Skocz do zawartości

Vectra tv Smart opóźnienie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
W dniu 1.10.2023 o 21:04, bartekpolska12 napisał(a):

Witam, od 3 dni mam Vectrę. Oglądam canal+ sport i jest dokładnie minutowe opóźnienie. Gol na aplikacji w telefonie  Flashscore a po dokładnej minucie wpada dopiero w tv. Czy to normalne? 

W Netii jest ponad 30 sekund i stwierdzili że to normalne. To ja na słabym łączu radiowym i stremanigu z tv-sat mam około 5 sekund. Co oni z tym sygnałem robią nie mam pojęcia.

Edytowane przez opensource
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To nie takie proste. Co mecz wyłączać internet w telefonie? Mam ze 3 aplikacje sportowe plus komunikatory. 

Dzisiaj sam porównałem Netię z Toyą i Netia ma 8 sekund opóźnienia w stosunku do Toyi. Wieczorem sprawdzę jeszcze mecze eliminacyjne. Dla mnie to nieakceptowalne, bo zakładam, że TOya i tak już ma jakieś opóźnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że najbardziej w czasie rzeczywistym będzie, gdy odbierasz z telewizji analogowej (prawie zerowe opóźnienie sygnału). Być może na Białorusi jest jeszcze telewizja nadawana w starym paśmie. W takim razie przeprowadź się do Żubrów na Podlasie przy granicy białoruskiej i tam łap kanały sportowe naziemne z Białorusi.

Gdy oglądasz mecze reprezentacji Polski, lepiej wtedy słuchać radiowej Jedynki na falach długich 225Khz. Również duża szansa, że masz relację w czasie rzeczywistym niż opóźnioną o 30 sekund lub więcej. Kiedyś opóźnienie w aplikacji na Polsat Box Go dochodziło do 2 minut.

 

Czy jak obniżysz bitrate do 480p, będzie relacja "szybsza" niż przy 1080p? Może warto obniżyć jakość, jeśli najbardziej zależy Tobie na szybszym przekazywaniu sygnału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ironizujesz i akceptujesz co Ci dają. Skoro jedna sieć może dostarczać sygnał 8-10 sekund wcześniej, a też korzysta ze światłowodu i telewizji internetowej, to chyba nie świadczy dobrze o tej drugiej, czyli w tej rozmowie o Netii.

Poza tym Netia ma pikselozę, co podobno jest awarią od wczoraj, więc na razie nie zdecydowałem czy ją zatrzymam. Nie mam obecnie ani dobrego obrazu, ani transmisji LIVE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w ścianie wyjście ze zbiorczej naziemnej, choć kabla nie podpiąłem, ale wiadomo, że oferta programowa jest uboższa, szczególnie jeśli chodzi o kanały sportowe. Też nie wiem czy chciałoby mi się przełączać w telewizorze między kablówką a naziemną. Trochę to pewnie upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby prawidłowo wczytały się dane video i audio, musi kilka sekund minąć przy włączeniu. Największe opóźnienie będziesz miał na kanałach 4K - system pobiera więcej danych. Jeśli w przyszłości wejdą kanały 8K i 16K, ten czas będzie się wydłużał. 
Dodatkowo zależy wszystko od procesów jakie znajdują się w dekoderze. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej najmniejsze opóźnienie było na analogowej telewizji naziemnej. TVP1, 2, Polsat praktycznie bez opóźnień - przekazywane do nadajników przez łącza emitela.
Później nastała era satelity i opóźnienie się wydłużało z racji wysyłania sygnału do satelity i jego powrót na ziemię.
Po nastaniu telewizji cyfrowej w kablówkach cały proces jeszcze się wydłużał. Ówczesne kablówki najczęściej pobierały sygnał z satelity i multipleksowały go do formatu dvb-c, co wprowadzało kolejne opóźnienia. Sprawę później poprawiła forma dosyłu do kablówek, wiele przesiadło się z dosyłu sat na multicasty światłowodowe. Niestety era wszechobecnego internetu i nagminne wprowadzanie telewizji internetowej IPTV, ott, streaming itp jaka to nie technologia i jej wykonanie przez operatora to z opóźnieniami jest już tylko gorzej...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, a niektórzy na tv sat narzekają że przestarzała, a tu nowoczesny streaming ma kilkadziesiąt sekund opóźnienia. Pomijam już bitrate gdzie na tv sat jest słaby często poniżej 10Mbps, a w streamingu w wydaniu polskim zdarza się że jest jeszcze gorzej. Pytam się gdzie ta nowoczesność czy po prostu operatorzy tv mobilnej bardziej nas oszukują i np. oszczędzają na sprzęcie i łączach?

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...