Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie zdążyli opublikować. Ostatnio takie doniesienia raczej się sprawdzały. Nie pamiętam jedynie, kto był ich autorem. Dlatego nie zdziwię się, gdy nowa wersja pojawi się zaraz po majówce.

 

ArtS :smile:

Lepiej zaczekać i otrzymać docelowy soft bez późniejszych poprawek. Na chwilę obecną każde z udostępnionych oprogramowań posiada większe lub mniejsze błędy - zauważalnych w zależności od skonfigurowania tunera (z HDD lub bez niego; dekodowanie kanałów itp). Dotychczas mamy wybór między złym a niedobrym softem, nie tędy droga by oferować w tunerze "bajery" lecz by działało zgodnie z instrukcją obsługi bez "głupich" zachowań. Może jestem naiwny, ale wierzę że dopracują oprogramowanie na tyle że nie będę musiał zaglądać na stronę http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... ariva-200/ czego wszystkim użytkownikom życzę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, przeglądam, śledzę... i uważam, że jest średnio :/ Czego (reasumując) na chwilę obecną (2 maja) kupujący Arivę 100 czy 200 może spodziewać się po sprzęcie i oprogramowaniu? To znaczy, czy kupując warto od razu zmianiać soft, czy lepiej pozostać przy fabrycznym i obserwować co się dzieje? Druga sprawa to właśnie to "co się dzieje". Czyli jakie problemy spadna na nowego użytkownika? Ostatnia rzecz to sprawa zegara. Czy to prawda, że wyśletlanie zegara na Arivie potrafi "zniszczyć elektrownię"? No to chyba jakaś straszna lipa... A może mamy tu do czynienia z nieporozumieniem i pobór energii nie jest tak wielki? Jeśli jest to nawet 20 letni HCM Royal (była taka firma) bije Arivę pod tym względem na głowę.

 

Jeszcze jedno pytanie dotyczące funkcjonalności tunera. Jak wiadomo ma on możliwość nagrywania na dysk zewnętrzny lub pendrive (tu pytanie jak działa w praktyce nagrywanie ustawiane "na czas" - czy często są z tym problemy?). Chciałbym dowiedzieć się czy istnieje możliwość nagrywania w ten sam sposób ze źródła zewnętrznego? Mam tu na myśli tuner telewizji kablowej. Czy po spięciu go z Arivą można nagrywać na niej programy pochodzące z tunera kablówki? Może próbował ktoś takiego manewru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alcatraz

Kupiłem Arivę 200 z zamiarem współpracy z Cyfrą Plus zamiast "drogocennego" Sagema w który zainwestowałem 1grosz, a jak wiadomo grosz do grosza.... :lol2: .

Kupiona Ariva w marcu z softem 1.4B5 nie umiem powiedzieć jak się spisywała, ponieważ od razu wgrałem dostępny soft 1.4B7. Właściwie na nim obecnie pracuję i sprawdzając nowsze na tym mam najmniej "niespodzianek". Zauważone błędy to przy zmianie kanałów (mam kolejno TVP1, 2, 3, Polonia, kultura, Historia, TVN W-wa, TV4...) właśnie na TV4 następuje przycięcie tunera z napisem "zakodowane", to samo na Superstacji i ZoneRomantica, trwa to około 5 sek. po czym jest normalny obraz. Właściwie sprawdzałem to zacinanie na nowszych oraz starszych softach i właściwie ten problem występuje wszędzie. Tak że nie biorąc powyższego jako kryterium odbiór programów jest bardzo dobry.

Zegara w trybie czuwania nie używam, jest mały tak że sensu brak by go wyświetlać. Sama obudowa bez włączonego zegara jest zimna, przy włączonym ciepła czyli zapewne pobór prądu jest zwiększony. Mierzyłem (orientacyjnie) pobór prądu przez tuner, wyniki pomiaru potwierdzają powyższe:

- pobór prądu praca od 66,3 [mA] do 71,0 [mA];

- pobór prądu czuwanie 16,2 [mA];

- pobór prądu czuwanie z zegarem 48,9 [mA]!!!!!!!!!!

Przy uproszczeniu że COS fi = 1, moc tunera jest odpowiednio: 15,25[W]-16,33[W]; 3,68[W]; 11,247[W], są to jednak wartości orientacyjne w celu zobrazowania poboru prądu i raczej zamiast [W] powinno być [VA].

Nagrywanie na dysk ( Toshiba 3,5' z własnym zasilaniem) wygląda bez problemowo, oczywiście dysk jest włączony do zasilania aby w momencie zapisu z timera rozpoczął się zapis. Natomiast jego "bezpieczne" usunięcie z tunera i możliwość ponownego rozpoznania musi być poprzedzone chwilowym odłączeniem i załączeniem zasilania tunera i dysku z wyłączników sieciowych.

