Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No ja myślę że wszystkie te odwołania mają związek zwiekszymi imprezami jak igrzyska i Swiatowe dni młodzieży i oszczędzaniu związku z tym na kabaretach.O tyle że Płockiego kaberetonu było zaskoczenie o tą rezygnację z trasmisjii na żywo.

Edytowane przez viva-91_91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna żenada. Jakoś przy "Kocham Cię Polsko!" im RMF  nie przeszkadza. Cieszy mnie to, że Polsat wszystko przejmuje bo chociaż zbuduja sobie widownię i zarobią. TVP 2 niech sobie tonie...

Jednak umowę na produkcję programu podpisały jeszcze poprzednie władze TVP, stąd może wynikać taka sytuacja. Kierunek jest jednak taki,że strategicznym partnerem TVP jest Polskie Radio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja myślę że wszystkie te odwołania mają związek zwiekszymi imprezami jak igrzyska i Swiatowe dni młodzieży i oszczędzaniu związku z tym na kabaretach.O tyle że Płockiego kaberetonu było zaskoczenie o tą rezygnację z trasmisjii na żywo.

Pewne prawdopodobieństwo, że to kwestie finansowe zaważyły, jest. Chociaż gdy wcześniej były większe imprezy, to koncerty kabaretowe i muzyczne też były organizowane. Sam pamiętam że Góral i Jabbar organizowali któregoś roku swój kabareton podczas bodajże Mundialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KCP w ogóle nie przeszkadzał fakt, że RMF FM było w jednej z kategorii. Prezenterzy nawet byli zaproszeni do jednego z odcinków. A jeżeli to organizator podjął decyzję, że jednak w Polsacie, to możliwe że:

- ostatnie wydarzenia wokół TVP, brak tam kabaretonu z Płocka, który był w Polsacie i sukces oglądalności spowodował, że "poszli za ciosem";

- może TVP skończyła się umowa z organizatorem, a nie chcieli jej przedłużać. Więc okazję wykorzystał Polsat.

Dziwne, że Chmiel twierdzi, że współpraca RMF FM tak bardzo przeszkadza. A mogliby zrobić konkurencyjny kabareton z Polskim Radiem, tylko kogo by tam zaprosili?

 

Kirk - robili taki, 6 lipca 2014. Wtedy Mundial w Brazylii jeszcze trwał. Dziwne, że w tym roku nie robią, no ale... Wiosną mało KMN w DBJW, ani razu z Ani Mru Mru. Trochę szkoda.

 

Sonda 2 - wyniki jak na ten program dobre. Przecież ten program miał przyciągnąć zainteresowanych nauką. Więc jest sukces. Publicystyka miałaby więcej widzów, to fakt. Wiadomo, że II sezon jesienią i chyba nadal w poniedziałki o 21:50.

 

Dalej. Nie wiem, czy Dwójka coś pokaże z Światowych Dni Młodzieży, ale nie zdziwię się, jak to Jedynka pokaże całość transmisji. Przy pielgrzymce Papieża w 2006 część transmisji leciała w Jedynce, część w Dwójce. Tak samo mogłoby być i teraz, ale zobaczymy.

 

O programach.

Faktycznie, brakuje koncertów. Ja bym poszedł jeszcze dalej i zrobił obszerny wywiad z artystą. Emisja tak ok. 16:00. A wieczorem - koncert. Był cykl Made in Polska i zniknął. Co to, alternatywni muzycy nie pasują do profilu Chmiela?

