Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - przyłączam się do wątku w dyskusji czy można bezkonfliktowo używać na 9600 HD jednocześnie modułu z kartą CP, karte cyfra+ i TVK mam na myśli nowy soft. Noszę się z zamiarem zakupu tego modelu stąd pytanie czy czasochłonnny czy do zaakceptowania. Przeczytałem no może nie 59 stron ątku ale małe co nieco i mam wĄtpliwości czy wcisnąć enter do zakupu... Prosze o wsparcie koledzy...

 

u mnie jedynie co to karta C+ powodowała wyświetlanie komunikatu: "kanał zakodowany", ale pewnie o tym czytałeś już wcześniej.

Teraz po zakupie modułu do karty wszystko działa bez zastrzeżeń, w takiej konfiguracji jak piszesz.

Możesz śmiało wciskać enter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj znikł mi kanał Canal + sport HD, w menu odpaliłem szybkie wyszukiwanie kanałów cyfra+ . Po zakończeniu wyszukiwania miałem tylko 10 takich samych kanałów radiowych pod rząd , nie dało się nic przełączyć tv/radio pozatym nie bylo zadnego kanału TV ,po chiwli sie zawiesił i teraz gdy odpalam tuner pisze BOOT następnie LOAD i nic sie nie dzieje dalej ...

Może wymiana softa pomoże ? jak wgrać do niego soft przez kabel RSS-232 ? Można przez Avuploader ? jak tak to dlaczego można wgrywać tylko pliki DLD ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tuner ORTON X550 i soft uważam za trochę niedopracowany na jak na tą cenę za już bardziej zaawansowany tuner (porównuje do Opticum HD 9500, ten sam cpu, ale ma więcej RAMu, flash identyczny)

 

Brakuje mi bardzo funkcji lupy(napisalem o tym do globo: napisali, że w nowych tunkach pomineli ją, bo uważają za mało ważna) oraz teraz zauwazylem, że nie da się zgrać chyba z tunera na USB, list kanałów, softu z tunka? co aktualizacja mam od nowa układać? wiem, że jest channel editor i zapisuje dld, ale ja wole ukladac na tunku

Brak zapisu SD do mpeg, X402p podobno ma taką opcję, a to niższy model

Brak nawet playera mp3

 

HD 9600 i TS tez ma podobny soft?

 

Jeśli tak to napiszmy prośbę razem do globo prosbe o te usprawnienia

W mojej ocenie sprzęt byłby bardziej funkcjonalny, a pewnie pamięci (8MB Flash) starczyło by jeszcze na więcej usprawnień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft 3.28 i dalej zawieszanie " brak audio " zatrzymanie obrazu i tylko twardy reset. :cry: Moduł aston 3.23 pod cyfrę + Cam Cyfrowy polsat. Gdzie te poprawki z pracą modułów??? CZYLI DALEJ TUNER NIE WSPÓŁPRACUJE Z POLSKIMI PLATFORMAMI , SAM ASTON CYFRY TEŻ SIĘ WIESZA . Czy moduł diablo współpracuje dobrze z tym tunerem ???( mam cyfrę full pakiet, więc tylko ten moduł wchodzi w grę). Bo na dobry soft to chyba się nie doczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zapytam w tym temacie.

 

Czy opticum 9600 plus lub jakikolwiek inny od globo tuner hd pozwala na wymiane głowicy dvb t na druga dvb s2 lub dołozenie dvb s2 jako drugiej tak zeby był twin? Czy ten prducent przewidział cos takiego? Moze ten nowy optibox aligator na linuxie?

