Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Odcinek oczywiście premierowy, po prostu zapomniał ktoś w systemie emisyjnym dodać pod logotypem "PREMIERA". A wczoraj przy KSM było "POWTÓRKA".

 

W Familiadzie takie rozmowy Karol-zawodnicy są zawsze. Raz są krótsze, raz dłuższe. Zależy od pytań. Raz są cztery pytania, raz pięć, a dziś aż sześć. Program trzeba tak zmontować, by było i na początek /żart Karola, przedstawienie drużyn/, część właściwą no i finał. Gdyby nie te rozmowy, to program by trwał króciutko.

Tak z 20 minut.

 

Wracam do kabaretów.

No właśnie. To dopiero będzie ciekawe. Skasowali jeden z lepszych programów a ten nagle wygra Telekamerę. Dodam przy okazji, że szykuje się nam transmisja na żywo z Telekamer. Pierwsza od lat. 22 lutego o 20:00. Wylecą tego dnia seriale i Pospieszalski /dalej nic nie wiadomo jednak, kto poprowadzi ten nowy program po Lisie, ale podejrzewam, że właśnie Pospieszalski/. A więc można.

Wracając do kabaretów jednak, też Dzięki Bogu już weekend wydawało mi się lepsze. Może dlatego, że co tydzień był już inny kabaret? A LK2 był dobry, choć miałm wrażenie, że Góral i Jabbar powoli się wypalali. Najlepsi to byli w "Kabaretowym Klubie Dwójki".

W 2011 kabareton z Mrągowa robili chwilę po zmianie kierownictwa. Chcieli pokazać, że jesteśmy najbardziej muzykalnym narodem. Podobało mi się, ale to nie był dla mnie kabareton, tylko bardziej widowisko muzyczne. Dobrze, że to było tylko na rok. Chociaż, przy tych obecnych zmianach, to nie zdziwię się, jak podobna forma będzie w tym roku...

Powtórki - no właśnie. Ciągle w kółko to samo. W soboty to jak nie LK2 na święta, to coś innego powtórkowego, letnie kabaretony... To samo leci w TVP Rozrywka. Niech wyciągną z archiwum coś, a nie wałkują to samo. Podobnie z Makłowiczem i Cejrowskim - te same odcinki co chwila w TVP2, TVP HD, TVP Rozrywka. Po co taki dodatkowy Makłowicz w sobotę? To powtórka powtórki z niedzieli. Podobnie z serialami - jak już to ograniczyć. Na przykład Barwy szczęścia. Nie dość, że powtórka jedna o 11:10, to jeszcze druga o 19:30 i trzecia w niedzielę rano. Jedna powtórka chyba wystarczy? A jak nie, to na VOD.

 

A - co ze sportem w Dwójce. Nie zdziwię się, jak z Jedynki przeniosą te wszystkie mecze towarzyskie. I może zaczną dawać Radwańską częściej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale TVP pod katem seriali nie ma prawie nic do zaoferowania. W latach 90 mieli wtedy najlepsze produkcje jak Dr.Queen czy NYPD czy Gliniarz i prokurator - wtedy to były nowości, seriale popularnością dorównujące Arrow czy Grze o Tron - żeby mieć porównanie....Dzis to bida z nędza. Ja nie pamietam od czasu Lost jakiegoś nowego i popularnego serialu...sama szmira.

 

TVP 2 oglądałem czasami z powodu kabaretów - jak znikną to 2 nie odpalę...

 

Wszystkie paradokumenty powinni wywalić, niestety babcie są nimi zachwycone, ale to tez pokazuje content TVP aktualnie. Na wy[beep]e Swiat sie kręci czy Jaka to Melodia tez czekam od dawna...JTM to tez idiotyczny programdla emerytów, zero wiedzy tylko wykucie na pamięć początków utworów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej żeby nie robili już w Mrągowie powtórki z 2011 roku. Grupa MoCarta nadaje się do kabaretonu na jeden albo dwa 10-minutowe występy w wieczorze, ale nie do ciągnięcia całego 3-godzinnego show. Zresztą, od 2012 roku Mazurskie Noce Kabaretowe były już co roku bardzo udane. Ale to za pół roku dopiero. Wtedy zobaczymy.

