Skocz do zawartości

TV LG od Cyfry+


zibi-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ależ się kłócicie. Fakt jest taki, że nawet jak się płaci za tv (przecież nie ma nic za darmo) to i tak dostaje się za to masę programów w niezłej cenie. Dodatkowo większość z was również skorzystała z innych bonusów promocji świątecznej. Korzyści są więc większe. Jeżeli już tak liczycie opłacalność wszystkiego to całościowo wyceńcie umowę wraz z bonusami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Teraz piszecie jak fan-boye Cyfry+. Ok, TV byl dodatkiem, ale... Gdyby to samo zrobila N-ka, nie zostawilibyscie na niej suchej nitki. Nie chodzi tutaj o TV, ale o sam fakt: Cyfra+ wyraźnie ( o czym zreszta swiadczy to,że niektorzy dostali nie ten model) zaoferowala coś, czego po prostu nie ma. Nie ma sie co oszukiwac: ta zwloka oznacza jedno: Nie ma na rynku wiecej tych modeli LG. I teraz jest pytanie co zrobi oparator: zakupi lepszy model, zeby wywiazac sie z umowy, czy po prostu... Nie dostarczy wiecej ani jednej sztuki i bedzie szedl w zaparte, ze TV byly tylko do wyczerpania zapasow. Obawiam sie, ze ci, ktorzy nie dostali moga po prostu tych TV nigdy nie zobaczyc.

 

To nie wchodzi w gre , jak to sobie wyobrazasz, obiecuja TV w promocji i nagle po 2 miesiacach trwania mowia ze 'przepraszamy ale skonczyly sie zapasy'? Wtedy nikt juz by nie uwierzyl w ich promocje. To ze nie ma na rynku tych modeli nic nie oznacza , to nie jest limitowana seria szwajcarskich zegarkow tylko produkt masowy. A ze logistycy Cyfry przewidzieli takie zapotrzebowanie na rynku to juz inna sprawa...

W kazdym razie obawy ze telewizorow nie bedzie to wlasnie sianie paniki. Otrzymanie TV gwarantuje umowa pisemna a nie telefoniczne zapewnienie konsultanta wiec nie ma sie czego bac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wszelkie obawy są przedwczesne...

Przecież akcję z TV przedłużono i nadal te telewizorki są oferowane kolejnym abonentom. Ja przedłużyłem umowę 3 dni temu i jestem spokojny. Cierpliwie zaczekam na podany mi termin dostawy "na przełomie lutego i marca". 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wszelkie obawy są przedwczesne...

Przecież akcję z TV przedłużono i nadal te telewizorki są oferowane kolejnym abonentom. Ja przedłużyłem umowę 3 dni temu i jestem spokojny. Cierpliwie zaczekam na podany mi termin dostawy "na przełomie lutego i marca". 8)

No wlasnie problemem jest to, ze sa oferowane wirtualnie. I z takim zastrzezeniem , ze "do wyczepania zapasow" :brawo: . A ostatnio nikt ich nie dostaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dziwne bo mojej umowie ( skan już jest na forum) pisze WYRAŹNIE " lub do wyczerpania zapasów Telewizorów , o których mowa w pkt.2 poniżej," . Koniec cytatu. Jak mam to interpretować, skoro jest czarno na białym w umowie??

Nie chciałem Cie obrażać.. ale sam mnie do tego zmuszasz :/ Poświęciłem swój czas na przeczytanie twojej umowy i ten staracony czas odbiję sobie pisząc Ci wprost GŁUPI jesteś!

Sorry ale mój czas też ma swoją wartość.

Wróć do szkoły, najlepiej podstawowej, bo podstawowe masz braki w czytaniu ze zrozumieniem tego co podpisujesz.

W ramach swojego usprawiedliwienia obrażania Ciebie zrobię Ci małą lekcję czytania ze zrozumieniem tego co podpisujesz i co niesie za sobą sankcje i kary finansowe. UMOWA TO JEST COŚ CO SIĘ CZYTA, A GDY JUŻ SIĘ CZYTA TO SIĘ STARA ZROZUMIEĆ.