W globo nie podmienisz glowicy bez servisowki a sama firma tego tez nie robi :D .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej beczki. Mam w 9600 TS soft obsługujący kartę cyfry. Przestał mi działać jeden z czytników(górny). Pokazuje komunikat błędna karta. Jak włożę kartę TNK jest to samo. Czy jest możliwośc, że spalił sie czytnik? Czy przed oddaniem do serwisu muszę wgrać soft Oryginalny? Czy na stronie globo ten który jest przy 9600 pasuje również do 9600 TS. Czy może wystarczy przywrócić ustawienia fabryczne z poziomu tunera. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie mojego 9600 ts z kartą cyfry+ /bez modułu cyfry+/, mianowicie: podobnie jak u forumowicza Macjucha dekoder po właczeniu za stanu "stand by"wyswietla mi napis "kanał zakodowany" i pomaga dopiero poruszanie kartą w gnieździe - wtedy dopiero pojawia sie obraz i dźwiek. Dekoder jest nowy, więc pojechałem z reklamacją do sprzedawcy, który stwierdził, że to chyba wina softu /3.25A/, a jeśli nie soft, to dekoder pojedzie do serwisu. Wgrał nowszy soft, testowałem dekoder w domu, ale nie pomogło. Wymieniłem też kartę cyfry+ na nową, ale nic to nie dało. Zadzwoniłem dzisiaj do serwisu Globo i serwisant powiedział, że:

1. Bez modułu Cyfry + dekoder nie powinien w ogóle działać z kartą Cyfry + bo to inny system kodowania

2. Jeśli jednak działa to znaczy, że ma wgrany jakiś nieoryginalny soft, bo na firmowym by nie zadziałał /i to prawdopodobnie jest przyczyną wadliwego działania/

3. Problem rozwiążę jeśli kupię moduł Cyfry + , wtedy prawdopodobnie będzie chodził OK na tym, jak i oryginalnym sofcie i napis "kanał zakodowany" nie będzie się pojawiał.

 

Czy faktycznie konieczny jest ten moduł cyfry+?

 

Co ciekawe dekoder kupiłem w Krakowie u sprzedawcy zarekomendowanego przez Globo w rozmowie telefonicznej. Czy to mozliwe, żeby wgrywali jakiś niefirmowy soft?

I jeszcze jedno: po zaprogramowaniu nagrań na dekoderze zauważyłem, że z trybu "stand by" z zegarkiem na wyświetlaczu - włącza się i nagrywa to co ma zadane, a z trybu "stand by" z białym kółkiem na płycie czołowej nie włącza się i nie nagrywa zaprogramowanych nagrań. Czy Wy też tak macie? A może to też wina braku modułu cyfry+?

Pozdrawiam Corrados

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orginalnie Globo polska ma licencje na CONAX i takie tez sa czytniki , mozna to zmienic wgrywajac soft nieautoryzowany tzw MCAS ktory jeszcze czesciowo jest do przyjecia , co innego soft z oznaczeniem PS ( patrz menu tunera informacje o tunerze)...

 

Jesli dalej ci wiesza to fabryka i ulozenie wlasnej listy z pilota oraz wylacz komunkikaty karty i modulu .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem soft 3.27 MCAS -cyfra+ nie odpala pisze błędna karta (czytnik kart- karta nieprawidłowa,w menu dalej jest opcja conax). Wgrałem 3.26 MCAS chodzi, ale przy nagrywaniu filmu z epg dekoder włącza się nagrywa i przy zakończeniu nagrywania wiesza i wisi z napisem na dekoderze "WAIT" a ekranie "Brak sygnału audio"(kiedyś było coś takiego na starszych softach globo. Materiał nagrany można w całości obejrzeć. Teraz testuje czy przy oglądaniu się zawiesi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d. sprawy komunikatu: "kanał zakodowany". Sprzedawca dekodera twierdzi, że soft wgrywa tylko oryginalny - od producenta dekodera i karty Cyfry+ na nim chodzą bez modułów, a to, że producent do tego się nie przyznaje - to taka "dziwna" polityka producenta. Wg sprzedawcy dekodera winę za pojawiający się komunikat - "kanał zakodowany" może ponosić niewłaściwe napięcie podawane na czytniki kart w moim dekoderze i nadaje się on do naprawy gwarancyjnej, po której cyfra + powinnna chodzić bez żadnych problemów i bez modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można tego nazwać dziwną polityką, bo to nie jest żadna polityka. Jeśli nawet Globo przygotowuje soft MCAS (sam w to nie wierzę) to trudno żeby się do niego przyznawał skoro jest to nielegalny soft. Gdyby był legalny to by sprzedawali dekodery z softem MCAS zamiast Conax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...