Skocz do zawartości

Legalizacja Broni w Polsce


Coco Jambo
 Udostępnij

Legalizacja Broni w Polsce  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Legalizacja Broni w Polsce

    • - Tak
      7
    • - Nie
      18
    • - Tylko po przejściu specjalny badań pozwalających na posiadanie
      15


Rekomendowane odpowiedzi

Dałem 3 odpowiedz . Legalizacja Broni w Polsce to ciekawy temat.

Z jednej strony nie jesteśmy przyzwyczajeni do Broni i możliwe że nawet gdyby ją z legalizowali to i tak większość Polaków by z tego nie skorzystała.

Z drugiej strony nasz naród ciągle się o coś kłoci i gdyby mieli przy sobie broń mogło by być niebezpiecznie np:

 

- czasami jak stoję w jakieś kolejce w banku czy w sklepie to widzę ludzi którzy z chęcią sięgnęli by po broń

- każdy z nasz chodził kiedyś do gimnazjum niektórzy później poszli do Zawodówki i w takich szkołach mogło by dochodzić do tragedii : umyślnych (masakry) i przypadkowy (jakiś chłopak chciał się popisać przed kolegami i wziął że sobą do szkoły broń ojca i ona przypadkowo wystrzeliła i zraniła kogoś)

- tych przykładów może być więcej : walki pomiędzy sąsiadami, utarczki między kibicami czy strzelanie do mniejszości narodowych.

 

PS. Choć myślę że przez najbliższe lata nikt nie z legalizuje broni palnej w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przeciwny temu pomysłowi, jest tyle przestępstw i po co dodatkowo ułatwiać dostęp do broni, a specjalistyczne badania nie zawsze wykazują czy dana osoba zasługuje na pozwolenie na broń palną.

W jakim stopniu ma to ułatwić dostęp do broni ? Skoro w tym momencie każdy może sobie ją kupić?

Jestem jak najbardziej, za legalizacja. Wtedy poniekąd będzie to mimo wszystko kontrolowane bo będziesz kupował broń w sklepie a nie na bazarze itd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na nie, ponieważ:

a) Mogłoby to doprowadzać do tragedii (kłótnia między domownikami, sąsiadami czy kimś tam, nagle jeden bierze broń i strzela w drugą osobę).

B) Ludzie popełniali by samobójstwa przy użyciu broni palnej.

c) Mogłyby być popisy, a później tragedia.

Jest i więcej powodów, ale nie chce mi się już wszystkich wymieniać. Oby broń nigdy nie była zalegalizowana w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupich nie brakuje, a badania psychologicznie każdego nie wychwycą. Niech będzie jak jest teraz. Płacę podatki nie po to, żeby jeszcze kupować i chodzić z bronią po to, żeby się obronić. Od tego jest policja. Wszyscy im płacimy za to.

A czy teraz nie kupisz sobie broni od tak? Sory ale zdobycie broni w dzisiejszych czasach to żaden problem. Co za problem kupić broń nie wiadomego pochodzenia na jakimś bazarze ? Idę kupuje ją od tak i żadne badania są mi nie potrzebne ani żądne pozwolenie chyba jednak lepiej by było jakby można było kupić w sklepie. Wtedy to szara strefa handlu by znacznie się zmniejszyła a co za tym idzie każda broń byłby zarejestrowana.

 

lukas_k a jaki problem zrobić to teraz o czym piszesz ? Broń jest tak samo dostępna jak pirackie płyty sprzedawane na bazarach. Więc moim zdaniem lepiej mieć nad nią kontrole niż aby to lewi handlarzy się tym zajmowali a wtedy to posiadacza takiej broni bardzo ciężko namierzyć.

 

Nie wiem w jakim wy świecie żyjecie skoro uważacie, że teraz dostęp do broni mają jedynie posiadacze pozwolenia. To jest istna bzdura. Po zatem to zrobimy pozwolenie na noże ? Kije beaseballowe ? Zabić można każdym narzędzie i taki argument jest śmieszny.

 

http://www.youtube.com/watch?v=x2fOhYU-3EY

http://www.youtube.com/watch?v=5pF0qnUVC1E&NR=1

Polecam słowa Korwina Mikke.

I dlatego to uważam, że lepszy jest dostęp kontrolowany legalny niż dostęp z szarej strefy jak to jest obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy teraz nie kupisz sobie broni od tak? Sory ale zdobycie broni w dzisiejszych czasach to żaden problem. Co za problem kupić broń nie wiadomego pochodzenia na jakimś bazarze ?

Nie wiem, nie kupowałem, a nawet nie próbowałem :smile:

Idę kupuje ją od tak i żadne badania są mi nie potrzebne ani żądne pozwolenie chyba jednak lepiej by było jakby można było kupić w sklepie. Wtedy to szara strefa handlu by znacznie się zmniejszyła a co za tym idzie każda broń byłby zarejestrowana.

Moim zdaniem, żeby kupić zarejestrowaną broń musiałbyś mieć pozwolenie = badania psychologiczne + jakieś przeszkolenie. Dokładnie nie wiem i mogę się mylić jak jest w USA, ale tam są chyba jakieś zapisy w konstytucji, gdzie każdy ma prawo do posiadania broni. W Polsce jakby była zalegalizowana broń, to na pewno na innych zasadach. Nikt by konstytucji nie zmieniał - czyli pozwolenie, które nie każdy może zdobyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA jest rożnie. Zależy od stanu, nie wszędzie można ją posiadać.. I radzę się wsłuchać co mówi Korwin Mikke. To są statystyki, ilość przestępstw z bronią w ręku jest większa w miejscach gdzie nie jest zalegalizowana.

 

Ale jakbyś chciał posiadać pistolet aby kogoś zastrzelić to nie miałbyś z tym problemu.

 

A co do 2 kwestii to każda broń ma oznaczenia a kupując w sklepie przypisujesz ją do siebie a legalizacja właśnie zniosła by pozwolenia.

Tu nie chodzi o to aby każdy w kiosku mógł kupić pistolet ale żeby każdy kto chce mógł sobie iść do sklepu specjalistycznego i podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem i danymi mógł kupić broń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...