Skocz do zawartości

MUX Lokalny


bartek2lp2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób które znają się na temacie: Otóż jestem z Kaszub, u moich rodziców na parterze pojawi się MUX lokalny z TV Republika i EWTN, ja mam telewizor na piętrze i tam ten MUX nie odbiera. Jaka może być różnica w odbiorze i problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartek2lp2: Zapewne złapało Twoim rodzicom MUX z Olivia Star z Gdańska.

 

https://radiopolska.pl/wykaz/mux/199

 

Ja mieszkam kilometr od Chwaszczyna i tak mam ustawioną antenę, ale kiedyś ten MUX złapało, ale teraz na nowym deku już nie chce.

Edytowane przez Kiler
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kisiel95 napisał(a):

EWTN to serwis HbbTV, musi to TV obsługiwać, być włączone. Co do Republiki, to do tej samej anteny są podłączone dwa telewizory?

EWTN to kanał z Muxu lokalnego, kanał HBBTV odbiera ogólnopolsko, normalnie, więc to nie to

14 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Pogoda ma na to wpływ. Za jakiś czas może zniknąć. Z tego co opisujesz jesteś na granicy zasięgu.

Tylko problem jest taki że wczorajsza pogoda była najgorsza jaka dla zasięgu TV może być (padający śnieg, wiatr itp), a złapało, latem takiej sytuacji nigdy nie było. WIęc dlatego piszę, bo mocno mnie to zdziwiło na plus

14 minut temu, Kiler napisał(a):

Macie tą samą antenę czy Ty masz inną?

Tak, Ściągamy z tej samej anteny, gdyby to była różnica, to pewnie bym o tym nie pisał, na TT (X) też napisałem ale bez odzewu

14 minut temu, Kiler napisał(a):

Dla samego STARS.TV warto ten MUX odbierać jak nie ma się płatnej oferty czy satelity chociaż z FTA.

To prawda, u rodziców StartTV ma lepszy zasięg w tym MUxie niż Republika i EWTN muszę napisać

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bartek2lp2 napisał(a):

Tylko problem jest taki że wczorajsza pogoda była najgorsza jaka dla zasięgu TV może być (padający śnieg, wiatr itp), a złapało, latem takiej sytuacji nigdy nie było. WIęc dlatego piszę, bo mocno mnie to zdziwiło na plus

Tak, Ściągamy z tej samej anteny, gdyby to była różnica, to pewnie bym o tym nie pisał, na TT (X) też napisałem ale bez odzewu

Zła pogoda dla TV satelitarnej nie musi być zła dla TV naziemnej ;-)

Tu jest odpowiedź:

33 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Pogoda ma na to wpływ. Za jakiś czas może zniknąć. Z tego co opisujesz jesteś na granicy zasięgu.

 

Spróbuj dołożyć przed rozgałęźnikiem wzmacniacz, ale taki z niskim współczynnikiem szumów, bo na pewno macie go poniżej normy i większość wzmacniaczy podbije poziom sygnału ale słabe muxy może zepsuć.

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, DanielK napisał(a):

Spróbuj dołożyć przed rozgałęźnikiem wzmacniacz, ale taki z niskim współczynnikiem szumów, bo na pewno macie go poniżej normy i większość wzmacniaczy podbije poziom sygnału ale słabe muxy może zepsuć.

Gdybym znał się na tych rzeczach już dawno coś bym wymyślił, niestety sprawy techniczne to nie moja bajka, dlatego pytam, radzę się czy coś można poradzić, czy ew poczekać na powiększenie zasięgu dla regionu, bo jak widać skoro złapało wczoraj u rodziców, to znaczy że może coś kombinują w tym temacie

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bartek2lp2 napisał(a):

bo jak widać skoro złapało wczoraj u rodziców, to znaczy że może coś kombinują w tym temacie

Nic nie kombinują. Okres zimowy sprzyja propagacji sygnału z dalekich nadajników. Ciesz się sygnałem póki możesz. Prawdopodobnie niebawem zniknie.

Możesz próbować to poprawić anteną o większym zysku, lub tak jak pisał kolega wzmacniaczem z niskim współczynnikiem szumów, ale nikt Ci żadnej gwarancji nie da że to będzie efekt trwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...