Skocz do zawartości

Odbiornik DVB-C Ferguson AC 8000 HD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem ten wątek ze względu na to, że na forum nie ma tematu o odbiorniku DVB-C Ferguson AC 8000 HD (MPEG-4) z wbudowanym czytnikiem kart w systemie CONAX CAS.

 

Oto wygląd tunera z frontu:

 

1d11bfa8f14c2c6amed.jpg

 

 

b3cce33f888608bf.jpg

 

Widok złącz na tylnej ściance:

 

cc160f72284ebc34.jpg

 

Odbiornik cyfrowej telewizji kablowej wysokiej rozdzielczości w standardzie odbioru DVB-C HDTV (MPEG-4) z wbudowanym czytnikiem kart w systemie CONAX CAS.

 

Parametry techniczne:

 

- rozdzielczość do 1080i

- MPEG-2 i MPEG-4/H.264/AVC

- wbudowany system CA: CONAX v7

- intuicyjne i funkcjonalne menu ekranowe w rozdzielczości HD

- obsługa do 4000 kanałów telewizyjnych i radiowych

- prosty Asytent przeprowadzi użytkownika przez proces instalacji

- tryb automatycznego wyszukiwania programów (szukanie „blind scan” do znalezienia pierwszej paczki, później pobranie danych z tabeli NIT)

- wyszukiwanie ręczne- z NIT

- obsługa LCN (automatyczne wyłapywanie zmian LCN)

- automatyczny wykrywanie zmiany nazwy kanału

- telegazeta, timery programowalne z EPG

- obsługa obu standardów napisów ekranowych (HBO/Canal+)

- DVB/SSU –software update z sieci (samoczynna detekcja nowego oprogramowania)

- wygodny software update przez złącze USB 2.0- dla pracowników serwisu

- zabezpieczenia rodzicielskie (blokada kanału w menu, blokada menu rodzicielskiego, Conax maturity rating)

- złącze HDMI z HDCP, wysokiej jakości przewód HDMI w zestawie

- dźwięk AC3 (Dolby Digital bitsream) przez złącze HDMI oraz optyczne S/PDIF

- pilot zgodny z modelem AC-6200 CR

- zgodność z nowymi dyrektywami Europejskimi: zużycie prądu w trybie StandBy tylko 2W (wystarczy 2 sekundy przytrzymać przycisk StandBy pilota) oraz główny wyłącznik zasilania (zużycie zerowe)

- niewielkie wymiary (szer*gł*wys): 260x180x55 mm, odbiornik dostępny w dwóch kolorach

 

Dla zainteresowanych instrukcja obsługi tunera Ferguson AC 8000 HD. link do pobrania : http://odsiebie.com/pokaz/5509840---baa8.html

 

Proszę o opinie na temat tego tunera jak się sprawuje w praktyce. Bo ja dopiero będę mógł testować ten odbiornik za kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak kolego kupiłem i jestem z niego bardzo zadowolony wszystko śmiga aż miło :) Na początku były problemy z EPG a dokładnie brak polskich liter na kanałach cyfry + ale po konsultacji z serwisem zrobiono poprawkę softu i są już wszystkie polskie literki. Z tego co wiem to w następnej wersji softu będzie wbudowany dekoder DD (Dolby Digital). Uważam, że jest to dobry tuner za rozsądną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skalowaniem obrazu radzi sobie dobrze a jeśli chodzi o HDMI i SCART czy chodzą równocześnie tego Ci nie powiem. Ale jak przeprowadzę testa dam znać.

 

Testu jeszcze nie przeprowadziłem ale wczoraj wysłałem zapytanie do serwisu Fergusona i dostałem odpowiedź : że Zastosowany CPU STI7101 pozwala na równoczesne wyjście 576i przez SCART.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam serdecznie wszystkich :)

 

Jestem nowy i zainteresował mnie wątek tunerów DVB-C, zwłaszcza tego FERGUSONA AC 8000 HD.

