Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A opisy odcinków 1 z 10 - a niech tak zostanie, tylko do momentu, kiedy się pojawiły, bo potem drugi raz to samo byłby nie w porządku. Tylko odcinki powtórkowe tutaj bez opisu podczas emisji premierowej. W sam raz do końca roku. ;)

 

W ogóle ostatnio spadł poziom odcinków. Już wiadomo o tym, ale kiedyś normą były wyniki powyżej 150, 200, 250 punktów, a czasem to aż rekordy padały. A teraz normą jest wynik 100-150 punktowy, a wyższe wyniki to rzadkość. Może pytania takie trudne? Może trzeba dawać inne pytania? Dobrze, ze są "na czasie" z aktualnymi tematami, że są pytania o bieżące wydarzenia, ale mi chodzi o pytania. Ostatnio, jak oglądam jak nie premiery, to powtórki, to widzę, że pytania są trudniejsze niż były. Może dlatego teraz takie ,a nie inne wyniki.

 

Telekamery - no patrząc na wybór do kategorii to może i dobrze, że nie będzie w przyszłym roku transmisji. A z drugiej strony trochę szkoda - odskocznia od serialików, dobre wstawki kabaretowe /z tego roku/, i tak dalej, a teraz co? Wracamy do sytuacji z 2012 i 2013 bodajże, kiedy transmisji też nie było nigdzie.

 

Magazyny literackie. Mi chodziło o stan od nowego roku. Jeżeli w piątek będą miały wyższą widownię, to nie zdziwię się, jak już w piątkowe popołudnia tam zostaną. Cieńko radzą sobie w niedziele, czego się nie dziwię, a w piątek 16:20 idealnie pasuje. Nie ma konkurencji, więc może to taki wstęp? Tutaj nie ma żadnego związku z Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem.

 

I jeszcze widownia "The Voice of Poland" - https://media2.pl/media/137399-VII-edycja-The-Voice-of-Poland-traci-widzow.-TVP2-przegrywa-z-TVN.html

Jak na taki program powinno być trochę więcej jednak widzów niż 2 miliony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30. sierpnia, 2/20 odcinków 94. edycji 1 z 10 :mrgreen: W finale byli panowie Jan, Grzegorz i Romuald. Tradycyjne info, co można wygrać w odcinku i lecimy dalej :mrgreen: Tak się zastanawiam, czy nie dałoby się zwiększyć nagrodę za odcinek do 5 000 zł z tych 3 000 zł, choć to też spora sumka ;) No więc wracając do merituum,  Zachowali po jednej, dwóch i dwóch szansach.  Pan Jan wygrał odcinek rezultatem 121 pkt, przetrwał od 15  do końca do 11 do końca. Zobaczyliśmy go w  Wielkim Finale, był liderem listy zwycięzców po tym odcinku.

 

Tak, kiedyś 1 z 10 był bardziej programem dla intelektualistów, profesjonalistów w grach telewizyjnych, którzy czasem potrafili dużą część pytań przejść na siebie, oddając dopiero w końcówce pieczę pierwszeństwa dla oponentów. Kiedyś rezultat 373 pkt na koniec odcinka był niesamowicie pochwalany, przy czym rezultat 101 pkt na koniec był słabym rezultatem, czasem w ogóle nie dającym Wielkiego Finału, teraz Wielki Finał nawet potrafi dać rezultat 92 pkt. Myślę, że to wyraz niewiedzy obecnego społeczeństwa, bo coraz częściej występują ludzie młodzi, ktorzy opierają swoją wiedzę na internecie, nie na książkach, stąd np. błędy w pytaniach o bohaterów jakichś książek, o fabułę Lalki albo Pana Tadeusza. Kiedyś zadawano bardziej wyszukane pytania, na pewno opracowywane z profesorami wyższych uczelni. Teraz jakby z tym spróbować, to maksymalnym wynikiem odcinka 1 z 10 byłoby... no, około 72 pkt. Mimo wszystko cieszy oko, jak ktoś osiąga wynik powyżej 200 pkt, a nawet idzie jeszcze wyżej niż 200 pkt, prawie docierając do 300 pkt. Gdyby u nas wprowadzić format brytyjski z "15 to 1", gdzie za pytania "na siebie" nie ma 20 pkt, a jest 10 pkt, to maksymalnym rezultatem odcinka nie byłoby możliwe 833 pkt (bo najpierw 3 poprawne odpowiedzi w pytaniach ze zgłaszaniem się, a potem do końca na siebie, bez skuchy, w dodatku +30 pkt za zachowane szanse - prosta kalkulacja 3+40x20 = 803+30=833 pkt), a 433 pkt, w Wielkiej Brytanii jeden pan osiągnął ten rezultat w 1997 roku, Bill McKaig z tego, co pamiętam. U nas chyba musielibyśmy znaleźć takiego mądralę, który posiadł wszystkie rozumy, żeby odpowiedział na wszystkie 40 kartek, które ma pan Tadeusz :mrgreen:

 

Szkoda Telekamerów, stało się to, co przewidywaliśmy już dawno temu, czyli transmisja z Dwójki ucieka. Nawet nie będzie jej w innych mediach. Szkoda, że tak się stało, czyli z Dwójki kolejna ważna  gala ucieka. 

