Skocz do zawartości

DVB w Tarnowie


piotrekj66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako ze jestem nowym uzytkownikiem na forum a zarazem w pewnym stopniu laikiem chcialbym zadac pytanka :

1) mieszkajac ok 4-5 km na wschod od Tarnowa niepowinienem miec z pewnoscia problemu z odbiorem DVB-T (tym bardziej ze gora marcina jest bardzo dobrze widoczna z mojejgo domu). Natomiast nawiazujac do poprzednich postow chcialbym zaptac sie czy istnieje rzeczywiscie w mojej sytuacji odbioru MUX 3 z innego przekaznikua??

Napisaliscie panowie ze na kanale 42 jest z Suchej Gory - co to znaczy ze "na kanale 42" ?? Jak wyszukac owe kanaly (dodam ze mam dosc dobra antene telemora i raczej nie mialem problemow z Tv analogowa...

natomiast tuner mam zamiar zakupic jutro w sklepie do mojego malego telewizorka w malym pokoju

Prosze o pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aadmin99

Ustaw dokładnie antenę na Suchą Górę / Krosno k.42, żeby złapać MUX3 z kanałami TVP, a MUX2 z Tarnowa k.23 złapie ci tyłem bądź bokiem anteny przy tej odległości od nadajnika.

 

EDIT:

Tarnów kanał 23 (490MHz) - MUX2 z programami: Polsat, Polsat Sport News, TV4, TV6, TVN, TVN 7, Puls, Puls2

Sucha Góra kanał 42 (642MHz) - MUX3 z programami: TVP1, TVP2, TVP INFO Rzeszów, TVP Kultura, TVP Historia

 

Dajesz w odbiorniku wyszukiwanie ręczne tych kanałów ( 23 i 42) lub po prostu "WYSZUKIWANIE AUTOMATYCZNE" i wtedy nie martwisz się o nr kanałów, ponieważ odbiornik przeszuka całe pasmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i stalo sie, zakupilem wiwe hd 80. Zdaje sobie sprawe ze nie jest z najwyzszej polki, ale ja tez cudow nei oczekuje...Niestety mimo iz mieszkam ze 4-5 km od nadajnika to nie moge zlapac sygnalu. Max lapie mi 60% i jest obraz rwany tak ze nieda sie ogladac. Niewiem dlaczego tak jest - mam antene Telemora ASR 345 (byc moze taki tym nie jest najlepszy do DVB-T i powinienem zakupic sobie taka np pokojowa do DVB-t) przekrecalem nia na rozne strony i nic... Jak to jest kurcze ze goscie z buska lapia 80 % a ja z Ładnej k Tarnowa nie moge zlapac wiecej niz 60. Poza tym nawet jak zlapie to zaraz gubi sygnal.. Moze cos jest nie tak z tunerem...

 

??? What`s going on?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź całą instalację antenową tj. antenę oraz wzmacniacz w niej (jeżeli takowy w niej jest), kabel antenowy(pęknięcia, ewentualne łączenia), zasilacz antenowy wraz z wtykiem antenowym.

Z tej odległości Tarnów powinieneś łapać na antenie z symetryzatorem. No chyba, że chcesz mieć dodatkowo Suchą Górę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie powolutku przepatrze, choc wydaje sie to raczej malo prawdopobodne, analogowe kanaly odbiera bardzo dobrze i nie mam z nimi problemu

 

z drugiej strony wydaje sie niemozliwe zeby taka odleglosc i takie problemy z sygnalem. Byc moze cos jest po prostu z samym tunerem,

cos czuje ze bede sie musial pokazac w sklepie i poprosic o sprawdzenie. Jezeli bedzie ok, to znak ze musze szukac czegos u siebie :D:D

heh klopociki, no ale czasem tak sie zdarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś złapałem sygnał MUX-3 z Wisły "Skrzyczne jakość i siła około 60-70%. Mieszkam w bloku na drugim pietrze w Tarnowie to jest okolo 180 kilometrów w lini prostej a sygnał z Chorągwicy mam na poziomie 99-90 % a to wszystko na antenie własnej produkcji bez wzmacniacza.http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... 11185.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aadmin99,

 

zamiast anteny podłącz kawałek drutu. Prawdopodobnie jesli masz wzmacniacz jest on przesterowany. A jeśli go posiadasz i zasilasz z zasilacza to sprawdź w tunerze czy masz wyłączone zaslianie wzmacniacza z tunera. To samo dotyczy jeśli masz w antenie symetryzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszku sie pobawilem, sprawdzilem ustawienia tunera, poprobowalem tez z drutem...niestety bezskutecznie... byc moze jest to wadliwy tuner i bede sie musial do sklepu przejsc. Caly czas pokazuje mi moc sygnalu migajac, tzn 45% i nagle 0 % 32 i znowu 0. niepotrafi utrzymac sie dluzej na jednym poziomie, PEwno trzabedzie pojsc do sklepu i niech oni u siebie podepna... okaze sie czy wina lezzy po mojej stronie czy tez po stronie producenta...