Program komputerowy? Też dobry pomysł. Najnowsze gry, kącik historyczny, ciekawe programy komputerowe, recenzje. Izak, z tego grona youtuberów, faktycznie jest najlepszy.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/m-jak-milosc-stracilo-widzow-ale-i-tak-zdystansowalo-konkurencje-83-mln-zl-z-reklam - o proszę, straciło widzów. No cóż, ale oglądalność dalej spora, olbrzymie wypływy z reklam. Jeszcze niejeden sezon niestety powstanie.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/rodzinka-pl-stracila-150-tys-widzow-tvp2-przegrala-z-konkurencja - i jeszcze. Przegrana nie dziwi, póżna pora emisji i konkurencja. A wątek Babci zostanie zamrożony. Po prostu - zniknie na razie z serialu. Dziadka też nie ujrzymy w kolejnym sezonie. Zrobili najlepiej jak mogli, bo dziwnie by się oglądało babcię graną przez inną aktorkę/

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że RMF FM przeszkadza Chmielowi, pomimo iż w ''Kocham Cie, Polsko!'' prezenterzy tego radia pojawiali się w kategorii ''Kultowy Przebój''. Tak samo mu nie przeszkadzało to, że RMF FM objął patronat medialny nad programem ''Dzięki Bogu Już Weekend''. Co do kabaretonu we współpracy z Polskim Radiem, to pewnie by zaproszono Jana Pietrzaka, Ryszarda Makowskiego i Marcina Wolskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pielgrzymkę papieża Franciszka, to ma ona potrwać 5 dni, czyli dość długo, choć co prawda krócej niż pielgrzymki Jana Pawła II. I zapewne dadzą niektóre transmisje do Dwójki, żeby nie rozwalać aż tak ramówki Jedynki. Patrzę teraz na program wizyty, i przeczuwam, że niektóre punkty, które dzieją się ok. 17:00, mogą dać na TVP2, po to, aby TVP1 mogła dać Teleexpress. Ale o wszystkim przekonamy się niedługo, kiedy będą udostępnione ramówki dla prasy.

 

Program o komputerach, grach i internecie to faktycznie by się przydał (tak swoją drogą to termin "program komputerowy" oznacza troszkę coś innego ;) ). Tylko pytanie, czy byliby chętni do oglądania. Bo obawiam się, że przy złym wykonaniu byłoby to tak nudne jak obecny "Teleranek". Z tymi youtuberami też bym uważał, bo jakby dali Izaka, to zaraz by był kociokwik typu "Dajcie Gimpera/Isamu/Nitro (choć ten pierwszy to teraz ma pewien uraz do telewizji).

 

Z Rodzinką.pl sprawa wygląda tak, że ten wynik i tak wciąż jest powyżej średniej. Decyzja o zawieszeniu wątku Babci mnie nie dziwi. Swoją drogą, to gdyby nie było już w tym serialu pogrzebu jako głównego motywu odcinka, to mogliby w taki sposób pożegnać się z Babcią. Tylko musiałoby to smutniej wyglądać,w końcu żegnano by matkę Natalii, a nie jakąś ciotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmisje i tak byłoby lepsze niż ciągłe wałkowanie tego samego. Ale dalej się zastanawiam, po co te dwie powtórki meczy EURO. Powtórka na Dwójce - i tutaj mam dylemat.

Z jednej strony dobrze, że powtarzają w TVP2 wieczorem, ale bez sensu powtórka w TVP1 następnego dnia rano. Z drugiej - odwrotnie - dobrze, że powtórki w TVP1 następnego dnia, ale powtórki w TVP2 po meczu - żle.

Moim zdaniem, powtórki - no dobrze, że wykorzystują TVP2, no ale te drugie powtórki są bez sensu. Wystarczy ta jedna z Dwójki właśnie.

 

Chmielowi nic nie przeszkadzała współpraca z RMF FM, a tu się okazuje, że podpisuje z Polsatem i już, że nie. To teraz ciekawe, jak to jesienią będzie z tym DBJW. Coś czuję, że jesienią w ogóle nie zobaczymy żadnego programu kabaretowego w TVP2. Wiele zależeć będzie od najbliższych kabaretonów w Mrągowie i Koszalinie. Takim testem miała być Płocka Noc Kabaretowa, no ale wiadomo jak to się stało. Teraz to będzie test dla ostatnich zmian w kabaretach. Jeżeli wypadnie żle, to juz lepiej nie robić jesienią kolejnej serii DBJW. Ale z drugiej strony doszłoby do sytuacji, w której TVP2 zostaje bez żadnego programu kabaretowego. Nie wiem, kiedy tak było ostatni raz. Ale - wszystko się okaże w lipcu.