 

Tak, literackie mogą być w popołudnia, szczególnie w piątek, takie miejsce byłoby najlepsze. Najgorsze - sobota rano, niedziela rano, piątek rano, po PnŚ. Ta ostatnia opcja w szczególności byłaby porażką.

 

No, TVoP powinien osiągnąć lepsze rezultaty, a nie takie. Liderem rynku na pewno wtedy nie był, bo konkurował z "Mam Talent!", z którym - jak doskonale widzimy - przegrał. Może czas na zmianę dnia emisji - niedziela, taki substytut za "Must Be The Music"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się na temat magazynów literackich (i ich ewentualnego przenoszenia):

* obecna pora (niedziele 19:30) - nie jest zła, ale rewelacyjnie dobra też nie

* piątek rano - w ogóle odpada, ludzie są w różnych miejscach (ale nie przed telewizorem)

* piątek popołudnie (wydaje mi się, że 23 grudnia jest wyjątkowo - niedziela wypada 25 grudnia) - nie jest najgorzej (kiedyś był o tej porze WOK), ale lepiej wcale nie jest (niektórzy wciąż nie są przed telewizorem)

* sobota rano (ale raczej po 11:00) - też niezły pomysł (patrz Kultura głupcze czy Śniadanie na trawie), tylko ten Wildstein wszystko rozwalił i może się nie udać

* sobota popołudnie (najlepiej 17:30) - jako propozycja ten termin nie padał, ale jest najlepszy spośród alternatywnych terminów (o 18:00 na komercyjnym kanale jest bezpośrednia konkurencja, więc można skonfrontować programy)

* niedziela rano - zły pomysł, a gdzie wtedy należałoby umieścić Podróże z historią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 stycznia 2017 roku TVP2 pokaże o godz. 12:15 ''Koncert Noworoczny z Wiednia 2017'', lecz bez komentowania nieodżałowanego Bogusława Kaczyńskiego nie będzie już to samo :(, więc ciekawi mnie kto go zastąpi?. Ja obstawiam Roberta Kamyka z TVP Kultura, który Kaczyńskiego dwukrotnie zastępował i powiem, że Kamyk ma nieco podobny do Kaczyńskiego głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak:

- no tak, a tutaj informacje z internetu nie wystarczają. Książki, i tak dalej. I z taką wiedzą idziesz do 1 z 10 i niski wynik. Takie społeczeństwo no. Można by ułatwić pytania, ale nie, poziomu nie zniżajmy. Sam nie wiem co robić, by poziom podnieść i by wyniki wyższe niż 100 pkt. padały częściej, a nie tak 3-4 razy na serię.

- w niedzielę? Możliwe. Ale następna seria dopiero za rok, wszystko może się zdarzyć.

- magazyny: w soboty 17:30 nie ma nic oprócz Słowa na niedzielę, same powtórki. Rano też. Pozostałe odpadają poza tym piątkiem popołudniu /rano to nie, nie/. Podróże z historią muszą być na swoim miejscu. Sobota rano pasuje. Przed Wildsteinem? Może być. Ale na razie to tylko przewidywania, jak będzie po nowym roku się zobaczy.

 

Pięknie, że TVP2 będzie kontynuować transmisję Koncertów Noworocznych z Wiednia. Tylko bez Bogusława Kaczyńskiego nie będzie to już to samo. Też czuję, że Kamyk. Tylko czy sam czy w duecie? Zobaczymy.

 

Ponadto z ramówek na tydzień, który kończy się już w nowym roku:

- w II Dzień Świąt o 09:45 "Ukryte skarby" /jakiś odcinek świąteczny?/, a tak to filmy, Familiada, powtórka kabaretu, i beznadziejny serial o 20:10 /no kto to wpuścił?/, a o 20:40 premierowy program kabaretu "Mumio".

- w okresie poświątecznym ramówka standardowa. W piątek 30 grudnia już bez badziewia o 20:05. W zamian film "Pretty Women" wprowadzający powoli w sylwestrowy nastrój.

