Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie powiedział, że Prokurator będzie na jesieni. Kapuściński mówił, że "myślimy nad II sezonem". Nie wiadomo, jak u nowego szefa, ale zobaczymy, liczę jednak na to, że ten serial będzie miał II serię. Wciągał, ponimo tego, że w kilku odcinkach można było przewidzieć, jak się sprawa zakończy.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/wiosna-tvp2-stawia-na-sprawdzone-formaty-wracaja-p[beep]rnij-mnie-i-dzieki-bogu-juz-weekend- Czy P[beep]rnij mnie to sprawdzony format? Z jednej strony - fajny program, można było zobaczyć, jak gwiazdy zajmują się zwierzętami ze schroniska. No ale konkurencje? Jedne były dobre, drugie grłupie. Jako ciekawostkę, dodam, że zwycięski pies z I edycji, Lizak, robi karierę w "M jak miłość". ;)

Teraz będą się skupiać na losach p[beep]rnionych zwierząt, rezygnując z konkurencji. Teraz będzie to w pełni misyjne.

 

A powrót Dzięki Bogu już weekend na plus. I dokładnie to co chciałem - w każdym odcinku inny kabaret oraz, jak widać, w całości zachowane elementy z poprzednich edycji. /i tutaj błąd WM - nie po roku, a po 1,5 roku, jesienią 2014 już programu nie było/. Na plus też więcej występujących kabaretów. A gdzie Ani Mru Mru?

 

Komediowa Scena Dwójki - zamysł mi się podoba. Ciekawe, jak będą wyglądały roasty w TVP2. Pewnie tak, by nikogo nie urazić i tak dalej, to nie TVN. ;) Tylko nie ma "Dubbingu zwierzątek". Tylko kto poprowadzi? Liczę, że Ruciński.

 

Wielka Gra - i tutaj znów zamienię kilka słów o tym programie. Po pierwsze - mają być to uczestnicy, którzy znają dany temat. A nie, że przyjdę dla zabawy. To nie jest lużny quiz. Tu wymagana jest wiedza. Wiadomo, Wikipedia i te sprawy, ale przecież klasyczne książki też się liczą!

Po drugie - jak tu dostosować teleturniej do współczesności? Ja bym zostawił tak jak ostatnio, czyli klasyczne losowanie pytań, określony czas na odpowiedż, ekspertów i dwa tematy na każdy odcinek. A pora? Ja cały czas twierdzę, że sobota 15:30. Ale zobaczymy jesienią.

 

O Sondzie 2 napiszę, że liczę, że pozostanie to na długo w ramówce, a nie, że po pół roku już kasujemy, nie. Wiadomości naukowe - też bym uznał za program popularnonaukowy, ale za krótki. Co ciekawe, znikają w ogóle z Jedynki. Czyżby te elementy się znalazły w "Sondzie 2"? Możliwe. Start możliwe, że 10 marca, ale nie znamy ramówki TVP2 jeszcze na kolejny tydzień marca.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani Mru Mru też zapewne się pojawi w "DBJW", tylko nie podano ich, tak jak niektórych innych, żeby nie odkrywać wszystkich kart. Ciekawe czy to będzie na żywo,  i czy na żywo będzie także ten nowy program?

 

Jeśli chodzi o "Wielką Grę", to sobota albo niedziela po Familiadzie to by dobra pora była. Wtedy by nawet można było tak robić, że Strasburger pod koniec odcinka by zapraszał na "WG", tak jak to robiono swego czasu z innym teleturniejem Dwójki, czyli "Postaw na milion" (też był promowany przed machaniem i napisami). Co do wymagań, to tematy i pytania w tym teleturnieju zawsze były wymagające i potrzeba było tam szczegółowej wiedzy, więc teraz też internet by nie wystarczał. Szczególnie przy tematach typu "Henryk Sienkiewicz - życie i twórczość", gdzie pytano o szczególiki dosłownie. Zresztą, nawet jakby temat był "Krzyżacy jako historyczna epopeja Henryka Sienkiewicza", to też by dawano strasznie szczegółowe pytania, więc taktyka typu "poczytam sobie z wikipedii i pójdę do pani Ryster" nie sprawdziła by się zupełnie, bo w "WG" zawsze liczyła się wiedza szczegółowa. Poza tym, przypomnijcie sobie niektórych uczestników, albo podczas oglądania powtórek na TVP Historia zwróćcie uwagę na to, jak uczestnicy o sobie mówią, lub na co chcieli nagrodę wydać. Często pojawiały się stwierdzenia że oni dużo czytają i książki sobie kupią, albo płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymagań, to tematy i pytania w tym teleturnieju zawsze były wymagające i potrzeba było tam szczegółowej wiedzy, więc teraz też internet by nie wystarczał. Szczególnie przy tematach typu "Henryk Sienkiewicz - życie i twórczość", gdzie pytano o szczególiki dosłownie. Zresztą, nawet jakby temat był "Krzyżacy jako historyczna epopeja Henryka Sienkiewicza", to też by dawano strasznie szczegółowe pytania, więc taktyka typu "poczytam sobie z wikipedii i pójdę do pani Ryster" nie sprawdziła by się zupełnie, bo w "WG" zawsze liczyła się wiedza szczegółowa. Poza tym, przypomnijcie sobie niektórych uczestników, albo podczas oglądania powtórek na TVP Historia zwróćcie uwagę na to, jak uczestnicy o sobie mówią, lub na co chcieli nagrodę wydać. Często pojawiały się stwierdzenia że oni dużo czytają i książki sobie kupią, albo płyty.

