Skocz do zawartości

Nowości na platformie Cyfra+ - stan aktualny


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Feniks1983, choćby dlatego, że ta zmiana, to efekt wcześniejszych umów "enki" z CP, które w obecnej sytuacji prawdopodobnie będą renegocjowane.

 

Nie chcę być złym prorokiem, ale kto wie jak będzie ze wszystkimi produktami CP, które obecnie znajdują się na listach tak "enki", jak i C+.

 

To nie najlepsze miejsce na takie rozważania, ale liczę, że ktoś tu po nas posprząta.

Z góry dziękuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anttys, cyfrowa telewizja naziemna, to zupełnie inna bajka, bo tu jest powszechna dostępność a poszczególne podmioty medialne dają, to co uznali za stosowne i zostało zaakceptowane przez KRRiT.

 

Natomiast w biznesie, jakim jest komercyjna telewizja satelitarna, za każdy produkt trzeba zwyczajnie zapłacić i tu z kolei, działają zupełnie inne mechanizmy.

 

Czysty biznes, gdzie nie ma żadnych sentymentów.

 

Obecnie zapowiada się, że "enka" razem z C+ stworzą nowy podmiot, z którym trzeba będzie renegocjować wszystkie zawarte wcześniej umowy, a CP w tym układzie, będzie stanowić raczej mało przychylną konkurencję, gdzie nie spodziewam się już jakiejś szczególnej kurtuazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się tutaj jeśli można.

Mam pytanie czy u was (pytam użytkowników własnych dekoderów) po dodaniu na tp 11278 v 27500 DVB-S2 kanału TVN 7 HD zniknęło EPG z całego tp? Mianowicie Eurosport HD, TVN 7 HD, CANAL+ HD, Filmbox HD, Nat Geo HD, CANAL+ Sport HD, CANAL+ Film HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam pytanie odnośnie odbioru z nowego transpondera 11411H (Ale Kino HD, etc).

 

Pytam bowiem mam u siebie dość zdumiewającą sytuację:

-jest to jedyny transponder do którego moje tunery kompletnie nie są w stanie złapać nawet locka (2xProfTuner 7301)

-wszystkie pozostałe transpondery mają BER=0, SN 4.7-4.8dB i sygnał na poziomie 95-100%.

-do roku mam stabilny odbiór DVB-S, DVB-S2 (jakiekolwiek zacięcia/pikselozy - średnio raz na miesiąc-dwa)

 

Z ciekawość spróbowałem zmienić nieco kąt LNB. Obserwacje:

-na chodzących transponderach widzę wyraźną korelację między SN. Obecnie mam ustawiony kąt dający max SN (4,8dB)

-ma feralnym 11411H widzę zgrubną korelację między BER a kątem skręcenia (dla zakresy około +/- 20 stopni BER jest 500-2500, poza 65535)

To by sugerowało że ów feralny transpodner jest jednak odbierany - ale z sygnałem w formie nie dającej szansy na złapanie locka.

 

Początkowo myślałem iż problem jest efektem błędnego wizowania anteny, gdzie ów feralny 11411 jest już poza czułością LNB.

Z tą teorią kompletnie kłoci się natomiast fakt iż wszystkie pozostałe tpx mają sygnał 90-95%, BER=0 i dają wzorcowy odbiór.

 

Jakoś nie mogę uwierzyć iż problem jest po mojej stronie - myślę że z 11411H ewidentnie jest coś nie tak....

 

Ma może ktoś pomysł jak podejść do sprawy ?

 

zdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,

 

Obserwując posty związane z feralnym 11411 widzę że pewna grupa osób ma jednak problem z tym transponderem. Przypuszczam że moc sygnału z tego transpondera jest znacznie niższa niż z innych.

Jeśli założyć iż mam słabe LNB - może się zdarzyć że 11411 nadaje z niewystarczająca mocą....tylko dlaczego na WSZYSTKICH pozostałych tpx sygnał mam 95-100% i wzorcowo stabilny odbiór (stabilny w sensie np. kompletnej niezależności od pogody/pory dnia.) ?

SN mam na poziomie 4,8dB. Ciężka ulewa - SN spada do 4.7..4,6dB. Przestaję odbierać przy 4,5dB.

Jak widać jest spory zapas co sugeruje iż moja instalacja nie pracuje na granicy czułości LNB.

Chyba jednak z 11411 nie wszystko do końca jest OK :-(

 

Moja osobista teoria jest następująca: transponder z jakiś powodów nie nadaje z pełną mocą - co czyni go komercyjnie mało atrakcyjnym (sporo użytkowników potencjalnie ma problem z odbiorem). Przekłada się to na jego niska rynkową atrakcyjność - zatem operator satelity aby go sprzedać - musi obniżyć cenę. To z kolei może być atrakcyjne dla operatora SAT. Spora liczba kanałów FTA sugeruje że ten tpx jest dla cyfry potencjalnie znacznie gorszym zwrotem z inwestycji - zatem niska cena operowania jest kluczowa.

Szkoda tylko że całe przedsięwzięcie jest sprzedawane jako ekstra wartość dla klientów cyfry bez dodatkowej informacji typu "odbiór z tego transpondera wymaga instalacji antenowej o podwyższonej jakości"

 

pzdr

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warped HB9 11.411 H jest odrobinę słabszy w Polsce, niz inne TP z HB9, ale to nie o moc tu chodzi, tylko o FEC, który dla kanałów na tym TP jest wyższy, niż dla pozostałych TP, gdzie znajdują się kanały oferowane przez C+.

 

Niestety wymogiem technicznym dla feralnego TP jest bardzo precyzyjne ustawienie anteny, a najlepiej równoczesne zwiększenie jej średnicy do co najmniej 80-85 cm.

 

Duże znaczenie mogą tu mieć również straty na słabej jakości składnikach instalacji antenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FEC - Forward Error Correction, jak sama nazwa wskazuje, odpowiada za korekcję błędów przekazu.

 

FEC 1/2, to najlepsza korekcja, a FEC 7/8 najgorsza.

 

Na HB9 11.411H kanały nadawane są z FEC 5/6, czyli dość słabym, więc antena musi być ustawiona bardzo precyzyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@warped

Czy pisząc SN masz na myśli Signal/Noise?

Jakieś dziwnie małe masz te wartości. Właśnie na Prof 7301 + 60cm antenka od Cyfry mam na 11411H 12dB. Dla porównania na 11393V mam 13dB. Antena jest na obrotnicy zatem niedokładnie ustawiona. Pewnie można by wycisnąć więcej.

Obstawiam kabel za 50gr metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...