- w sylwestra do 10:40 jak w każdą sobotę. Potem program rozrywkowy, film, Familiada, kolejny program rozrywkowy, powtórka filmu z wczoraj, stałe sobotnie "Słowo na niedzielę", blok informacyjny, po czym "Neo-Nówka i przyjaciele". Od 19:55 do 02:10 zakopiański Sylwester, a po nich do 06:00 cztery nieokreślone programy rozrywkowe

- w pierwszym dniu 2017 roku? To niedziela, więc nie zachwyca. Z rana powtórka Słowa na niedzielę, dokument o jednej z "ABBY", film "Muppety". Nie będzie maratonu z badziewiami, ale w zamian Boscy.... Po czym film, wspomniany już koncert noworoczny z Wiednia, wydanie specjalne Familiady, powtórki sylwestrowego kabaretu i Na dobre i na złe, powtórka Sylwestra i kolejna powtórka Rodzinki.pl. Wieczorem filmy, w nocy też, ale o 00;40 powtórka pierwszej części "Koncertu Noworocznego". Jakby nie można go dać na żywo.

 

I bieżące informacje:

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/bedzie-drugi-sezon-programu-kochanie-ratujmy-nasze-dzieci-tvp2-szuka-juz-uczestnikow - szukają już uczestników do drugiej serii ratowania dzieci. I to jest misja, ciesze się niezmiernie i liczę na podobne efekty, co w I edycji.

http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/a/zakopane-organizuje-wielka-impreze,11515691/ - a tu nowe szczegóły ws. sylwestra w Zakopanem. Zapowiada się coraz bardziej ciekawie. Ale coś czuję, że i tak to nie wszystkie gwiazdy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w domu na pytania z 1 z 10 odpowiadam zawsze z głowy, choć dużo wiedzy posiadłem za pomocą internetu właśnie + z książek. Można powiedzieć, że takie 50/50. Czekam na kolejne eliminacje, zobaczymy, czy awansuję do odcinka, a potem do finału, gdzie będę mógł brać pytania na siebie - nie, nie chcę  833 pkt :mrgreen:

 

A dzisiaj 31. sierpnia, więc 3. odcinek 94. edycji 1 z 10 :mrgreen: W finale mieliśmy pana Tadeusza, panią Barbarę i pana Leszka, ich zachowane szanse to 2, 1, 2.  Pierwszy trzy dobre osiągnął pan Tadeusz i on wyznaczał. Ale jednak odpadł, tak samo jak pan Leszek.  Odcinek wygrała pani Barbara rezultatem  41 pkt na 19 pytań do końca, oczywiście 41 pkt nie dało awansu do Wielkiego Finału. Dowiedzieliśmy się na koniec odcinka, że zwyciężczyni dostanie program antywirusowy na 3 stanowiska, zegarek szwajcarski, wizytę w luksusowym hotelu trwającym 5 dni - jestem ciekaw, jak to jest z tymi wizytami, czy oni dają już odgórnie termin wizyty, czy można sobie uzgodnić z zespołem programu, kiedy się chce wykorzystać tę wizytę? Mimo wszystko, fajne nagrody daje 1 z 10 :) Aha, jeszcze są 3 000 zł.

 

O, będzie Koncert Noworoczny z Wiednia o 12:15 jak zwykle - jestem ciekaw, czemu Dwójka nie może pokazać pełnego koncertu, czyli pierwszą i drugą część - bo film? Możnaby go puścić w momencie powtórki Boskich. Myślę, że nikomu nie zaszkodziłyby te 3-4 godziny muzyki klasycznej na drugiej głównej antenie polskiej telewizji publicznej. W dodatku 1.01, kiedy to dużo osób do godziny 12-13 odsypia nieźle zakrapianą imprezę sylwestrową!  :mrgreen: Wtedy też oglądalność TV jest niska.

 

Pozwolę sobie przeanalizować, co może puścić Dwójka nocą z 31 grudnia na 1 stycznia. Może kabarety? Tylko to troszkę niedorzeczne byłoby. Raczej będą to jakieś widowiska muzyczne sprzed lat, no chyba, że szefostwo programu 2 stwierdzi, że to są te złe koncerty, co poprzednia władza pokazywała i my musimy dać coś bardziej oryginalnego. Jak myślicie, co puści Dwójka nocą? Muzyka czy kabarety? Ja bardziej bym stawiał na muzykę.

 

Skoro Hanka Rybka kręciła się wokół partii rządzącej i Prezydenta, to było wiadome, że jak będzie Zakopane, to i ona dostanie angaż przy Sylwestrze. Myślę, że przy jej angażu ręce maczał prezes Kurski, który pewnie dostał z góry przekaz. Cieszy, że będzie folklor, ale może lepiej byłoby zaprosić kapelę góralską, a nie pokazywać widzom tradycje ślubne górali, w dodatku w Sylwestra?! Litości.  Tradycje ślubne OK, ale może jak będzie jakiś inny koncert, nie Sylwester, no chyba, że myślą organizatorzy, że to taka jedyna niepowtarzalna szansa, aby cała Polska zobaczyła tradycje i zwyczaje.