 

Wypalenie Górala i Jabbara mnie nie dziwi, bo jakby nie patrzeć, to oni razem już współprowadzili programy przez 10 sezonów (licząc "Kabaretowy Klub Kanapowy", "Kabaretowy Klub 2" i ostatni program), więc po tym czasie pewne wypalenie jest rzeczą normalną. Zresztą i tak ono jest mniejsze, gdyż w okresie wiosna 2013-jesień 2015 było "DBJW", w którym razem nie występowali jako prowadzący.

 

Co do sportu, to czy czasem nie było tak, że kilka lat temu przeniesiono mecze piłkarskiej reprezentacji Polski do Jedynki, bo uznano to za antenę narodową? Więc czemu mieliby teraz znowu dawać reprezentację w Dwójce? I tak już kilka dyscyplin jest niejako na stale w TVP2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie pamiętam, czemuś przeniesiono mecze piłki nożnej do TVP1. Przypominam, że kiedyś chyba wszystko było w Dwójce. I mecze kadry, i Liga Mistrzów i Puchar UEFA. Potem mecze kadry przenieśli do Jedynki, a LM/UEFA dalej była w TVP2. Potem skończyły się prawa, a jak pozyskali sublicencję, to mecze LM leciały w TVP1, a Ligi Europy w TVP2.

 

Co do kabaretów - tylko kabaret Hrabi mi się nasuwa do tego nowego programu. Pasuje do "nowej koncepcji". W ogóle zobaczymy jak to się potoczy. Nie zdziwię się, jak wkleją na 21:45 w piątki "Kocham cię Polsko"...

 

Trzeba coś zaproponować na czwartki wieczór i na soboty. W czwartki wieczór jakiś dobry serial zagraniczny. A w soboty? Może wyciągnąć z archiwum stare biesiady /było ich kilka, weselne/. Może niska oglądalność by była, ale miło by było powspominać. W TVP Rozrywka leciały, ale chyba wersje pocięte. Zresztą w Dwójce często tną w powtórkach, by zmieścić się w czasie.

 

Rodzinka.pl - wracam. Jak wiadomo w serialu gra Karolak, a "nowi" go po prostu nie lubią /patrz program Lisa z maja i cytowanie fałszywych tweetów/. No ale głupotą będzie usunięcie serialu przez jednego aktora. To będzie kpina. A co w zamian? No właśnie. Może ATM coś dla nich by zrobił? Ja to mam szczęście? Kolejny sezon bym przyjął, ale nie w trybie pon-pt 19:30.

 

Przy okazji dzisiaj przedostatni odcinek programu Lisa. Czytam, że szykują się "bomby". Ale jakie, tego nie wiem. Wypada obejrzeć.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciejołek: Rozumiem, że uwielbiasz "Rodzinkę.pl" (podobnie jak paru innych userów), uznajesz go za "porządny" (ciekawe co w nim porządnego? :lol2:), ale spójrz może obiektywnie. Nie widziałem, aby oglądalność tego serialu była wysoka, ba wręcz spada. Jaki więc sens utrzymywać go ramówce? Co ten serial miałby mieć wspólnego z nową wizją dwójki?

Po co tworzyć teorie, że jakiś serial zostanie zdjęty, bo nowa ekipa nie lubi tego czy tamtego aktora? To co, może nie będą też puszczać filmów, w których grał Karolak czy inny z czarnej listy?

Pisałeś, że tandetne seriale powinny lądować w stacjach komercyjnych Polsat/TVN. Wybacz, ale dla mnie taką tandetą jest właśnie "Rodzinka.pl". Domyślam się, że Tobie chodziło o "Barwy szczęścia" i "M jak miłość". Nie oglądam żadnego z tych seriali, ale zauważ, że choćby ze względu na oglądalność i zyski z reklam owe seriale mają większą rację bytu niż "Rodzinka.pl".

 

P.S. Dziękuję fanbojom za minusy, którym nie spodobała się moja opinia. Dziecinada. Może chociaż jakieś kontrargumenty?

