Skocz do zawartości

DVB w Tarnowie


piotrekj66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@benassi - Kolego! O odbiorach syg. dvb-t w Dębicy i okolicy ja piszę pod adresem " Dvb-t w Dębicy'- dział :podkarpackie.... chociaż to nie takie istotne.

Napisz gdzie dokładnie mieszkasz / miejscość/, np. Stasiówka itp. ...Podaj na jakim kanale / czy jest to k. 23/łapiesz ten Mux-2 , czy jest to na pewno Tarnów a nie np. Sucha Góra czy Szczawnica /kan. 61 / ... Czy na pewno nie jesteś po południowej stronie Pasma Ciężkowickiego , gdzie nie zawsze widoczny / odkryty / jest kier. Tarnów. Po za tym sprawdż sobie sam pokrycie sygn. z Tarnowa w twojej okolicy - adres : dvbtmap.eu

Jak nie , to Koledzy już Ci radzili przegląd i poprawę instalacji .

Ja w Dębicy - bo pytasz - mam moc syg. Mux-1 / kan.45/ 77 % , więc dużo niższy i słabszy niż te 94 % z Mux-2 / kan.23/- tak więc sygnał z Tarnowa / Mux-1/ jest na tą chwilę , słabszy na pewno.....

A tak przy okazji , to b.stare "siatki " najlepiej / chociaż nie ma takiego 100 % wymogu/ zastąpić ant. kierunkowymi , a przy 30 km są one potrzebne z dodatk. / chociaż nie koniecznie / tzw. małym wzmocnienie np. LNA 169 czy też 177 .

Poczytaj moje posty o problemach odbioru w dziale - Podkarpackie: dvb-t w Dębicy ...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papier Mieszkam w Gumniskach, ktore ze wzgledu na fatalne polozenie w dolinie przy mapie pokrycia z Tarnowa maja duzo slabszy sygnal, niemniej mux2 jakos lapie i odbieram bez problemow. Jestem w ogole zaskoczony tym, ze na tej starej antenie udalo sie cos zlapac. Oczywiscie 2 odbieram na kanale 23. No coz, pewnie pozostaje uzbroic sie w lepszy sprzet.

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@benassi - no tak,Gumniska rozumiem , faktycznie leżą częściowo między wzniesieniami , tak myślałem .. Proponuję Ci jednak ,jeśli masz Mux-2 / na k. 23/ zrobić 2-wie rzeczy :

- wzmocnić połączenia / nowe zarobienie kabli, kontrola cłaej lini: od puszki ant. do gniazda TV lub dekodera dvb-t/

- pochodzić,przemieścić miejsce położenia ant.TV / inne miejsce,obok dotychczasowego,może wyżej nieco ../, sprawdzić o ile spadnie lub wzrośnie sygnał

Jeśli Ci to nie pomoże , to niestety musisz kupić / najlepiej w intern. sklepach RTV,Sat/ dobrą ant. kierunkową + wzmacn.LNA 177 lub np. tzw.rurkowy / liniowy / np.Solid - na pewno złapiesz Mux-1/ nak. 45/.

Ja w Dębicy / Oś.Mickiewicza/ łapie mux-y z Tarnowa /G,Św.Marcina/,Kielc / Św.Krzyż a także mam osłonięty kier. Szczawnica /G.Prehyba/ - może popróbuj też złapanie innych nadajników ...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów :)

Kupiłem antenę ATX-55 z symetryzatorem (tak mi doradzono) łapie mi mux-2 bez problemu (4na 6kresek zasięgu) natomiast nie mogę złapać MUX-1. Na samym początku znalazło (w tedy straszny był wiatr) i na chwilkę pokazało obraz, natomiast teraz nie mogę znaleźć tych kanałów. Czy potrzebny wzmacniacz?

a oto moje ukształtowanie terenu:

terrainprofile.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Olszynach k/wojnicza. Dodam że antene mam zamontowaną na maszcie metalowym do barierki z balkonu i teraz za każdym razem gdy dotknę barierki strasznie "kopie" prądem. Używam tunera do komputera MediaTech MT-4167. W jakim programie mogę sprawdzić siłę/jakość sygnału? Używam TotalMedia i tam są tylko kreski sygnału. I jak sprawdzić te kanały?

@juri z Krakowa łapie MUX-1 ale MUX-2 nie...:/ Chyba mam zasięg z chorągwicy. Bardzo zależy mi na TVN'ie ale również na TVP bo chciałbym EURO oglądać.

A czy długość kabla ma duże znaczenie? bo mam 20m a nadmiaru ok.3m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź instalację bo chyba masz przebić z anteny, w domu masz zasilany antenowy, jaką masz antenę, siatkę czy kierunkowa, tunery komputerowe mają mało czułe głowice lepiej będzie kupić tuner stb,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź instalację bo chyba masz przebić z anteny, w domu masz zasilany antenowy, jaką masz antenę, siatkę czy kierunkowa, tunery komputerowe mają mało czułe głowice lepiej będzie kupić tuner stb,

Mam antenę ATX-55 z symetryzatorem więc kierunkową bez wzmacniacza/zasilacza. Tuner też kupiłem specjalnie do kompa więc zakup nowego nie wchodzi w grę. Na razie poprawiłem całą instalację i znalazł MUX-1 jednak nie da się oglądać bo tak zarywa. A tak na marginesie zasięg strasznie się waha. Na MUX-2 3-6 kresek a MUX-1 0-4 kreski jednak komfort oglądania się nie zmienia.