 

Dobrze, że będzie kontynuowany program misyjny o ratowaniu dzieci. Fajnie, że się utrzymał, liczę na większy sukces w kolejnym sezonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co do nagród w 1 z 10. Nie pamiętam, jakie były kiedyś w zwykłym odcinku. Pewnie pieniądze, ale co jeszcze? W WF-ach był jeszcze samochód, ale obecne nagrody nie są takie złe. ;)

 

Właśnie. Koncert Noworoczny z Wiednia powinien lecieć w całości. Tylko z niewiadomych powodów emitują na żywo po 12:00, a pierwsza część póżno w nocy. Przecież nic nie ma w godzinach tej rzekomej pierwszej części, więc co nie szkodzi dać całości na żywo no?

 

A ja podejrzewam, że w pierwszą noc 2017 roku po prostu TVP2 da kabarety Harasimowicz i tyle.

 

Tradycje ślubne i sylwester? Litości. Tutaj się liczy muzyka i dobra zabawa, a nie pokazywanie tradycji. Muzyka góralska OK, akcenty lokalne, ale tradycje? To się nie łączy z ideą sylwestra.

 

Szeptem znów znakomite. Było o wróżkach, czarach, czy warto w nie wierzyć...

 

Piszą w portalach plotkarskich, że Musiał rezygnuje z aktywności w TV. Czy dobrze? Z jednej strony tak, bo był lansowany, ale z drugiej strony nie był zły, i tak dalej. Więc to mi obojętne.

Ciekawe, kto za Musiała poprowadzi sylwestra i nową wersję "Kocham cię, Polsko". Wszystko, tylko nie Królikowski! A obawiam się, że jemu teraz będą dawać te programy. Przecież Królikowski jest beznadziejnym prezenterem!

Aha - postać grana przez Musiała w Rodzince.pl będzie wygaszana. Kolejny wątek straci sens. O ile plany przeniesienia serialu do TVP1 są nadal aktualne...

 

Aha - jutro ostatni odcinek i ciekawe, czy ostatni w ogóle, czy ostatni w Dwójce, czy ostatni w serii, bo może się okazać, że z planów przenosin serialu wyjdą nici i jednak zostanie w Dwójce - tak by było najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. września - czas do szkoły! :mrgreen: .. a nie, ja już prawie kończę pierwszy semestr 4 technikum, rany, jak to leci! :/:mrgreen: Kwartał temu odbył się 4. odcinek 94. edycji 1 z 10, w którym tradycyjnie było 10 osób, po pierwszym etapie było 9. Pani ze stanowiska numer 10 dwa razy źle odpowiedziała i odpadła, chciała nawet wyjść ze studia, ale pan Tadeusz pokazał jej, żeby została na miejscu. Oglądając pewne odcinki "Fifteen to One" widziałem, że jak w pierwszym etapie odpadli jacyś zawodnicy, to po prostu wychodzili ze studia przed drugim etapem. Nie wiem, czemu u nas nie stosuje się takiej zasady. W finale mieiliśmy pana Konrada, Andrzej i Jakuba, panowie numer 1 i 3 zachowali po jednej, pan Andrzej dwie.  Pan Andrzej pierwszy odpowiedzial na trzy pytania, potem. rozdawali pytania między siebie. Odcinek ostatecznie wygrał pan Jakub rezultatem 91 pkt, co dało drugie miejsce na liście i - zapewne - nie dało awansu do Wielkiego Finału.
 
A co to się stało z Maćkiem Musiałem? Może nie wytrzymał presji? A może idzie na jakieś studia, czy gdzieś? To jest bardzo ciekawe i bardzo zastanawiające. A skoro jego wątek wygaszaja w "rodzince", to pojawia się pytanie: jakie teraz wątki będą dominować w tym serialu (a wiemy, że będzie kontynuowany w 10 sezonie)?  Troszkę zaspojleruję i to nawet ukryję, jeżeli macie potrzebę - patrzcie, jeżeli jej nie macie, nie patrzcie, albo o tym już wiecie:

podobno w ostatnim odcinku 9. sezonu - już jutro - Tomek (czyli Musiał) ma się oświadczyć Magdzie  - może tu będzie jakiś motyw wyjazdu za granicę w 10. sezonie?

Może właśnie coś w tym stylu i dlatego zrobią scenarzyści serialu. Mam nadzieję, że we wszelkich innych aktywnościach nie zastąpi go Królikowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w "1 z 10" w odcinkach zwykłych nagrody rzeczowe to były zegarki, pamiętam że były z firmy Adriatica, teraz nawet też są, ale w dawnych czasach firma z Nysy, która sprowadza te zegarki, fundowała nagrody we wszystkich praktycznie teleturniejach TVP oraz w "Śmiechu Warte".