Więc tak:

kolega dał link do swojej umowy o tu: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=6&t=12460&p=293380#p293380

jak ją zrozumiał widzicie powyżej :brawo:

Pienić się potrafi, teorie tworzyć potrafi, coś tam brecić o poziomie potrafi.. ale czytać zdań wielkokrotnie złożonych niepotrafi :/

 

1. Akcja Promocyjna "TELEWIZOR DLA PRESTIŻU" ("Akcja"), organizowana przez CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o. ("Operator CYFRY "), dotyczy Abonentów, którzy na podstawie Umowy o Abonament zawartej najpóźniej do 31 stycznia 2009 roku odbierają jakikolwiek Pakiet, nie korzystają z żadnej promocji oferowanej prze Operatora CYFRY+ z wyjątkiem promocji form płatności: Polecenie Zapłąt, Karta Płatnicza i promocji "Antena Satelitarna", w okresie obowiązywania Akcji, tj. od 4 grudnia 2009 roku do 31 grudnia 2009 roku lub do wyczerpania zapasów Telewizorów, o których mowa w pkt. 2 poniżej, przedłużą Umowę o Abonament na Okres Minimalny i w związku z tym:

 

1. Akcja Promocyjna "TELEWIZOR DLA PRESTIŻU" ("Akcja"), organizowana przez CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o. ("Operator CYFRY "), dotyczy Abonentów, którzy na podstawie Umowy o Abonament zawartej najpóźniej do 31 stycznia 2009 roku odbierają jakikolwiek Pakiet, nie korzystają z żadnej promocji oferowanej prze Operatora CYFRY+ z wyjątkiem promocji form płatności: Polecenie Zapłąt, Karta Płatnicza i promocji "Antena Satelitarna", w okresie obowiązywania Akcji, tj. od 4 grudnia 2009 roku do 31 grudnia 2009 roku lub do wyczerpania zapasów Telewizorów, o których mowa w pkt. 2 poniżej, przedłużą Umowę o Abonament na Okres Minimalny i w związku z tym:

Skracając pierwsze zdanie (punkt. 1) z jego regulaminu tak by kolega zrozumiał:

1. Akcja Promocyjna ... dotyczy Abonentów, którzy ... do wyczerpania zapasów Telewizorów, o których mowa w pkt. 2 poniżej, przedłużą Umowę o Abonament na Okres Minimalny i w związku z tym:

 

tłumacząc na bardziej ludzki: jeśli zabranie telewizorów to nie pozwolą Ci podpisać umowy, right?

 

tyle w temacie, mam nadzieje, że kolega przemyśli swoje zachowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba co jak co, ale liczyć sztuki to powinni jeszcze potrafić. Ostatecznie mają ten swój system komputerowy i widać na ile TV umowy podpisano... Tak trudno to porównać do ilości TV jakie są w stanie dostarczyć? Jedno co jest pewne to to, że nie ma czegoś takiego jak magazyn z telewizorkami, których jest fizycznie określona ilość. Zapewne jest jakaś "otwarta ilościowo" umowa z producentem i dostawy są jakimiś partiami. A promocja nie będzie ograniczona ilością TV tylko zakończą ją jak przestanie się to opłacać ilością umów... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ orbitolog Zacytowałem wybiórczo ale znam całość umowy. To co przedstawiłeś, to Twoja jej interpretacja. Ja się odniosłem do zdania, które w razie czego broni cyfrę przed zerwaniem umów z tego powodu.A do ataków osobistych nie będę się odnosił. Świadczy to tylko o twojej kulturze, fan-boyu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek76, nie rozumiem ciebie czemu tak siejesz tą teorię spiskową, jak dla mnie wyraźnie w umowie jest wzmianka tak jak napisał wcześniej @orbitolog że umowy na tych warunkach będą podpisywane/przedłużane do czasu wyczerpania zapasów, a nie że jak się skończą TV to nadal będą oferować te same warunki ale nie wywiążą się z powodu wyczerpania zapasów magazynowych.

