Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest akcja społeczna tylko ustawa która była jedną z podstaw kampanii wyborczej PiS-u.

 

W Klanie w ostatnim czasie pojawiło się więcej dziwnych zmian. Doktor Lubisz i jego obecna partnerka planują ślub mimo, że wcześniej Paweł absolutnie nie chciał o tym słyszeć, konserwatywna w tym temacie Agnieszka zaczyna mówić o ślubie, a na końcu temat także pojawił się w związku Oli i Rafała którzy także woleli do tej pory żyć na kocią łapę. Oczywiście nie będę forsował tutaj przekonania, że to przez nowe władze TVP, ale dość niezwykły przypadek. :)

Naprawdę na bazie jednego niewielkiego fragmentu tworzysz całą ideologię. Przecież "Klan" od zawsze jest serialem raczej konserwatywnym. Wątek Bożenki chcącej utrzymać dziedzictwo- to też na pewno sprawka polityczna, bo mają tam jasnowidza i wiedzieli kto wygra wybory za kilka lat :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konserwatywny jest z wierzchu. Ale ile oni tam par naobracali, wymieniali się nawzajem przez te lata. Dodatkowo te nieślubne dzieci, zdrady, mieszkanie z sobą przed ślubem. Michałek mający dzieci z trzema kobietami, a z pracownicą Elżuni z apteki też się przespał. Typowo polskie. Na wierzchu po bożemu, a jak trochę poskrobać to wychodzi coś innego. Ale teraz mogą nastąpić zmiany, nawrócą się wszyscy.

Edytowane przez widz666
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konserwatywnym? Michał ma kolejną kochankę z którą ma córeczkę, a w tym samym czasie jego żona traci dziecko to z pewnością bardzo prorodzinny wątek, Agnieszka i Ola żyją na kocią łapę, to samo przez długi czas Monika i Feli, wątek lesbijski w serialu całkiem niedawno. No no, pełen konserwatyzm. :D

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie,ale tak, oczywiście były tam liczne zdrady Michała, jego ojca Jerzego,ale ostatecznie zawsze  wracali do rodziny żałując swoich błędów , była pokazana potęga miłości, więzów rodzinnych, zresztą ten serial to jedno wielkie hasło: rodzina jest najważniejsza, cała fabuła tego serialu się na tym opiera. Wiele wątków to pochwała tradycyjnego modelu rodziny. Zawsze tak odbierałem ten serial- pełen tekstów moralizatorskich itd. Nie pokazywano tam ideałów bo oni byli by zbyt odlegli dla widza, pokazywali ludzkie słabości,ale przekaz był i chyba nadal jest jeden- rodzina, dzieci są najważniejsze, musisz walczyć o zatrzymanie rodziny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, zdradzane kobiety z pewnością podziekuja Ci za dorabianie bzdurnej idealogii do zdrad swoim mężów. Zdradzaja, ale zawsze wracają do swoich kobiet bo przeciez tak strasznie je kochają i rodzina jest najwazniejsza, a zycie jest przeciez piekne i kolorowe.  Poplułem ekran monitora ze śmiechu, naprawdę. :D

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,że nie zrozumiałeś co napisałem to już nie mój problem. "Klan" jest jaki jest,a myślę,że niektórzy mają za dużo wolnego czasu i wszędzie doszukują się ingerencji nowych władz i to chyba ich główne zajęcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiem co uważam. Nigdzie nie pochwaliłem ani nie usprawiedliwiłem faktu zdrady małżeńskiej. Tak na marginesie skąd wziąłeś ten miesiąc?? Ja słuchając pani Ilony Łepkowskiej wywnioskowałem,że między kręceniem,a emisją serialu w TV jest gdzieś około pół roku różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilona Łepkowska pisała scenariusz z 15 lat temu jak nie więcej. Wiem to z Fanpage'a Anny Powierzy. Scena z jednego z odcinków (sesja Czesi) którą widzieliśmy w kończacym się tygodniu była kręcona 12 stycznia więc mniej niż miesiąc temu.

Edytowane przez Ipo
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty wisłok opowiadasz, jakie pół roku? To teraz pokazują odcinki kręcone latem? Pewnie śpiewanie kolędy i wigilię nakręcali w sierpniu  :lol2:  Przecież ten serial udaje rzeczywistość. Serialowa data jest taka sama jak dnia emisji. Serial jest kręcony od 3 do 4 tygodni wcześniej. Nieraz to nie wychodzi, bo marzec mamy już np. słoneczny, a u nich na ulicach śnieg, powinni więc raczej unikać na przełomie pór roku odcinków w plenerze. Pół roku różnicy to jest zawsze w MJM. Jak u nas głęboka zima to tam pełnia lata.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wyjaśnienia odnośnie miesiąca. Natomiast mam prawo do własnych opinii i odczuć odnośnie nawet tak błahej sprawy jak "Klan" - dla mnie to serial konserwatywny, co nie znaczy,że nie ma tam zachowań, które z nim nie mają za wiele wspólnego. Tematu nie ma co ciągnąć. Natomiast nie podzielam teorii o fragmencie serialu, gdyby było tak jak uważacie to była by tam zdecydowana pochwała pomysłu. Jednak to moje zdanie, nigdy nigdzie nie piszę,że to fakty, więc proszę tego nie wmawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Klan" jest kręcony 3-4 tygodnie wcześniej. Parę lat temu był odcinek specjalny i było to wszystko omawiane.