Co do nagrywania ze źródeł zewnętrznych cóż to nie kombajn multimedialny tylko albo aż tuner HDTV-PVR i grunt by to działało.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc czasu od ostatniej wersji to niemało na dokonanie poważniejszych modyfikacji oprogramowania. Dlatego mam nadzieję, że jednak niedługo dostaniemy soft obsługujący poprawnie automatyczny zegar i nagrywanie z takim zegarem. Osobiście używam wersji 1.04B8, z recznym zegarem widocznym w trybie standby. Nagrywanie chodzi bez zarzutu.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.05B1 i też działa tyle, że ja nagrywam póki co na kartę SD.

Zasadniczo wszystko by było OK tyle, że czaem zniknie mi chwilowo jakaś grupa z programów ulubionych.

Przykładowo mam grupy ulubionych o nazwach: Polskie, muzyczne, sport itd. i któraś z nich znika :roll:

No ale potem po przełączeniu pojawia się ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 200 ma IDENTYCZNY obraz jak 100?

Tak. Przed zakupem porównywałem oba tunery (Brat ma A100 i A200) i przy takich samych ustawieniach wygląda identycznie, więc jak ktoś nie potrzebuje modułu CAM, to śmiało może brać A100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy uzytkownicy prosze o pomoc w nastepujacym problemie:

 

Zakupilem arive 200, chodzila przez 1 dzien na spliterze BIG II i jak sie pewnie domyslacie, przestala chodzic... (ale tylko na kanalach kodowanych, objawia sie to przez napis "zakodowane"). Gdy podlaczam w to samo miejsce oryginalny tuner cyfry+ wszystko dziala ok.

Robilem juz update oprogramowania na karatch splitera i samym spliterze (wszystkie mozliwe kombinacje) i nic.

Na arivie jest soft 1.04B8

Co ciekawe, jak wloze oryginalna karte cyfry+ do arivy to wszystko dziala poprawnie, problem wystepuje tylko przy wykorzystaniu splitera, nawet wtedy kiedy tylko ten jeden tuner podlaczony jest do splitera.

 

Szukalem w tym watku podobnych problemow i widze po kilku postach ze wystepowaly takowe ale nie ma rozwiazania.

Macie pomysl jak to przeskoczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale nic to nie dalo.

Wchodzac w menu w sekcje dotyczaca czytnika kart (przy wlozonej karcie ze splitera), wyswietla sie informacja ze w srodku jest karta cyfra+

 

Do tej pory (po tym jednym dniu kiedy jeszcze ariva choidzla:) tylko raz udalo mi sie uruchomic arive na "spliterze" ale po zmianie programu od razu worcil napis "zakodowany". Po powrocie na poprzedni kanal juz tez tylko byl napis "zakodowany".

Czy to moze byc problem ktory kwalifikuje sie do oddania na gwarancje? Z oryginalna karta tuner dziala bez problemu wiec nie wiem czy na gwarancji w ogole w niego spojrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem na Arivie 100 z tym samym spliterem

pochodziła 2 czy 3 dni a potem zakodowany (podłączając dekoder Sagema pod tą kartę wszystko działało poprawnie)

po pierwsze wymieniałem oprogramowanie tej karty jest na stronie producenta oprogramowanie specjalnie pod Arivę

zaczęła działać ale od czasu do czasu przycinała, więc zmieniłem częstotliwość na 3 i działa do dzisiaj bez żadnych problemów.

Ważne jest po zmianach oprogramowania, zaniku prądu itp zresetuj splitera a dopiero włączaj dekodery, nie wiem dlaczego tak jest ale nieraz jak zrobię odwrotnie dekodery nie chodzą nawet pace HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się skończyły pomysły jak naprawiać błędy...

 

Na to wygląda. Od 30 marca producent nie może sobie poradzić z naprawą błędów :-( Cóż, lepiej wypuścić jakiś nowy model to się sprzeda. Tych co już kupili ma się w ... Jednak typowa "chińszczyzna" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy soft 1.05B5 na stronie producenta

maincode 1.05B5

* added Lithuanian language OSD

+ Czech OSD translation changes

* SKY.de card support in CA

x channel descrambling by CI (eg Nickelodeon)

x reactivation of Seca cards

+ Polish teletext fonts on Canal +

x channels Audio/Video synchronization after long time

+ eliminate cracks in the digital audio outputs

x front panel POWER/Restart when switched on the clock in standby

x restoring the names of the favorites groups

- various bug fixes & patches for the main core

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odbiorniki-satelitarne-HD/ariva-200/A200_1.05B5.zip/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...