 

Problem polega na tym, że nawet w 2006 roku Internet (a zwłaszcza polskojęzyczna Wikipedia, w której liczba haseł w najlepszym wypadku rok wcześniej zrównała się z innymi encyklopediami internetowymi [choćby WIEM czy PWN]; obecnie różnica w liczbie haseł pomiędzy Wikipedią a konkurencją jest ok. 10-krotna) nie był aż tak popularny w Polsce jak teraz. Nigdzie nie wspominałem, że ktoś startujący na zasadzie "wykuję się artykułu z Wikipedii i wygram główną nagrodę w Wielkiej Grze" odniesie na takiej strategii sukces; istnieje jednak spore ryzyko przejścia eliminacji przez takowe osoby kompromitujące się całkowicie w I etapie (najpóźniej II etapie, jeżeli dwóch takich "startujących dla beki" zmierzy się ze sobą w I etapie), zależy to głównie od jakości pytań eliminacyjnych (które z zasady są w teleturniejach, nawet tych bardzo wymagających, najłatwiejsze). Pod tym względem jednak Wielka gra była na tyle dobrze skonstruowanym teleturniejem, że takowi "kosmici" (jeżeli się zdarzyli) odpadali najpóźniej w II etapie (czyli pytania ekspertów) i mieli takie szanse na wejście do finału jak małpa na napisanie dowolnego dzieła Szekspira, możliwe że nawet mniejsze :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli jest takie ryzyko, to raczej będą ponosić je ci, którzy będą mieli zaszczyt wystąpienia w tym teleturnieju. Przecież cała Polska nie będzie się za jednego pana wstydzić ;) Poza tym w każdym teleturnieju trafiają się gorsi gracze, którzy fuksem dostają się do programu (wystarczy wspomnieć, ilu takich asów się w "1 z 10" przewinęło). Ale akurat formuła i specyfika "WG" pozwala takich wspaniałych odsiewać i eliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiem, czy to był serial, czy blok reklamowy, czy film. Ale jeśli film, to nie widzę w tym nic złego. TVP2 powinna emitować takie filmy, poruszające problemy, i tak dalej.

 

Wielka gra - no właśnie. Wymagana jest wiedza szczegółowa. Książki,płyty i tak dalej. A nie, Wikipedia i już. Przecież odpowiedzi na niektóre pytania nie znajdziesz w Wikipedii. Tylko książki i ewentualnie płyty CD. Taki Marek Krukowski wiele razy wygrywał. Oczywiście jaką miał wiedzę? Z wielu książek. Powinno się od razu na eliminacjach pytać o wiedzę, i jeśli taka odpowiedż Wikipedia by padła, to dziękujemy, nie wystąpisz, my chcemy wiedzy szczegółowej, z książek. Więc takich to od razu odsuwać, a do udziału dawać tych, którzy mają wiedzę szeroką.

 

Dzięki Bogu już weekend - no właśnie. Program leciał na żywo. Ciekawe jak teraz. Ja bym zaryzykował i po zakończeniu DBJW od razu bez reklam przeszedł do Komediowej Sceny Dwójki. Tylko, czy ta druga będzie na żywo? No to ciekawe, i dalej mnie ciekawi, jak będzie wyglądał roast.

 

Kocham Cię Polsko - znów mi się nie podoba wykorzystywanie mediów społecznościowych. Jak już, to powinny być komentarze np. dotyczące programu, a nie w większości "Chcę być w TV". Tak w ogóle jak będzie konkurencja np. licytacje muzyczne, jak jest piosenka i jej tekst na ekranie i dojdą jeszcze te teksty, to będzie 25% zasłoniętego ekranu. Po co te teksty? Rozumiem nowe technologie, no ale...

