Skocz do zawartości

Nowości na platformie Cyfra+ - stan aktualny


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety Cyfra kompromituje się jakością TVP HD.

Kanał sportowy HD powinien mieć bitrate na poziomie 11000 i tak ma np Eurosport HD, czy też C+ Sport HD

 

Bitrate TVP HD w Cyfrze jak na razie nie dochodzi do 7000, gdzie w N-ce jest już na miernym, ale przyzwoitym poziomie 8500.

bitrate w N-ce: http://linowsat.de/cgi-bin/lsat.cgi?013 ... -H-300-0-9

bitrate w C+: http://linowsat.de/cgi-bin/lsat.cgi?013 ... -V-400-0-0

 

Tragedia jak na razie, bo bardzo dynamiczne sceny zaczynają pikselować :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na ekranie nie ma szybkiego ruchu to i nie ma bitrate. TVPHD w N podczas meczów osiągało ponad 13Mbit/s dla video więc i tu może być podobnie. Zresztą. TVP wie jak nadawać HD i niewysoki bitrate im w tym nie przeszkadza. Wystarczy by retransmitujący za dużo nie popsuł po drodze i jest ok. Bitrate to nie jest jedyna wyrocznia jakości HD! Jakość całego sprzętu nadawczego i przesyłowego także ma bardzo duże znaczenie. Takie samo znaczenie ma jakość telewizora i odpowiednie jego skalibrowanie u odbiorcy. Kiepski panel, z kiepską elektroniką i kiepsko ustawiony to zdecydowana większość odbiorników w polskich domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, ale oglądam teraz koszykówkę i przy bardzo dynamicznych scenach- np gdy pokazali publiczność i wszyscy na ekranie klaskali (bardzo duża dynamika obrazu), to wtedy nawet statyczne logo stacji zaczęło mocno wokół pikselować. Zaznaczam, że sprzęt mam dobry i antenę 80cm ustawioną perfekcyjnie. Myślę, że to problem z retransmisją, cyfra musi coś poprawić, bo takich rzeczy nie obserwuję np na C+ Sport HD, a jeśli to w dużo mniejszej skali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Cyfra kompromituje się jakością TVP HD.

Kanał sportowy HD powinien mieć bitrate na poziomie 11000

 

Zapominasz, że TVP HD nie jest kanałem sportowym, więc jaki jest sens porównywać go z Eurosport i C+ Sport? :)

 

No ale NGC HD może mieć 8500, a w N-ce NGW HD i AP HD ponad 7600? Moim zdaniem to absolutne minimum, poza tym TVP HD nie jest typowo sportową stacją, no ale jak mają pokazywać mecze w prawdziwym HD, to powinni podciągnąć bitrate...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie nie jest wina Cyfry, tylko to jest ta "legendarna" jakość TVP z Astry. Tyle, że pogorszona ostatnimi zmianami. Jak nie wyrzucą Belsatu to będzie ciężko cokolwiek zrobić.

 

PS Oczywiście zakładając, że TVP HD Cyfry jest retransmitowane, a nie idzie po światłowodzie. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał zamówić samo BBC HD, taką dostałem odp:

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że oficjalnie program BBC HD znalazł się w ofercie CYFRY+,

Pragnę wyjaśnić, że z przyczyn technicznych podłączenie opcji BBC HD w cenie 5 zł miesięcznie nie jest aktualnie możliwe.

W celu podłączenia opcji BBC HD proszę o kontakt w późniejszym terminie, najwcześniej po 14.06.2010 r.

 

Pytanko: BBC HD nadaje po polsku czy angielsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał zamówić samo BBC HD, taką dostałem odp:

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że oficjalnie program BBC HD znalazł się w ofercie CYFRY+,

Pragnę wyjaśnić, że z przyczyn technicznych podłączenie opcji BBC HD w cenie 5 zł miesięcznie nie jest aktualnie możliwe.

W celu podłączenia opcji BBC HD proszę o kontakt w późniejszym terminie, najwcześniej po 14.06.2010 r.

 

Pytanko: BBC HD nadaje po polsku czy angielsku?

 

 

Tak to jest prawda. dziś chciałem dokupić BBC HD to nie było takiej możliwości. Dopiero za kilka dni mi mówili, po zatem na samym początku kobietka powiedziała mi że kanał jest tylko w HD MIX i nie ma go po 5zł

No to się wkurzyłem poczym w ICA zaznaczyłem HD MIX i go zakupiłem.

A co tam czerwiec za Free a lipiec 14,90zł bo mam już 2 opcje po 5zł więc dopłata tylko 14,90zł. Pozwoliłem sobie bo i tak mam ostatni miesiąc i to najdroższy to już mi tam wszystko jedno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie nie jest wina Cyfry, tylko to jest ta "legendarna" jakość TVP z Astry. Tyle, że pogorszona ostatnimi zmianami. Jak nie wyrzucą Belsatu to będzie ciężko cokolwiek zrobić.

 

PS Oczywiście zakładając, że TVP HD Cyfry jest retransmitowane, a nie idzie po światłowodzie. :!:

 

no wlasnie... nie zapominajmy ze cyfra ma swiatlowod do tvp. Choc nie wiadomo czy to sie nie tyczy tylko i wylacznie kanalow tvp1, tvp2, tvp info i tvp polonia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mają pokazywać mecze w prawdziwym HD, to powinni podciągnąć bitrate...

 

nie wszyscy chyba wiedza, ze mecze World Cup mozna tez ogladac w HD na BBC HD, niestety nie wszystkie na zywo (chyba jest tylko jeden Match of the Day Live, oraz jedna powtorka, oraz skroty z trzeciego)

 

jest wielki bonus, mozna ogladac po angielsku a komentuje Gary Lineker!

 

p.s. jezeli ktos juz ma BBC HD, prosze o slowo komentarza na temat jakosci obrazu i czy jest faktycznie angielski wraz z polskim

 

(schedule: http://www.bbc.co.uk/bbchd/programmes/schedules/today)

 

O kurcze, chyba za szybko sie ucieszylem. Tutaj jest jakis inny szajstowy program BBC HD: http://www.cyfraplus.pl/program/abo/?BCH ...

Okazuje sie, ze w UK moga sobie mecze ogladac, a my dostajemy Holby Blue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone przed chwilką bitrate C+ TVP HD powiem tak dosć dobre :D niekiedy są skoki ale w porównaniu z lichotą z n gdzie w tym samym czasie było między 5000-7000 to BRAWO C+

A zobaczymy w trakcie meczów spewnośćią podskoczy jeszcze bardziej.Jak ktoś chce moge tu dawać z każdego meczu z foto bitrate jakie jest.

 

tvphdbitrate.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...