 

Po pierwsze dziwi mnie to że nie można go kupić, bo przeszukałem neta i tylko na jednym z portali handlowych znalazłem stare, już nie aktywne aukcje;

 

Po drugie to czy jest normalne że, w naszym kraju wprowadzają do obiego tego tupu tunery gdzie w całej cywiliziwanej europie są DVB-C lecz z MPEG 2, tu MPEG 4;

 

Było by miło gdyby ktoś miał coś takiego na sprzedaż :) i dał znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tuner obsługuje zarówno MPEG2 jak i MPEG4. Prawdopodobnie wycofali go ze sprzedaży ze względu na brak zainteresowania. W zdecydowanej większości kablówek DVB-C działających w Polsce nie ma możliwości użycia innego tunera niż dostarczonego przez operatora, więc nie miał kto kupować czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odbiornik nie jest juz produkowany, ponieważ w międzyczasie wprowadzono jego nastepcę AC-8000PVR: http://www.ferguson-digital.eu/pl/telewizja-kablowa/253-ac-8000-pvr.html. I nie chodzi tu o złą sprzedarz, wiem ponieważ pracuję w jednej z kablówek.

Nie ma juz sensu brać same zappery HD bez mozliwości nagrywania. Szczerze mówiąc bardzo dobry i solidny odbiornik.

 

@MadDog Kiedyś była mozliwość kupowania detalicznie, teraz jedynie jako operator przez Firmę Vector.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Właśnie rozpocząłem "przygodę" z tym tunerem. Może ktoś ma już większe doświadczenie? Pracuje on z kablówką i kartą oczywiście w systemie Conax. Postanowiłem od razu wypróbować jego możliwości w temacie nagrywania. I tu niespodzianka... tzn. wszystko teoretycznie działa dobrze ale... Przy nagraniach (na liście) pokazują się znaczki, które nie są niestety opisane w instrukcji (niby po co...:-)) O ile przy nagraniu jest znaczek w kolerze czerwonym, wtedy wszystko jest ok i można takie nagranie odtworzyć. Jednak przy innym nagraniu znaczek jest zielono-czerwony i przy tym nagraniu tuner już twierdzi, że "nagranie jest niedostępne". Domyślam się, że jest to kwestia kodowania tego nagrania (nie można ich odtwarzać za pomocą komputera) - jednak myślałem, że sam tuner nie powinien mieć problemów z odtorzeniem nagranych przez siebie programów. Nagranie odbywało się z timera ale zakończyłem je chwilkę wcześniej. Czy ono jest już stracone?

 

Zauważyłem także, że wcześniejsze, ręczne zakończenie nagrania z timera nie powoduje jego usunięcia z listy zaplanowanych timerów. Powoduje to zabawną sytuację, kiedy przerwiemy zaplanowane nagranie (np. dlatego, że film juz się skończył a nagrywaliśmy z pewnym marginesem) a tuner za chwilę na nowo zaczyna przerwane nagranie (ponieważ timer nie został wykasowany a jego czas obejmuje jeszcze przerwane nagranie).

 

Inną ważną rzeczą jest to, że po wyłączeniu tunera (tryb standby) dysk (lub pendrive) jest cały czas zasilany! To niestety jest sporą wadą, bo niby dlaczego dysk ma być ciągle zasilany i kręcić się, kiedy tuner jest wyłączony?

 

Postanowiłem założyć nowy wątek, właśnie o tym tunerze - mam nadzieję, że znajdzie się kilku innych użytkowników tego sprzętu, chętnych do wymiany poglądów i opinii. Jakie są najczęstsze problemy (jeśli są) itd., itp. Oprogramowanie tunera jest dosyć nowe - sierpień 2010 (wersja bootloadera 1.0). Na stronie Fergusona nie widziałem innego softu do tego modelu.

