Skocz do zawartości

Najbardziej misyjna telewizja


yingyang
 Udostępnij

Która z wymienionych stacji jest najbardziej misyjna?  

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która z wymienionych stacji jest najbardziej misyjna?

    • Edusat
      3
    • TVP Kultura
      28
    • TVP Historia
      3
    • TV Polonia
      2
    • Religia.tv
      6
    • TV Trwam
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Upadł projekt ustawy z funduszem misyjnym. Myślę jednak, że warto wyrazić swoją opinię na temat kanałów, które powinny z takiego funduszu pieniądze dostać. Innymi słowy: Która z wymienionych stacji jest najbardziej misyjna?

 

Mój głos padł na Edusat. Jest to telewizja w pełni edukacyjna, przyczyniająca się do rozwoju intelektualnego człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenię działalność kanału Edusat, jego "misyjność" i pomoc w zdobywaniu wiedzy, jaką dostarcza (szczególnie studentom), ale jednak mój wybór padł na TVP Kultura - pierwszy (istniejący do dziś) kanał tematyczny Telewizji Polskiej, a zarazem najbardziej wartościowy. Na współczesnym polskim rynku medialnym mamy jak dotąd tylko jeden kanał poświęcony kulturze i nie wyobrażam sobie, żeby mogło go nie być.

 

Wracając do Edusat - jeśli tylko byłaby taka możliwość to przydałoby się jakieś dofinansowanie ze strony rządu lub nawet Unii Europejskiej, bo jakość tego kanału (w przeciwieństwie do treści) jest tragiczna.

 

A co do pozostałych stacji tu wymienionych - każda z nich ma w sobie misyjny przekaz, ale są to stacje już nieosamotnione na polskim (i nie tylko) rynku medialnym. Choćby TVP Historia ma już swojego "kompana" w postaci Discovery Historia, a TV Trwam w Religia.tv. Także TV Polonia ma już swoich konkurentów - Polsat 2 i iTVN. Jednak każdy z nich odgrywa bardzo istotną rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Kultura

A dlaczego?

Dlatego, bo kanał ten emituję 80-90% programów o kulturze. Są tam różne przedstawienia, balety i w ogóle, tak, jak już wcześniej pisałem, programy z tematyki kulturowej. Nie oglądam go zbyt często, ale uważam, że kanał bez zarzutów wypełnia swoje przesłanie. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Edusat - jeśli tylko byłaby taka możliwość to przydałoby się jakieś dofinansowanie ze strony rządu lub nawet Unii Europejskiej, bo jakość tego kanału (w przeciwieństwie do treści) jest tragiczna.

Edusat z UE dostał pieniądze na kilka audycji (np. ze środków unijnych finansowana jest świetna seria Przestrzeń wokół nas). Myślę, że min. Kudrycka powinna wspomóc tę telewizję (nawet MSWiA daje kasę na Radio Kaszebe).

 

PS.: Martwi mnie tylko jeden głos oddany na Edusat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...