 

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pokaz/51471,TVP-2-nie-zrezygnuje-z-udzialu-Mariusza-Pudzianowskiego-w-„P[beep]rnij-mnie”- co o tym myślicie? Ja też bym to zostawił. Program możliwe, że już nagrany/nagrywany, a wyciąć fragmenty z nim i tak dalej byłoby ciężko. Po co zmieniać? Nie widzę nic w tym złego.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto to jest Anna Piotrowska nie wiem, ale jeśli ma związek z nauką, no to dobrze. Kolejna z TV Republika, no ale jak się zna, to niech będzie.

 

Co do KCP - podawali, że ogólnie media społecznościowe, czyli Twitter, Facebook. Mają się też pojawiać SMS-y. /po co?/ Jeżeli pojawiać się będą komentarze dot. odcinka, konkurencji i tak dalej, to tak. No ale - jeżeli pojawiać się będą komentarze typu, wychwalamy, kochamy Musiała, Chcę być w TV itp. to już żle. Chociaż... mają się pojawiać interaktywne konkursy, więc... W ogóle trochę dziwne, że program nie na żywo, ale już interakcja z mediami społecznościowymi będzie na żywo. Dziwne. Nie wiem czemu ma służyć.

 

Po drugie - w artykule z Press jest takie coś "Przygotowywany przez stację talk-show będzie emitowany dopiero od kwietnia. Nie wiadomo jeszcze, kto poprowadzi ten program." Jakie talk-show? Pewnie to drugie, kulturalne, co jest zapowiadane. No chyba, że poprowadzi Jastrzębowski /ten od Super Expressu/. Albo, albo. Już nic nie wiem, tu talk-show w kwietniu, powrót publicystyki na jesień...

 

Wrócę do Pudzianowskiego. Znając życie jego sprawa ucichnie, do marca i się pojawi. Już pisałem, że program może już nagrany, albo nagrywany i głupio byłoby potem wycinać fragmenty z nim "bo coś napisał o tym i o owym, widzowie zaprotestowali, więc nie, nie wystąpi". Nie. Przecież kiedyś też pisali jakieś kontrowersyjne rzeczy i było różnie - raz zostawali, raz jednak odchodzili.

 

http://wiadomosci.dziennik.pl/media/artykuly/513061,m-jak-milosc-serial-tvp2-widz-ogladalnosc.html- a tutaj ciekawa analiza dot. "M jak miłość". Wiem, dla mnie to badziewie, ale jakoś to skomentujcie. Ugruntowana pozycja, nadal sporo widzów, nimo spadku oglądalności stacji. Ale ostatni akapit mnie zainteresował. Czy możliwa jest taka sytuacja? Nigdy nie mów nigdy.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozumiem że do programów politycznych, informacyjnych, publicystycznych ściągają swoich stachanowców. Ale czy już naprawdę muszą do programów popularnonaukowych, rozrywkowych też ich wciskać? No chyba, że chcą nam wmawiać zgodnie z wieloletnią nauką kościoła - a te władze z kościołem trzymają, że ziemia jest płaska, a człowiek nie pochodzi od małpy zgodnie z teorią Darwina. Bo jaka inna jest przyczyna ściągania takich programów tylko swoich wiernych i oddanych? Był kiedyś serial "W kamiennym kręgu". Tu widzę też taki dosłowny kamienny krąg: Trwam, Maryja, Republika, wsieci, wpolityce, ND, GPC, niezależma, Do Rzeczy, może jeszcze coś i cały czas się w tym zakutym kręgu obracamy.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do elementów interaktywnych w KCP, to jednak obawiam się, że będą raczej wpisy typu "i love you musiał" (pisownia oryginalna). Pudzianowskiego nie wytną, to nie pierwszy raz, gdy postać występująca w TVP jest kontrowersyjna (przypomnijcie sobie Nergala). Jeśli chodzi o artykuł w "Press", to Jastrzębowskiego raczej nie wezmą, ma już swój program w Superstacji, i raczej nie pasowałby on do programu o kulturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wislok, mogłem się pomylić. Oczywiście, że Do Rzeczy, a nie TV Republika. No ale się zna.

 

Kirk, obawiam się tego samego. Takie teksty to do komercyjnych TV, albo niech nie wyłażą poza internet! Jesteśmy w TVP2, a nie w jakimś MTV, albo innym. Teksty mają dotyczyć programu, uczestników, a nie jednego kapitana. Dodam, że Kurdej-Szatan też ma wielu swoich fanów i obawiam się, że też wpisy o niej będą w większości. Jedynie pomysł konkursów w czasie programu popieram.

