Skocz do zawartości

turboBOX+ (ADB ITI-5720SX)


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakiej średnicy antena? Zapewne 60 cm po CP. n zaleca większą (80-90 cm). W przypadku 60 cm anteny konwerter Twin na 60 cm wymaga bardzo precyzyjnego ustawienia: kąt, elewacja, obrót konwertera. Czasami konieczne jest przesunięcie konwertera w obejmie bliżej lub dalej od talerza.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz jest bardzo dobry - tak mi się przynajmniej wydaje.

Wcześniej miałem podłączone do dekoderu Polsatu Cyfrowego. Śmigało idealnie.

 

Będę chyba jednak musiał pokręcić anteną jeśli ta jakoś jest za mała i może mieć wpływ na odbiór softu.

Nie chce mi się wierzyć żeby przy tak słabym sygnale obraz był BARDZO DOBRY. Może nie masz porównania, zobacz jak to wygląda u kogoś kto ma naprawdę dobrze ustawioną antenę. Istnieje też możliwość, że oglądasz to na małym telewizorze, może jeszcze CRT, więc pewnych niedoskonałości po prostu nie widać. tak czy owak antenę musisz poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz jest bardzo dobry - tak mi się przynajmniej wydaje.

Obraz masz dobry, bo nie ma znaczenia czy masz jakość 100% czy 20% jakość będzie taka sama. To nie telewizja analogowa żeby np. śnieżyło.

U mnie jak jakość spada poniżej 10% (np. podczas silnej burzy) dopiero zaczyna się "szatkowanie" obrazu czy też całkowity zanik obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena 90 cm.

Tą małą 60 z Polsatu wywaliłem. Na tej dużej na której aktualnie podłączyłem N-ke miałem tez kiedyś Cyfrę, jeszcze przed Cyfrowym Polsatem.

Przez wiele lat nic nie było zmieniane w ustawieniach anteny i przy każdym dekoderze odbiór był poprawny.

 

Odbiornik TV to Panasonic Viera plazma 40" full HD.

Tak jak pisałem obraz jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz jest bardzo dobry - tak mi się przynajmniej wydaje.

Obraz masz dobry, bo nie ma znaczenia czy masz jakość 100% czy 20% jakość będzie taka sama. To nie telewizja analogowa żeby np. śnieżyło.

U mnie jak jakość spada poniżej 10% (np. podczas silnej burzy) dopiero zaczyna się "szatkowanie" obrazu czy też całkowity zanik obrazu.

 

Dokładnie, jak ktoś będący tyle czasu na forum może pisać, że 'jakośc obrazu zależy od ustawienia anteny' :brawo: nie wprowadzajcie nowych w błąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sąsiad ma CP, antena firmowa 60cm, konwerter Single. W czase ulewnego deszczu obraz mu zanika. Poprosił o pomoc w ustawieniu anteny. Kolorowy miernik sygnału był dla mnie nieczytelny, więc na tej instalacji antenowej podłączyłem biały dekoder n. Maksymalnie udało mi się na tej antenie uzyskać: siła 80%, jakość 42%. Ja mam Coraba 80cm i sygnał dla n ma parametry: HB 75/100, 72/100, 71/100, czwarte wyjście nieużywane; Astra 69/100, 71/100.

Potwierdzam tym samym, iż antenę 60cm bardzo ciężko jest ustawić na maksimum sygnału. Ważne jest, by masz trzymał pion i mocowanie anteny cybantami do masztu dokręcić równo...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Turbo. :smile:

Poprawiłem ustawienie anteny.

Siła 77 %

Jakość 100 %

 

Mam innym problem. Próbuje podłączyć dekoder do internetu.

Mam kabel sieciowy z 8 żyłami. Czy jest poprawny do podłączenia czy raczej powinien być 4 żyłowy ?

 

Po podłączeniu do modemu nie mam połączenia na tym kablu. Testowałem też ten kabel podłączając bezpośrednio komputer z modemem. Też nie ma połączenia.

Jak podłączyłem z powrotem komputer kablem 4 żyłowym do modemu to jest OK. Niestety nie mam takiej możliwości, żeby zrobić jeszcze jedną próbę i podłaczyc ten 4 żyłowy modem z dekoderem. Po prostu jest za krótki.

 

Pytanie: Czy kabel 8 żyłowy jest nieodpowiedni ?

Czy może kabel jest właściwy ale ma jakieś niewidoczne uszkodzenie, na przykład na wtyczkach.

 

Długość kabla 18 metrów. Zakupiłem gotowy z założonymi końcówkami RJ45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety w dalszym ciągu brak Turbo, wczoraj zgłaszałem raz, aktywacja niby wysłana i nic. Dzisiaj zgłosiłem o 8 rano po raz drugi i jak na razie też nic. Sygnał ok, dekoder mam ustawiony na tvp1 hd. Raz spróbowałem odłączenia od prądu i podłączenia bez karty i też nic. Możliwe że coś z dekoderem ?

