Skocz do zawartości

Wypowiedzenia za wymiany kart


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapowiada się koniec klasycznej zabawy w kotka i myszkę między Cyfrą+ i naiwnymi abonentami, którzy nagminnie i bez powodu zgłaszali się po nowe karty, bo niby to zagubili starą kartę, która faktycznie służyła do nielegalnej aktywacji. Cyfra+ zaczęła wypowiadać umowy tym, którzy wiele razy wymieniali karty

 

https://satkurier.pl/?kacik_hackera/&kat=50&id=34585

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty?dla c+ raczej nie grają roli podam mój przykład zgłośiłem że rozwiązuje umowę w trybie 3 mieśięcznym ,po około 1 m-cu dostałem pismo o tym że jest im żal itd..Zgodnie z terminem u swojego dystrubutora zdałem kartę i dostałem pismo potwierdzające zgodne z regulaminem zakończenie umowy.W ubiegłym tygodniu dostałem pismo z cenami za nie oddany sprzęt , gdy zadzwoniłam na inf. miła Pani powiedziała że takie powiadomienia c+ wysył rutynowo :lol: ,a ja mam wszystko OK.Kto za to płaci :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to na jakiej. Jest stowarzyszenie sygnał walczące z piractwem. Wiec tacy abonenci którzy łamią w ten sposób regulamin na pewno będą do wglądu dla wszystkich platform.Cały system może jeszcze się rozszerzyć o tych zalegających z opłatami. Widać, że platformy idą trochę tropem sieci komórkowych w szczególności C+ która najpierw wprowadziła program lojalnościowy, teraz walczmy z oszukańcami a kolejnych krokiem będzie walka z osobami którzy nie mają uregulowanych stosunków z którąś z 3 platform. To jest naturalne, że operatorzy chcą się zabezpieczyć i wyeliminować nieuczciwych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Haha. Obniżenie ceny abonamentu ma zwalczać piractwo? To czemu CP miał poważne problemy z piractwem jak jego cena była bardzo niska? Chytry to nawet 1 grosza pożałuje. A jeszcze jedno nie pamiętam jaki to artysta ale dość niedawno wyszła płyta składająca się z 2 CD i kosztowała 19.90, u piratów była sprzedawana za 25- 30 zł mimo spora część ludzi kupowała ją przepłacając. Obniżenie ceny w żaden sposób nie zwalczy piractwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tobą. Po pierwsze eksperymenty z cenami płyt często działały. Po drugie co do niższego abonamentu: przy obniżce abo nie opłaci się albo opłaci się ale mniej kupować (przerabiać) niepewne karty do pirackiego odbioru (ewentualnie będą tańsze...) a to już jest wiele. Nie będę pisał o tym jaka jest relacja dzisiejszych cen do zarobków i platform innych państw bo to się nadaje na książkę. Wiadomo zaś że nikt nie lubi płacić wiele za niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale obniżenie cen nie pozbawi 100% piractwa. Część osób się nawróci jednak nie wyeliminuje to problemu. Wbrew pozorom to piractwo nie koniecznie musi być tańsze legalnego abonamentu. A co do kwestii zarobków i cen to jest temat na długa rozmowę ale zawsze znajdą sią tacy dla których będzie za drogo. Nigdy wszystkich się nie zadowoli zawsze będzie ktoś narzekał, apetyt rośnie w miarę jedzenia. I jestem przekonany, że spora cześć narzekających na ceny dalej by narzekała po obniżce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale obniżenie cen nie pozbawi 100% piractwa.

 

Tym zdaniem powiedziałeś (napisałeś) wszystko. Podkreślam to 100% bo właśnie o to chodzi żeby zlikwidować w iluś procentach a nie w 100% co jest niemożliwe. Choćby dlatego że to dla wielu hobby i wiele osób ma w nosie co na odbieranych piracko kanałach nadają. Najważniejsza jest - że polecę fachowym językiem :) - edukacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka cena jest wogóle złym rozwiązaniem. W ten sposób piractwa się nie pozbędzie. A dość często wcale ono tańsze nie jest. I osoby bawiące sie tym najczyściej jednak posiadają platformą i na pewno walka ceną ich nie wyeliminuje. Zresztą tak jak pisałem wyżej CP kosztował 30-35 zł a skala piractwa była dość znaczna. Można pogrupować takie osoby na 3 grupy hakerów, edukatorów i pijawki. 1 i 2 grupa dość często są abonamentami jakieś platformy a ta 3 jest nastawiona na oglądanie z nielegalnych źródeł i dość często chce na tym jeszcze zarobić. A jak to zwalczać na pewno działania C+ o kartach jest dobre i pozbędzie się wyłudzania kart w jakimś stopniu. takim najlepszy sposobem byłby blokowanie uploadów itp stron i nawet w nie do końca legalny sposób. Odcięcie ludzi od tego a od ciecie od tego miało by szybkie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takim najlepszy sposobem byłby blokowanie uploadów itp stron i nawet w nie do końca legalny sposób.

Problem w tym jak zablokować stronę na serwerze na wyspie Niue, Samoa czy w innym egzotycznym państwie. Ile problemów było z zablokowaniem wszystkim znanej strony o charakterze nazistowskim. Mimo, że była na amerykańskim serwerze czyli, nazwijmy to, państwa "zachodniego"

"Nie do końca legalnych sposobów" policja czy inne organy nie mogą stosować, bo po pierwsze stoją one na straży prawa, a po drugie nie mogą narażać Polski na zarzut cenzury.

Najlepszym chyba rozwiązaniem jest uprzykrzanie życia piratom tak jak zrobił to TPS. Po wprowadzeniu nowej nakładki na Viaccess 2.3 jest chyba posprzątane. Gdyby Cyfra wymieniła karty na takie których podbijanie nie jest możliwe odnotowałaby znaczący wzrost sprzedaży najdroższych pakietów. Bo obecnie nielegalne zwiększanie sobie pakietu to największa zmora C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dekoder nie pracuje bez karty, wiec karta zawsze powinna byc w nim.Wiec wg. mnie nie powinna sie zgubic.Fakt moze ulec zniszczniu ale to z naszej winy.Wadliwa jest wymienina bezplatnie.Tak wiec kara za wymiane karty lub nawet rozwiazanie umowy jest dla mnie jak najbardziej sluszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym chyba rozwiązaniem jest uprzykrzanie życia piratom tak jak zrobił to TPS. Po wprowadzeniu nowej nakładki na Viaccess 2.3 jest chyba posprzątane. Gdyby Cyfra wymieniła karty na takie których podbijanie nie jest możliwe odnotowałaby znaczący wzrost sprzedaży najdroższych pakietów. Bo obecnie nielegalne zwiększanie sobie pakietu to największa zmora C+.

Ja wiem,ze juz 2 miesiace uplynelo od tego co pisales,ale TPS byl caly czas latwo dostepny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...