 

Chętni by się znależli, no ale jakby prowadził Gimper czy ktoś tam inny. Izak już jest lepszy. No ale wykonanie musi być dobre. Tak oglądam ten Teleranek i obecne wykonanie... takie nudnawe. Nie to, co przed powrotem. W ogóle chyba Dwójka miała już magazyn komputerowy we współpracy z czasopismem komputerowym. Ale coś szybko znikł. Ledwie 2-3 miesiące i już poza ramówką. To był program testowy czy może stały i słaba widownia?

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/na-dobre-i-na-zle-stracilo-370-tys-widzow-ale-tvp2-i-tak-zdystansowala-konkurencje-35-mln-zl-z-reklam - no proszę, nagle wszystkie seriale Dwójki tracą, poza O mnie się nie martw. Dziwne. Ale się nie dziwię. To cały czas najlepszy serial w Polsce. Nie ma takiego drugiego i długo pewnie nie będzie.

 

Z ramówek na kolejny tydzień?

- Cejrowski musiał wejść na poniedziałek, jakby nie było nic innego do powtarzania

- Mazurska Noc Kabaretowa pod hasłem "Moda na swetry"

- 10 lipca mieli zacząć program niedzielny już o 03:35, ale po dzisiejszych zmianach zaczną o 04:10. Wcześnie, bo i film, a także wchodzi emisja powtórkowa Domów przyszłości.

- a tak nic zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te powtórki są głównie dla tych, którzy z różnych powodów, jak @wislok (jeśli mogę się tu na przykład kolegi powołać), nie mogą obejrzeć relacji na żywo, a wolą na spokojnie obejrzeć spotkanie, niż szukać samego wyniku w internecie czy w teletekście, bo nie chcą psuć sobie przyjemności.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie skorzystałem i ponownie oglądałem ten mecz otwarcia. ;) Jednak na coś te powtórki z Dwójki się przydadzą. Tak samo zrobię z pozostałymi spotkaniami.

 

Zakończył się sezon "Śniadania na trawie". Dzisiaj było o piłce nożnej. Wiadomo. ;) Miło sie oglądało ten cykl, prowadzenie dobre, mam nadzieję na powrót po wakacjach. A na razie edycje wakacyjne.

 

Powinien być dłuższy magazyn o książkach. To, co jest teraz, czyli Program do czytania, to trochę za mało. Tutaj tylko kilka minut na trzy-cztery książki i tyle. W takim programie powinny być obszerniejsze recenzje, rozmowa z autorem książki, ranking książek tygodnia... A nie to co teraz. Bo teraz to trochę mało.

 

I jeszcze magazyn teatralny. Też potrzebny. Nie widzę takiego w TVP. Był kiedyś takowy w TVP1, Wokół wielkiej sceny, ale był po nocach emitowany. Przydałby się. Podobnie jak program muzyczny, filmowy...

 

W ten weekend ostatnie odcinki Familiady przed wakacjami. Kiedyś można było emitować premiery przez całe lato, a dzisiaj już nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie, można by było wydłużyć ten magazyn o książkach. Co do magazynów dla każdej dziedziny kultury, to też się zasadniczo zgadzam. Skoro nie chcą robić programu typu "WOK", to równie dobrze można osobny o każdej dziedzinie. Tyle że tu się może pojawić argument finansowy.

 

Wpadł mi przy okazji do głowy pomysł, że można by było zrobić taki talk-show... o telewizji. Coś podobnego do "TV Talk" nadawanego na Rai Tre, to jest bardzo dobry program, i możliwe że w polskich realiach to byłby strzał w dziesiątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talk-show o telewizji... No dobra, no. To byłby naprawdę dobry program. Co tydzień pozapraszać po jednej osobie - TVP1, TVP2, Polsat, TVN. Hmmmm... A nadawcy mniejsi? Można dodać dwie osoby z innych kanałów, typu Puls i tak dalej. I rozmowy na temat propozycji telewizyjnych. To by się sprawdziło. Nie wiem, jak to wygląda w Rai Tre, ale można spróbować.

