Skocz do zawartości

wybór anteny


ares245
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może ktoś jest w stanie mi poradzić która antena jest lepsza chodzi mi o jak największy zasięg, odbiór (mux 1,2,3,4,6 oraz 8) :

- Antena DVB-T Televes TForce Dat BOSS MiX 700 ref. 149422 - VHF polaryzacja pionowa / pozioma

- Antena DVB-T Televes Ellipse MiX (ref. 148821 / 148822)

- Antena Televes TForce DAT Boss LR LTE700 (ref. 149721) 

Dziękuję za każdą radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego rezygnujesz z Wręczycy(na pewno masz powody)Ja mieszkam w Lublińcu i jadę na antenie logarytmicznej ze wzmacniaczem.Nadajnik Katowice Kosztowy nadaje wszystkie muxy w polaryzacji poziomej.Najpierw sprawdz u siebie zasięg nadajnika,jego pokrycie na mapce https://emimaps.emitel.pl/ wpisując swoją miejscowość. Co do  wyboru anteny,to najlepiej zapytać się w miejscowym zakładzie RTV. W Lublińcu na ul.św.Anny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zasięg pokazuje że jest sprawdzałem to jest miejscowość Konopiska. A głównie zależy mi na muxie z Katowic TVS instalacja dla rodziców i przy okazji też chce żeby pozostałe muxy były na jednej antenie. A czy jestem w stanie odebrać jakieś muxy z Czech lub Słowacji kiedyś w analogu na siatkowej odbierałem bez problemu. Jaka to jest ta antena logarytmiczna która posiada Pan można namiar a może z tych co wcześniej pisałem któraś rozwiąże mój problem. Z góry dziękuję za poświęcony czas i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego,https://www.dmtrade.pl/p4412,antena-logarytmiczna-spacetronik-spl-130-2-69.html?gclid=CjwKCAjw-KipBhBtEiwAWjgwrLSwOlbPjMxURdVLkoYQp06OsU6aHpWxF4H5SAdkkkpPncxuOs9yfRoCOmgQAvD_BwE , ale ze wzmacniaczem (mam już ponad 10 -15 lat)W tamtym czasie odbierała dosłownie wszystko.Obecnie po zmniejszonej mocy nadajnika mam kłopoty z mux-8 i od kilku miesięcy z mux-3.Posiłkuję się ich odbiorem przez internet i satelitę.(może należy sprawdzić tylko antenę)TVS odbiera super,dodatkowo dużo programów  z Czech.( bywają zakłócenia,ale rzadko)Warto czasami pójść na spacer i zobaczyć,jakie mają zainstalowane sąsiedzi i ewentualnie ich zagadać. Dla Ciebie polecam antenę kierunkową,szerokopasmową o polaryzacji poziomej ze wzmacniaczem.,Ale to tylko moja sugestia. Potwierdzenia należy szukać o konkretnych fachowców z RTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą anteną jest ta, która w danej lokalizacji najlepiej odbierze to, co ma odebrać. I wcale nie musi być najdroższa.

 

5 godzin temu, ares245 napisał(a):

to jest miejscowość Konopiska

Antena zapewne będzie potrzebować wzmacniacza. Ale nawet najdroższy Televes nie odbierze w miejscu gdzie nie ma sygnału lub ma on kiepską jakość.

Miejscowość jest już niemal na krańcu zasięgu TVS.  W okolicy są nawet miejsca które teoretycznie są poza zasięgiem.

http://mapy.tvradio.ugu.pl/Telewizja/MUXTESTTVS/Katowice_Kosztowy/

https://mapy.radiopolska.pl/?tra=3029&cfg=dvbt-std&sys=dvbt&z=false&m=true&d=true

Nie pozostaje nic, tylko próbować.

 

5 godzin temu, ares245 napisał(a):

A czy jestem w stanie odebrać jakieś muxy z Czech lub Słowacji kiedyś w analogu na siatkowej odbierałem bez problemu

Mniej więcej na azymucie Kosztowych masz słowacki nadajnik Namestovo (ok. 160 km). Odbiór czeskich może wymagać dodatkowej anteny. :?:

W czasach analogu łatwiej było odebrać nadajniki czecho - słowackie. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ares245 napisał(a):

na jednej antenie.

odebrać muxy ze Słowacji

Z tego co wiem, oni nadają wszystko w pionie, a po drugie moce słabsze od czeskich.

 

Ale chyba rewelacji nie będziesz mieć z odbiorem, nawet czeskich.

 

 

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, K63 napisał(a):

(ledwie) odbieram właśnie na antenie ustawionej "w pion".

 

Kiedyś też extra  był sprawdzany pion, na tej tri-digit , to nic nie wykrywało.

Chyba Nemestowo wychodziło najbliżej.. 

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ares245 napisał(a):

Antena DVB-T Televes TForce Dat BOSS MiX 700 ref. 149422

Ta antena już ma wzmacniacz. Może pracować w trybie pasywnym lub aktywnym (po podłączeniu zasilacza). W/w wzmacniacz Minikom co prawda posiada możliwość zasilania przedwzmacniacza w antenie, ale dwa mocne wzmacniacze w kaskadzie (ten w antenie + Minikom) to niezbyt dobry pomysł.

Na ile odbiorników chcesz rozdzielić sygnał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...