 

Te ok 20 m kabla to żadna tragedia,śmiało może być więcej metrów przewodu antenowego.

Musisz mieć jakieś ''PRZEBICIE" z anteny a więc sprawdź

Co do przebicia to raczej nie było żadnego. Na razie pozbyłem się tego odizolowując taśmą maszt od barierki (nie wiem czy to dobre rozwiązanie jeśli chodzi o odbiór).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, dziś od rana nie odbieram k.45 z Tarnów / g. Św. Marcina. Odbiór k.23 jest bezproblemowy. Na stronie http://emi.emitel.pl/EMITEL/przeglad_serwisowan.aspx znalazłem informację o konserwacji 06-05 03:30 do 06-05 05:30.

Mieszkam kilka km od Nowego Sącza. Czy coś się pozmieniało tutaj w pobliżu? Czy to może coś u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam podobny problem z tym że ja odbieram MUX1 ze Szczawnicy G. Przehyba i od rana nie mam sygnału na k 45 (kanał taki jak z góry Św. Marcina) wczoraj i w ogóle od włączenia jakość 80/80. Mieszkam na zachód od N.Sącza w stronę Limanowej. Antena ustawiona na południe MUX 2 (k. 61) odbiera idealnie 80/75. Miałem napisać ten post w temacie dotyczącym DVB-T ze Szczawnicy ale pisze tutaj w odpowiedzi na post Juriiexa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przepraszam,ale wróciłem przed chwilą z dłuższego wekendu, a tutaj ... brak możliwości odbioru k.45 / tak G.Św.Marcina jak i G. Prehyba/ tzn. Mux-1 / Mux-2 z obu nadajników - satły odbór, bez problemów/....Co się dzieję ..Dobrze że mam zestaw odbiorczy 3 /trzech / anten i jest bezproblemowy Mux-1 , na 62 kan. ze Św.Krzyża . Jest też jeszcze "n" i "C+" .... Co sie dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylem w Ryglicach to jest 25 km od Tarnowa wlaczam tuner kolo 10 i lipa brak kanlow na k45 reszta dziala bez problemu. Przyjechalem o 17 do Tarnowa i wszystko chodzi, czyzy zmiana sily sygnalu i w Ryglicach juz nie lapie?? Swoja droga to niezly pasztet wywineli ludziom na Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraińskie lotnictwo wykorzystuje to samo pasmo częstotliwości i były wątpliwości co do zakłóceń. UKE dało Emitelowi pozwolenie z silnym wycięciem w kierunku Ukrainy, jednak to by oznaczało instalację nowego systemu antenowego, co trwa dosyć długo, dlatego operator zapowiedział, że zmniejszy moc ERP w Tarnowie do 5kW.

 

Podejrzewam, że przyszło nowe pozwolenie na moc 5kW i przy okazji mogli obniżyć moc w Gorlicach (tam emisja również jest dookólna).

 

Aktualizacja: Na forum emitela podają, że wszystko wróciło do normy. Najwidoczniej padła synchronizacja nadajników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, kupilem sobie antene kierunkową, mieszkam w mościcach, mam przed sobą dość dużą przestrzeń.

Po ustawieniu anteny na ,,marcinke'' odbieram bez problemu MUX 2 (100%/100%)

Niestety MUX 1 ma tylko 55% max sily sygnalu... nie mam pojęcia czemu skoro oba te MUXy sa z taka sama siłą nadawane?

Znajomi mieszkający 2km dalej łapią oba MUXy z ,,marcinki'' bez problemów.

Ja wczoraj jeszcze przestawiłem antene w stronę Chorągwicy i o dziwo złapałem MUX 1 wlansie z KRK na 90% sily sygnalu i 100% jakości oraz co mnie zdziwilo dalej łapałem MUX 2 z Tarnowa (marcinka) z tym ze sila sygnalu 89% jakość dlaej 100%

Antene ustawilem na poddaszu, dach jest z dachówki.

Ktoś ma jakiś pomysł czemu nie łapie mi zadowalającego sygnału MUX 1 z marcinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ukraińskie lotnictwo wykorzystuje to samo pasmo częstotliwości .... dlatego operator zapowiedział, że zmniejszy moc ERP w Tarnowie do 5kW.

Przepraszam, czy to jest żart, czy ponura polska rzeczywistość :shock: Próbuję zmontować jakąś sensowną instalację DVB-T w okolicy Grybowa. Kraków i Gorlice odpadają (spore górki po drodze), pozostaje Tarnów. Antena kierunkowa ze wzmacniaczem, MUX2 - sygnał jakieś 90%, MUX1 - ANI ŚLADU. Jeżeli nadajnik serwuje 10% zapowiadanej mocy to chyba nic dziwnego :crazy: Czy wiadomo kiedy ma wrócić pełna moc nadawania :?: Chyba nie ma sensu pytać kto zaplanował taką częstotliwość akurat w tym miejscu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...