 

Co do Musiała - on zaczął w tym roku studia aktorskie w szkole teatralnej, a jest podobno taki wymóg, że studenci pierwszego roku nie mogą brać udziału w produkcjach serialowych i filmowych, więc dlatego pewnie wygasza się jego wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po kolei.

Nigdy w 1 z 10 nie wychodzili po odpadnięciu. Do końca I/II etapu siedzieli na swoich stanowiskach. Mogliby taki wymóg wprowadzić. Sznuk czyta już kolejne pytanie, a w tym samym czasie uczestnik, który już odpadł, wychodzi ze studia.

Teraz krótko o oprawie graficznej. Dla mnie najlepsza była ta druga, od XII 1994? do IV 2005. To było coś. Dalej na równi następna oprawa, od IV 2005 do II 2013, i ta obecna. Ostatnia ta pierwsza. Nigdy na oczy jej nie widziałem "na żywo" /wszak 1994 ;)/, powstała z ówczesnego logo Euromedii...

A oprawa muzyczna to już kultowa sprawa. Te dżwięki z czołówek, przy odpowiedziach, napisach - no niech ktoś zmieni... A to druga. W I serii była zupełnie inna czołówka i inna oprawa.

 

O Mów mi mistrzu. Tak właśnie, chciałem wspomnieć, że dzisiaj pierwszy odcinek miał być. Zobaczyć miałem, czy to będzie klapa, no bo Królikowski, czy to jednak będzie dobre. Wszystko w czasie przeszłym, bo tak...

Przeglądam stronę Dwójki. Jeszcze wczoraj w tych kwadracikach z zapowiedziami był "Mów mi mistrzu". Rano jeszcze emitowali zapowiedzi programu na dziś, a ok. 13:00 wchodzę znów i... nie ma! Więc spoglądam w program - nie ma! Co w zamian? Powtórki powtórek kabaretów!

Kto to widział - dziś premiera, a program nagle znika. Może naprawdę się wystraszyli, że to będzie klapa? No ale były już zwiastuny, było potwierdzone, że 2, 9, 16, a tutaj bez przyczyny zdejmuje się program. W poważnej stacji telewizyjnej to nie do pomyślenia.

Zobaczymy, co dalej. Albo wszystko przesunie się o tydzień, albo na wiosnę, albo na jakiś inny termin, albo zdejma bez emisji odcinka. No takie rzeczy tutaj się wyprawia no..

 

Może być po części prawda z tym Musiałem. A co do Rodzinki - następny sezon jest pewny, ale nie wiadomo, czy dalej w Dwójce, czy jednak przeniosą do Jedynki. Zobaczymy. Na razie dziś finał dobrego dla mnie 9. sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli napiszę, że odwoływanie premierowej emisji programu na kilka godzin przed porą nadania, jest nieprofesjonalne, to nic praktycznie nie napiszę :) Swoją drogą to dziwne, nagrano podobno już 4 odcinki, a nie wyrobiono się z papierkową robotą. A czasem nie powinno być na odwrót? Najpierw umowa, potem nagrania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dzisiaj 1 z 10 nie oglądałem, jakoś mi to wypadlo, więc Maciek - jeżeli oglądałeś, poratuj rezultatem zwycięzcy odcinka z 2. września ;)

 

Dźwięki z 1 z 10 są tak kultowe, jak tablica w "Familiadzie", więc ich zmiana spotkałaby się ze znacznym sprzeciwem  :mrgreen: W "Fifteen to One" były jedne i te same dźwięki w programie przez cały okres jego trwania w pierwszej wersji od 1988 do 2003 roku. No, może pomijając dźwięk po zakończeniu rund lub finału. Gdy powrócili w 2013 czy w 14, to dano nowe dźwięki, nową oprawę, nową prowadzącą (tak tak, Sandi Toksvig prowadzi ten program, William G. Stewart to już ponad 80-letni dziadek).  Ale tutaj ludzie jakoś nie narzekają na te nowe rzeczy. Problem polega na tym, że oni mieli 10 lat przerwy pomiędzy ostatnią serią Williama G. Stewarta, a pierwszą, jak nazywają - odnowioną serią, a my ani roku, ani sezonu, bo u nas program leci od 1994 roku nieprzerwanie. Także zmiany są wręcz wykluczone.