 

Szkoda, że mój temat został wrzucony do tematu o Fergusonie AC 8000 HD, który... jest jednak innym tunerem i... nie ma przecież możliwości nagrywania!!! Jeśli już tak ma być to proszę o dodanie do tytuły tematu literek PVR, żeby czytelnicy chcący wypowiedzić się na temat tego drugiego tunera wiedzieli, że warto tutaj zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alcatraz

1. Problemy z nagrywaniem- jak na razie nie stwierdziłem a korzystamy z tego STB na sieci...posprawdzam.

2. Odnośnie pracy pen drive`a w trybie standby, to masz dwie możliwości

a) przeście w normalny tryb standby z zegarem

B) lub poprzez dłuższe naciśnięcie przycisku power w deep standby, wówczas pobór mocy jest zgodny z normami i nie zasila nośników USB

3. Moim zdaniem odbiornik bardzo dobrze przmyslany pod względem OSD, aż chce się powiedzieć userfriendly.

4. Na stronie nie znajdziesz oprogramowania, ponieważ jest one udostępniane tylko operatorom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgdzam się z pozytywną opinią o tym tunerze. Faktycznie jest "user friendly":-) Po tygodniu użytkowania mam kilka dodatkowych uwag i obserwacji.

1. Problem z nagrywaniem (o których wspominałem) wystąpił jeszcze raz. Nagranie jest ale "niedostępne". Jednego dnia zauważyłem, że kiedy chciałem uruchomić nagrywanie "z ręki" tuner zaprotestował - okazało się, że pokrywałoby się ono z wcześniej ustawionym timerem. To zaliczam na plus. Jednak innym razem komunikatu już nie było. Dodatkowo zacząłem oglądać jakiś nagrany program w chwili kiedy tuner coś nagrywał - nie protestował ale późnie nagranie było już "niedostępne". Może tutaj tkwi przyczyna?

2. Tryb "deep standby" jest zasadniczo OK ale... jego wymuszenie wymaga BARDZO DŁUGIEGO trzymania przycisku power (jest to trochę mało komfortowe). Ważniejsze jest jednak to, że po ustawieniu timera i wprowadzeniu tunera w stan "deep standby" - tuner włącza się o czasie ustawionego timera ale (przynajmniej u mnie) często nie wykrywa dysku (brak urządzenia usb). Oczywiście wtedy nagranie się nie udaje. A więc kiedy chcemy nagrywać zdecydowanie bezpieczniej jest "zbyt głeboko" nie usypiać tunera:-) Szkoda tylko, że wtedy cały czas kręci się dysk - zupełnie bez sensu. W satelitarnej Arivie 200 temat został rozwiązany prawidłowo - tuner w zwykłym standby, usb nie jest zasilane. I nie chodzi już tutaj o pobór prądu (ile bierze taki dysk...) ale o samą pracę dysku, który kręci się bez sensu.

3. Mój operator nie ma pojęcia co to aktualizacja oprogramowania w tunerach. Cudem udało mi się w ogóle wydębić od nich tuner pvr! Tak więc tu będzie problem, nawet jeśli pojawi się (lub już się pojawio) nowsze oprogramowanie. A szkoda, bo może w nowszej wersji poprawią właśnie obsługę usb.

4. I na koniec mała dygresja... ciekawe dlaczego Ferguson robi takie ogromne piloty do swoich tunerów??? Mam w domu już dwa takie "długasy" i wkrótce zabraknie dla mnie miejsca na kanapie!!!:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alcatraz

1. Jeżeli oglądany kanał był zakodowany, to odbiornik będzie mógł odkodować tylko jeden kanał, albo wcześniej nagrany albo obecnie oglądany. Ze względów operatorskich nie ma możliwości odtwarzania wcześniej nagranych materiałów np. na PC. Nagrania są zakodowana i odkoduje je dopiero karta.

2. Z tego co wiem, fabrycznie model ten umożliwia nagrywanie ze standby, ale nie z deep`a. Działa to mniej więcej tak jak w n dekoderach. Jeżeli nie chcesz, żeby chodził, naciśnij "usuń nośnik w bezpieczny sposób" (lewy przycisk na samym dole).

3. No cóż, napisz na private to wyślę Ci ostatni soft

4. Pilot jest duży fakt:) Ja mam ten problem z głowy używam Philips prestigio 8008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...