramie kulinarnym /niedługo pewnie usuną kulinaria i będą tylko podróże/ od dłuższego czasu nic. Coś odwiedzi, pozwiedza, ugotuje jedną potrawę i tyle. A w Bake Off jest świetny.

O, ponadto jednak nie będą realizować II serii w budynku TVP. Ufff. ;) Będą realizować w Forcie Sokolnickim Cytadeli Warszawskiej. No...

Teraz tylko czekać do marca...

Wśród uczestników widzę kilka znajomych twarzy, kręcili się pewnie po innych programach... ;)

 

I dalej nie wiadomo, co z tym "Szeptem". Tak program znikł po cichu i nikt nic nie informował. Co, oszczędności?

 

P.S. - nie kojarzę sobie, by cos dodawali do loga programu.

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o programy potajemnie znikające - należałoby wspomnieć o programach o książkach z niedzielnych wieczorów (tam powtórki Boskich), których nie widać w wiosennej ramówce.

Trend w TVP2 niepokoi - do niedawna: próbowali wykreować modę na uwspółcześnioną muzykę ludową, tworzyli konkurencję dla TVN24 w kwestii magazynów kulturalnych; a teraz: zabierają się za disko z pola, powtórki kabaretów (ale przy okazji brak premier). Poprzednie ramówki były na jakimś tam poziomie, o obecnej trudniej tak powiedzieć. Na szczęście Sonda 2, Podróże z historią czy teleturnieje ratują (jeszcze) ten kanał przed totalnym mułem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, właśnie. Tak je jesienią wprowadzali i co? Ostatni Myślnik 18 grudnia. Dachy Krakowa 23 grudnia. Wszystko to w ubiegłym roku. Coś się niedobrego dzieje, coś niedobrego. Kultura wysoka w Dwójce powoli ustępuje miejsca disco polo. Nie, nie mówię nie, ale jak pisałem wielokrotnie, musi być podział muzyczny.

 

Zapomniałeś dodać o powtórkach Boskich, które znów się namnożą w wiosennej ramówce. Przykład? Tydzień 6-12 marca:

- poniedziałki - piątki 06:00 /środa 06:25/

- poniedziałek - piątek 13:30

- środowo/czwartkowe noce /!!!/

- piątek 21:40 to premiera

- sobota 15:10

- niedziela 18:55 i to jeszcze w podwójnej dawce !!!

Jest gorzej niż było. 14 powtórek w tygodniu. Nie można zostawić jednej w sobotę? Na siłę to robią, by się to oglądało chętnie. Efekt odwrotny od zamierzonego.

 

Dziś Walentynki. Kiedyś TVP2 miała jakąś tam ofertę walentynkową. Na przykład program z 1994, z Materną i Mannem, śpiewały gwiazdy telewizji, i tak dalej. Specjalne Szanse na sukces, ze Szpakowskim, Szaranowiczem, w 2005 z gwiazdami "M jak miłość", koncerty... Od kilku lat nic walentynkowego. Wątpię, by w serialach wieczornych coś na ten temat było. Barwy szczęścia są... na etapie końca roku, a M jak miłość pomijam. Szkoda, że choć jednego walentynkowego programu nie wyemitują.

 

Tymczasem cud w "Pytaniu na śniadanie"! W sobotę jeszcze jakość mydło-powidło. I co? Dzisiaj już zupełnie inna jakość, jest lepiej, bez mydła, świetnie, w końcu kabel HD się odnalazł! ;) Jest nowa czołówka pogody do programu, przerywnik do bloku kulinarnego, trochę też zmian więc w oprawie. Taka unifikacja. Zniknął ten denerwujący śpiew! No, zmiany na wielki plus, ale najważniejsze, że w końcu w HD.

 

To co, już wszystkie pozycje Dwójkowe w HD? No, chyba tak. Panorama na pewno, 1 z 10 już na bank, pięć lat po uruchomieniu TVP2 HD wszystko w HD /nie liczę archiwaliów/ - brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fan TV ,a ja bardziej zgadzam się z Maciejolkiem. Dawniej naprawdę TV dawała więcej programów własnych, premierowych itd. Teraz własciwie większość ramówki wypełniają powtórki i to wielokrotne. To wszystko w dobie dekoderów z nagrywarkami i serwisu VOD, a internet jest już w miarę powszechny. Dawniej kiedy nie było takich możliwości jak teraz tych powtórek nie było, a teraz gdy są to jest ich na potęgę. Naprawdę wolałbym więcej różnorodnej oferty. Mam to szczęście,że pamiętam TV z lat 90. - to niebo,a ziemia z korzyścią dla tych lat 90.

