Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mylisz się BigCyc mam moduł CAM od Cyfry+ i nie działa on poprawnie nie dekoduje u mnie 2 kanałów HD: Eurosport 2 HD oraz Natinal Geographic Wild HD.

Karta Cyfry+ dobrze działa tylko w czytniku. Wszyscy wiemy o tym, że firma GLOBO nie robi softu uniwersalnego więc pewnie większość posiadaczy Cyfry+, korzysta z nie autoryzowanego oprogramowania.

 

Mr. Orbita dzisiaj intensywnie wycinał wszystkie linki dot. softów alternatywnych dziwi mnie jedna sprawa, że twoich linków nie usuwa a softy, które zamieszczasz też są nie autoryzowane np przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest.

 

Bezpośrednim problemem jest brak oprogramowania MCAS powyżej wersji 3.27 co oznacza:

- karta C+ w czytniku: 3.27 MCAS (i co za tym idzie brak poprawek dokonywanych w kolejnych wersjach oprogramowania)

- nCAM lub DVB-T: 3.31 Conax

 

Połączenie tych dwóch założeń: legalnie niewykonalne, nielegalnie wykonalne (piracka 3.31 istnieje, co kto wgrywa do odbiornika mnie nie obchodzi, ale nie chcę tu na forum widzieć linków do wersji pirackich). Publikowane dziś linki prowadziły do oprogramowania pirackiego i zgodnie z regulaminem wyleciały. MCAS do piractwa zaliczany nie jest.

 

Wątek przeczyszczony - proszę się trzymać meritum.

 

EDIT: Zgodnie z zapowiedzią sprawdziłem moduł C+ z aktualizacją 4 na oprogramowaniu 3.31 Conax. Eurosport 2 HD działa, NatGeo Wild HD - nie. Na Astonie 2.25 potwierdziłem - jest wszystko. Zgłaszam problem do Globo, jak się coś dowiem, to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , otóż posiadam Opticum HD TS 9600 wgrałem najnowsze oprogramowanie Conax 3.31 i w sumie wszystko byłoby OK , gdy nie to , iż pod oprogramowaniem Conax 3.29 była funkcja do wyboru - gdy wyłączyło się odbiornik podświetlenie okrągłego pokrętła lub podświetlenie można było wyłączyć i odbiornik w stanie spoczynku pokazywał bieżącą godzinę . Czyżby programiści zlikwidowali tą funkcje . Podobna historia jest , z ukrytymi funkcjami w menue Multimedia w starej wersji oprogramowania gdy podano cztery 8 można było wejść w funkcje ukryte i tam sobie wiele rzeczy poustawiać w obecnej chwili też ten trick nie działa . Chciałem wrócić do oprogramowania 3.29 ale z tego co widzę nie można tego zrobić w prosty sposób . Może ktoś też zwrócił na uwagę i wie jak te funkcje aktywować !

Inna sprawą jest moduł Polsatu cyfrowego który od samego początku chodzi okropnie z tym odbiornikiem ( aby przełączyć na inny kanał trzeba czekać 30 sek , kanał HD 40 sek ) . Miałem Humaxa PVR 8000 tam chodził bez problemu , ale to już ina sprawa . :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś nielegalne oprogramowanie , które zawierało nielegalne opcje ( co jest zabronione na tym forum) kanały przełączaja sie momentalnie , należy w liście wyedytować caid a jak miałeś z www to się nie dziwie....

 

poszukaj w gogle ......

 

 

 

I wiadomość dla reszty !!! Globo Polska ma licencje CONAX na POLSKĘ i to musi przestrzegać !!! MCAS jest częściowo softem legalnym a częściowo nie >>>> dlatego iż nie ma licencji na pozostałe systemy jak secamediagraud , czy viaccess używanych w czytnikach kart.....

 

Nie pasuje to zmienić na wadliwe tunery fergusona i brak z ich strony supportu ( w tej firmie każdy tuner ma support 2 lata przykład AFxx18 , FX x600 , FKx900 , HF 8x00 ( tu chwilowy powrót po nacisku użytkowników z braku działania kart C+ ) Ariva x00 koniec supportu 2011/2012 ( na przełomie) ) a w globo kilka lat .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie miałem nielegalnego oprogramowania było wgrane oprogramowanie Conax 3.29 przez producenta ( Tuner ma 2 tygodnie ) . O funkcji Menue - multimedia - ukryte funkcje przez producenta przeczytałem tutaj na forum , no i je wklepałem ( zresztą to 4 cyfry ) i o dziwo faktycznie było ich trochę więcej . Ale żadnej nie zmieniałem , ponieważ dotyczyły one przekazu za pomocą kabla sieciowego więc w moim przypadku były zbędne . Nie wiem czy Bigcy123 pisał do mnie czy do innej osoby . pozdrawiam ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Dzisiaj wgrałem soft 3.31 do TS20 ze strony producenta, aby usunąc " zawisy" na DVTB. Instalacja poszła bez problemu ale nie czyta list ulubionych.