Co do tego że rozsyłają inny model, to nawet lepiej bo ludzie dostają lepszy model, można się tylko z tego cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wytlumacz mi po prostu o co chodzi z tymi TV. Ile umow z nimi podpisano? Na pewno mnije niz 100.000. Taka partie TV firma LG moze bez problemu dostarczyc w 2-3 tygodnie. Nawet gdyby w cyfrze + wysylka zajmowala sie jedna osoba, to wysylka wszystkich zajelaby max miesiac. Dlaczego wiec cyfra , narazajac sie na krytyke ich nie wysyla? Ma w tym jakis ukryty cel? Specjalnie sie wystawia na odstrzal krytykom??

Ps: i przestancie mowic o tych 3 miesiacach. To termin ostateczny, kazda firma zostawia sobie takie drzwiczki, gdyby cos sie zawalilo.

Jesli sa problemy z dostepem do tych TV to niech cyfra+ wyda jakis komunikat uspokajajacy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek76 - nie wiem jakie dokładnie ma zdolności produkcyjne LG, ale trzeba zauważyć że Cyfra+ to nie jedyny odbiorca i inni też czekają na towar, zresztą LG mogło mieć małe zapasy magazynowe elementów niezbędnych do produkcji, uwierz nawet jedna niby mała [beep]ółka potrafi (jeden element smd z setek/tysięcy na płytce) potrafi zablokować produkcję, zresztą dostawca azjatycki mógł zawieść. A nikt nie gromadzi milionowych zapasów magazynowych bo to jest po prostu nieopłacalne, trzeba też zauważyć że niektóre elementy mają datę ważności, czyli termin do którego najpóźniej można go obsadzić na PCB. Pracuję w firmie elektronicznej i wiem jakie są realia.

Co do transportu, to wątpię abyś dał radę samemu przygotować kilkadziesiąt tysięcy paczek z TV i umowami sprzedaży w miesiąc czasu.

Tacy jak Ty zawsze potrafią doszukać się dziury w całym...

 

Ps: i przestancie mowic o tych 3 miesiacach. To termin ostateczny, kazda firma zostawia sobie takie drzwiczki, gdyby cos sie zawalilo.

Jakby C+ miała nie dostarczyć tych TV to czemu niby miała się jeszcze dodatkowo w taki sposób zabezpieczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał, że umowa z firmą kurierską przewiduje dostarczanie maksymalnie xxx telewizorów dziennie.

XXX jako limit górny, czemu tak sądzę?

1) Bo większa ilość paczek rzuconych do firmy kurierskiej mogłaby zmusić ją do zatrudnienia nowych pracowników - nowe zusy, nowe podatki, nowy bałagan, a akcja jest tylko na kilka miesięcy, nie opłaca się zatrudniać nowych osób, kupować samochodów, itd.

2) Za umowę wyłączności cyfra mogła dostać spory rabat w firmie kurierskiej, realizacja kontraktu patrz punkt 1.

3) Lg daje duży upust wzamian za posprzątanie magazynów :D i wygenerowanie sporego obrotu w czasie globalnego kryzysu.

Tak więc cyfra wysyła tanio tanio zakupiony sprzęt, firma kurierska ma obrót i zysk ale zarazem nie generuje obciążeń długoterminowych, lg podobnie. Nie sądzę również by ktokolwiek zatrudniony w CYFRZE dotykał tych telewizorów które są nam dostarczane.

 

Traci na tym tylko klient :roll: , traci nerwy :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, tak czytam to wszystko i zastanawia mnie jedno. O co tym wszystkim ludziom chodzi?!? Dlaczego oni tak narzekają?!? Czyżby nikt nie dostał tego nieszczęsnego telewizora? Taki wniosek można bowiem wyciągnąć czytając te wszystkie posty!

 

Ja dostałem swój telewizor. Poczekałem trzy tygodnie od momentu podpisania aneksu, a właściwie od rozmowy z BOK (zgodnie z informacją od Cyfry+) i dostałem!!!

 

Jestem z niego zadowolony, podoba mi się, gra, jest OK, więc o co chodzi? Po co tyle narzekań? Tak jak ja, każdy wiedział jaki to model. Mógł w związku z tym sprawdzić w pierwszym lepszym salonie RTV parametry, wygląd, obraz, dźwięk itd, itp. Krótko pisząc - "widziały gały co brały". To pytam jeszcze raz - skąd te narzekania i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...