BtW calkiem fajny ten tunerek wiwy, nawet mi sie podoba, zeby tylko jakos ustawic odbior to bedzie ok :D:D

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ładnej nie ma problemów z odbiorem telewizji cyfrowej zarówno z Góry Marcina jak i z Suchej Góry (Krosno). Na 3 stronie tego wątku podałem zestaw do odbioru, który posiadam. W twoim przypadku szukałbym winy braku odbioru w kablu, złączkach, ewentualnie we wzmacniaczu jeżeli taki posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam antene telmor asr 345 ze wzmacniaczem (nie jestem biegly w elektronice, ale zasilacz do gniazdka od anteny jest wpiety wiec wzmocnienie winno byc) Kable faktycznei troszku starawe sa, no ale analog odbiera bez zadnego problemu, tym bardziej ze jak mowicie na drucie powinno zalapac sygnal - a u mnie ciagle on skacze 32% i nagle zero tak jak wczesniej pisalem. Skocze jeszcze moze na ul klasztorna kupie wtyczke antenowa i zalaze nowa, byc moze to cos jest z nia bo kabel wydaje sie ok. Coraz bardziej zaczynam nabierac przekonania ze cos ten tuner fiksuje...

 

 

btw: jaka dokladnie funcje pelni opcja w menu w tunerze : "zasilanie z tunera" o ktorym wczesniej byla mowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner jest ok, sprawdzilem u mojej babci - ma zwykla siatkowa antene, bez zadnego krecenia na start 88%. A wiec problem jest u mnie, podejzewam ze moja antena nie jest najlepsza - jest to chyba antena szerokopasmowa, a z tego co sie orientuje, nie sa one wskazane do DVB-t. Zastanawiam sie nad kupnem najzwyklejszej antenki pokojowej ze wzmocnieniem - jest to koszt kilkudziesieciu zl i powinno wystarczyc (wlasnie czy taka antena bedzie wystarczajaca??? )

Wymiana kabli wraz z antena chyba narazie sie nei oplaca, tym bardziej ze rodzice korzystaja z jednej z platform cyfrowych - ja potrzebuje tylko do mojego malego tv w pokoju... Taka antena pokojowa byla by wystarczajaca? Oczywiscie mowie o g św Marcina, o Krośnei juz nie mysle hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalo sie, chodzi mi mux 2 na poziomie mniejwiecej 88 %. A przyczyna byla prozaiczna - szkoda ze od razu na to nie wpadlem, dowiedzialem sie ze zasilacz moze powodowac zaklocenia i faktycznie wylaczylem go z pradu i odbior jest ok. A co do tych pokojowek to fakt chyba lepiej kupic zwykla siatkowa i postawic kolo Tv niz takie pokojowe - tansza i napewno lepsza (jedyny minus to gabaryty)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

działa wam mux 2 z Tarnowa? Rano jeszcze było wszystko ok, a teraz od jakiejś godziny brak sygnału u mnie

edit: Juz się wyjaśniło:9 listopada 2011 w godz. 9.00 - 14.00 nastąpi dodatkowa przerwa konserwacyjna w RTON Tarnów/Góra św. Marcina dla emisji TVP2 i TVP Info MUX II. W czasie przerwy będzie usuwane uszkodzenie w systemie antenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Próbował ktoś w Brzesku lub okolicach odbioru mux 3 z Suchej Góry? Z góry św. Marcina odbiór mux 2 100 % nawet na Karcie USB Media-Tech MT4161 Nano DVB-T Stick.

Mam ATX-91 na dachu. Mieszkam w dosyć wysokim miejscu. ATX-91 jest oko 12-15 metrów nad ziemią. Jak myslicie, jest możliwość odbioru z Suchej Góry w Brzesku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam jestem tu nowy aczkolwiek chciałbym sie dowiedzieć więcej czy mój odbiornik model samsung LE32A551P2R jest dobry do odbioru z Tarnowa. Posiadam starą antene siatkową ze wzmacniaczem i zabytkową bezwzmacniacz kierunkową i żadna nie łapie mi sygnału cyfrowego . Czy telewizor mam odpowiedni czy antena zła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...