 

No i kolejna farsa TVP stała się faktem :mrgreen: Nie będzie majstrów. Skoro produkowali odcinki, to kiedyś to powinno polecieć. A nie, że nagle zdejmują, usuwają z ramówek i słuch o tym programie ginie. Przyzwyczaiłem się do tych nagłych, spontanicznych zmian w dzisiejszej Telewizji Polskiej. Zrobiono widzów w bambuko, bo tutaj zapowiada się, że taaaaaaakiiii hit, że podobne do Azja Express, lecą już zwiastuny, zapowiedzi, a tu "PYK" i już go nie ma. Jeżeli rzeczywiście nie podpisano umowy, to jest to fuszerka! Robią program, nagrywaja go, już wszystko jest gotowe, a nawet umowa nie jest podpisana. To takie robienie od d*py strony.  To jest kompromitacja.  Już nawet sobie to wyobrażam:

p. Wolski: - No dzień dobry, chcemy mieć ten program "Mów mi mistrzu", aby zrobić konkurencję TVNowi.
- producent  Perzyna - No dobrze, już spraszamy, nagrywamy, robimy taki hit!
...
- p. Wolski -  Dobra, to dzisiaj emitujemy program!

producent Perzyna - Zaraz chwilunia, a umowa?
p. Wolski - Eee...to my nie podpisaliśmy umowy?
producent Perzyna - No nie. Nagraliśmy dla Was, bo chcieliście, a papierków ważnych nie podpisaliśmy. Kurcze, ale siara...
p. Wolski - Em..no to w takim razie wycofujemy produkcję z emisji.

 

 

Oczywiście, że najpierw powinna zostać podpisana umowa, od tego zaczyna się każdą współpracę, a nie, że poręczenie słowne i już! Tak nie powinno to wyglądać, szczególnie, jak mamy do czynienia z profesjonalną telewizją publiczną i profesjonalnym producentem programów. Najpierw "Ja to znam!" Jedynkowe, które już zostało wyemitowane (a to była jedna z większych fuszerek w historii TVP), teraz majstry, które nie zostały wyemitowane. Co następne będzie fuszerką w wykonaniu TVP2? Sylwester? Oby nie, bo tyle gwiazd, to byłby wstyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w "Familiadzie" Nauczycielki vs SKPG Kraków - odcinek premierowy, czy powtórka? Bo pod logiem nic.  Pierwsza runda - kwiatki więcej niż jeden kolor, 62 pkt dla Nauczycielek. Druga runda - coś za dobrą pracę, 63 pkt przechwyciło SKPG. Trzecia runda - baśnie, panie przechwyciły 85 pkt.  Czwarte pytanie z podwojeniem punktów - miejsce z muzyką klasyczną, tylko dwie odpowiedzi odgadnięte, panie przechwyciły 114 od tych z SKPG.  Szanse tych drugich małe, ale nadal realne.Runda piąta i ostatnia, pytanie potrojone - wyrażenie określające ucieczkę zaczynajace się od "dać".  No i SKPG zaszokowali wszystkich - dali nogę, drapaka i dyla i z 342 pkt przeszli do finału :) 261*3 u pań daje 783 zł, 19 tysięcy z kawałkiem razem. W finale Olaf i Monika, w pierwszej rundzie zdobyli 140 pkt, w 1,2,4 pytaniu najwyżej punktowane odpowiedzi zdobyła Monika. 60 do zwycięstwa, Olaf powinien sobie poradzić,  0 w pierwszym, 7 w drugim, 33 najwięcej w trzecim, 20 do triumfu. W czwartym przeciwności do pokonania dały 23 pkt, co dalo 203 pkt, wygraną w wysokości 16 026 zł, brawo, gratulacje :D W piątce pokojowe zamiary miały najwięcej, ale nas to już nie obchodzi :mrgreen: Jutro ich kolejny występ.

 

 

Znamy kolejne szczegóły na temat Sylwka: KLIK Dzisiaj prezes Kurski i burmistrz Zakopanego podpisali stosowne dokumenty, był nawet LIVE w PnŚ, także to już jest potwierdzone. Poprowadzą dwie pary, nazwane "Cepry" i "Górale".Ci pierwsi to Marcelina Zawadzka i Tomasz Kammel oraz ta druga, czyli Halina Mlynkova i Staszek Karpiel - Bułecka. Hanka Rybka też jest. Zadam pytanie - jak i pewnie wy potem - gdzie jest Barbara Kurdej-Szatan? Może dostała TVoP jako główny projekt na jesień i nie angażuje się w sylwestra? A może to coś innego? Nie wiem. To dziwi.  Nie wiem, co tu robi Zawadzka, to nie jest morning show, a impreza sylwestrowa, może sobie poradzi. Nie ma tutaj napisanej Dody - może jednak się wycofała i nie będzie jej w Zakopanem? Miejsce to Dolna Rówień Krupowa. Sporo tam jest tego miejsca:

 

 

22423.png

 

 

No i właśnie - czemu w tym roku nie było transmisji Miss Polonia w Dwójce? Od kiedy pamiętam, zawsze na antenie Programu Drugiego leciały transmisje Miss Polonia, nawet fajną otoczkę wokół tego robili, prezentując kandydatki na antenie. Może będzie w przyszłym roku, gorąco na to liczę.