 

 

Zadzwoniłem jeszcze raz i okazało się że niby nie mam podpiętej aktywacji Turbo do mojego konta. Miły Pan podpiął Turbo do mojej umowy i wysłał raz jeszcze aktywacje na mój dekoder, mam czekać 48 godzin i najlepiej nic nie nagrywać przez te dwa dni. Poprosiłem tego miłego jegomościa aby mi wysłał potwierdzenie że wysłał aktywację w wiadomości e-mail. Wiadomość dotarła tyle że pusta.

Pytanie teraz jak poprzedni konsultanci wysyłali te aktywacje wcześniej ? Już nic nie rozumiem.

 

A może Ja coś źle robię ? Jak wygląda taka atywacja w praktyce ? Pojawi się jakiś komunikat na ekranie ?

 

No i już wszystko ok. Potrzebny był trzeci telefon do BOK. Podczas rozmowy miła Pani odświeżyła nadana podczas drugiej rozmowy aktualizację i o dziwo w trakcie naszej rozmowy wyskoczył na ekranie jakże długo oczekiwany komunikat o aktywacji turbo.

A więc wszystko świeci. Sofcik super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winny był kabel, a konkretnie wtyczka.

Jest OK. :smile:

 

Jeszcze pytanie odnośnie radia:

 

Jak wyłączę odbiornik TV to nie słychać przez amplituner stacji radiowych nadawanych przez internet.

Próbowałem różnych ustawień w dekoderze. Nic nie pomogło. A właściwie nic tam nie ma w ustawieniach żeby jakieś opcje decydowały o dźwięku bez działającego odbiornika TV.

Dekoder jest podłączony do TV przez kabel HDMi oraz do amplitunera kablem SPDiF na wyjściu cyfrowym.

 

Czy to oznacza, że TV musi być włączony do słuchania radia ?

Szkoda mi prądu bo plazma trochę go pobiera.

 

Przy włączonym TV dźwięk jest słyszalny przez amplituner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podlaczony dekoder do amplitunera przez chinche i mi idzie przy wylaczonym TV dzwiek z radia, wiec mysle ze problem lezy po stronie dekodera a konkretnie SPDiF.

Pewnie stosowana jest taka sama taktyka jak z problemem HDCP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasami jest też z tym problem, bo ... mam zbyt inteligentny sprzęt :)

Mam tv i kino domowe tej samej firmy - Samsung. No i jak włączę kino, to TV przejmuje kontrolę nad kinem - np. steruje się nim pilotem od TV. W efekcie, jak wyłączam TV, to automatycznie wyłącza mi się kino.

Poradziłem sobie z tym w ten sposób:

1. ustawiam sobie np. jakieś radyjko z tunera

2. wyłączam tv

3. włączam kino domowe - wybierając oczywiście na nim źródło sygnału - optyk

4. Po kilku sekundach (kino z tunerem muszą się dogadać) mam dźwięk w kinie bez udziału TV.

 

Oczywiście można zmieniać sobie stacje radiowe - wyświetlacz tunera n-ki jest na szczęście duży i czytelny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko o aktywacji softu turbo. Po 24 godzina i telefonie na infolinię, a następnie kilkakrotnym wyłączenia z sieci co nic nie dało. Dałem sobie czas i po około 48 godzinach samo się zaczeło wgrywać i soft jest ok.

Dla laików (takich jak ja) różnica jest widoczna. Soft blue jak nazwa wskazuje jest niebieski, a ten turbo czarno, przeźroczysty, a poza tym kształt i forma menu drastycznie inne, nie sposób się pomylić.

 

Teraz pytanie. Na sofcie blue aby włączyć listę kanałów własnych korzysta się z kolorowych porzycisków, ale w turbo u mnie one wogóle nie działają, w zasadzie mogło by ich nie być. Czy to prawidłowe, bo jeżeli tak to dla mnie niedoróbka lub utrudnienie jak kto woli. Po drugie wg. mnie w ułożonej liście kanałów one powinny być oznaczone kolejnymi numerami, a są swoimi pierwotnymi, dziwnie to wygląda.

No i ostatnia sprawa. Moja antena jest wspólna dla mieszkańców bloku więc nie mam możliwości podłączenia bezpośrednio pod talerz drugiego kabla, czy można coś z tym zrobić (tak aby w dekoderze były dwie anteny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii listy własnej to polecam zapoznać się z pomocą w menu turbo. Nie pamiętam który to klawisz ,ale w pomocy jest co i jak.

Podobnie inaczej jest jak wyświetla pasek info a chcemy podejrzeć epg innych kanałów.Najpierw info potem kursor lewy i można przeglądać co jest na innych kanałach.

Jak dla mnie na torbo dekoder działa zdecydowanie szybciej, a podpięcie drugiego kabla z anteny przyspieszyło ściągnie VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...