Edytowane przez Tim
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby likwidowali "Rodzinkę.pl" przez to, co Karolak kiedyś zrobił, nie zmienią też głównej roli męskiej z tego samego powodu, bo by to zabiło ten serial. Ogólnie uważam że to fajna produkcja jest, można się przy niej zrelaksować. Czasem nawet wolę po raz 30 obejrzeć powtórkę "Rodzinki" niż jakieś paradokumenty.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby przystopować z lokowaniem. Chociaż i tak w ostatniej serii już to się aż tak nie rzucało w oczy, nie było już takich numerów jak bodajże w 4 czy 5 serii, gdzie specjalnie w czołówce serialu przez 3 sekundy widać sok Tymbark. Nie było już też takich sytuacji, gdzie robiono coś w stylu "Ludwik ma skręconą nogę, więc leży i sprawdza oferty z Orange". Ogólnie lokowanie mnie aż tak nie denerwuje, o ile jest dyskretnie zrobione i nie dominuje nad resztą, nie ma jakiś specjalnych ujęć tylko z butelką Coca-Coli na cały ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słówko od Lisa de fakto.. Tutaj wrzucono filmik swego czasu z zmontowanymi wypowiedziami Tomasza Lisa . Odnosi się po latach do tego i wrzucił pełniejsze wersje swoich wypowiedzi na UW : http://natemat.pl/167773,tomasz-lis-obala-manipulacje-na-swoj-temat-w-kilka-minut-niszczy-wszystkie-klamstwa-prawicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja Polska zdejmuje "Paranienormalnych Tonight" z powodu nadreprezentacji kabaretu w Dwójce, powiedział dyrektor drugiego kanału, Maciej Chmiel. http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/show-paranienormalni-tonight-znika-z-tvp2-nadreprezentacja-kabaretow

 

Jednocześnie zapowiedziano że "Latający Klub 2" będzie kontynuowany, mają w nim się pojawiać nowe kabarety, w ramach eksperymentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z zdejmowaniem serialu przez jednego aktora trochę przesadziłem, no ale Barwy szczęścia i M jak miłość też powinny zostać zdjęte. Kiedyś to miało sens, było dużo lepiej, a teraz - treść tych seriali coraz gorsza. Naprawdę zaraz się zacznie jak w Modzie na sukces - zmartwychwstania bohaterów, powroty, rozstania, jedna wraca do drugiego i tak w kółko.

Można zrobić na bazie O mnie się nie martw. Albo ograniczyć jeszcze bardziej Barwy szczęścia. 2x w tygodniu idealnie by pasowało.

 

Nadreprezentacja kabaretu? To było ich za dużo? Zdaje się, że dyrektor TVP2 zajmuje się też TVP Rozrywką. Tam to ile kabaretów? Sporo.

Ciekawe, co teraz z LK2. Są tego plusy i minusy jednak.

Plus: promocja młodych kabaretów. Warto im dawać szanse, jest ich tyle na różnych przeglądach i tak dalej, że trzeba je promować.

Minus: Oglądalność. Ludzie ciągle są przekonani do starych, sprawdzonych kabaretów. Powinien z 1-2 występować w odcinku. Jeżeli nie, to poleci oglądalność w dół.

A teraz pytanie, kto poprowadzi. Skoro nie Góral i Jabbar, to kto? Najlepszy byłby powrót do tradycji z "Dzięki Bogu już weekend", gdzie co tydzień prowadził kto inny. Tak byłoby najlepiej.

 

WirtualneMedia: "Wczoraj prezes TVP Jacek Kurski (...) Zapowiedział powrót do produkcji programów rozrywkowych wewnątrz TVP" - wiadomo najwięcej programów rozrywkowych jest w Dwójce.

