Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kabel dociskałem jużkilka razy. Ariva jest tak rozkapryszona że raz działa raz nie. Moim zdaniem jeżeli nie ruszam tunerem to głowica albo łapie sygnał ciągle i działa albo nie łapie i nie działa. A tu pomaga włączenie i wyłaczenie wiec tez mi sie wydaje że to jest oprogramowanie. Mam go na gwarancji ale podejrzewam że jakgo odesle to bedzie działałi powiedzą że jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety swojej nie mogę wysłać, bo gwarancję mam, ale nie podstemplowaną, a paragon zgubiłem.

Takie są uroki kupowania w sklepach internetowych :(

A do tego plomba pod wpływem temperatury i słabego kleju odkleiła się.

Nic nie dotykałem, a zapewne w fergusonie powiedzą, ze to ja plombę naruszyłem i za naprawę będę musiał zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również kupiłem Arivę w sklepie internetowym ,dostałem f-rę spiętą wraz z kartą gwarancyjną ale niestety jak w przypadku kolegi "koczisss" mnie również plomba gwarancyjna się odkleiła, i co przycisnę plombę, to się odkleja.

U mnie to samo z tą plombą może oni specjalnie używają takiego kleju żeby po jakimś czasie się rozkleił i gwarancje mają z głowy u mnie wytrzymała ok 2 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie można uzyskać [beep]likat dowodu sprzedaży. Podobnie można uzyskać stępel na gwarancji. Tak, czy inaczej, nawet jeśli nie jest na gwarancji, to zawsze można wysłać. Będzie to po prostu trochę kosztować.

 

Jeśli zaś chodzi o plombę, to chyba rzucę okiem na swoją, bo nie brałem pod uwagę takiej mozliwości.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z napisem "zakodowany" też mnie dotknął ale ustał. Możliwe że to kwestia styku chipa w czytniku. Gdyby był to problem z głowicą to i niekodowane programy nie odbierały.

Miałem też dziwny objaw że wyświetlanie stacji znikło ale pojawiło się po off/on.

No ale ostatnio zero problemów Arivka działa nagrywa i wyłącza nawet.

Nagrywam na razie na karcie SD SanDisk Extreme III którą wyjąłem z aparatu fotograficznego :) więc na temat dysków się nie wypowiem.

Studiuję jeszcze instrukcję kto mi powie co można ustawić Ustawienia systemowe\Inne pod parametrem LCN ?- (obecnie mam Off) bo instrukcja nie podaje co to jest.

Podobnie LNB Power - włącz -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na najnowszym sofcie w A200 edycja listy programów się psuje...

Nie działa funkcja PRZESUŃ gdy chcę poukładać programy po swojemu...

U Was tak samo?

Gdy klikam żółty-przesuń, zaznaczam stację klawiszem OK i chcę ją przesunąć, to w miejscy w którym ponownie wcisnę OK już

po przesunięciu, pojawia się znaczek obok stacji... (strzałki góra dół) lecz stacja nie przesuwa się...

Gdy kliknę kolejną stację do przesunięcia, obok niej pojawia się ten sam znaczek (góra dół) ale... tamten obok tej pierwszej stacji, nie znika...

I tak... można oznaczyć całą listę, a kanał jak był np. na 20 tak tam zostaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem to samo - nie mogłem przesuwać kanałów, ale metodą prób i błędów doszedłem co i jak, a ten opis co jest na dole w edycji to ma się w 50% nijak do tego jak faktycznie się to przesuwa - no chyba że moja A200 jest odmieńcem. Poza tym temat był poruszany parę stron wstecz i wraz z pojawieniem się softu 1.050 lub 1.048 (któryś z tych dwóch)

 

Mam pytanie z innej beczki.

Przy wyłączaniu tunera z pilota oczywiście pojawia mi się zegarek (bo mam włączony zegar w trybie stand-by) ale... pojawia się czas przesunięty o 7 godzin wstecz. czyli jak mam 07:00 rano to na tunerze mam 01:00, W tunerze jest włączony czas GMT + 1 (dla mojej strefy) + czas letni. Póki co to, mi to nie przeszkadzam bo na razie nic nie nagrywam. Nadmienię ze mam ustawione 3 satelity Astra + HB + Nilesat i jak wyłączam tuner to na kanałach polskich nadawanych z HB.