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź może być banalna- może nie chcieć prowadzić imprezy sylwestrowej w tym roku i spędzić czas z rodziną. Pamiętajmy także,że B. Kurdej-Szatan ma inne zobowiązania, być może ma jakiś spektakl 31 Grudnia. Moim zdaniem Zawadzka świetnie się sprawdzi. Co to za argument,ze to nie program śniadaniowy. Idąc tym tokiem pani z "play" też nie powinna dostać żadnej propozycji , bo to nie reklama. Zawadzka ma obycie z TV na żywo i to najważniejsze,a już jako konferansjerka miała okazję pracować.  

Dla mnie wcale za super dobrze to Kurdej w live voice nie wypadła. Poprawnie, nic ponadto, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podratuję wynikiem "1 z 10" z wczoraj jutro, bo dziś mam inne rzeczy trochę na głowie do napisania.

 

Nie podpisali umowy? Ostateczna kompromitacja. Co, Kurski obejrzał i uznał "O, coś tu nie gra, nie podpisujemy..." Naprawdę to żenada. Odwoływać program na kilka godzin przed emisją to jakiś żart. Tyle, że mało śmieszny. Jakie umowy? Producentem wszak jest ta sama osoba, co dla TVP1 robi "Hit, Hit Hurra!". Więc to pikuś. O co poszło w tej umowie? Po prostu nie podpisali, ale dlaczego? I co teraz? Nagrali cztery odcinki i co? Cztery piątki w tym roku w sam raz. Albo puszczą w nowym. Albo w ogóle nie puszczą - to byłby ewenement. Nagrali program którego nie wyemitowali. ;)

Faktycznie - już przed nagraniami powinna być podpisana umowa, a nie się bawią kosztem widzów. Emitują tysięczne powtórki kabaretów, zamiast dać coś innego, archiwalnego, a nie, dajemy odpady po Harasimowicz! Tak dalej nie może być.

 

No właśnie. Dziwi mnie, czemu TVP2 ominęła Miss Polonia szerokim łukiem. Tyle lat pokazywali, więc powinni i tegoroczną, a tymczasem w ogóle się nie zainteresowali. No cóż. Wszystkie konkursy piękności na ten moment przejął Polsat.

 

Pytanie na śniadanie dziś jak dawniej prowadził duecik Rogalska i Nowicki. Mogłoby tak zostać. ;) Kammel współprowadził z Zakopanego właśnie.

Ciekawe, czy to są już wszystkie gwiazdy. Konferencja przypominam, w środę. Może się jeszcze pozmieniać. Aha - przypominam, że kiedyś było, że Doda i Górniak nie chcą występować wspólnie w sylwestra. Ciekawe, jak jest teraz.

Pary prowadzących - Zawadzka tak przypomnę, że sylwka prowadziła już w zeszłym roku i była dobra. Kammel wiadomo. Mlynkova i Karpiel - Bułecka, też wiadomo, jakieś akcenty czeskie /no bo granica czeska/ i góralskie być muszą. ;) Dobrze, że nie ma Królikowskiego. ;)

A Kurdej-Szatan tak lansowali i co? Nie ma. Trochę dziwne... No ale 4 prowadzących wystarczy, nie jak w Polsacie np. 8-10.

Czekam na kolejne szczegóły.

 

A dzisiaj po 21:00 chętnie obejrzę "Wesele w Kurnej Chacie". No, dawno takich spektakli nie było w TVP2, a jeżeli już, to w nocy. A teraz jest i to wieczorem. Skuszę się, zobaczę jak to wypadnie, choć krótko, bo godzina. Ale to nic.

 

No właśnie "Herbatka z kabaretem". Nie wiem, po co to robili, skoro jak przeczuwałem - powtórki powtórek. Lepiej sobie odpuścić.

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dziwne przeczucie, że gdyby Kurdej-Szatan jednak była prowadzącą na sylwestrze, to zaraz byłyby komentarze, że ją się ciągle lansuje i niedługo będzie z lodówki wyskakiwać, jak w pewnym dowcipie :D

Zawadzka ma doświadczenie, była rok temu na takiej imprezie. A pozostali prowadzący też nawet dobrze dobrani.

