Skocz do zawartości

Nowości na platformie Cyfra+ - stan aktualny


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ptak,

 

Jakieś dziwnie małe masz te wartości. Właśnie na Prof 7301 + 60cm antenka od Cyfry mam na 11411H 12dB. Dla porównania na 11393V mam 13dB. Antena jest na obrotnicy zatem niedokładnie ustawiona. Pewnie można by wycisnąć więcej.Jakieś dziwnie małe masz te wartości. Właśnie na Prof 7301 + 60cm antenka od Cyfry mam na 11411H 12dB. Dla porównania na 11393V mam 13dB. Antena jest na obrotnicy zatem niedokładnie ustawiona. Pewnie można by wycisnąć więcej.

 

Jaki soft obsługuje tę kartę ?

Ja jestem pod Linuxem (kernel 3.0.8 ) - może się zatem zdarzyć że sposób wyliczania SN jest nieco inny (choć nie powinien).

Do tej pory - na podstawie poziomów SN dla: dobra pogoda/duży deszcz/zanik odbioru zakładałem że instalacja jest OK.

Ta dyskusja pokazuje mi że chyba muszę sprawdzić wizowanie ponownie.

Pytanko pomocnicze: jak mogę podczas wizowania z analogowym S-metrem sprawdzić czy jestem na optymalnym wizowaniu ? (czy wyszukanie maks na S-Metrze wystarczy, czy też jest obok siebie kilka maksimów no i muszę pieczołowicie znaleźć największe).

 

Osobiście skłaniam się do teorii punktowego zakłócenia (typu pośrednia na kablu zakłócana przez GSM albo coś podobnego). Sprawdziłem np 11487H czy 11393V - jest OK (tzn spory zapas na wypadek deszczu, itp)

 

EDIT: OK - mam teorię z 2-gą harmoniczną od WLAN 5Ghz. Jeśli założymy że ktoś w mojej okolicy nadaje na kanale 140 (5700MHz) - może zakłócać 2-gą harmoniczną 11,400GHz). Chyba muszę pobiegać z blaszanym ekranem wokół konwertera.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...