Listy te są widoczne do wyboru ale po wyborze i wyjściu z menu, po nacisnięciu OK znowy lista tylko 'Wszystkie TV'

 

Czy inni też maja ten problem czy nowy bug w najnowszym sofcie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , otóż posiadam Opticum HD TS 9600 wgrałem najnowsze oprogramowanie Conax 3.31 i w sumie wszystko byłoby OK , gdy nie to , iż pod oprogramowaniem Conax 3.29 była funkcja do wyboru - gdy wyłączyło się odbiornik podświetlenie okrągłego pokrętła lub podświetlenie można było wyłączyć i odbiornik w stanie spoczynku pokazywał bieżącą godzinę . Czyżby programiści zlikwidowali tą funkcje . Podobna historia jest , z ukrytymi funkcjami w menue Multimedia w starej wersji oprogramowania gdy podano cztery 8 można było wejść w funkcje ukryte i tam sobie wiele rzeczy poustawiać w obecnej chwili też ten trick nie działa . Chciałem wrócić do oprogramowania 3.29 ale z tego co widzę nie można tego zrobić w prosty sposób . Może ktoś też zwrócił na uwagę i wie jak te funkcje aktywować !

Inna sprawą jest moduł Polsatu cyfrowego który od samego początku chodzi okropnie z tym odbiornikiem ( aby przełączyć na inny kanał trzeba czekać 30 sek , kanał HD 40 sek ) . Miałem Humaxa PVR 8000 tam chodził bez problemu , ale to już ina sprawa . :curious:

 

Wgrałem specjalnie 3.29 Conax firmowy. Ani ukrytego menu nie widzę a także opcji wyboru podświetlania i zegara na standby.

 

 

Witam wszystkich.

 

Dzisiaj wgrałem soft 3.31 do TS20 ze strony producenta, aby usunąć " zawisy" na DVTB. Instalacja poszła bez problemu ale nie czyta list ulubionych.

Listy te są widoczne do wyboru ale po wyborze i wyjściu z menu, po nacisnięciu OK znowy lista tylko 'Wszystkie TV'

 

Czy inni też maja ten problem czy nowy bug w najnowszym sofcie?

 

Pozdrawiam

 

 

W wersji 3.31 po wyborze kanału ulubionego i po wciśnięciu OK dalej utrzymuje się lista ulubionych,

 

Przy okazji sprawdziłem, otóż na chwilę obecną na 3.29 nie żadnych zwiech czy to przy Mux3 i nowo co wypuszczonych w eter Mux2 z Kołowa, chyba że wrócili do starego EPG jak ktoś wcześniej pisał na krótki okres czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie miałem nielegalnego oprogramowania było wgrane oprogramowanie Conax 3.29 przez producenta ( Tuner ma 2 tygodnie ) . O funkcji Menue - multimedia - ukryte funkcje przez producenta przeczytałem tutaj na forum , no i je wklepałem ( zresztą to 4 cyfry ) i o dziwo faktycznie było ich trochę więcej . Ale żadnej nie zmieniałem , ponieważ dotyczyły one przekazu za pomocą kabla sieciowego więc w moim przypadku były zbędne . Nie wiem czy Bigcy123 pisał do mnie czy do innej osoby . pozdrawiam ....

Zapewniam cię że miałeś wgrany soft nielegalny czyli full , żaden soft mcas ani conax nie zawiera menu z shar i kluczami ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapewnie już wiecie z nadajnika w Kołowie (Szczecin) nadawany jest już MUX2 stacji komercyjnych i MUX3 TVP.

Mam prośbę: podajcie jaki macie sygnał na OPTICUM TS20 (TS9600) np Stargard, Chociwel, Nowogard, Pyrzyce lub okolice?

Moje dane: Stargard, antena TELEMOR 2piętro. Wzmaczniacz 15dB

 

MUX 3 TVP ................ kanał 49 S59% Q65%

MUX 2 (TVN, POLSAT ...) kanał 34 S65% Q74%

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję tym co odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bigcyc123 pisze "Zapewniam cię że miałeś wgrany soft nielegalny czyli full , żaden soft mcas ani conax nie zawiera menu z shar i kluczami ......"

Miałeś rzeczywiście racje , jestem trochę zaskoczony , ponieważ odbiornik który kupiłem , był oryginalnie zapakowany i odebrałem go osobiście w sklepie . Ponadto wchodząc do menue - info o oprogramowaniu , wyświetlało się że tuner posiada soft o numerku 3.29 , które było w tym czasie na stronce Globo i tym się sugerowałem . Ciekawe co by było , gdyby trzeba odesłać urządzenie do naprawy , na pewno sprzedawca usiłował by mi wmówić , że to ja je tam wgrałem . Choć znalazłem to samo oprogramowanie w necie , które było tam wgrane w nowszej wersji z wieloma dodatkowym przydatnymi funkcjami ( pomijam tu shar ) , wgrałem sobie wersje oficjalną z strony Globo . Dzięki , sam bym do tego nie doszedł . Pozdrawiam ... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapewnie już wiecie z nadajnika w Kołowie (Szczecin) nadawany jest już MUX2 stacji komercyjnych i MUX3 TVP.