 

Pora podsumować wiosnę, bo już za nami. Ostatnią premierową pozycją była Familiada. Dziś jednak ostatni raz przed wakacjami. Takie podsumowanie w kontekście plusy/obojętny/minusy/

 

+

- Kocham Cię, Polsko - powrót strzałem w dziesiątkę, już kilka razy o tym pisałem

- Sonda 2 - interesujący, wciągający program, godny następca Sondy

- Panorama - minimalnie ją dotknęła zmiana, wymieniono tylko Racewicz na powracającą Kutynę, zmiany w realizacji i tak dalej - wielki plus

- seriale tygodniowe - jedyne, jakie da się jeszcze obejrzeć. Jedyne. O mnie się nie martw, Na dobre i na złe, Na sygnale, Rodzinka.pl.

- nowe cykle "Śniadanie na trawie" /interesujący, warty uwagi/, "Dzika muzyka" /szkoda, że tak mało odcinków/, "Domy przyszłości" /aż mnie wciągnął, a jeszcze 10. odcinek się został/

- dobre filmy i dokumenty

 

+/-

- oprawa. W ogóle bez zmian. Z jednej strony świetna, no ale z drugiej jingle reklamowe bazowe. Ich nie ma, czy co? Cały czas promują seriale, które sezony mają już za sobą i tak dalej. Trochę niepotrzebnie promować powtórki.

- P[beep]rnij mnie. Z jednej strony dziwne, że powstał II sezon, skoro po pierwszym... Ale tutaj dobrze wypadła zmiana formuły i tak dalej. Tutaj mieliśmy bardziej zajmowanie się psem, a nie tak jak w I serii większość czasu zajęły konkurencje.

- Program do czytania. Powody wymieniałem wyżej. Ciekawy, no ale za krótki.

- Polska 1050. Interesujący cykl, ale niestety o tragicznej 06:35.

 

-

- brak Paranienormalnych, obniżenie poziomu kabaretów - jak wyżej

- brak transmisji z Płockiej Nocy Kabaretowej, choć - nic tu nie było, co Chmielowi by przeszkadzało

- nadal badziewne seriale zajmujące wieczorny prime-time

- przesada z powtórkami. Do tego grona dołączyła Sonda 2. Jedną powtórkę rozumiem,ale trzy?

- odejście Grażyny Torbickiej i usunięcie magazynu "Kocham kino"

- brak serialu sensacyjnego i programu publicystycznego

 

Nie liczyłem tutaj teleturniejów /bo trzymają nadal wysoki poziom/, planów i tak dalej.

 

Ogólnie wychodzi pół na pół. Tak, dobra wiosna. Ciekawe, co przyniesie jesień. No właśnie, ramówka jesienna będzie już pierwszą autorską Chmiela /bo wiosenna po części przygotowana była jeszcze przez Kapuścińskiego/. Bym się tylko nie zawiódł.

 

Aha - dzisiaj o 19:30 miało być jeżdziectwo, a będzie to co zwykle w niedziele o tej porze, czyli Sonda 2. Dziwne. W ogóle nie wiem, czy to miało być na żywo, czy relacja, czy to, co nie pokażemy w Jedynce... Sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja ocenię wiosenną ramówkę TVP2.

 

Plusy:

-Powrót ''Kocham Cię, Polsko!''. Tutaj akurat powrót tego programu to był strzał w dziesiątkę.

-Nowości programowe, które moim zdaniem również są ciekawe. Na plus oceniam ''Sondę 2'' i ''Śniadanie na trawie''.

 

Minusy:

-Rezygnacja z programu ''Paranienormalni Tonight''. To był ciekawy program, w którym kabareciarze zapraszali ciekawych gości.

