Skocz do zawartości

DVB w Tarnowie


piotrekj66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

ja u siebie odbieram mux2: k23 gr.św.marcina, k36 św.krzyż, k61 gorlice, k64 choragwica,

a nie odbiorem mux1 z suchej góry, mam dwie anteny, atx55 z symetryzatorem ale dołączona bo chyba kluci się z zasilaczem, za to druga antena(stary typ, budowa podobna do DIPOL 7/6-12 ) z wzmacniaczem skierowana na tarnów właśnie zbiera te wszystkie mux2,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W nawiazaniu do informacji ktora zamiescilem wyzej moc skoordynowana na obecna chwile dla obiektu G.Sw.Marcina przedstawia sie nastepujaco:

 

G.Sw.Marcina Mux-1 K45-wytlumienie w azymucie od 50-130st. 10dB(moc po wytlumieniu na ten azymut wyniesie 5KW ERP)

 

Ze wzgledu na koszty operator techniczny tego multipleksu(Emitel) najprawdopodobnie przeprowadzi emisje dookolna z moca wypromieniowania 5KW ERP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mux 1 z Tarnowa już nadaje,przed chwilą przeskanowałem pasmo i 7 programów zapisało na kanale 45.Jakość gorsza o jakieś 20 % od Mux-u 2go.

scaled.php?server=208&filename=xcfo.jpg&res=landing

Odleglość od nadajnika ok 110 km,antena ATX 91 ze wzmacniaczem SWA 2000/4T,miejscowość 18 km na południowy-wschód od Niska.

Profil terenu:

sv5mo7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie Tarnów ,to napewno ze Szczawnicy g.Przehyba ten mux 1 z k.45 . Kierunek anteny ustawiony mam na Tarnów . Sprawdzając odległość z dvbtmap.eu to 170 km w lini prostej od tego nadajnika ,czyli tak sama jak i do Chorągwicy z ,której również odbieram 2 multipleksy (25 i 64 ch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..@robsat - na 45 kan. w stu procentach odbierasz Mux-1 z nadajnika Góra Prehyba /Szczawnica/... To jest sygnał wysyLany z wysokiego nadajnika, moc 20 kW,a ja go odbieram z mocą 85 % / tzw.jakość/ w odległości 100 km.... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie czy jednak w kierunku wschodnim sygnal nadawany jest z mniejsza moca? Mieszkam ok 30 km na wschod od nadajnika (kilka km na poludnie od Debicy) i mam problem z odbiorem MUX1. MUX2 odbieram z dosc dobra jakoscia chociaz moc nie jest zbyt duza, jednak probujac recznie zainstalowac programy z MUX1 czyli k.45 sygnal po prostu nie jest widoczny. Uzywam starej anteny siatkowej z 'jakims' wzmacniaczem, co jednak nie przeszkadza w dobry odbiorze MUX2. Czy ma ktos jakis pomysl co z tym zrobic?

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...