Mam prośbę: podajcie jaki macie sygnał na OPTICUM TS20 (TS9600) np Stargard, Chociwel, Nowogard, Pyrzyce lub okolice?

Moje dane: Stargard, antena TELEMOR 2piętro. Wzmaczniacz 15dB

 

MUX 3 TVP ................ kanał 49 S59% Q65%

MUX 2 (TVN, POLSAT ...) kanał 34 S65% Q74%

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję tym co odpowiedzą.

 

 

Witam, mam bardzo zbliżone parametry, Miejsce Sz-n, odległość 14 km antena ze symetryzatorem bez wzmacniacza DIPOL 16/21-69 DVB-T. Swoją drogą ciekawi mnie jak czułe są te paski mocy i jakości, Nie wiem czy są dokładne, czy ma ktoś gdziekolwiek 100% S i Q?

 

 

A co do braku zawieszania,myśle ze wrócili do starego EPG tymczasowo. Nie wiem na jak długo, ale jakby co to problem załatwi soft 3.31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji 3.31 po wyborze kanału ulubionego i po wciśnięciu OK dalej utrzymuje się lista ulubionych,

 

 

To dziwne u mnie nie działa.

Może opisze dokładnie case aby go łatwo odtworzyć.

 

 

Jeszcze a wersji 2.29 utworzyłem listę ulubionych "DOM".

Po wgraniu nowego softu mam jak następuje:

 

- Naciskam OK - na lewo otwiera sie ramka z kanałami "Wszystkie TV".

- Naciskam Grupuj (czerwony klawisz) i pojawia się ramka na prawo z wyborem list.

- Odnajduję liste DOM i naciskam OK

- Lewa ramka zamienia sie w listę DOM.

- Ciekawe, że jak teraz nacisnę EXIT (aby wyjść z tego menu ) to cała lista wraca do "Wszystkie TV".

- Wiec przechodzę do lewego okna kursorem (jeszcze raz ustawionego wczesniej na DOM) i naciskam EXIT.

- całe menu znika

 

Ogladam kanał

 

Po wejściu na liste kanałów przyscisk OK - mam Wszystkie TV.

 

 

 

Jeszcze jeden poważny problem. Tak naprawde myślałem, że nowy soft to usunie, bo doskwiera mi to od początku zakupu tego tunera.

 

Mamy nawyk, że na noc i jak jesteśmy w pracy to wyłączamy z sieci energetycznej cała aparaturę na twardo (aby nie chodziła na biegu jałowym).

Jak włączam spowrotem i odpalam tuner to po paru minutach zawis - takie pionowe cienkie paski na telewizorze - brak reakcji na pilota. Musze go na twardo odpalać jeszcze raz. W 50% po ponownym odpaleniu jest OK, ale czasami trzeba i 3 razy i 4. [beep]nie u[beep]liwe dla wszystkich, szczególnie dla żony.

 

 

Tak dokońca tego nie wytestowalem ale wyglada na to, że jak zostawię go na standby'u to tego nie ma . Tylko po twardym wyłaczeniu. Może ktoś może pomóc w wyjasnieniu tego przypadku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/b]Jeszcze jeden poważny problem.[/b] Tak naprawde myślałem, że nowy soft to usunie, bo doskwiera mi to od początku zakupu tego tunera.

 

Mamy nawyk, że na noc i jak jesteśmy w pracy to wyłączamy z sieci energetycznej cała aparaturę na twardo (aby nie chodziła na biegu jałowym).

Jak włączam spowrotem i odpalam tuner to po paru minutach zawis - takie pionowe cienkie paski na telewizorze - brak reakcji na pilota. Musze go na twardo odpalać jeszcze raz. W 50% po ponownym odpaleniu jest OK, ale czasami trzeba i 3 razy i 4. [beep] [beep] dla wszystkich, szczególnie dla żony.

 

 

Tak dokońca tego nie wytestowalem ale wyglada na to, że jak zostawię go na standby'u to tego nie ma . Tylko po twardym wyłaczeniu. Może ktoś może pomóc w wyjasnieniu tego przypadku.

 

Pozdrawiam

Właśnie potestowałem ten przypadek i niestety zawis pojawia się też jak odpalam ze standby, to znaczy nie wyłączałem po ostatnim ogladaniu tunera na twardo. Generalnie w każdym przypadku włączenia tunera po 2-3 mion gry jest zawis. I tyle. Soft - 3.31.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...