-Rezygnacja z ''Płockiej Nocy Kabaretowej'' i ''Świętokrzyskiej Nocy Kabaretowej''.

-Odejście Grażyny Torbickiej.

-Powtórki typu ''Rodzinka.pl'', ''Na Sygnale'', Cejrowski i teraz ''Sonda 2''.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talk-show o telewizji... No dobra, no. To byłby naprawdę dobry program. Co tydzień pozapraszać po jednej osobie - TVP1, TVP2, Polsat, TVN. Hmmmm... A nadawcy mniejsi? Można dodać dwie osoby z innych kanałów, typu Puls i tak dalej. I rozmowy na temat propozycji telewizyjnych. To by się sprawdziło. Nie wiem, jak to wygląda w Rai Tre, ale można spróbować.

Ogólnie to we Włoszech taki program skupia się na zjawiskach w mediach, różnych wydarzeniach, i tym jak były one przedstawiane w telewizji. Tam jest dość żywa dyskusja, zaprasza się różnych ludzi, np. historyków od telewizji (są tacy we Włoszech), socjologów, autorów programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o moje zdanie, to określiłbym nieco inne aspekty:

+

* Sonda 2 - lepszy niż się można było spodziewać

* Domy przyszłości, Dzika muzyka - programy, które jeszcze pół roku temu trafiłyby raczej do kanałów "z plusem" niż do TVP

* mimo wszystko Program do czytania - tylko ze względu na to, że najbliższa konkurencja na prywatnym kanale (o 18) zaczęła zaliczać obniżki lotów (typu ocenianie książki po okładce); przez co styl prowadzenia przestał mi już przeszkadzać. Przydałoby się więcej omówień ambitniejszych książek.

+/-

* Śniadanie na trawie - początkowe problemy "wieku dziecięcego", na szczęście pod koniec był to już naprawdę solidny program. Choć za idealne rozwiązanie uznałbym program łączący pewne cechy zarówno Śniadanie na trawie jak i Kultura głupcze

dość dziwne pory niektórych programów, przez co nawet zaplanowanie ich nagrywania było utrudnione (np. dokumenty czy Polska 1050)

* mimo wszystko Kocham cię Polsko. Nie byłem fanem tego teleturnieju, ale zmiany raczej in minus. Choć w porównaniu z utrzymywaniem pewnych seriali to jednak był też częściowy plus.

-

* cyrki z kabaretami (od Paranienormalnych Tonight po część nocy kabaretowych) - więcej pisać nie trzeba

* utrzymywanie pewnych seriali "przy życiu" (np. M jak miłość, Barwy szczęścia) - patrz wyżej

* ogrom powtórek - patrz wyżej

* cyrki z Artystami - na pocieszenie zostaje fakt, że jednak będą jesienią (po recenzji pokazu przedpremierowego na pewnym blogu postanowiłem jednak czekać na ten serial - zapowiada się naprawdę dobrze)

* zakończenie Studia Teatralnego Dwójki, do tego bez wcześniejszych informacji - można było tam znaleźć ambitniejsze sztuki niż w Teatrze Telewizji na TVP1 (a SD na TVP Kultura nie zamierzam oglądać, chyba że planuję wydać ekstra pieniądze na nowe okulary)

* dawanie złudnych nadziei na 2. sezon Prokuratora - wątek antagonisty posługującego się żeńskim głosem powinien być rozszerzony, bo po pierwszym sezonie jest tylko więcej pytań (czy ten żeński głos nie jest oby tylko "podpuchą" służącą do zmylenia tożsamości głównego czarnego charakteru)

* dziwne pomysły na planowane seriale, które już na etapie przedwstępnym napotykają spory opór społeczny (czytaj: większość widzów jest bardzo sceptyczna)

 

Wbrew temu, co można zauważyć, oceniam kadencję dyrektora Chmiela in plus. Nie jest to jednak ocena bezwarunkowa, przyszła ocena zależy od dalszych poczynań.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyrektor TVP2 Maciej Chmiel zapowiada m.in. powrót ''Studia Teatralnego Dwójki'', nowy program pt. ''Odrodzeni'' który nie byłby na zagranicznej licencji i nowy slogan TVP2 pt. ''Dwójka jest kobietą'':