PS. Swoją drogą to ciekawe,że jedne rzeczy młócą co chwila,a fani  sportu na przykład którzy nie będą mogli obejrzeć jutrzejszych skoków(w tym ja) na ową nie mogą liczyć, więc oni chcąc nie chcąc muszą się nauczyć się technologii :P 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dziennik Regionów" w Dwójce - czemu nie, przynajmniej nie byłoby kebaba o 17:00, a byłoby takie pasmo informacyjne od 17:30 do 18:50, kiedyś lokalne leciały o 17:30, więc byłoby to swoistą namiastką ;) Oczywiście z zachowaniem zasady, że wieczorny program leci w Trójce. A poza tym byłaby to promocja dla Programu Trzeciego.

"DR" w TVP2 - tak naprawdę chciałbym, aby była to promocja TVP3. Bo podejrzewam, że jeszcze duża część naszych rodaków nie wie o zreaktywowanej ponad rok temu Trójce. Trzeba wspierać lokalne dziennikarstwo oraz oglądanie pasm lokalnych ośrodków naszej publicznej telewizji. Po za tym, po 2 stycznia 2016 wielu operatorów nie przeniosło TVP3 na 3. pozycję w swoich listach, a to również może wpływać na jej amry :)

Edytowane przez Peterownys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, już wszystkie pozycje Dwójkowe w HD? No, chyba tak. Panorama na pewno, 1 z 10 już na bank, pięć lat po uruchomieniu TVP2 HD wszystko w HD /nie liczę archiwaliów/ - brawo.

 

Jeszcze "Postaw na milion" w ostatniej serii był w SD. Ale mam nadzieję, że od marca, podobnie jak w "1z10", pojawi się HD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kultury wysokiej jest obecnie maluteńko, duża z tym jest bieda, mam nadzieję, że następne szefostwo Dwójki zrobi tak, aby każda muzyka miała swój kącik i aby były równe parytety. Bo rzeczywiście, kultury wysokiej w obecnej publicznej w głównych kanałach, a w szczególności w Dwójce jest troszeczkę za mało.

 

Nawet przypominam sobie sytuację z Walentynkami w Dwójce, że robili specjalny dzień, były specjalne programy, studio oprawy nawet było ze specjalnymi rozmowami, te filmy, odcinki różne. Natomiast dzisiaj już nie czuć atmosfery Święta Zakochanych, a to właśnie widzowie z Dwójki w latach 90. dowiedzieli się o istnieniu takiego święta, jak zaczął do nas Zachód przychodzić. Oj brakuje takiej specjalnej ramówki, obecnie takie ramówki na specjalne dni oferują tylko kanały tematyczne kodowane, a w tych naziemnych niekodowanych jest maluteńko kanałów z taką ofertą na dzień czternasty lutego świętego Walentego :mrgreen:

 

Nie oglądałem dzisiaj za bardzo PnŚ, ale poprawa jakości była rzeczywiście, czyli kabel znaleziony, Jacek Kurski uratowany :mrgreen:  1 z 10 będzie w HD, bo finał 96. edycji już był w HD, a więc sprzęt nowej generacji dotarł do Lublina i także sobie nie wyobrażam sytuacji, aby po tym jednym odcinku było "ciach, zabieramy do Warszawy!" :mrgreen:  No nie, ten sprzęt musi być i tak już odcinki będą realizowane. I fajnie, to zawsze jakiś postęp technologiczny :)

 

A ja tymczasem zaskoczę tym, czym nikt nie zaskoczył - "Familiada" wypuściła na FB post z ciekawostką wszechczasów - pewnie zastanawialiście się, czemu zawsze po złych odpowiedziach przy grzybkach nie ma dwóch złych dalej w rodzinach (tj. najpierw pierwszy z pierwszej potem pierwszy z drugiej, drugi z pierwszej etc.) - odpowiedź brzmi: bo jak tak się wydarza, to jest zmiana pytania ;) Cały filmik jest na FB. Też się zastanawiałem, nawet myślałem, co by było, gdyby tak przez wszystkich przeszło pytanie i nikt by nie wiedział :mrgreen: ? Ale jednak nie, tak nie ma. To jest perełka, dowiadujemy się coraz więcej rzeczy ;) Tak swoją drogą - czy jakby w finale ktoś się odwrócił w drugiej rundzie i tam byłyby odpowiedzi, to czy by powtarzali finał? Myślę, że tak.