 

Co do konserwatyzmu to w "Klanie" jest postawienie na rodzinę to prawda, ale nie ma żadnych konserwatywnych wartości katolickich - tego unikają, a wręcz pokazują wszystko w inną stronę. Z tą Bożenką ten motyw był lekko zabawny i kompletnie nie przystający do dzisiejszych czasów, no i też nieprzystający do fabuły serialu - po prostu widać było, że jest to sztuczne ;) Ponadto ten ich ślub w tak młodym wieku to był ewenement jak na dzisiejsze czasy...bardzo nierealne, czy nierealne dla wielu ludzi po prostu dziś, którzy się się uczą długo, a potem nie mają gdzie mieszkać czy trudno im o godną płacę - więc ten wątek był chybiony.

Natomiast odchyleniem kompletnie w drugą stronę jest wątek Jasia :D Też wręcz idiotyczny, że 16-17 letki chłopak (bo chybe tyle tam ma) spotyka "niegrzeczną" laskę starszą chyba 2-3 lata, mieszka z nią i się gdżdżą na potęgę :P Przecież to jest wręcz nierealne, żeby któremukolwiek chłopakowi w wieku 16-17 lat rodzice zgodzili się na taki manewr, a szkoła po uzyskaniu takiej informacji od razu po pedagogu wysłałaby sprawę do sądu rodzinnego. No i jeszcze, która laska (dodajmy ładna) chciałaby faceta 2-3 late młodszego w tym wieku, bez kasy itd. No naprawdę zejdźmy na ziemię ;) Ramona może mieć wielu 30 latków z mieszkaniem i kasą i wybiera [beep]iarza ;)

 

Natomiast w Klanie razi jedno, że w tej ich rodzinie jest zawsze ktoś kto pomoże, bo jak potrzebują lekarza to idą to lekarza z rodziny, jak do budowlańca to w rodziny, jak do prawnika to wcześniej do rodziny itd...Te ich wyskoki do kochanek (chyba było takich z 5) też zawsze kończyły się powrotem do żony, w realu rzadko się tak dzieje. Tak więc wiele wątków nie jest konserwatywnych, jednak faktycznie konserwatywnie się kończą - tylko to psuje realizm serialu....

Edytowane przez Intermario
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sam jednak fakt tak ważnego usytuowania rodziny nie jest konserwatywne?? Z tym dziewictwem- ok to nie jest w modzie,ale myślę,że nie brakuje osób, które wstrzymują się z tym do ślubu. Konserwatyzm to nie jest tożsame z wartościami katolickimi. To tak na marginesie.. Tam bardzo mocny właśnie motyw rodziny, autorytetów- w tym hierarchii, przywiązanie do tradycji( wigilia i inne tego typu uroczystości)- w Klanie znajduję liczne tego typu wątki. To,że nie pokazują mszy św., zmawiania modlitwy nie jest gwoździem by ten serial uznać za nowoczesny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Klan jest w wielu momentach po prostu żenujący. Np. ktoś wyjeżdża do Berlina na delegację, to w pokoju hotelowym ma napis Berlin, żeby ludzie zobaczyli że jest za granicą :lol2: . Na lotnisku obowiązkowo napis "lotnisko". Jak ktoś występuje w programie telewizyjnym, to to studio, te makiety są tak prostackie - ala telewizja lat 70-80. To wygląda od razu na chałę. Momentami mam wrażenie, że to jest jak u Barei, tylko że on robił to specjalnie, pokazując absurdy tamtych czasów, a oni w Klanie to pokazują całkiem na poważnie. Muszą autentycznie uważać widzów za idiotów.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Klan jest w wielu momentach po prostu żenujący. Np. ktoś wyjeżdża do Berlina na delegację, to w pokoju hotelowym ma napis Berlin, żeby ludzie zobaczyli że jest za granicą :lol2: . Na lotnisku obowiązkowo napis "lotnisko". Jak ktoś występuje w programie telewizyjnym, to to studio, te makiety są tak prostackie - ala telewizja lat 70-80. To wygląda od razu na chałę. Momentami mam wrażenie, że to jest jak u Barei, tylko że on robił to specjalnie, pokazując absurdy tamtych czasów, a oni w Klanie to pokazują całkiem na poważnie. Muszą autentycznie uważać widzów za idiotów.

Jak na kogoś kto widzi żenadę  jakoś dokładnie znasz szczegóły serialu...takich gigantów znamy.  Widać serial w sam raz dla ciebie...rozgryzasz dzielnie te skróty (np. napis lotnisko). Tęgi umysł, znaczy się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś jeszcze dać minusa z bezsilności - tak jak w innym temacie. Nie było polemiki, bo brak argumentów . A gdzie słowna egzaltacja, gdzie pouczanie, gdzie diagnoza mojego moralnego upadku i zaprzaństwa? Takich gigantów znamy - pewnie my i partia. Zaleciało Gomółką. Widać że mentalnie jesteś w tych czasach, dlatego dziś jesteś zachwycony sytuacją w Polsce.

 

edit

A jednak jest minus. Bardzo dziękuję. Jeśli minusuje mnie osoba nawiedzona, to znak że ze mną jest na szczęście dobrze, ze jeszcze nie zwariowałem. Taki test na rozsądek. Normalność.

Edytowane przez widz666
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że kilka osób tutaj zna dokładnie fabułę tego serialu i śledzi go regularnie. Ja nie oglądam tego serialu, czasami coś się obija o uszy w internecie lub przelatując kanały. Dziś ciekawy dokument w TVP1 o 22:20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego w ogóle nie oglądam, ale domyślam się, czemu to wciąż popularny serial. Wielu ludzi lubi takie niebyt skomplikowane fabuły, gdzie nie trzeba się wysilać z myśleniem, bo wszystko podane jest na tacy. A przy okazji ludzie mogą powiedzieć, że to wygląda tak jak w prawdziwym życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...