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/maciej-chmiel-dwojka-jest-kobieta-wiecej-wysokiej-kultury-i-produkcji-wlasnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwnych porach już pisałem. Polska 1050 - muszę oglądać z VOD, bo 06:30 w porze letniej to dla mnie za wcześnie. A dokumenty też trochę póżnawo. 22:50, 24:00, w środku nocy. Zamiast powtórek - byłoby lepiej. Nie można zrobić takiego pasma 11:00-15:45? Seriale z jedną powtórką odcinka. Dwie niepotrzebne. Uzupełnić pasmo o archiwa TVP i dokumenty, oraz o programy edukacyjne. I to mnie zadowoli.

 

Faktycznie, te seriale trzymają przy życiu tylko. Coraz gorzej z treścią, fabułą, oddalają się, a jednak dalej są chętnie ogladane.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/barwy-szczescia-stracily-280-tys-widzow-ale-tvp2-zdecydowanym-liderem-rynku-78-mln-zl-z-reklam - o, wyniki Barw szczęścia. Też spadek widzów, ale niewielki. Wpływy z reklam? Za duże, by serial usuwać z ramówki. Przynosi zyski? Tak.

 

Z tymi Artystami faktycznie cyrk - mieli wchodzić w marcu, w czwartki, potem w poniedziałki od kwietnia, a teraz już jesienią. Też czekam na ten serial i to bardzo.

 

Studio Teatralne znikło bez zapowiedzi? Oj, nieładnie. Przydałyby się nowe sztuki i w Dwójce. Teatr Telewizji w TVP1 to trochę za mało. Nie liczę TVP Kultury.

 

II sezon Prokuratora? Nikłe szanse. Tak samo jak ma być II sezon I kto to mówi? - od dwóch i pół roku czekam i nic. Zadnego komunikatu. Kurczę, serial udany, a podzieli pewnie los Paradoksu, Nowej i Instynktu. Ostatnim serialem kryminalnym Dwójkowym, który im wyszedł, był chyba PitBull.

 

Teraz o planach Chmiela:

- kontynuacje trzech programów - mnie to cieszy. Trochę dziwi kontynuacja Komediowej Sceny Dwójki. Program dobry, ale za póżno. No chyba, że jesienią będzie wcześniej.

- DBJW? Kontynuacja tylko jeżeli cos się zmieni. P[beep]rnij mnie - nikłe szanse. Coś w III serię nie wierzę. KCP - wrócić musi.

- jest strategia i to widać. Do ideału jednak brakuje i tak czy siak. Brak magazynów kulturalnych oddzielnych, spektakli, opery. Żywej publicystyki też nie ma. Przypominam, że Kapuściński też miał taką strategię i co? Nic nie wyszło. Tutaj jest lepiej.

- nowy slogan odpowiedni. Dwójka, jakby to powiedzieć, od zawsze była kobietą. ;)

 

Teraz o "Odrodzonych". Coś mi świta, ze gdzieś to już widziałem i też z Gacą. Leciało w Polsacie, jesienią 2013. Czyli nie dość, że Chmiel się spóżnił o kilka lat, to jeszcze korzysta z formatu Polsatu. I tutaj najważniejsze - czy pod siebie go zrobi, czy pod ten z Polsatu. Jak czytam, robią pod siebie. No dobra, zobaczymy.

 

Nic o teleturniejach, ale pewnie w komplecie wrócą jesienią. Podróże z historią - też powinny wrócić. Coś w końcu godnego uwagi. A Makłowicz? Jeżeli taka formuła jak teraz, to nie widzę sensu kontynuacji. Więcej gotowania by się przydało.