 

Po co robili "Herbatkę z kabaretem"? Myślę, że po to, by uzyskać pewien - drobny co prawda, ale jednak - odsetek widzów, którzy nie widzieli danych numerów kabaretowych, albo i widzieli, tylko z braku laku obejrzą sobie jeszcze raz. To jest praktycznie bezkosztowy w realizacji program, w zasadzie trzeba tylko skleić skecze w kolejności i gotowe. To im się bardzo opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w "Familiadzie" SKPG vs Gracze, SKPG znalazło się w finale, 465 pkt zdobyli. Skład niezmienny w finale - Monika i Olaf. W pierwszej rundzie w pytaniu 1 12 pkt, 2. 24, trzecie 30, czwarte 35 najwięcej też, w piątym 36 - znowu trzy najwięcej, 127 pkt, Olafowi zostało 73 do mety. Pierwsze 33 (policjant), drugie 3, trzecie 0 (rozpuszczalnik), czwarte 0, piąte 0 (okladki). 1864 zł za dziś, dobrze, że nie zrobił tego, co jeden pan kiedyś - pięć zer w drugiej rundzie :mrgreen:

 

Zaglądam na inne forum, a tam info, że już nagrywają spoty Sylwestra i jest Doda - a jednak :)  Będzie bez zespołu Virgin.  No więc fajnie, Doda też się tak nieoficjalnie oficjalnie potwierdza :)

 

"Herbatka z kabaretem" - niepotrzebny twór do emisji powtórkowej kabaretów tylko po to, aby zapchać ramówkę. Zostało im po Harasimowicz tyle tych skeczy, że mają co najmniej na pół roku emisji :mrgreen: No ale, tak jak Kirk pisze, to program bezkosztowy, bo to chwila roboty w programie do edycji filmów, aby skleić parę nagrań w jeden program, tam na starcie jakieś intro dodadzą, na końcu jakieś napisy i koniec.

 

A jutro w Dwójce o 14:45 zaczną ponowną emisję ("Cesarzowa Ki" w powtórce już się skończyła) "Imperium Miłości", czyli kolejnego tasiemca kostiumowego z kraju Erdogana ;)  A mogliby wtedy dać tę "Herbatkę z kabaretem", przynajmniej byłby jeden serial turecki w ramówce Dwójki na dzień, a nie dwa. Pomijam powtórkę z dnia poprzedniego "Tylko z Tobą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak... Wesele w Kurnej Chacie obejrzane, fajne, świetne, oby więcej takich spektakli na antenie TVP2 o dobrych godzinach. Świetnie, że wykorzystują piosenki Jana Kaczmarka. ;)

Aha - w ramówce bodajże na 11? 17? 18? grudnia nie pamiętam jest koncert "Świąteczne życzenia z Krakowa". Co to nie wiem, ale w takich chwilach brakuje mi kultowej akcji "I ty możesz zostać świętym Mikołajem".

 

Teraz o teleturniejach.

Postaw na milion powtórkowe - wczoraj na przykład znów odcinek z 10 września. No ale taka taktyka - powtórki mają podobną oglądalność co premiery.

Jeden z dziesięciu - żeby nie było, wynik piątkowej powtórki odcinka 5/94. Pan Piotr nabił rewelacyjne 332 punkty i oczywiście lider listy po 5 odcinkach. ;) Poza nim w finale byli Pan Jacek i Pan Dariusz.

Familiada - dziękuję za opis. Fajnie mija pół godziny na oglądanie odcinka, niezmiennie od lat. W ogóle wynik z II etapu finału fajny, tylko 36 punktów. Faktycznie, jeden pan kiedyś w II rundzie osiągnął zero. To było w Wielkanoc 2004. Ale zdarzały się sytuacje, gdzie już po I serii pytań było ponad 200 punktów albo równo.

A mnie ciekawi, czy kiedyś była taka sytuacja, że po I rundzie było 0, a w II nagle 200? Albo że w ogóle było 0 i po I, i po II rundzie? Możliwe, ale nie jestem pewien.

 

Co do sylwestra trzeba czekać na konferencję w środę. Doda na pewno, ale Virgin? Możliwe, że będzie, ale zobaczymy.

 

Herbatka z kabaretem - faktycznie, za prosty ten program. Wycinamy kilka skeczów, wklejamy, dajemy czołówkę, napisy końcowe i koniec. Robota na pół godziny. Zbędne to.

 

Właśnie, po co kolejna powtórka Imperium miłości? Wszak to już chyba trzecia. Ostatnia, ta wakacyjna, przerwana po kilkunastu odcinkach, by znów emitować "Tylko z Tobą". A jak będzie teraz? W ogóle wałkują te dwa seriale na zmianę. Może tak co innego?

 

Dziś była ostatnia relacja z biegów w tym roku, choć jeszcze kilka się odbędzie /w tym roku/. Wiem, że Kowalczyk wróci dopiero w lutym, ale chociaż Tour de Ski można pokazać....

 

No i dziś transmisje z ręcznej się zaczynają. I świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...