Skocz do zawartości

Czy Planeta FM powinna powrócić?


Mati2oo3
 Udostępnij

Czy Planeta FM powinna powrócić?  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie masz zdanie?

    • Tak
      8
    • Nie
      3
    • Nie mam zdania
      1
  2. 2. Czy twoim zdaniem w Polsce jest potrzebna stacja stricte z muzyką klubową?

    • Tak
      10
    • Nie
      2
    • Nie mam zdania
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! Jak dobrze wiecie niedługo minie 11 lat odkąd Planeta FM przeszła na nadawanie internetowe. Niestety, ale po starcie Meloradia, playlista Planety nie jest aktualizowana (lecą zapętlone utwory z lat 2017-18). Czy internetowa Planeta powinna zostać reaktywowana (tj. czeskie Fajn Helax nadaje w internecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka klubowa jest w RMF Club w ramach serwisu RMF ON (rmfon.pl)

W ramach stacji można sprecyzować serwisy informacyjne, pogodę czy również podcasty. 

Polecam, stacja wymiata, można słuchać jej bez przerwy.

Edytowane przez Marek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mati2oo3 napisał(a):

Planety nie jest aktualizowana (lecą zapętlone utwory z lat 2017-18). Czy internetowa Planeta powinna zostać reaktywowana (tj. czeskie Fajn Helax nadaje w internecie).

W sumie jestem za pomysłem radia klubowego, ale nie mam zdania na ten temat, gdzie by weszło. Na Internet mogłoby wejść - ale mało byłoby słuchaczy. Na eter nie wróci (może jako Rhytmic CHR - czyli to samo, co Radiostacja w latach 2003-08., plus wymóg polskich utworów utrudnia muzykę klubową)

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mati2oo3 napisał(a):

We Francji też jest wymóg grania utworów w języku francuskim, a jednak mają stację z muzyką klubową czyli FG

Tak samo Urban - tu jest Skyrock (tu Rhytmic CHR), Mouv (Urban Cotemporary, głównie nowe hity), Generations (ogólne radio hip-hopowe), i Ado (głównie starsze kawałki hip-hop/r&b)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdania, że radio z muzyką klubową w Polsce wcale nie jest niemożliwe. Aby się zmieścić w ramach 33% polskich utworów playliście można dołączyć dynamiczny i taneczny polski pop z elementami muzyki elektronicznej.

 

 

Oto przykładowa playlista nowej Planety w ciągu dnia:

1. Sophie Elis-Bextor - Murder On The Dancefloor
2. ZERB & Sofiya Nzau - Mwaki
3. Gibbs, Opał, Jonatan, 4Money - Drive
4. Cyril - Stumblin In'
5. Dua Lipa - Illusion
6. Argy, Omnya - Aria
7. Bambi, Young Leosia, Pg$, francis - Przester
8. Peggy Gou - (It Goes Like) Nanana
9. Bad Bunny - Monaco
10. Purple Disco Machine, Ásdís - Beat Of Your Heart
11. Dimitri Vegas & Like Mike vs. Tiësto & W&W ft. Dido - Thank You (Not So Bad)
12. Wiatr, Sobel, be vis - Testarossa (Clean)
13. Jazzy - NRG
14. Gotye, Kimbra, FISHER, Chris Lake, Sante Sansone - Somebody
15. Tiësto, 21 Savage, BIA - BOTH
16. Kalwi & Remi, Guzowianki - Lipka

 

 

Oczywiście playlista byłaby zależna od pory dnia np. więcej klubowego EDM, w nocy więcej Hip-Hopu i R&B (głównie polskiego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nowa Planeta mogłaby grać utwory artystów których polskie radio nie lubi grać np. Sonny Fodera, D.O.D, Fred Again czy Paul Woolford. Tym mogliby się mocniej odróżniać od ESKI i MAXXa. Z Polskich to pewnie graliby Tribbsa, Bryskę (taneczne kawałki typu "Obca" czy "Lato") czy Sanah (w remixach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej powinna wrócić. Skoro nie mogę się doczekać (i doprosić), aby RMF Maxxx było taką stacją, to powrót Planety jest bardzo dobrym pomysłem, pod warunkiem jednak, iż wróci na fale eteru (DAB, FM), a nie internetu (tutaj nie ma to sensu).

 

A co do listy to mam jeszcze 2 propozycje: DJ Cargo i Max Riven (przy okazji spełniamy - chyba - wytyczne odnośnie polskich artystów ;-) ).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati2003 ja też bym chciał by Planeta Fm powróciła w swoim najlepszymi wydaniu i to na eter, i do tych propozycji com dorzuciłeś dodałbym te niezapomniane klasyki muzyki house i trance z lat pod koniec 90 do 2015, i żeby była lista klubowych hitów podobna do tej co grała Rmi fm i Planeta Poznań czyli T20, pamiętasz radio Rmi Fm i Planeta Poznań a jak myślisz gdyby ten zły koszmarny dzień 30.06.2013r nie nadszedł to i w eterze chociazby na 99,4 fm nadal byśmy słyszeli choćby Poznańską Planetę albo czy była szansa wg Ciebie by marka Rmi Fm po 2008 utrzymała się do dzisiaj i Rmi Fm nie zostało wciągnięte w Planetę Fm to co dzisiaj mogło być grane na Planecie Fm Poznań?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mati2oo3 napisał(a):

Pewnie dzisiaj Planeta playlistowo byłaby podobna bardziej do MAXXa i ESKI

Dla mnie nie - w sumie byłaby bardziej podobna do Radiostacji z lat 2004-07. Dużo dobrego house, szczególnie brytyjskiego, przy tym hip-hop, r&b i rytmiczny pop, czyli wzorzec formatu Rhytmic CHR (z naciskiem na EDM/House). Oczywiście tylko ze współczesnymi przebojami. Albo Planety FM z lat 2009-13.

A playlista mogłaby wyglądać tak:
1.  Selena Gomez - Love On
2. Badger/Natasha Bedingfeld - These Words
3. Kanye West/JAY-Z - Diamonds From Sierra Leone (Remix)
4. Charlotte Hanning - Sinner
5. Fukaj/Charlie moncler/Bambi - NIE MA CIĘ
6. Kelli-Leigh - Unconditional
7. Felix Jaehn/Don Diablo - Monster
8. Kehlani - After Hours
9. Solardo/Steve Appleton - The Juice
10. WWO - Damy radę
11. Gotye/FISHER/Chris Lake - Somebody (2024)
12. Big Sean - Precision
13. MK/Jonas Blue/Becky Hill - Back & Forth
14. Oskar Cyms - Na niebie (Brave Remix)
15. Kizo/Bletka - HERO
16. twocolors/Bob Byrne - Stereo

Moim zdaniem Planeta po powrocie na pewno byłaby ambitniejsza od Eski i MAXXa (konkretny house, hip hop z Polski i USA, czy r&b i rytmiczny pop (np, byłoby grane Espresso od Sabriny Carpenter)) muzycznie. Kawałki z lat 2000. to kawałki, które bardzo często leciały i na je zatrendowała pierwsza Radiostacja/Planeta (np. dlatego byłoby np. Diamonds From Sierra Leone Kanye'ego Westa z JAY-Z (nie wiem, jaka wersja będzie, solowa czy remix))

czylI: "czarne hity, dance'owe bity" 

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...