 

Więc jest dobrze, ale jednak nadal czegoś w tej Dwójce brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze inne programy, które w TVP2 lecą o wczesnej porze m.in. ''Ostoja'' i ''Natura się o(d)płaca''. Także są programy, które lecą późno w nocy m.in. koncerty w ramach cyklu ''Art Noc''. Co do pasma 10:00-15:45 to rzeczywiście powinny być stare seriale, programy archiwalne, edukacyjne a nie ciągle w kółko powtórki ''Rodzinki.pl'' i ''Na Sygnale''.

 

Co do serialu ''Artyści'' to rzeczywiście jest cyrk, bo planowali ten serial wiosną a teraz ma być jesienią. Mam nadzieję, że ujrzymy ten serial jesienią, bo dużo o nim ciekawego słyszałem.

 

Powrotu ''I kto to mówi?'' nie będzie. Piotr Bałtroczyk zapowiedział, że nie wystąpi w TVP dopóki Jacek Kurski będzie prezesem. Co do seriali, to Chmiel zapowiedział powrót serialu ''Głęboka Woda'', który moim zdaniem był jednym z najlepszych seriali TVP2 (zaraz po ''Czasie Honoru'') jaki oglądałem. Zresztą serial ''Głęboka Woda'' zdobył wiele nagród telewizyjnych.

 

Jesienią, w piątkowe wieczory pojawi się program kabaretowy pt. ''Program typu show'', który poprowadzą m.in. Michał Kempa, Wojciech Fiedorczuk i Tomasz Habowski. Także będzie kontynuowana ''Komediowa Scena Dwójki'', która nadal będzie emitowana w piątki przed północą, lecz będzie w zmienionej formie:

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/program-typu-show-michala-kempy-w-tvp2-komediowa-scena-dwojki-zyska-nowa-formule

 

@maciejolek

Konrad Gaca miał w Polsacie program pt. ''Fat Killers. Pogromcy Tłuszczu'', który był na licencji zagranicznej lecz program został zdjęty z emisji ze względu na słabą oglądalność. ''Odrodzeni'' będą kopią ''Fat Killers''.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu planów dyrektora Chmiela:

* jeżeli to prawda z powrotem Studia Teatralnego Dwójki, to już częściowo jestem spokojny. Tylko dlaczego o braku pasma w maju musiałem się dowiadywać na początku tegoż miesiąca (wraz z repertuarem Teatru Telewizji na FB), do tego bez podania przyczyny (takie np. Studio Teatralne Dwójki idzie na wakacje, wracamy na jesień w zupełności by wystarczyło)?

* format o odchudzaniu - wydaje mi się, że co można było do tej pory wymyślić, to już w tym temacie wymyślono (i to na kilka lat do przodu). Choć mogę się mylić...

* nadal nie wiadomo co do Podróży z historią (celowo pominąłem w podsumowaniu jesiennej ramówki Dwójki [bo wciąż trzyma poziom, a nie jest to format debiutujący na wiosnę br.], choć to też zdecydowany plus). Podobnie jest z Domami przyszłości.

* hasło Dwójka jest kobietą wygląda na oczywiste, tylko żeby nie zepsuli Dwójki na wzór TVN (który jest sprofilowany raczej do kobiet)

* Wielka gra - już nie będzie to samo, co przed zdjęciem w 2006. Tak w ogóle ktoś wiedział, że jest to też format kupiony z zachodu (tylko, że w latach 60. XX wieku)?

 

No i musiałem o czymś zapomnieć przy podsumowaniu ramówki :/ : brakuje magazynu kulturalnego na wzór WOK - Wszystko o Kulturze. Propozycje kulturalne w Śniadaniu na trawie oraz przejęcie przez ten program Facebookowego profilu WOK to za mało, by czegoś takiego nie było (Pegaz na TVP1 też nie jest czymś takim).

 

Też na jesień planowana jest emisja serialu Komisja morderstw o policjantach badających zagadki przeszłości, więc będzie też jakiś serial sensacyjny - oby tylko z nim też nie było jakiś cyrków jak przy Artystach.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- DBJW? Kontynuacja tylko jeżeli coś się zmieni.