Czy mógłby mi ktoś w tym temacie pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar pomagać tak jak pomagasz, nie pisz nic! Jakie lenistwo???

Mam fotę strzelić i Ci udowodnić, że na ekranie nic nie pisze?

Gdy by pisało, nie zadawał bym pytania... Nie ma i tyle...

Widziałem w necie u innych na screenach, że jest tam jakaś belka z napisem: aby przenieść wciśnij OK,itp. itd.

U Mnie jej nie ma... nawet po wciśnięciu ok, ale.. już doszedłem o co tu chodzi...

Zakręcone na maksa...

 

By przenieść kanał , trzeba:

 

1. zaznaczyć PRZESUŃ (żółty)

2. nacisnąć OK na danej stacji

3. nacisnąć ŻÓŁTY (po co to nie wiem?)

4. przesunąć kanał zaznaczając jego nowe miejsce

5. wcisnąć OK

 

Działa... tyle, że obsługa tego została utrudniona... w nowym sofcie

 

Rossini:

Musisz wyłączać dekoder na polskich stacjach TV ale dopiero po czasie, gdy dekoder zaktualizuje czas. Niestety, robi to z wielkim oporem. Ja mam obrotnicę, i powiem, że , zegarek z datą dosłownie wariują. Gdy śmigam np. z Thora na HotBirda to nim zegarek wróci do czasu z Polski mija nawet 2,3 minuty...

... Zegar chciał czy nie chciał sam się aktualizuje... Jeśli jesteś na NILE sat... to tam jest różnica czasowa... Dekoder sam ją pobiera i wyświetla godzinę z danej stacji... To jest mała wada tego dekodera...

Jeśli ustawisz czas na ręczny bez aktualizacji, to będzie się późnił... Taki mały feler...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIKOLA jak to po co?

zółty 1 po to żeby uruchomić funkcję przesuwania

OK zatwierdzasz kanały do przesuwania i ponownie zólty 2 po to aby przesunąć te zaznaczone kanały.

 

Czy komuś na stacji TVN "rwie się" dźwięk na kinie domowym po optycznym?

Mam takie chwilowe (ułamek sekundy co jakieś 15 minut) zacięcia dźwięku na AC3 i nie wiem co to może być bo to tylko na TVN występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam mieć dość tego [beep]@nego tunera. Wyjeżdżając na tydzień wyłączyłem go przyciskiem z tyłu. Powrót do domu, włączenie i brak sygnału!. Dodatkowo rozprogramował się pilot. Nerwowe ruszanie kablami, odłączanie, podłączanie, wyciąganie karty. Wskoczyło. Kicha. Najprawdopodobniej zimne luty na głowicy. Każde poruszenie tunerem, naciśnięcie obudowy w miejscu głowicy itd powoduje zanik lub osłabienie sygnału. Trzeba robić różne dziwne rzeczy żeby sygnał wrócił, ruszać wejściami LNB, naciskać obudowę itd... Na razie staram się go nie dotykać i jako tako działa. Ale chyba czeka go serwis. Baterie w pilocie wymieniłem, zobaczymy. Dodatkowo na moich oczach nagrywając TVP Kultura zawiesił się, obraz się zamroził i koniec :? Denerwujące to. Zaczynam się rozglądać za innym tunerem :/

Aha. Mam pudełko z żabą i gumkę nad głowicą. Karta C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii ewentualnych reklamacji to radzę zgłaszać do sprzedawcy na podstawie prawa konsumenckiego od razu jako towar niezgodny z umową.

Nie jest to to samo co naprawa gwarancyjna.

Za towar niezgodny z umową niekoniecznie musi uchodzić towar niesprawny - wystarczy, że produkt nie spełnia pewnych cech, które powinien.

Szczegóły w prawie konsumenckim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...