 

A jak już tak powtarzają, to co im szkodzi wyjąć seriale zapomniane dla Dwójki, których dawno nie emitowała? Zamiast tego, co teraz. Rodzinkę wiem, lubię, cenię, ale powtórki ciągle powinny lecieć w TVP Seriale i TVP HD /chwila, i trafią do TVP Rozrywka, wszak też emituje seriale komediowe/. W Dwójce to niepotrzebne.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Góral i Jabbar będą nadal prowadzić ''LK2'' chociaż ciekaw jestem, czy w najnowszej serii będą występowali m.in. Marcin Wolski, Jan Pietrzak, Ryszard Makowski czy Kabaret Elita?.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góral i Jabbar mogą nadal prowadzić, więc po co im było to pożegnanie w ostatnim odcinku? Dla żartu?

 

Frontowiec. Może kiedyś tacy jak Wolski, czy Pietrzak byli świetni, a teraz? Wolski poszedł w inne sprawy, Pietrzak najlepsze lat ma już za sobą. Tylko Kabaret Elita od lat jest dobry. Makowski? Wątpię. No ale, jak Wolski by wrócił, to może i by szopki noworoczne wróciły...

 

Tak się zastanawiam, czy nie warto z TVP2 zrobić takie polskie BBC Two. Do ideału obecnie wiele brakuje. W BBC Two powtórki masz w nocy. A tutaj? Powtórki zajmują niemal pół dnia. Przykład z dziś 07:05-08:00, 11:15-15:45, 16:10-17:05, 19:30-20:05. Sporo. W BBC Two tego czegoś nie ma. Są filmy, seriale, dłuższe podsumowanie dnia, programy rozrywkowe i tak dalej. O reklamach nie wspomnę, bo w BBC ich nie ma. Czemuś takie coś nie może być w Polsce. W ogóle niedawno proponowaliśmy swoje pomysły na Dwójkę, ale trzeba to ponowić, bo nigdy nie wiesz, co z Dwójki wyleci, co się zmieni...

 

Panorama. I tutaj chciałem wrócić. Chodzi mi o treść programu. Od kilku lat treść taka sama, studio takie same, oprawa taka sama, prowadzenie takie samo... /poza śmiercią Turskiego, ale tutaj to inna sprawa/. Za czasów Chmiela w TVP /1994-1996, ale w Dwójce chyba nie pracował wtedy/ Panorama była o 07:00, 11:00 /do czerwca '94/, 13:00, 16:00, 18:00, 21:00 i 24:00. Tyle wydań w dobie TVP Info i naziemnej telewizji cyfrowej nie ma sensu. Można by zrobić i Panoramę Kraj i Panoramę Świat. W Panoramie Świat więcej informacji było z kraju niż ze świata. Teraz Panorama Kraj i... odwrotnie. Więcej świata niż kraju. Więc można zrobić taki Poranek z Panoramą o 06:00. Na koniec byłoby zaproszenie do regionów na poranki. Wydanie kolejne o 13:00 /Gospodarka/, potem o 16:00 /można zrobić 15 min. Kraj i 15 min. Świat/. Główne bez zmian. A wydania ew. z 21:00 i 24:00 można połączyć w jedno długie podsumowanie dnia o 22:30. Tylko - czy to ma sens? A może uznają, że program już nie pasuje do "rozrywkowego" charakteru kanału i go zlikwidują? Już nie raz tak było, że chwila i Panoramę zlikwidują. Więc, zobaczymy co przyniesie przyszłość.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Rochstar na swojej stronie ogłosił nabór na publiczność przy nagraniach 1 (20.02), 2 i 3 (21.02) odcinka nowej edycji Kocham cię Polsko.

 

Sam się również zgłosiłem.

 

 

Nie żyje Bogusław Kaczyński. Znawca muzyki poważnej. Przez wiele lat pracował w TVP. Był wielokrotnym komentatorem Koncertu Noworocznego z Wiednia.

 

Źródło: RMF Classic.