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Familiadzie" pamiętam sytuację, to było bardzo dawno temu, jeszcze za poprzedniej scenografii, że jak drugi uczestnik wracał z kącika muzycznego to odpowiedzi pierwszego się nie zasłoniły i mógł je bez problemu zobaczyć, gdy szedł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Dziennika Regionów - no tutaj się zgodzę, ale czy TVP tak myśli? Na razie wystarczy ten skrócik przed Panoramą o 18:00. I to tyle. Więcej, jak widać, nie potrzeba do szczęścia. Może na jesień uznają, że pora na głębsze zmiany, ale po co zmieniać ramówkę, no. ;)

 

Postaw na milion - no tak, liczę na HD od nowego sezonu. Jeden z dziesięciu - to byłoby kuriozalne, HD tylko na jeden odcinek i wracamy do SD, nie, to już na stałe, 97. i dalsze edycje już tylko w HD. Rychło w czas, ale...

 

No, ciekawostka Familiady wyjaśniona. ;) Po prostu zamieniają pytania, i to leci w TV, a nie, że nikt nie wiedział. ;) No to teraz czekać na więcej zagadek. Na przykład - o, jakby ktoś zdobył 0 punktów w finale, bo totalnie nikt nic nie wiedział, to by powtarzali? Bo były już sytuacje, wygrania finału po I kolejce. No ale coraz to więcej. No czego tu z tej Familiady jeszcze nie wiemy?

 

Ciekawe jeszcze, jakie ciekawostki kryje w sobie "Jeden z dziesięciu" ;). Tutaj tych jest tak mało - jest pani Sylwia, ale to trochę mało.

 

A tymczasem w cenniku ciekawa sprawa:

- powtórki kabaretów i Boskich - naprawdę, zamiast STOP mamy POWER....

- "Dziewczyny kontra chłopaki" - pojawia się w pasmach powtórkowych w dni powszednie, ale to jest pewnie coś weekendowego. Tylko co? Nic mi to nie mówi. ;)

- odważyli się z Pierwszymi randkami i ryzykują. Od 16 marca w czwartki o 20:40. Powtórki w soboty. Dzieciaki, jak już, wrócą jesienią. No... może być ciężko z oglądalnością.

 

Ponadto:

- jeszcze więcej Boskich - od poniedziałku 6 marca też emisja po dokumencie z cyklu "Czy świat oszalał?"

- w środy po 00:10 jakiś serial fabularny

 

Z Boskimi naprawdę no, mogliby zluzować. Nie wystarczy emisja poranna, premierowa i jedna powtórka? A nie 20 i tak w kółko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak, oprócz "DR" i wałkowanie tych nieszczęsnych Boskich, zapisać jakieś stare, znane seriale sprzed kilkunastu lat? Nie chodzi mi o Czterech pancernych i psie tylko np. Wojna domowa czy Ballada o Januszku. A jeśli nie w TVP2 to w TVP SERIALE :)

Edytowane przez Peterownys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Balladę o Januszku" dość często puszcza Kino Polska, za to faktycznie, w TVP dość długo ten serial nie był emitowany. Ale ogólnie pomysł dobry, warto trochę głębiej sięgnąć do archiwów i trochę z nich skorzystać. Nie mówię od razu żeby całą ramówkę zasypywać archiwaliami, ale coś by można było dać.

 

Co do "Panoramy" - według cennika reklam ma być wydanie przedpołudniowe po zakończeniu "Pytania na śniadanie".