Moim zdaniem wystarczy wrócić do pierwotnej formuły programu, Tylko tyle. I to będzie dobre.

Przy okazji to zapowiedziano nowy program rozrywkowy: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/program-typu-show-michala-kempy-w-tvp2-komediowa-scena-dwojki-zyska-nowa-formule

Obiecująco wygląda fragment o inspiracji programami rozrywkowymi z lat '90, sam opis tego nowego programu najbardziej mi przypomina ZCDCP. Pytanie tylko, czy widownia przyjmie taki humor i go zrozumie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.

Warto by przesunąć te pozycje z niedzieli rano /a nawet z nocy, 04:20, 04:45.../ na popołudnie. Tutaj tylko się marnują. Nikt nie ogląda, bo za wcześnie. Od lat jest blok Art-noc. Kiedyś zaczynało się tuż po północy, potem przesuwali na 01:00, 02:00, a teraz około 03:30-04:00. Nie lepiej puszczać jak dawniej, tuż po północy a nawet przed? Niektóre koncerty są rzadko emitowane, a marnują się w nocy.

 

Artyści - żeby nie było, że polecą kolejną wiosną. ;) Ciekawe, o której dadza. Mieli w poniedziałki, ale już zajęte. Może w czwartki, 20:40? Albo w niedziele po 22:00. To są jedyne słuszne godziny.

 

Głęboka woda - też oglądałem i mi się spodobał, więc dobrze, że wraca. I kto to mówi - a nie można z innym prowadzącym spróbować? Bałtroczyk wiadomo, że na razie nie będzie nic prowadził w TVP. Ale można dać kogoś z dawnego Limo, można dać z jakiegoś innego kabaretu i wznowienie gotowe. Naprawdę na Bałtroczyku lista prowadzących kabaretowe programy się kończy? Nie.

 

Dziękuję za przypomnienie mi tego programu. Już sobie wszystko przypomniałem. Coś czuję, że to będzie kopia 1:1. I podejrzewam, że z tym daleko nie zajadą. Mogli sięgnąć kilka lat temu do tego i byłby sukces. Teraz by się przydał inny format... Może polski "Top Gear"?

 

Dwójka to nie jest TVN. Nie ma reklam podczas programów, poziom jest wyższy, i tak dalej. Chociaż w Dwójce idealnie bym widział MasterChefa. Wszak to produkcja BBC. To tylko moje odczucia, a nie fakt, że chcę, wszak program leci w TVN.

 

Nowa formuła KS2? Ciekawe, jaka. Ja bym jedynie dodał część Tylko dla dorosłych, jak było dawniej. I to wystarczy. Formuła była dobra, roasty jak na TVP dobre, i już zmiany. Ech..

 

A ten nowy program rozrywkowy? Na papierze wygląda imponująco. Coś by się przydało z KOC-a, coś z ZCDCP itd. Coś po trochu z każdego kultowego programu. No ale jak to wyjdzie w praniu, zobaczymy.

I najważniejsze, o której ma to lecieć. Jeżeli ma być ramówka piątkowa taka jak wiosną, to się robi ciasno - nawet bardzo. Wszystko z piątków wróci jesienią.

A nie chcę tego programu o 00:30. To by miało śladową oglądalność. No chyba, że coś wyleci, by na ten program znależć miejsce.

DBJW - na razie to nie wiadomo, czy wróci w ogóle. Jak ma wracać do pierwotnej formuły, to niech też wróci emisja na żywo. Co takiego było w niej złego. Jak wszystko jednak będzie bez zmian, to nie widzę sensu kontynuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciejolek

Konrad Gaca miał w Polsacie program pt. ''Fat Killers. Pogromcy Tłuszczu'', który był na licencji zagranicznej lecz program został zdjęty z emisji ze względu na słabą oglądalność. ''Odrodzeni'' będą kopią ''Fat Killers''.

Program miał dobrą oglądalność,ale z niewiadomych przyczyn nie pokazano drugiej serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...