Edytowane przez olek122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z tym "Kocham Cię polsko" to trochę przesada. Widać było, że formuła się już przejadła. Kiedyś od czasu do czasu do oglądałem, ale później zrobiło się nudne i już nie było zjadliwe. Moim zdaniem nowy format by się przydał, a nie odgrzewanie kotleta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, sam program lubiłem, ale od zmian z jesieni 2012 też zrobiło się gorzej /zmiana dnia emisji, mniej rund, a wcześniej zmiana kapitanki na Koroniewską/, aż zdjęli, bo wyczerpała się formuła. Teraz wraca. Jak widać po edycjach światowych, popyt na ten program nadal jest. No ale zmienią się kapitanowie drużyn, zmieni się prowadzący. To nie będzie takie samo jak było. Może rundy będą podobne? Zobaczymy. Nowy format by się przydał, ale na soboty 20:05, bo jest wiosną wakat.

 

Nie spodziewałem się śmierci Bogusława Kaczyńskiego. Sam niedawno mówił, że jest gotowy wrócić już do pracy, miał komentować tegoroczny Koncert Noworoczny, a tu proszę... Wielka strata. Sporo wiedział o operze, pięknie komentował... Będzie go brakować. I teraz pytanie, co dalej z koncertami Noworocznymi? Ciekawe, czy jakoś Dwójka uczci B. Kaczyńskiego.

 

I sprawa bieżąca - nowy program publicystyczny, za Lisa, wejdzie nie 1 lutego, tylko 29. W pierwsze trzy poniedziałki lutego planowane są debaty o mediach publicznych - http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/nowy-program-tvp2-za-tomasza-lisa-dopiero-pod-koniec-lutego-co-z-janem-pospieszalskim.

Co ciekawe, dalej nie wiadomo, kto poprowadzi nowy program. Możliwe, że kto inny, a nie Pospieszalski. A ciekawe, jakie te materiały filmowe mają się pojawiać w tych debatach o mediach.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Koncerty Noworoczne z Wiednia'' pewnie nadal będą w TVP2, lecz już bez Pana Bogusława Kaczyńskiego który dzisiaj od nas odszedł. Jego następcą jest Robert Kamyk, lecz moim zdaniem już nie będzie to samo.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale TVP pod katem seriali nie ma prawie nic do zaoferowania. W latach 90 mieli wtedy najlepsze produkcje jak Dr.Queen czy NYPD czy Gliniarz i prokurator - wtedy to były nowości, seriale popularnością dorównujące Arrow czy Grze o Tron - żeby mieć porównanie....Dzis to bida z nędza. Ja nie pamietam od czasu Lost jakiegoś nowego i popularnego serialu...sama szmira.

Są '' Żywe trupy'' w TVP 1.

Choć tu ograniczenia wiekowe ograniczają oglądalność w telewizji.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Kto ogląda premierowe seriale o północy? Nieliczna widownia. Paranienormalni schodzą, nie lepiej dać nowy serial z USA o ile taki będzie? Tutenchamon - bardzo dobry serial. Polecam, kto nie oglądał. Krótki, ale dobry.

 

Kiedyś tu było o Wideotece dorosłego człowieka. Tak mi przyszło do głowy, że można go reaktywować, ale pod warunkiem, że będzie to wersja z 2007-2008, czyli na żywo, z telefonami od widzów, archiwalnymi teledyskami, gośćmi. I jeszcze jedno - w piątki o 22:45. Kiedyś już było i było dobrze. Sam oglądałem. Mogło być tak dalej, gdyby Wildstein tego nie skasował, bo program nawiązywał do PRL. Teraz by się przydał, bo? Szabłowska w PR1, Szewczyk niedawno z Margaret prowadził "Retromanię" w TVP 1. Ale to nie to samo. Albo inna formuła - najlepsze fragmenty programów z archiwum TVP. Na pewno ich wiele mają, tylko boją się ich wyemitować.

 

A co do debat - nie zdziwię się, jak te debaty o mediach poprowadzi Pospieszalski. Nie Dąbrowa, na pewno nie. A może Ziemiec? On ostatnio co chwila w jakimś programie, jak nie Wiadomości, to debaty, to Świat się kręci... A materiały filmowe? Mogą wykorzystać film "Media III RP".

 

Panoramę obecnie jeszcze da się oglądać. Jedyny serwis, który jeszcze jest "wolny" od tego, co teraz w Wiadomościach. I oby tak zostało. Chociaż, i tak niedługo i tu wpakują "swoich"...

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...