 

Pamiętam sprawę Nergala - chcieli go usunąć z TVOP, za swoje czyny /np. darł Biblię na scenie/, ale go nie usunęli i jakoś dotrwał do końca edycji. Sęk w tym, że miała to być jedyna edycja, bo potem spojrzeli na wyniki oglądalności i uznali, że słabe wyniki, nie kontynuujemy. Ale wiosną 2013 program wrócił, ale jurorzy będą inni.

 

No jak Jastrzębowski w programie kulturalnym? Ja widzę tylko dwie kandydatury - Torbicka i Chaciński. Obydwaj mają ciekawe programy /Kocham kino, Tygodnik kulturalny/ i znają się na tym. Innych w Dwójce nie znam /poza tą panią z Programu do czytania, który wczoraj wrócił na antenę TVP2/.

 

http://www.tvp.info/24017868/sonda-2-juz-w-marcu-na-antenie-dwojki-skad-jestesmy-kim-jestesmy-i-dokad-zmierzamy- w poranku TVP Info była rozmowa z prowadzącym Sondę 2. Ogólnie nic nowego. Ma to szansę na sukces, no właśnie. Jaka oglądalność? Konkurencja jest spora. Ojciec Mateusz/Sprawa dla reportera, Nasz nowy dom/Przyjaciółki, Kuchenne rewolucje. Strasznie ciężko uzyskać dobrą oglądalność. Idealnie pasuje taka niedziela, 17:10. Nie ma wielkiej konkurencji, powtórki, jest szansa się wybić.

 

Skoro już Chmiel wszystko reaktywuje, to można by reaktywować taką akcję "I ty możesz zostać Świętym Mikołajem". Naprawdę piękna inicjatywa, wspaniałe koncerty. Jak najbardziej należałoby do tego wrócić. Nie wiem, po co Kapuściński to usuwał ponad 4 lata temu. Można też zrobić piknik Dwójki. Spotkania z gwiazdami, koncert plenerowy, i tak dalej. Wejścia antenowe za dnia, a wieczorem transmisja na żywo z koncertu. Już bodajże w 1998 i 1999 robili takie pikniki. Można byłoby i biesiady, no ale dzisiaj by się to pewnie już nie przyjęło.

 

Dzisiaj o 12:45 leciał "Kabaret na walentynki". Nic nowego, większość skeczy ze starych programów kabaretowych. A to oznacza, że jak było sporo kabaretów, tak ich nadal jest. A miało być ich niby mniej.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ maciejołek

Program SONDA 2 ma być z założenia misyjny a na taki nie patrzy się przez pryzmat oglądalności. Mało tego -  w ciemno powiem ci, że TVP2 przegra ze wszystkimi większymi nadawcami a może i mniejszymi... Problem polega na tym, że mamy podobny program DE FACTO w TTV czy GALILEO i ciężko będzie ich przebić (obawiam się płytkości poruszanych tam tematów i omawiania ich po "łebkach")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta Pani nie ma chyba zadnych dokonan poza byciem "prawicową dziennikarką", czy ona ma w ogole jakies studia scisle? Bo tamten czlowiek z Goscia Niedzielnego jest chyba fizykiem z zawodu.

Pochwal się swoimi dokonaniami. . To,że pisze dla tygodnika "Do Rzeczy" nie oznacza,że jest "prawicową dziennikarką". Jednak nawet nie o to chodzi. Ty czy kilka innych osób dyskwalifikujecie, przedstawiacie bycie kimś od razu w negatywnym świetle. Nauka to jest coś obiektywnego i niezależnie od poglądów 2+2=4 itd. Anna Piotrowska zajmuje się tematyką popularnonaukową, więc nie jest osobą kompletnie z przypadku. Rozumiem,że sugerujesz brak dokonań tylko dlatego,ze pisze dla "Do Rzeczy",a nie np. do "Newsweeka" .

Jakoś nie słyszałem by komuś przeszkadzał fakt,że program "Galileo" prowadzi Paweł Orleański- aktor, nie żaden naukowiec.Także podejrzewam,że autorzy programu DeFakto to nie są naukowcy,a dziennikarze. Tutaj odbywa się regularny hejt na poszczególne osoby, o których nic nie wiecie i nawet nie chcecie się dowiedzieć- wystarczy spojrzeć na to dla kogo pisze- jak dla "w Sieci", "Do Rzeczy" czy innego pisma konserwatywno- prawicowego to jest nikim, który zawdzięcza pracę rzekomym poglądom i dostał pracę za dobre relacje z odpowiednią partią. Naprawdę współczuję tak wąskich horyzontów myślowych. 

Program "Sonda 2" na pewno nie będzie kopią programów wyżej wspomnianych,ale oceniać będę po jego obejrzeniu. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...