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinno być wszystko na wiosnę w Dwójce w HD, choć obawiam się, że będą stękać o abonamencie, że przez te niskie wpłaty nie ma hajsu na nowy sprzęt ;) "Postaw na milion" jest w Krakowie, nie wiem, jak tam ma się sytuacja w ośrodku, czy jest wyposażony w sprzęt do produkcji programów w wysokiej rozdzielczości, czy też nie.

 

Z 1 z 10 znamy chyba już wszystko, bo kilka sezonów temu wyjaśnila się nawet kwestia, co w momencie, gdy nie uda się rozegrać finału do końca ;)

 

Ciekawy pomysł z "Pierwszą randką". Ta 20:40 bardzo konkurencyjnie z "Milionerami", program z Hubertem Urbańskim będzie miał poważnego rywala, czy uda im się, czy nie, zobaczymy, ja liczę jednak na sukces programu dwójkowego ;)

 

Myślę, że Dwójka mogłaby emitować takie programy retro, ale chyba tylko te zrekonstruowane cyfrowo. No bo powiedzmy sobie szczerze - nadawcy publicznemu w daytime nie opłaca się na kilkadziesiąt minut dziennie przechodzić z emisji w 16:9 do 4:3, lepiej miec wszystko panoramicznie ;) Mimo wszystko, nawet jak w 4:3, to i tak lepsze niż miliard Boskich, no chyba, że TVP uważa, że widzowie bardzo, nawet bardzo bardzo kochają przygody tejże rodziny :)

 

"Panorama" o 10:45, czy 10:40 - fajnie, tylko pewnie potrwa z jakieś 10-13 minut program, bo reklamy też gdzieś trzeba upchać ;) Przyda się jednak taki program info przedpołudniowy. Ale nadal będę uważał, że emisja popołudniowa byłaby lepsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak....

 

Popieram zamiast Boskich dawne seriale. Takie, których TVP nie puszczała przez lata. No ile ich jest? Sporo. O , takie Radio Romans. Za dnia to powinno lecieć, a nie w nocy. I nie chodzi mi o "Złotopolskich". Zresztą, powtórki niedługo zaczną się w innej stacji.

 

O, właśnie, można zrobić pasmo retro. Z jeden, dwa programy i jeden serial wystarczą. To już lepsze niż powtórki Makłowiczy, Cejrowskich, i omnibusa Barw szczęścia /który skopiowali od TVN - też ma omnibus Na wspólnej, ale w soboty/. I oczywiście przycięte, byleby nie formatu znaczka pocztowego. Chętnie bym znów obejrzał takie Duety do mety, Koło fortuny w pierwszej wersji, archiwalne kabaretony, programy. No ale czy to jest realne?

 

To po kolei z tymi ramówkami:

- powtórkowym serialem o 00:10 w noce środowo/czwartkowe będzie kolejna powtórka bieżącego odcinka "O mnie się nie martw". Nie było innych seriali w wakacie?

- w soboty o 12:50 jednak będą ci "Młodzi wielcy". No, pierwszy odcinek mi się podobał, widzom wygląda na to, że również, a poleciał w wigilię, więc będzie cała seria.

- nowy turecki serial. Ma znów ponad 100 odcinków, więc skończy się już w sezonie jesiennym. A póki mamy boom na seriale tureckie /w Jedynce lecą dwie, dalej spora popularność, Tylko z tobą też ma sporą widownię/ no to będą kupować i je emitować. Cóż poradzisz.

- randki już wstawione na czwartki. Program potrwa godzinę. Czyli na moje oko powinno być w odcinku tak od 3 do 5 randek. Ale zobaczymy.

- znów wakat o 22:20 w piątek. Benefis to pewnie jednorazowy /byleby nie były to powtórki starych benefisów z teatru STU/.

- a jednak w niedzielę mniej Boskich. O 18:55 "Herbatka z kabaretem" /marne pocieszenie/, o 19:30 "magazyn kulturalny". Mam rozumieć, że to te same co jesienią, tak? Jeżeli tak, to czemu tak póżno, nie 5 a dopiero 19? A może to ten magazyn filmowy?

 

Dobrze chociaż, że Makowskiemu i Dłużewskiemu nic nie dali. ;)

 

A w emisji już spoty wiosennego "Kocham Cię Polsko". Jak zwykle fajne, pomysłowe, Królikowski nie denerwuje, ciekawe jak będzie w programie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...