Skocz do zawartości

Czy popierasz uzyskanie koncesji naziemnej dla TV Republika?


Poland
 Udostępnij

Czy popierasz uzyskanie koncesji naziemnej dla TV Republika?  

46 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz uzyskanie koncesji naziemnej dla TV Republika?

    • Tak
      19
    • Nie
      22
    • Nie mam zdania
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Screenshot-20240411-170137-Opera.jpg

Ja jestem za koncesją dla stacji z prostego powodu a mianowicie boje się że w przypadku porażki TV Republiki w konkursie KRRiT mogą być takie jaja jak w przypadku przegranej TV Trwam dziesięć lat temu w przypadku MUX1. 

Edytowane przez Poland
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tak ponieważ jeśli może być tak że w konkursie KRRiT TV Republika nie dostanie miejsca na MUX-8 i może dojść do masowych protestów przeciwko decyzji odmownej z powodów politycznych czy finansowych. Taki sam scenariusz był w przypadku TV Trwam na MUX-1, dopiero po masowych protestach przyznano TV Trwam miejsce na MUX-1.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwną macie argumentację. Konkurs nie jest po to aby wymuszać koncesję protestami. W konkursie ustala się zasady które trzeba spełnić. A jeśli KRRiT stwierdzi że nadawcy nie stać na MUX8, to ma przydzielić miejsce na piękne oczy? To kto zapłaci za usługę Emitelowi a państwu należne podatki? 

Poza tym czy jest potwierdzenie że zgłosili się do konkursu? Bo ja na razie nie słyszałem. 

Na marginesie co to za hasztag? 🤣 Sam go wymyśliłeś?

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tak ponieważ jeśli może być tak że w konkursie KRRiT TV Republika nie dostanie miejsca na MUX-8 i może dojść do masowych protestów przeciwko decyzji odmownej z powodów politycznych czy finansowych. Taki sam scenariusz był w przypadku TV Trwam na MUX-1, dopiero po masowych protestach przyznano TV Trwam miejsce na MUX-1.
Protesty nie miały wpływu na przyznanie koncesji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Na marginesie co to za hasztag? 🤣 Sam go wymyśliłeś?

Nie. Znalazłem go na Facebooku oraz Twitterze razem z całą grafiką. Wracając do tematu protestów to pamiętajmy że w przypadku TV Trwam wynikły one po pierwszej przegranej w konkursie koncesyjnym KRRiT. Myślę że po przegranej TV Republiki takie protesty też mogą się pojawić zwłaszcza jak nadawca będzie spełniał wszystkie warunki potrzebne do rozpoczęcia emisji w telewizji naziemnej. 

Edytowane przez Poland
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie spełniał to dostanie koncesję o ile nie będzie więcej chętnych niż miejsc.

Nie żyjemy w dzikim kraju, aby się obawiać protestów bo komuś się nie podoba że jest taka a nie inna decyzja. Od tego są środki odwoławcze.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tak, bo tutaj trzeba równych głosów i różnorodnych mediów w Polsce.

 

Natomiast wyczuwam że nowa władza KRRiT która będzie wyłoniona w najbliższym czasie będzie zwracać uwagę na finansowanie nadawcy, czy nie przypadkiem finansuje partia polityczna. Oczywiście (i tu przepraszam za off-topic polityczny) też jestem za walką z oligarchią partyjną nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

 

Nie zdziwię się że decyzja o udzieleniu koncesji może wpłynąć na ocenę KRRiT przez partie polityczne. Ta decyzja może być niestety zależna od tego jakich poglądów są członkowie KRRiT. Więc tak naprawdę powinien wstrzymać się od głosu, ale że trzeba mieć różnorodne media w Polsce to jednak dałem odpowiedź "Tak".

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętne mi to czy dostaną czy nie, to będzie ich problemem wszystko opłacać w terminie co roku. Bez wsparcia rządu  jakie mieli przez ostatnie lata będzie po prostu cienko u nich z kasą ale jak widać ktoś tam przewiduje że jednak się opłaci i dlatego mogą się starać. 

 

Na pewno jak by mieli upaść głownie  przez niewypłacalność  wcale bym nie płakał za propagandową TV wspieraną przez jedną tylko partię i będącą jej tubą propagandową. 


Realne przeżycie stacji telewizyjnych na platformie TV naziemnej to tylko i wyłącznie kasa którą muszą posiadać na działalność. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...