Skocz do zawartości

turboBOX+ (ADB ITI-5720SX)


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam takie pytanie, mam podłączonego Turbo do instalacji z jednym konwerterem i tak pozostanie do wiosny. W menu diagnostyka tam gdzie jest mac adres jest "?", tam gdzie jest oprogramowanie, nr seryjny tez jest "?". Data aktualizacji to 1970.01.01. Największy problem jest z tym, że nie mogę zrobić aktualizacji. Kiedy daje na aktualizację, dekoder wyłącza się i po włączeniu woła, że trzeba zrobić aktualizacje. Tak jest za każdym włączeniem. Czy dekoder jest uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem próbowałem nagrać (nastawić na wieczór ) film wieczorem ze strony

http://n-magazyn.n.pl/

jest napisane wpisz nr umowi i hasło cyfrowe wpisuje i co następuje pisze że dekoder nie podłaczony do neta na czerwono

a przecierz jest bo na dekoderze wszystko zwiazane z netem działa

kiedyś mi to działało bez problemu o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mnie więcej od tygodnia morduję się z moim kolejnym (2) turborecorderem. Problem tkwi w tym, iż nagrywam np. TVN HD i nie mogę w tym samym czasie oglądać HBO HD, Discovery HD, nSport... Pojawia się tylko belka z informacjami EPG i później wyskakuje błąd Audio/Video lub nic się nie pokazuje - czarny ekran, brak dźwięku. Instalację sprawdzałem skrupulatnie. Wszystko jest ok.

Recorder zachowuje się tak jakby leciał na jednej antenie.

Informacje techniczne:

Antena 80cm (odśnieżona!), konwerter Opticum Premium Quad, 1xTurborecorder (podłączony 2 kablami) oraz 1xnBox (oddzielny abonament), wskazania diagnostyki: Ant1: Siła 80%, Jakość: 100%; Ant2: Siła: 71% Jakość 100% na kanale 11.

Rzeczy typu reset z kasowaniem dysku z/bez karty oraz z/odłączonymi kablami robiłem wielokrotnie. Nic to nie daje.

 

Czy jechać do APS na wymianę (kolejną)? Ten recorder mam od 2 tygodni, wcześniejszy padł na ciągłym testingu...

 

HELP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 2 dekodery pod rząd nie idą z tą instalacją to może jednak problem tkwi w konwerter/kable. Spróbuj zamienić te w konwerterze kabelki, tak żeby z tego wyjścia z konwertera z którego idzie sygnał do pojedynczego nboxa podać sygnał do Turbo i tak zobacz czy pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Chiny nie mogę Turbo podłączyć do internetu ;/

przed aktywacja softu turbo wszystko śmigało. przyszedł soft i nie chce się łączyć.

próbowałem wg. instrukcji znalezionych na forum enki i też nic ;<

połączenie najprostsze - kablem enthernet do karty sieciowej w PC.

 

 

Najlatwiej to chyba podlaczyc Nbox prosto z routera kablem, ja mam tak i bez problemu wszystko dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Chiny nie mogę Turbo podłączyć do internetu ;/

przed aktywacja softu turbo wszystko śmigało. przyszedł soft i nie chce się łączyć.

próbowałem wg. instrukcji znalezionych na forum enki i też nic ;<

połączenie najprostsze - kablem enthernet do karty sieciowej w PC.

 

 

Najlatwiej to chyba podlaczyc Nbox prosto z routera kablem, ja mam tak i bez problemu wszystko dziala.

tylko ja nie mam rutera bo jest mi niepotrzebny

wiec ze stacjonarnego z karty sieciowej do turbo podłączyłem i nie łapie sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel skrosowany. przypomnę,ze przed aktywacja turbo nbox działał bez zarzutu.

podłączyłem wg.

Poradnik - Udostępnianie połączenia nbox z internetem za pośrednictwem komputera

czyli tam jest żeby utworzyć zwykłe połączenie sieciowe i działało tylko,ze przed aktywacją turbo.

Teraz nic nie wykrywa ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...